Skocz do zawartości
bule

Pasta Na Procku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wymieniłem w swoim lapku (TM2403) pastę na procku. Nałożyłem Arctic Silver 5, ale nic nie pomogło. Nadal cały czas chodzi wiatrak. Mam jeszcze w domu paste TimTube S15 - czy warto jeszcze tę pastę wypróbować?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wymieniłem w swoim lapku (TM2403) pastę na procku. Nałożyłem Arctic Silver 5, ale nic nie pomogło. Nadal cały czas chodzi wiatrak. Mam jeszcze w domu paste TimTube S15 - czy warto jeszcze tę pastę wypróbować?

 

pozdro

nie mam zamiaru zgadywać jaki to model, jaki procesor i inne układy.

ale w niektóych laptopach tak jest, że wentylator kręci się cały czas (był bym zadowolony gdyby u mnie tak było...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak nie bylbys taki zadowolony @seboxxl , to zadna przyjemnosc siedziec przy kompie jak on caly czas "wierci" tym wiatrakiem, cisza jest piekna. Sam do tego doprowadzilem obnizajac napiecie na procu i stosujac powierplay'a , moze tego sprobuj o ile masz centrino albo CD bo na celeronie tego raczej nie uswiadczysz( obnizanie napiecia)... a uzywanie pasty , z tego co czytalem przynosi IMHO niewielkie kozysci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak nie bylbys taki zadowolony @seboxxl , to zadna przyjemnosc siedziec przy kompie jak on caly czas "wierci" tym wiatrakiem, cisza jest piekna. Sam do tego doprowadzilem obnizajac napiecie na procu i stosujac powierplay'a , moze tego sprobuj o ile masz centrino albo CD bo na celeronie tego raczej nie uswiadczysz( obnizanie napiecia)... a uzywanie pasty , z tego co czytalem przynosi IMHO niewielkie kozysci...

sądzę że wszyscy używtkownicy Satellite L20 byli by zadowoleni, z tego co wiem wysłano nawet jakąś petycje o utworzenie nowego biosu w którym była by taka opcja żeby wentylator chodził cały czas:P

co 20 sekund włącza się wentylator, chodzi przez 2 sekundy na pełnych obrotach (poprostu wyje prze okropnie), potem około 15 sekund na niskich obrotach, i 20 sekund tej Twojej "ciszy"

jak nie znasz problemu to nie komentuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że wszyscy używtkownicy Satellite L20 byli by zadowoleni, z tego co wiem wysłano nawet jakąś petycje o utworzenie nowego biosu w którym była by taka opcja żeby wentylator chodził cały czas:P

co 20 sekund włącza się wentylator, chodzi przez 2 sekundy na pełnych obrotach (poprostu wyje prze okropnie), potem około 15 sekund na niskich obrotach, i 20 sekund tej Twojej "ciszy"

jak nie znasz problemu to nie komentuj!

Popieram, bo mnie też denerwuje ten wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w starszej toshibie na cel 2,2 smarowałem ostatnio wentyl, przedmuchałem i zostawiłem stroche as5. efekt - wentyl w ide nie włącza się w ogole;)

 

a tak ot - co do ciszy - miałem ostatnio na przegląd coś takiego, nie dość że można po tym przejechać samochodem to jeszcze jest 100% pasywne i dysk ma głęboko schowany, zawieszony na gombce :) fajna rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko obawy, bo gdzies czytalem ze ona caly czas zachowuje calkiem plynny stan. Wiec ciekawi mnie czy przy czestym przenoszeniu nie wyplynie gdzies przypadkiem.

A pamietaj ze ona tylko z miedzia wspolpracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiam się nad zmianą pasty u siebie w ThinkPadzie T40. Procek ma 1.3 GHz i wentyl włącza się od 35 stopni C. Komputer chdzi mi ciągle w przedziale 33-36 stopni. Czy zmiana pasty zbiłaby mi te 2-3 stopnie?

Chłodzenie to kawał miedzi z wentylatorem i z dwoma heatpipami. Pasta chyba ta sama od nowości - ok 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety test z Liquid Pro raczej odpada. Nie chcialo mi sie coprawda rozkrecac lapka zle z tego co szukalem na necie dzis to niestety czesc heatsinka ktora styka sie bezposrednio z procesorem jest z alu wiec nie mozna stosowac coollaboratory. grrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...