Skocz do zawartości
wiktor

Galaxy 7300gt 128ddr3

Rekomendowane odpowiedzi

7300GT będzie chyba jednak lepszy od X800Pro, te galaxy sie ładnie kręcą i można zrobić nawet 13k w 3d marku 03 co na X800pro będzie raczej trudnym zadaniem, przy okazji że powstał taki topic to sie zapytam, kasy mam mało i zastanawiam sie czy opłaca sie dopłacac w 7300gt do 256 mb?? Nie będe grał w wyższej rozdzielczości niż 1024x768 to mówie odrazu więc jak...??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta ATI X800 jest lepsza od wszedzie polecanego 7300GT?

Nie - 7300GT Galaxy 500/1400 jest lepsze niż ten zdziadziały Radeon, nowa architekrura, PS3 i wyższe zegary robia swoje. Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12ps 6 vs szyna 256 bit ddr2 vs 8ps 4vs 128bit szyna ddr3

ja bym wziął to pierwsze wyniki w smarkach są nieistotne tak samo jak obsługa sm3 - pour moi :]

 

co jest dziadowskiego w produkcie ATI ?

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12ps 6 vs szyna 256 bit ddr2 vs 8ps 4vs 128bit szyna ddr3

ja bym wziął to pierwsze wyniki w smarkach są nieistotne tak samo jak obsługa sm3 - pour moi :]

Potoki mozna nadrobic taktowaniem które 7300 osiąga spore...tak samo 256bit, co z tego ze radek bedzie miał 700mhz 256bit, jak 7300 wykrecisz na 1600mhz 128bit i wydajnosc bedzie wieksza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest dziadowskiego w produkcie ATI ?

Widac że nie dokońca znasz mozliwości x800pro i 7300GT Gddr3 B-)

Poza tym x800pro to już stara konstrukcja i owe 12/6 i 256bit nie dyskwalfikuje 7300GT

Poczytaj i obadaj temat to sam zobaczysz :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadowskiego w nim jest sporo. Stara konstrukcja, brak obsługi PS 3.0 i VS 3.0 (nie mow, ze to tylko chwyt marketingowy, teraz kazda nowa gra to obsługuje). Zresztą - wystarczy spojrzeć na osiągi tych dwóch kart w grach, i wszystko stanie się jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymaj im więcej ludzi będzie tak sądzić i pisać tym tańsza będzie ta grafa a ja sobie kiedyś kupię :D nic więcej do dodania nie mam :]

ps. 73gs też nadrabia wysokimi taktowaniami prawda grzesiu ? :lol:

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potoki mozna nadrobic taktowaniem które 7300 osiąga spore...tak samo 256bit, co z tego ze radek bedzie miał 700mhz 256bit, jak 7300 wykrecisz na 1600mhz 128bit i wydajnosc bedzie wieksza...

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306

Tutaj masz wyniki podkreconego 7300gt (256mb!!!), a ten x800pro (po podkreceniu) bedzie mial wyniki jak ten x800gto

[nie wiem czy da sie zmodowac tego pro na x800xt]

 

grzesiu: radekl ma 900mhz i 7300gt musisz wykrecic memki na 1800 zeby byla rowna przepustowosc, wiec co ty mi tu pier... ze przy 1600 bedzie wieksza.

 

wiktor: ja tez sie zastanawiam nad tym radkiem bo 7300gt w tej cenie to tylko 128mb (do 1024x768 powinno starczyc, ale co dalej - gry wymagaja coraz wiecej pamieci dla tekstur)

 

HDR na 7300gt to raczej marketing., no chyba ze ci 1024x768 bez AA/AF wystarcza

Chcialbym zobaczyc jak ten 128mb 7300gt kleka w 1280x1024 z AA/AF :D

 

Reasumujac: jak chcesz miec super, ekstra wyniki w smarkach i super ekstra SM 3.0 , HDR i wogole wszystko wypasione na maxa po prostu mega wypas to bierz 7300gt 128mb bo on sie super kreci !!! :mur:

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. 73gs też nadrabia wysokimi taktowaniami prawda grzesiu ? :lol:

Niepotrzebny sarkazm, chcesz to bierz x800pro czy ktoś Ci broni? Po co ta polemika jak wiesz co jest naj kurde fajniejsze?

73GS a 73GT Gddr3 to jest spoora róznica :wink:

My najwyżej możemy podpowiedzieć co lepsze, ale to twój wybrór.

