Jump to content
Sign in to follow this  
cavarr

[gpu] Thermalright Hr-03/plus/gt/gtx

Recommended Posts

W końcu coś pod G80, ale ceną to to będzie zabijać. Ciekawe kiedy na przeciw wyjdą tańsi producenci np. Arctic Cooling... :unsure: Kiedy to coś trafi do sprzedaży?

tradycyjnie... po Cebit ;) Co do HR-03 Plus to będą u nas na około tydzień, jednak o ile nie ma się 8800 to zwykła HR-03 i tak starcza do większości kart :-)

Czy to chłodzienie będzie pasowało na Ati X800 GTO

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=182913431

Jest taka cudowna strona, o bardzo dziwnej i trudnej do zapamiętania nazwie: www.thermalright.com (w ramach ćwiczenia przepisz to może ręcznie do paska adresu przeglądarki ;) ).

Cudowność jej polega na tym, że jako jedna z niewielu stron producentów chłodzenia, posiada bardzo rozbudowane listy kompatybilności produktów.

A teraz pytanko w ramach krótkiego quizu z nagrodą w postaci bezbolesnego rozruchu substancji szarej:

Czy strona "purepc" ma w nazwie coś z określenia "Thermalright HR-03", że najpierw kroki skierowałeś tutaj zamiast tam? Mało tego, natrudziłeś się wklejając link i pisząc posta.

A zatem moja rada dla Ciebie na przyszłość - bądź bardziej leniwy następnym razem... i nam też pozwól być :rolleyes:

Pozdrawiam

Edited by Labovsky

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=2011

Kto sie skusi? :D Jak dla mnie to cena adekwatna do mozliwości....ale...nie założyłbym tego niżej niż pod serie 8800 :D

Z tego co czytalem to pasuje tylko na 8800 GTX, do 8800 GTS potrzebny jest jeszcze dodatkowy radiator na jakis chip, ktorego poki co nie ma w zestawie. Jedzie do mnie z daleka 8800 gts, jak dojedzie i bedzie za glosny to chyba pomysle o tym, choc cena z lekka odstrasza.

Z tego co czytalem to pasuje tylko na 8800 GTX, do 8800 GTS potrzebny jest jeszcze dodatkowy radiator na jakis chip, ktorego poki co nie ma w zestawie. Jedzie do mnie z daleka 8800 gts, jak dojedzie i bedzie za glosny to chyba pomysle o tym, choc cena z lekka odstrasza.

Dobrze kombinują z ta kompatybilnością. Cena zwykłej wersji dzięki temu nie spadnie pewnie nawet o 1zł.Jeżeli założyć, że oba sa identyczne pod względem kompatybilności to gdybym miał do wydania 185zł to i 20zł bym znalazł, aby mieć bardziej wypasioną wersje i zwykły HR-03 mógłby popaść w niełaskę albo musiałby stanieć.Cena moim zdaniem normalna-jak na topowy model Thermalrighta.

Chłodzenie rewelacja. W 3DMark test "Mother Nature" w pętli przez 20 minut 47'C w ide 38'C. Chłodzone NoiseBlocker-em 92x92@12V (niesłyszalny prawie).

Dołączona grafika

Na karcie wygląda też bojowo :D Dołączona grafika

Edited by krzysiek9920

Czy wiadomo jaka jest roznica pomiedzy wersja plus i standard ?Wlasie zobaczyłem, ze lista kart kompatybilnych z hr-03 zawiera uwagi co do kart z serii 8600gt. Wiecie moze jaki jest rozstaw w Palicie 8600gt Sonic ? A moze w ogole olac kompatybilnosc, kupic wersje plus i dorobic zapinke, kawalek blachy z 4 dziurkami...

czy ktos z was montowal hr03 plus na 8800 gtx i probowal zastosowac wiatraczek 120x120 i czy sie udalo ? i lepiej to do dolu czy do gory montowac ?

Chłodzenie rewelacja. W 3DMark test "Mother Nature" w pętli przez 20 minut 47'C w ide 38'C. Chłodzone NoiseBlocker-em 92x92@12V (niesłyszalny prawie).

Dołączona grafika

Na karcie wygląda też bojowo :D Dołączona grafika

Witam!

Mam ten sam zestaw tak samo zamontowany i widze że u Ciebie na zdjęciu jest podobnie tzn że po mocnym dokręceniu tego chłodzenia karta wygina się w lekki łuk. Martwi mnie to. Dokręcałem tylko recznie . Inaczej boje się że będzie za słaby docisk.

hd 2900xt tez dostanie swojego Hr-03plus :-P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

przeszlifowali trochę spód i po kłopocie :)

Chlodzenie rewelacja,8600 modowany @1.65V i nadal pasywnie,jedno ze musi byc umnie u gory SLI nieda sie podlaczyc jak jest na dole montowany.

witam mam takie pytanie pociągnie te chłodzenie zmodowanego 8800gts-a ? i jaka wersja tego chłodzenia pasuje na 8800gts-a z góry dzięki

pozdrawiam

Edited by rafiki20

rafiki20 Thermalright Hr-03 Plus jest w pełni kompatybilny z 8800gts i spokojnie poradzi sobie z OC :)

ps

pierwsza strona

@ChrisG

czy masz możliwość porównania Accelero S1 z HR-03 (z nawiewem i pasywnie) ?

