Skocz do zawartości
mostom

Lepszy Zasilacz Samochodowy Czy Przetwornica Do Laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat już parę razy był poruszany ale było wiele sprzecznych opinii. Może wypowiedzą się ci co mają przetwornice lub zasilacz samochodowy.

Co lepiej jest kupić, cena jest podobna?

Wynalazłem na allegro takie coś: zasilacz samochodowy

Niby ten zasilacz jest dość solidny - przynajmniej tak wynika z opinii kupujących.

Czy przetwornicę n.p. taką: Przetwornica

Dla moich potrzeb taka powinna wystarczyć - lapek pobiera 65W, sam zasilacz ma na wyjściu max 90W - więc 100 W ciągłej mocy w tej przetwornicy powinno starczyć.

Tylko nie wiem czy jest sens najpierw zmienić z 12 V prądu stałego na prąd zmienny 220 V, a potem znowu z 220 V zmiennego na 19 V stałego.

Poradźcie co będzie bezpieczniejsze dla lapka i co wybraliście ewentualnie i jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat już parę razy był poruszany ale było wiele sprzecznych opinii. Może wypowiedzą się ci co mają przetwornice lub zasilacz samochodowy.

Co lepiej jest kupić, cena jest podobna?

Wynalazłem na allegro takie coś: zasilacz samochodowy

Niby ten zasilacz jest dość solidny - przynajmniej tak wynika z opinii kupujących.

Czy przetwornicę n.p. taką: Przetwornica

Dla moich potrzeb taka powinna wystarczyć - lapek pobiera 65W, sam zasilacz ma na wyjściu max 90W - więc 100 W ciągłej mocy w tej przetwornicy powinno starczyć.

Tylko nie wiem czy jest sens najpierw zmienić z 12 V prądu stałego na prąd zmienny 220 V, a potem znowu z 220 V zmiennego na 19 V stałego.

Poradźcie co będzie bezpieczniejsze dla lapka i co wybraliście ewentualnie i jak to się sprawuje.

Sam musisz wybrac a podsumowujac:

 

Przetwornica ma zawsze jakies straty energii ale mozesz ja rowniez wykorzystac do innych urzadzen (zasilacz niekoniecznie).

 

Ps. Ja wybralem przetwornice.

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...