Skocz do zawartości
Rocco84

Czy Można Zmienić Matryce Na Lepszą?

Rekomendowane odpowiedzi

przyszla mi do glowy taka mysl. czy jest mozliwosc wymiany matrycy lcd tft XGA na WXGA w moim Acerku? gdzie takie cos mozna zalatwic i ile by to mniej wiecej kosztowalo? aha no i czy w tym przypadku mozna by bylo np ewentualnie wymienic tą poprzednią na lepszą i doplacic? moze wiecie jak takie cos zalatwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta graficzna na to pozwoli to można. Jak to zrobić ? – będzie Tobie potrzebny inwenter no i matryca z identyczną taśemką połączeniową co na module graficznym. Tej zamiany powinni dokonać w każdym serwisie komputerowym, a co do kosztów to sam zobacz ile wyniesie matryca + inwentur no i dolicz usługe.

Edytowane przez dewastator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc wymiany matrycy lcd tft XGA na WXGA

eee... hola hola...ludki przeciez ni ma takiej mozliwosci... xga to przeciez jest 15" itd a wxga to 15,4" itd... taka matryca jest innych wymiarow wogole... wyobraz sobie ze w swyklego CRTka chcialbys wstawic hipotetycznie :lol: panoramicznego lcd'la... nie da rady...

 

pzdr. ale ogolnie matryce zmieniac mozna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem, że TYLKO występuje taka proporcja. To że inne też są, to dobrze o tym wiem ;)

Wracając do tematu.. Patrząc np. na serię Acer Aspire 3004LMi, to występuje z 15" XGA, jak i z 15,4" WXGA, przy czym wymiary laptopa są takie same. Więc może taka wymiana jest możliwa... (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shrek ale nie zwiales pod uwage ze mogla byc uniweslana obudowa matrycy rozniaca sie tylko ramka kryjaca ?? Bo imho jest to bardzo prawdopodobne...

 

BTW jak jestesmy tacy dokaldni to matryce 4:3 maja 15,1" a 16:10 15,4" ;)

no coz prawdopodobne wtedy musial by znalezdz laptopa aceroskiego o tych samych wymiarach co ten i mozna sie ludzic ze ramka bedzie ok ale panowie pamietajmy ze to acer ...a czy przypadkiem laptopy na wxga nie sa weższe o iles tam od laptopow xga??

 

edit: mozliwosc jest ten sam lapek acer 3610 series w wxga... pytanie tylko czy acer udostepni ci ramke... a matryce mozesz sam zmieniac...

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to domyslam sie ze do ramki bedzie dołączona szklo powiekszajace reagujace na ruch kursora po ekranie... bo wsxga wg mnie to juz duzo na 15,4...

 

OT: ide spać, dobranoc wszystkim =D

A kto ci kaze w natywnej rozdzialce pracowac... Mozesz ustawic 1680x1050 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie związane z wymianą aczkolwiek dotyczące matrycy - czy można uszkodzić matrycę czyszcząc ją? Tzn chodzi mi siłę docisku, albo czyszczenie jej podczas pracy. Nie jestem pewien ale chyba podczas "wycierania" swojej, za mocno przycisłem i zrobiły się smugi. Nie jestem pewien bo nie pamiętam czy były wcześniej. Widać je tylko na czarnym kolorze i pod kątem. Jak przycisne matryce w tym miejscu to niektóre smugi znikają na stałe, niektóre tylko na chwilkę by potem znów się pojawić. A więc, czy czyszczenie matrycy podczas jej pracy może ją uszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raczej nie moze... chyba ze jakis plyn dostal sie pod ramke matrycy a zatem do jej elektroniki, uzywales niewlasciwego srodka cztszczacego... panele lcd sa niestety dosc delikatne..

 

a ten @spiderman, jak rozmawialem co do wlasnie takiego manewru jak zmiana natywnej w pracy codziennej na mniejsza to lcd nie radza sobie z tym zbyt dobrze :( bo przez chwile sam sie nad wuxga zastanawialem ale nie po to kupuje laptopa z matryca ultra sharp coby miec lekko obraz rozmazany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol, ze ocenie to sam, wydajac swoje pieniadze na ta matryce...

Sprzedawca sprawdzony wiec tutaj nie ma obaw, co do matrycy, to widzialem w HP taka WUXGA od samsunga i bylem pozytywnie zaskoczony :)

Juz wkrotce chyba zakupie te matryce WUXGA... :D

Swoja sobie oczywiscie zostawie, bo nowa, po wymianie gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko - gdzie poza allegro można sobie taką matrycę w Polsce sprawić? Zastanawiam się poważnie nad wymianą bo ta w toshibie a100-237 jest badziewiem jakich mało, a te na allegro mają raczej słabe parametry

 

==========================================

 

Na stronce AU znalazłem np. B154PW01 która jest parametrami o niebo lepsza od mojej B154EW01 V9 i nie wiem czy nie zadzwonić do serwisu Toshiby, żeby się dowiedzieć, czy przez nich nie można załatwić takiej wymiany...

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego też się obawiam ale w sumie jestem w stanie 1000zł na ten interes wyłożyć więc powinno wystarczyć, poza tym obecną matrycę mogę opchnąć na allegro - bo jest praktycznie nowiutka albo pogadać o jakiejs formie wymiany w serwisie ale to w piatek dopiero bo nie mam nawet kiedy do nich zadzwonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, moja grafa... Albo raczej plyta glowna, nie obsluguje takiej matrycy, otoz wyswietla sie obraz, ale co druga linia w pionie. Brakuje kilku linii sterowania...

Niestety, a szkoda, bo sama matryca jest jak nowka.

Podpialem ja wczoraj z kumplem do Sony Vaioi obraz byl jak zyleta... Aczkolwiek Sony, ani nie jego, ani nie moje... serwisowe... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiederMAN a nie jest to kwestia tasmiemki ? Miales tasiemke do WUXGA czy WXGA ?

Owszem kumpel mial na serwisie tasiemke do WUXGA, ale byla za krotka, om podlaczeniu na Pajaka, okazalo sie, ze jest tak samo... Wiec Acer zaoszczedzil na wyprowadzeniu sygnalow sterujacych najwyrazniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...