@ChrisG

czy masz możliwość porównania Accelero S1 z HR-03 (z nawiewem i pasywnie) ?

za jakies dwa tygodnie

Mam okazję w miarę tanio (tanio oczywiście jak na Thermalrighta :D) kupić HR-03.

Za normalną cenę nigdy w życiu bym nie wziął (szybciej bym złożył jakieś wodne chłodzenie).

I teraz zasadnicze pytanie - Czy warto założyć HR-03 do MSI 7900GTX, które już fabrycznie ma bardzo dobre chłodzenie ? (4 heat-pipe duży cichy wiatrak). Chodzi mi o temperatury w stresie - nigdzie nie spotkałem w necie porównania HR-03 z fabrycznym chłodzeniem 7900GTX

Swiety_76, ty bezbożniku! Jak możesz zdejmować tka piękniusie chłodzenie, z 7900GTX.

Podobno jest wydajne (na takie wyglada nawet), lecz głośne.

Mam okazję w miarę tanio (tanio oczywiście jak na Thermalrighta :D) kupić HR-03.

Za normalną cenę nigdy w życiu bym nie wziął (szybciej bym złożył jakieś wodne chłodzenie).

I teraz zasadnicze pytanie - Czy warto założyć HR-03 do MSI 7900GTX, które już fabrycznie ma bardzo dobre chłodzenie ? (4 heat-pipe duży cichy wiatrak). Chodzi mi o temperatury w stresie - nigdzie nie spotkałem w necie porównania HR-03 z fabrycznym chłodzeniem 7900GTX

Oczywiscie ze warto. 8800 maja jeszcze lepsze chlodzenie a HR-03 (w wersji plus, czyli pod 8800) i tak sprawuje sie lepiej.

Z tym warto to mam wątpliwości. Jak już wspomniałem fabryczne chłodzenie 7900GTX jest dobre co nie znaczy że nie można mieć lepszego :D

Poproszę o konkrety - ile da się zbić temperatury na HR-03 w porównaniu z tym co mam i nie zapominajmy że HR-03 to dosyć droga impreza.

2. HR-30 plus jest napewno jeszcze bardziej wydajny ale nie założe go na 7900GTX bo chyba pasuje tylko do 8800 a karty narazie nie chce wymieniać, zresztą nowego HR-03 plus nie kupiłbym - nie za te pieniądze.

Następny problem to wymiary. Moja płyta to Asus P5b Deluxe.

Na NB napewno pójdzie HR-05 (najwydajniejsze i najbardziej kompaktowe jesli chodzi o AC na NB)

Jak widać na załączonych obrazkach w wariancie pierwszym Ninja, HR-05 oraz HR-03 mieści się na p5b.

Niestety wtedy nie zamontuje się dużego wiatraka na HR-03.

Od biedy da się wepchnąć jakiś wentyl od strony portów na płycie (jesli kupię HR-03 to napewno nie bedzie pracował pasywnie).

No właśnie nie jestem pewien

- Czy wtedy wejdzie tam wentyl 25x80 mm przy Ninja ?

- Czy wejdzie wentyl 25x80 przy Infinity ?

Gdyby HR-05 SLI był bardziej "wyciągnięty" no ale nie jest i pozostanę chyba przy zwykłym HR-05.

Drugie rozwiązanie to tak jak an drugim obrazku w tym przypadku TR Ultra 120 z wentylem wydmuciach!ącym powietrze z HR-03. Wg testów niewielka różnica w temperaturze w porównaniu z HR-03 zamontowanym od dołu (co na p5b deluxe oznacza 1 wolny slot PCI i 1 bezużyteczny PCI-E x1).

Jak widać mieści się (to akurat nie jest na p5b deluxe) ale jak już wczesniej wspomniałem - w pierwszej kolejności idzie hr-05 na NB bo to największy piekarnik u mnie.

- Czy z hr-05 w takiej konfiguracji pomieści się z HR 120 lub Infinity ???

Chociaż z drugiej strony jak patrze na te metalowe kloce to coraz bardziej skłaniam się ku WC.

post-149630-1186526548_thumb.jpg

Dołączona grafika

Edited by swiety_76

Czy ktoś próbował lekko wyginać ciepłowody żeby oddalić dolną część HR-03 od karty? Pod grafą jest dosyć wysoki radiator mostka południowego i prawdopodobnie chłodzenie będzie zahaczać:

Dołączona grafika

Przełożenie Tr na górę karty nie wchodzi w grę.