Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Bequiet Dark Power Pro, Bqt P6-pro-430w

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się i to mocno, ostatnio pisalem recenzje chłodzeń i był tam między innymi pomiar głośności wentylatorów i powiem ci, że taka zabawa z mikrofonem to bardzo trudna rzecz. Konfiguracja karty dźwiękowej, equalizera, odległość od żródła, pomieszczenie w którym wykonwany jest test i wiele innych czynników wpływa na przekłamania względem nagrań. Mowa tu oczywiście o jednym mikofonie i jednej karcie muzycznej, a weź teraz pod uwagę, ze karty, mikrofony, pomieszczenia oraz testujący się zmieniają, jak wtedy wypośrodkujesz i odniesiesz do siebie poszczególne nagrania ?? Moim zdaniem takie nagrania mogą być jedynie dobrym dodatkiem/extrasem, nie można tego uznawać jako wyrocznię, gdyż to wymaga bardzo dobrej aparatury, aby móc zrobić odniesienie względem innych zailaczy. To miałoby sens gdyby porównywać pare zasilaczy w jednym momencie, wtedy jest pewien sens i możliwość obiektywnej oceny nie zakłóconej czynnikami o których wspominałem.

Wlasnie to wszystko mialem na mysli :) 10 pomiarow tego samego wentylatora w roznych odstepach czasu i kazde nagranie bedzie nieco inne.

 

Wracając do samej recenzji; bardzo krótka, mało treści, więcej ogólników niż spostrzeżeń, ładne fotki. Niestety bardziej podobalo mi się porównanie Toppowera i Tagana na Hard-pc. Mimo to gratuluje, mogłeś się niezłym sprzętem pobawić za free.

Sledz uważnie PurePC w najblizszych godzinach/dniach pojawi sie moja recenzja :> Mam nadzieje ze sie spodoba.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane:

 

Specyfikacja: +3,3V: 28A, +5V: 40A, +12V1: 20A, +12V2: 20A, -5V: 0,5A, -12V: 0,8A, +5VSB: 2,5A

Na zdjęciu jest:

 

+3.3V: 26A

+5V: 28A

reszta sie zgadza.

 

I jeszcze dopisek ;) :

 

Potwierdzenie powyższej specyfikacji standardowo znajdujemy na tabliczce znamionowej zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem "chory" na punkcie ciszy, to ubolewam nad tym, że nie znalazło się w teście, bardzo ważne w dzisiejszych czasach, na co mnóstwo userów zwraca uwagę, poziom hałasu generowany przez zasilacz i jego odzwierciedlenie w postci wykresów, bądź ogólnej charatkerystyki. Oczywiście rozumiem, że na komorę was nie stać, ale brak ten jest dosy istotną wadą całego testu.

 

Najwyższa półka to jak to określił autor to nie jest. Seria P7, bądź też U25/U35 Tagana, Cooltek CT 500/600 to dopiero można nazwać najwyższą półką.

Cooltek ?? Z papstem?? zapytaj Zenfista (ja też to potwierdzę, z doświadczenia z tymi wentylatorami) jak bardzo ten cooler ma głośne, "terkoczące" łożysko. Tu się z Tobą poprostu nie zgadzam a do reszty nie mam zastrzeżeń.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedosłyszałem. Miałem przynajmniej ze 2 sztuki tego zasilacza w łapach a ty pewnie żadnej kolego i o żadnym terkotaniu nie ma mowy. Bebechy made by CWT rodem z Anteca TP II 480 (w wersji CT 500). I czy to nie jest najwyższa półka?

 

Z tym zapytaj Zenfista to już lekka przesada, nieuważasz? A co to on jest wyrocznią czy co. Że się nazwał ekspertem od zasilaczy, to wcale nie znaczy że nim jest. On jest handlowcem i powie to, co mu jest wygodnie żeby osiągnąć większy zysk.

 

Life is brutal. Obudź się.

