Skocz do zawartości
Virtus

Zegar Spóźnia Się 20min/dobę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zegar zaczął spóźniać się 20 min na dobę. Podejrzewam, że trzeba wymienić baterię. Chociaż była wymieniana 2 lata temu, więc trochę to dziwne. Jednak podstawowy problem, to taki, że obawiam się, że przy wymianie stracę najnowszy Bios. A jeśli nastąpi zresetowanie do pierwszej wersji Biosu, to obawiam się, że komp mi nie wstanie, bo chyba obsługiwał procki do 1200 MHz ( teraz 1400 ). Zresztą sama zmiana wymiana Biosu, to duży stressss.

 

Czy da się wymienić baterię bez straty najnowszego Biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz nawet ustawień ;). Oprócz baterii są jeszcze kondensatory które po naładowaniu podtrzymują pamięć CMOSu przez pewien czas.

To dziwne bo u mnie wyjecie bateri na 1 sekunde juz powoduje reset ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzesz karrr.... MSI tez oszczedza. Widac, ze wszyscy teraz w ch.... leca! ;)

Mialem dawno temu plyte shuttle-a na slot1 i tam trzeba bylo wyjac baterie na pol dnia, zeby skasowac CMOS.

 

zapewne to kwestia oszczędności, cena kilku na sztuce to dla nich tragedia.. ;]

A zebys wiedzial! Kilka sztuk razy kilkaset tysiecy sztuk, albo kilka milionow sztuk. To juz sie zbierze ladna suma.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie zasadniczo to chyba i dobrze że po wyjęciu baterii bios traci ustawienia, czasem to jedyny sposób żeby udało się postawić kompa. No może powiecie że zdolny muszę być ale mi się zdarzyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wyjmuje bateryjke to jeszcze robie zwarcie miedzy stykami (zeby sie kondy rozladowaly) i to nie trwa tak dlugo

 

Ale poza sytuacjami tragicznymi, jaki jest cel tego zozładowywania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...