Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Thermalright Hr-03/plus/gt/gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co nie próbujesz bez wentylatora. :( Bo to trochę kasy jest z wysyłką to prawie 200zł a to może być 200zł więcej do WC. I chyba będę odkładać na WC :D

Len jestem, nie chce mi sie tam dlubiac i odlaczac wentyla :-) No wiesz, tez masz dylemat, jak zbierasz na WC to jasne, ze nie nie ma sensu kupowac Hr-03, niemniej wydaje sie, ze na dzien dzisiejszy jest to najlepszy cooler na grafike jaki mozna kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkamil, jak tam sprzecik ? :] ...pokazalbys jakies fotki ladne :]

 

BTW pudelek po butach u nas dostatek :lol:

 

Sprzecik jest super, TR odwalil kawal dobrej roboty B-) Szkoda tylko, ze tak dlugo im zeszlo od momentu ukazania sie serii x1900. Nic to, mam nadzieje, ze karty pod dx10 ktore maja sie mocno grzac nie beda mialy innych mocowan ;-)

A fotki... no coz, skoro tak, to pokaze, tylko bede musial lampe skombinowac, bo pozyczylem znajomemu C 350d i wrocil do mnie z niesprawna lampa wbudowana :-(

 

 

Sa i obrazki ;-)

 

 

post-15144-1161016742_thumb.jpg

post-15144-1161016725_thumb.jpg

post-15144-1161016708_thumb.jpg

post-15144-1161016672_thumb.jpg

post-15144-1161016759_thumb.jpg

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie cena za kozackie chłodzenie, które nie dość, że świetnie wygląda to jeszcze jest świetnie wykonane. To Ci się, poza tym, nie zestarzeje... jak elektronika :) Czy zatem warto zainwestować w to, czy w niewiele wydajniejsze, o ile w ogóle da się znaleźć w porównywalnej cenie, chłodzenie wodne, to już Twój wybór.

 

Ja osobiście dorzucam do zbioru zalet jeszcze jedną - poza spełnianiem swojego zadania lepiej od konkurentów i samą niewielką wagę... ma po prostu klasę najlepszego chłodzenia powietrznego. Niby kawałek metalu, niby nic wielkiego... a jednak, jak się zestawi nawet z Zalmanem to jest to różnica klas :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą zaletą tego chłodziwa jest możliwość działania pasywnego. Walcząc o wydajność i o ciszę zarazem, to moim zdaniem jest najlepszy wybór.

Edytowane przez Blacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlanie dzis zamontowalem to cudenko. W kompie wszystko mam teraz chlodzone pasywnie. 3 fandery 120 mm w obudowie na 700 obr i jeden 120 mm w zasilaczu tez okolo 700 obr. Temperaturki 41-42 stopni i 55-56 w stresie na galaxy 7900 gs. Mysle ze to chlodzenie jest najbardziej wydajnym jakie powstalo. Rewelacja

 

post-106925-1163711802_thumb.jpg

 

post-106925-1163711501_thumb.jpg

 

post-106925-1163712183_thumb.jpg

 

post-106925-1163712444_thumb.jpg

 

post-106925-1163712501_thumb.jpg

 

post-106925-1163712610_thumb.jpg

 

post-106925-1163712777_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W kompie wszystko mam teraz chlodzone pasywnie. 3 fandery 120 mm w obudowie na 700 obr i jeden 120 mm w zasilaczu tez okolo 700 obr.

Nie zrozum mnie zle, ale chwalic sie ze ma sie wszystko pasywnie, w momencie kiedy sie ma "tylko" 4 wentyle w budzie to raczej wcale nie jest "wow".

Moj HR-03 juz do mnie jedzie(tez bedzie na 79gs od galaxy) i mam zamiar dac go tak aby glowna czesc radiatora byla nad karta, na procu ninja, a pomiedzy tym (o ile sie zmiescie) fanderek 120mm plus jeden fander w zasilaczu - co z tego, ze bedzie sie to nazywalo aktywnie jak jednym wentylem obskocze ninje i hr-03 i bede mial w sumie w budzie tylko dwa wentyle :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo :)

 

Nie ładniej by tam wyglądał Thermalright HR-01 z tunelem zamiast tego klocka lego? ;)

Ten klocek jest najbardziej wydajnym chlodzeniem na proca. Pasywnie w stresie mam okolo 42 stopni.

