Skocz do zawartości
MaTeK

Pomóżcie.. Jaką Kartę Graficzną Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi doradzić, jaką kartę graficzną mogę kupić? szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania..

 

Płyta główna straszny złom:

ASRock P4i65PE

478

AGP x8

 

Procesor:

Celeron 2.4GHz

478

800MHz

128 cache

Northwood

 

RAM

1,2GB

200 MHz

Edytowane przez MaTeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600gt lub Galaxy 7600gs. Ale IMO obie te karty będą ograniczane przez procka... Ja bym kupił tutaj MAX 6600 non gt (i NON LE) lub 9700/9800 pro.

EDIT:

@ChrisG

Ułamki sekund szybciej :D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze jakiegos GF 7600GS http://allegro.pl/item128276095_gigabyte_g...b_hdtv_agp.html

 

albo zmien platforme to co masz sprzedaj . I kup:

AMND venice 3000+ - 250zl

http://allegro.pl/item127960576_athlon_64_...przedawca_.html

DFI RS482 Infinity (ATI Radeon Xpress 200) - 250zl grafika integrowana

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1787

za reszte co sprzedasz kupujesz :

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...R512400Pat+CL25

512 DDR patriol cl 2,5

 

Grafike dokupisz sobie na Boze Narodzenie i bedziesz na tej zintegrowanej jechal:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co do zestawu co meo ci wyszykował bo się nie znam ale sama idea jest dobra bo pchanie tyle w agp niespecjalnie ma sens jeszcze z cielakiem na pokładzie :sad:

jeżeli sie uparłeś na grafe tylko to tak jak poprzednicy 76gs

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matek @MeoPL ma wg mnie wg ajdija pod warunkiem ze najpierw znajdziesz kupca na bebechy... ja ci proponowalem samego proca zmienic na p4 ~3Ghz ale to juz tak stara technologia ze chyba zeczywiscie lepiej zmienic platforme a potem 7600gs coprawda poki co w obviliona sobie raczej nei posmigasz ale zato jest wiele innych +

 

a ramy napisales 200 mhz.. ale to standard pc3200 ?? bo innych 200 nie kojarze wtedy zostanie na tych samych ramach ( zly moment na kupno ramu ;/ ceny poszlu przeciez w gore o prawie 100% ) co jest jak mu sie uda to sprzeda plyte glowna i procka za 200-250 zeta i zostanie mu jeszcze mniej na dokladanie do grafy... a matek nie chce cie straszyc ale zobacz co ty masz za zasilacz pod obudowa ;/

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. no tak.. ale sprawa wygląda tak, ze narazie chce zmienić tylko kartę.. :? z takim założeniem, ze na dłużej niż półtora roku to ona mi i tak nie starczy.. Potem zrobie większe zakupy..

 

Tak więc MeoPL ma dobry pomysł, ale z deczka nie o to mi chodziło :oops: ale i tak dzięki :)

 

Zrozumiałem, że w obecnej sytuacji, najlepsza będzie 6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie ja sugeruje 6600 (...)o tyle lepsza ze ma pixelshader 3

tiaa, tylko pewnie super płynnie go obsługuje ;p Ja miałem Radeona 9800 PRO 128mb 256bit i to co miał na pokładzie obsługiwał świetnie. Byłem w sumie zadowolony karta dobrze wydajna (ale się bidak trochę podhajcał i leży na parapecie :| ). Też myślałem nad A64 ale chyba sobie poczekam, aż Intel nowe super szybkie RIMMy wypuści i może się przesiądę na Intela ( pierwszy raz od baardzo dawna) więc narazie zaopatrzam się w 6800GS 256mb DDR3 1.4 128bit 450/1200 12/5, jak masz te 500zł to też sobie kup będzięsz raczej zadowolony a radka 9800pro, GF7600GS i GF6600 to ta karta prześciga napewno :) pozdro

Edytowane przez zbiku0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jedno ale tzn 9800 nie specjalnie daje sobie rade z 66gt (czytaj slabsze jest po prostu)

i 9800 wymaga zasilacza a nie protezy zasilacza - keep that in mind :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jedno ale tzn 9800 nie specjalnie daje sobie rade z 66gt (czytaj slabsze jest po prostu)

i 9800 wymaga zasilacza a nie protezy zasilacza - keep that in mind :wink:

Codegen 300W nie takie zestawy ciagnal latami. Czyzby gf6600gt ciagnal duzo mniej pradu od r9800pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebylbym taki pewienczy ta wersja 128bibyla by szybsza od7600gs .Akurat w GF6 szyna 256bit duzo dawala.

Tu jest test pelnego GF6800

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1819

jest wydajniejszy od 7600gs, ALE w tym Paliacie 128bit co pamiatki sa @1200 trzeba bylo by podzielic przez 2 i wyszlo by @600 a to juz niezaciekawie by wygladalo.

Na podstawie tego co tu widze w tym tescie to szukac albo pelnego GS,albo brac 7600GS i niezawracac sobie glowy tym 6800gs 128bit.

 

Na podstawie tego testu widac co dawala szyna 256bit w AA-ON Anizo-x8.Przy takich ustawieniach wysiada 7600GS do Pelnego 6800GS(wyobraz sobie co by bylo z 6800gs 128bit jak z wydajnoscia by polecial)

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W nie takie zestawy ciagnal latami. Czyzby gf6600gt ciagnal duzo mniej pradu od r9800pro?

Heh, no nie wiem ja Celeronem zajechalem go w tydzień :lol: :lol: :lol: sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...