Skocz do zawartości
Lowermann

Jak Podłączyć Dwa Komputery By Najszybciej Przesłać Dane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zapytać was jak podłączyć dwa komputery, jeden jest na gwarancji i dlatego odpada podłączenie twardego dysku bezpośrednio

pod taśmę. Chodzi mi o to że co jakiś czas trzeba przesłać około 50 GB danych a nagrywanie ich na płyty dvd to nie bardzo się widzi. Zacząłem przeszukiwać wszystkie posty ale zrezygnowałem z iplusa i nie mam stałego dostępu do netu, przeszukałem kilka wątków, z tego co wyczytałem, można podłączyć 2 komputery przez karty sieciowe kablem skrosowanym. Teraz mam pytanie, czy szybkość będzie odpowiednia, czy wystarczy zainstalować kabelek i xp wykryje automatycznie połączenie?? Chciałem żebyście mi napisali z jakimi problemami mogę się spotkać i jak je rozwiązać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwuch xp-kach nie będzie problemu ( nie powinno być ) - poprostu uzyj wbudowanego kreatora sieci ( start panel ) reszter powinieneś zajarzyć, na kompie udostępniającym musi być aktywne konto gościa, sieciówki muszą być powłączane- czasami same się w biosie wyłączają ( do biosu i enabled )

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez FTP? To znaczy dalej na tym samym skrosowanym kablu tylko coś się inaczej ustawia?? Czy jak??

 

Ja będę miał komputer podłączony do komputera kolegi przewodem o dlugości 2 metrów. Nie będzie on podłączony do internetu tylko bedą podłaczone te 2 komputery między sobą na czas przesyłu danych.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada polaczenia jest ta sama, wpinasz kabelek do sieciowki i jedna ustawiasz na 192.168.0.1 a druga na 192.168.0.2... Na obu kompach instalujesz jakis soft od FTP np CesarFTP i sobie wchodzisz na udostepnione pliki w ten sposob: ftp://192.168.0.1 albo 2 i sciagasz jak z normalnego serwera z netu. Simple'n'speed :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna rowniez kupic kabelek USB i sie tym pobawic. Slyszalem ze tak mozna zrobic. Sam tego nie probowalem.

 

Skretka dziala ale wlasnie najlepeij przez FTP

Tez słyszałem i zaraz kupiłem, kosztował ok 35 zł + wysyłka na alegro, trafił mi sie kabel usb 1.1 chociaz w opisie było 2.0.

Koszmarnie wolny transfer danych, K I Ł A jednym słowem.

Teraz mam pendriva usb 2.0 i faktycznie nie ma porownania do 1.1, ale warunek jest jeden: dwa kompy muszą obsługiwac 2.0 i kabel oczywiście równiez.

 

Osobiscie przychylił bym sie połączenia sieciowego i FTP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...