 

ja tez sie zastanawiam nad tym radkiem bo 7300gt w tej cenie to tylko 128mb (do 1024x768 powinno starczyc, ale co dalej - gry wymagaja coraz wiecej pamieci dla tekstur)

I wydaje Ci się że ten Radek z 256Mb da rade? :D No daj spokój B-)

Na obu kartach rozdziałka 128x1024 i textury na high to będzie "niezła" zabawa.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb a masz jakies testy 7300gt 128mb vs x800pro 256mb (obie bez oc, albo obie z oc) czy podpierasz sie testami 256mb z oc ?

Ja tez sie zastanawialem na tym 7300gt, ale mysle ze 128mb to troche malo na obecne (zwlaszcza COD2/F.E.A.R.), czy przede wszystkim nadchodzace gry !

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb a masz jakies testy 7300gt 128mb czy podpierasz sie testami 256mb ?

Ja tez sie zastanawialem na tym 7300gt, ale mysle ze 128mb to troche malo na obecne (zwlaszcza COD2/F.E.A.R.), czy przede wszystkim nadchodzace gry !

Stary chyba nie do konca sie rozumiemy, ani ten Radek ani 7300GT w najnowszych grach nie bedzie błyszczec. Do 1024x768 73GT 128Mb styknie a radek i tak do 128x0124 sie nie nadaje pomimo 256Mb i 12/6.

Jeżeli x800 broni sie dużą ilościa pamięci to GF nadrabia nowsza architekturą pod którą jest optymalizowane sporo gier, wysokimi taktami rdzenia i potencjałem OC.

A testów jak chcesz to możesz poszukać :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o to mi chodzi, ze niemamy bezposredniego porownania 7300gt 128mb vs x800pro 256mb, ba nawet nie wiadomo jak te 128mb u gforca wplywa na wydajnosc w grach.

Dobrze ze nikt nie napisal jeszcze ze ten radek niema HDR a geforce ma :D

 

PS. Czy ten kabel do TV-OUT z wyjsciem na 3x chinch to nie jest przypadkiem VIVO ? bo gosciu chyba nawet nie wie co sprzedaje. (jesli to jest wersja z VIVO, to te wersje flashowaly sie bez problemu na XT :D)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadowskiego w nim jest sporo. Stara konstrukcja, brak obsługi PS 3.0 i VS 3.0 (nie mow, ze to tylko chwyt marketingowy, teraz kazda nowa gra to obsługuje). Zresztą - wystarczy spojrzeć na osiągi tych dwóch kart w grach, i wszystko stanie się jasne.

 

Śmialo, moze ktos w koncu zarzuci testem a nie ta badziewna propaganda. Oczywiscie Radeon x800pro jest lepszy i w ogole nie wiem skad ten mit rzekomej lepszosci 7300gt. Ale dam sie przekonac, jezeli ktos pokaze test, w ktorym 8-potokowiec na biednej szynie bedzie lepszy od niezle taktowanego 12-potokowca na szynie 256bitowej. Smialo!

 

Ja ze swej strony polecam wszystkim fanboyom nastepujacy test:

http://egielda.com.pl/?str=art&id=1819

 

Przedstawiony tem podkrecony x800gto mozna spokojnie porownac do lekko podkreconego x800pro.

Nie ma tam 7300gt jest za to mocno podkrecony galaxy 7600gs, ktory 7300gt zjada na sniadanie, a mimo to i tak w wiekszosci tetsow przegrywa z gto. Wnioski mozna wyciagnac samemu (nie dotyczy fascynatow HDR, ci bowiem wlaczaja go w kazdej grze na biednym 7300gt cieszac sie pokzem slajdow).

 

 

EDIT: Ups, nie doczytalem, widze adamlop juz ten test przytoczyl. W takim razie wystarczy teraz wiedziec, ze 7300gt bedzie mial (duzo) gorsze wyniki niz testowany tam galaxy 7600gs. I wynik gotowy. Za zachwalana przez -Caleb- "architektóra" to marketingowy fotomontaz - pokaz jak to sie przeklada na fpsy.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 7300GT.

Sam mam i muszę powiedzieć że jest świetny. W SC:CT w 1280x1024 z HDR i AF 4x nie schodzi poniżej 35fps. Takty 600/1700

Masz wersje 128mb czy 256??