 

Więcej się nie będę wypowiadał na jego temat, bo zrobi się niesmacznie.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając pewną sztukę z "uszkodzoną" termoregulacją, która powędrowała do pewnego pisma... to Cooltek nijak nie jest cichszy od Seasonica. Znacznie wcześniej wentylator wchodzi w nim na wyższe obroty. A papst - ok jest ręcznie wyważany, ale terkot łożyska doprowadził już kilku naszych klientów do szewskiej pasji i zwrócenia torwaru ;)

Może jesteś głuchy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybacz, ale prawdę mówiąc to dla mnie i Zenfist i Ty Benito jesteście jednakowo wiarygodni. Oczywiście, że każdy słyszy inaczej, ja tylko zwróciłem uwagę na to, że zasilacz nie jest z wyższej półki, bo po pierwsze, syczy po wyłączeniu (na forum coolin.pl jednemu z forumowiczów też to się objawia) a po drugie jak sam zauważyłeś nie jest cihcszy od Seasonica.

 

Nie przekonam się bo nie mam ani kasy ani możliwośći przetestowania tej zasiłki, ale przecież od kogoś muszę czerpać wiedzę, prawda?? Nie tylko Twoje zdanie się liczy. No offence.

 

Uwierz mi przetestowałem w życiu nie jednego Papsta. Wszystkie terkoczą ciszej bądź głośniej.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza juz :D Zaraz beziecie mieli co nowego komentowac i bluzgac :lol:

 

po pierwsze, syczy po wyłączeniu (na forum coolin.pl jednemu z forumowiczów też to się objawia) a po drugie jak sam zauważyłeś nie jest cihcszy od Seasonica.

 

Syczy ? od kiedy ? Daj mu się wygrzać...

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedosłyszałem. Miałem przynajmniej ze 2 sztuki tego zasilacza w łapach a ty pewnie żadnej kolego i o żadnym terkotaniu nie ma mowy. Bebechy made by CWT rodem z Anteca TP II 480 (w wersji CT 500). I czy to nie jest najwyższa półka?

 

Z tym zapytaj Zenfista to już lekka przesada, nieuważasz? A co to on jest wyrocznią czy co. Że się nazwał ekspertem od zasilaczy, to wcale nie znaczy że nim jest. On jest handlowcem i powie to, co mu jest wygodnie żeby osiągnąć większy zysk.

 

Life is brutal. Obudź się.

 

Więcej się nie będę wypowiadał na jego temat, bo zrobi się niesmacznie.

Zgadza się life is brutal, a ja nie jestem handlowcem - od tego mamy pracowników. Nie jestem też wyrocznią, jednak mam dostęp do masy zasilaczy i chętnie jest testuję bo mam co i na czym. I nie rozśmieszaj mnie tym ciągłym pisaniem o zysku bo to widocznie twój sposób myślenia. Nie znasz mnie, a ja Ciebie. Więc nie piszmy oboje o czymś o czym nie wiemy. Dla Ciebie:

 

Antec TP 2.0 http://www.phoronix.net/image.php?id=171&a...c_tp2_open3_lrg

Coltek http://www.hartware.de/media/reviews/481/6.jpg

 

Nie wygląda to na TP 2.0 :/ ale wygląda na CWT :D

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nieco się róznią co do detali, ale zasadniczo główne układy są te same.

 

Cooltek jest nieco lepiej zmontowany :D OD ANTECA :!: tu nie poskąpili np. na płytkę do filtra sieciowego.

 

Poza tym dajesz zdjęcie wersji 430, zobacz 480-tkę, różnice są już nieco mniejsze. Inczej zrobione filtry niż w cooltecu, ale to detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nieco się róznią co do detali, ale zasadniczo główne układy są te same.

 

Cooltek jest nieco lepiej zmontowany :D OD ANTECA :!: tu nie poskąpili np. na płytkę do filtra sieciowego.

 

Poza tym dajesz zdjęcie wersji 430, zobacz 480-tkę, różnice są już nieco mniejsze. Inczej zrobione filtry niż w cooltecu, ale to detale.

Faktycznie. Ciekawe, czy Cooltek zassa też True Power Trio bo są zacne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się life is brutal, a ja nie jestem handlowcem - od tego mamy pracowników.

Kurcze, aż musiałem napisać.

Z całym szacunkiem Zenfist do Ciebie i Twoich umiejętności: handlowcem to jesteś i to RASOWYM. Więc bez takich dowcipów :) To że masz pracowników to nie znaczy że przestałeś być handlowcem.

Więc nie ściemniaj :wink:

 

Sorki za off topa, ale nie wytrzymałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...