 

a tu temperatura pracy w idle. Po weekendzie umieszcze screena z riva tunera temperatur w 3dmarku 06.

 

post-106925-1163767419_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten klocek jest najbardziej wydajnym chlodzeniem na proca. Pasywnie w stresie mam okolo 42 stopni.

Dobrze, już dobrze. Tak tylko niewinnie zapytałem ;)

Chodzi przecież o to, żeby to się Tobie podobało, a nie mnie :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. A czy jest najbardziej wydajne to nie miałbym takiej pewności. Na pewno jest najcięższy :P

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostalem mojego HR-03 :D :) B-)

Ogolnie rzecz biorac to niezle bydle - spore gabaryty, na szczescie nie wazy zbyt duzo.

Istalacja - troche problematyczna, ale na szczescie jakos poszlo, aczkolwiek nie za pierwszym podejsciem :angry:

Wszystko zamontowalem - podlaczam do kompa - boot - ladowanie windy - sprawdzam temperature a tam: 113°C, 114°C i dalej idzie w gore... Wolalem nie sprawdzac do ilu da rade sie nagrzac i szybko zapodalem mu powera.

Rozmontowuje calosc, badam sprawdzam itp. itd. - brak styku podstawki radiatora z rdzeniem :mad: Okazalo sie ze dolaczony silikonowy shim jest z deka za gruby i blokuje kontakt podstawki z rdzeniem :mur: (albo ja zbyt slabo dokrecilem calosc).

Po ponownym zalozeniu wszystkiego, tym razem bez tego smiesznego shima w koncu temperatury jakies takie normalne - po odpaleniu windy 34°C, w stresie przy zamknietej budzie nie przekracza 50°C(na razie - zobaczymy co bedzie jak sie powietrze w budzie nagrzeje).

I teraz moje pytanie - czy uwazacie ze zle zrobilem montujac radiator bez shima - poki co wszystko dziala wiec raczej rdzenia nie ukruszylem, ale wole sie tak asekuracyjnie dopytac.

 

Na szczescie hr-03 zmiescil mi sie pod ninja z wentylem :)

W kompie mam teraz tylko dwa wentyle jeden w zasilce i jeden miedzy ninja a hr-03

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostalem mojego HR-03 :D :) B-)

Ogolnie rzecz biorac to niezle bydle - spore gabaryty, na szczescie nie wazy zbyt duzo.

Istalacja - troche problematyczna, ale na szczescie jakos poszlo, aczkolwiek nie za pierwszym podejsciem :angry:

Wszystko zamontowalem - podlaczam do kompa - boot - ladowanie windy - sprawdzam temperature a tam: 113°C, 114°C i dalej idzie w gore... Wolalem nie sprawdzac do ilu da rade sie nagrzac i szybko zapodalem mu powera.

Rozmontowuje calosc, badam sprawdzam itp. itd. - brak styku podstawki radiatora z rdzeniem :mad: Okazalo sie ze dolaczony silikonowy shim jest z deka za gruby i blokuje kontakt podstawki z rdzeniem :mur: (albo ja zbyt slabo dokrecilem calosc).

Po ponownym zalozeniu wszystkiego, tym razem bez tego smiesznego shima w koncu temperatury jakies takie normalne - po odpaleniu windy 34°C, w stresie przy zamknietej budzie nie przekracza 50°C(na razie - zobaczymy co bedzie jak sie powietrze w budzie nagrzeje).

I teraz moje pytanie - czy uwazacie ze zle zrobilem montujac radiator bez shima - poki co wszystko dziala wiec raczej rdzenia nie ukruszylem, ale wole sie tak asekuracyjnie dopytac.