 

 

Ja bym brał 7300GT i to raczej 128mb, po co w low end ładowac 256mb?? Ta karta wymiata nie powiem ale kto na tej grafie będzie grał w najnwosze gry w 1280x1024 AAF x4 itp. jak ktoś ma to dobrze jest miec 256mb ale 100zł zawsze bedzie w kieszieni, a tak jak ktoś powiedział werjsa 128mb do 1024x768 całkowicie wystarcza

 

p.s zobaczcie na e-giełdzie jak ten 73GT gniecie X800GTO :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link ?

btw. srednie fps to nie jest żaden wyznacznik liczy się minimalne :]

@Przemek form Bydgoszcz - daj spokój im wiecej l**** kupi 73gt galaxy tym lepiej dla świadomszych userów :)

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek, nie ten bo testowali wersje 256mb, a 128mb moze przycinac, nigdzie niema testow bo pewno byla porazka :D

No i az tak bardzo nie gniecie

Zobacz testy z AA 2333518[/snapback]

Już prawie zamówiłem 7300GT, ale znowu po przeczytaniu Waszych nowych wiadomości zwątpiłem co lepiej wziac ;)

 

adamlop, też wybierasz miedzy tymi dwoma kartami? Na którą się decydujesz?

 

Na poczatku tez sie podjaralem 7300GT 256, ale mam monitor CRT 21" i widze ze przy 1280x1024 to juz nie jest tak wesolo, teraz to zastanawiam sie nad Galaxy7600gs 256,7900gs 256, X1950pro i x1650xt (jak wyjdza w pazdzierniku), no i mnie ten radek x800pro ostatnio zainteresowal, bydaje mi sie ze jest to wersja z VIVO i wtedy mozna sprobowac flasha na x800xt

 

 

EDIT: Znalazlem test wersji 128mb ci orawda palit 500/1300 ale pogladowo mozna zlookac :D

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=326&...ctr_str_numer=1 reasumujac do 1024x768 wystarczy, o 1280x1024 mozesz pomazyc

Ale jak ja bym mial w tej rozdzialce grac to bym chyba na kompie nie gral :D, jesli wystarcza do 1024x768 to za rok moze juz nie wystarczyc :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje 128mb czy 256??

Ja bym brał 7300GT i to raczej 128mb, po co w low end ładowac 256mb?? Ta karta wymiata nie powiem ale kto na tej grafie będzie grał w najnwosze gry w 1280x1024 AAF x4 itp. jak ktoś ma to dobrze jest miec 256mb ale 100zł zawsze bedzie w kieszieni, a tak jak ktoś powiedział werjsa 128mb do 1024x768 całkowicie wystarcza

 

p.s zobaczcie na e-giełdzie jak ten 73GT gniecie X800GTO :D

a czas dostepu pamieci ?

przeciez ten o 100zl drozszy 256megowy ma pamieci 1,2ns a tematowy 73gt 128m ma 1,4ns, to chyba dosc istotny szczegol ale czy warty dolozenia 100zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary chyba nie do konca sie rozumiemy, ani ten Radek ani 7300GT w najnowszych grach nie bedzie błyszczec. Do 1024x768 73GT 128Mb styknie a radek i tak do 128x0124 sie nie nadaje pomimo 256Mb i 12/6.

Jeżeli x800 broni sie dużą ilościa pamięci to GF nadrabia nowsza architekturą pod którą jest optymalizowane sporo gier, wysokimi taktami rdzenia i potencjałem OC.

A testów jak chcesz to możesz poszukać :D

 

Colo czytam tak ten wątek i cały czas piszesz dwa wyrazy "Nowsza Architektura" ale ani razu nie podałeś co masz na mysli i tu mam pytanko :wink: poprostu cytujesz to ze sklepu internetowego czy poprostu zansz te dwa słowa ale nie masz pojęcia czy tyczą sie danej karty??

Bez obrazy

 

Po drugie jak niby chcesz nadrobic Bit-y częstotliwością?? :mur: ,po trzecie GF 7300 wymieniony wyżej jest OK ale Radek X800 PRO też i to że jest na DDR3 czyni go starą Architekturą :lol2: :mur: Puknij się możesz tak mówić o R 8500/9000 GF 4MX ale o radku X800.Po czwarte jak mi wiadomo to do kart dodawane sa tylko Potoki i Shadery które mają znaczacy wpływ na wydajność oraz zmieniają Chipsety i pamieci na szybsze ale jakieś SUPER NOWOŚCI?Oprócz CrosFire i SLI to na pewno nie jest to Vertex Shader 3.0 a jezeli jest to pokaż mi screny z porównaniem VS 2.0 i 3.0 :) i zobaczymy jak to ma się na wydajność karty

Podsumowując:

Radeon X800 będzie leprzy pod każdym względem w grach i to każdy kto ma jakieś pojęcie musi widzieć i tyle

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten o 100zl drozszy 256megowy ma pamieci 1,2ns a tematowy 73gt 128m ma 1,4ns, to chyba dosc istotny szczegol ale czy warty dolozenia 100zl ?

oj widze że waść " nie siedzisz w temacie " 1,2 i 1,4 ns to jest to samo różnią się ... napisem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...