 

Na szczescie hr-03 zmiescil mi sie pod ninja z wentylem :)

W kompie mam teraz tylko dwa wentyle jeden w zasilce i jeden miedzy ninja a hr-03

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Posiadalem jakis rok temu thermalright v1 i zamontowalem go na geforce 6600 gt. Po zmianie karty na x1600xt przemienilem shim (identyczny jak ten w Thermalright Hr-03), gdyz obawialem sie ukruszenia rdzenia. Dokrecilem na maxa i nadal rdzen sie nie stykal z radiatorem. Mniejszy proces technologiczny powoduje ze rdzenie sa coraz bardziej cienkie. Powinni do tego chlodzenia dostarczyc kilka roznych shimow w zaleznosci od posiadanej karty.Ja teraz spilowalem papierem sciernym tego slilikonowego sima po wczesniejszym schlodzeniu w lodowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem jakis rok temu thermalright v1 i zamontowalem go na geforce 6600 gt. Po zmianie karty na x1600xt przemienilem shim (identyczny jak ten w Thermalright Hr-03), gdyz obawialem sie ukruszenia rdzenia. Dokrecilem na maxa i nadal rdzen sie nie stykal z radiatorem. Mniejszy proces technologiczny powoduje ze rdzenie sa coraz bardziej cienkie. Powinni do tego chlodzenia dostarczyc kilka roznych shimow w zaleznosci od posiadanej karty.Ja teraz spilowalem papierem sciernym tego slilikonowego sima po wczesniejszym schlodzeniu w lodowce.

Jezusiczku... do ATI się shima nie montuje lol. Rdzeń ATI ma przecież swojego, metalowego dookoła, więc dodatkowego od coolera nie potrzeba nic nakładać.

 

Mam V-1 Ultra i choć samo zamontowanie uważam za... niegodne... tak, to dobre słowo... niegodne Thermalrighta, to temperatury są bardzo dobre.

 

Nie wiem jak z tym shimem w GF - może w tych z serii 7 już też jest metalowy shim, jak w ATI i to powód tego niedociśnięcia? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusiczku... do ATI się shima nie montuje lol. Rdzeń ATI ma przecież swojego, metalowego dookoła, więc dodatkowego od coolera nie potrzeba nic nakładać.

 

Mam V-1 Ultra i choć samo zamontowanie uważam za... niegodne... tak, to dobre słowo... niegodne Thermalrighta, to temperatury są bardzo dobre.

 

Nie wiem jak z tym shimem w GF - może w tych z serii 7 już też jest metalowy shim, jak w ATI i to powód tego niedociśnięcia? :)

 

Pozdrawiam

 

Ojej, dokladnie tak... w instrukcji przeciez nawet jest napisane, ze silikonowa podkladke zaklada sie tylko na rdzen ktory nie ma wlasnego shima....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym shimem w GF - może w tych z serii 7 już też jest metalowy shim, jak w ATI i to powód tego niedociśnięcia? icon_smile3.gif

Nie no spoko -czytac potrafie, a moj 7900gs nie ma metalowego shima przy rdzeniu.

Dołączona grafika

szadze, ze po prostu shim jest troche za wysoki a przy tym dosc sztywny i w zwiazku z tym nie dalem rady dobrze tego docisnac. Mniejsza o to - juz dziala, rdzen jest caly a shim schowany w szufladzie ;)

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusiczku... do ATI się shima nie montuje lol. Rdzeń ATI ma przecież swojego, metalowego dookoła, więc dodatkowego od coolera nie potrzeba nic nakładać.

 

Mam V-1 Ultra i choć samo zamontowanie uważam za... niegodne... tak, to dobre słowo... niegodne Thermalrighta, to temperatury są bardzo dobre.

 

Nie wiem jak z tym shimem w GF - może w tych z serii 7 już też jest metalowy shim, jak w ATI i to powód tego niedociśnięcia? :)

 

Pozdrawiam

Widze ze kolega jest w temacie nie zorientowany lol. Moze powinien troszke zapoznac sie z kartami Ati z serii x1600 zanim znow taka glupote na forum napisze. Metalowe shimy Ati zawsze dawalo do kart z wyzszej połki.

 

Prosze sie nie sugerowac karta w mojej sygnaturce gdyz dopiero wczoraj wieczorem zmienilem chlodzenie z Galaxy 7900 gs na Asusa x1950 pro. Ten Asus x1950 pro posiada metalowego shima

post-106925-1164191554_thumb.jpg

 

 

 

Rdzen karty geForce 6600 GT

 

post-106925-1164191228_thumb.jpgpost-106925-1164191261_thumb.jpg

 

Rdzen karty Radeon x1600 XT

 

post-106925-1164191317_thumb.jpgpost-106925-1164191396_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega jest w temacie nie zorientowany lol. Moze powinien troszke zapoznac sie z kartami Ati z serii x1600 zanim znow taka glupote na forum napisze. Metalowe shimy Ati zawsze dawalo do kart z wyzszej połki.

 

Prosze sie nie sugerowac karta w mojej sygnaturce gdyz dopiero wczoraj wieczorem zmienilem chlodzenie z Galaxy 7900 gs na Asusa x1950 pro. Ten Asus x1950 pro posiada metalowego shima

 

Uuuuu, no to niezle :-) No ja nie wiedzialem, moze to dlatego ze zawsze mam karty z najwyzszej polki :lol:

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, no to niezle :-) No ja nie wiedzialem, moze to dlatego ze zawsze mam karty z najwyzszej polki :lol:

Hihi - zestrzelony ;)

 

Ja napisałem, co w instrukcji jest - ATI - NIE doklejać shima, nVidia - doklejać. Ale skoro kolega ma inne informacje w sygnaturze, a co innego jeszcze pisze, a ATI po chamsku shima w X1600 nie dodaje, a Thermalright znów pisze, że shima silikonowego do nich nie doklejać, to ja bardzo przepraszam. Rzeczywiście w temacie jestem niezorientowany... ale jakoś z tego powodu, szczególnie biorąc pod uwagę powyższe, nie ubolewam :lol:

 

Tańczę za to wyśmienicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi - zestrzelony ;)

 

Ja napisałem, co w instrukcji jest - ATI - NIE doklejać shima, nVidia - doklejać. Ale skoro kolega ma inne informacje w sygnaturze, a co innego jeszcze pisze, a ATI po chamsku shima w X1600 nie dodaje, a Thermalright znów pisze, że shima silikonowego do nich nie doklejać, to ja bardzo przepraszam. Rzeczywiście w temacie jestem niezorientowany... ale jakoś z tego powodu, szczególnie biorąc pod uwagę powyższe, nie ubolewam :lol:

 

Tańczę za to wyśmienicie ;)

Prosilbym nie zasmiecac tego tematu wlasnymi wywodami. W instrukcji do HR-o3 nie ma nawet jednego slowa o " ATI - NIE doklejać shima, nVidia - doklejać.". Kup facet to chlodzenie lub wez od kogos sama intrukcje zamiast spekulowac. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright HR-03 Plus

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Feature:

* A maximum of 6 heatpipes for maximum amount of heat transfer to work with any of 92mm or smaller fans for best configuration to suit your needs

* Proprietary two-heatsinks-soldered-to-form-as-one design to maximize cooling capacity

* 6 heatpipes soldered immensely close to heatsink fins to increase heat transfer efficiency

* Two ways of mounting the cooler on video card for best space and configuration management in ATX and BTX form factor cases

* Light weight and easy no-tool installation

* SLI/Crossfire compatible for serious gaming enthusiasts

* Cosmetically contoured design for that vanity look

 

Dimension: L133 x W156 x H38 mm (heatsink only)

Weight: 410g (heatsink only)

 

niezłe monstrum :D i zapewne cena również będzie niezła :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś pod G80, ale ceną to to będzie zabijać. Ciekawe kiedy na przeciw wyjdą tańsi producenci np. Arctic Cooling... :unsure: Kiedy to coś trafi do sprzedaży?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...