Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Tagan Vs Chieftec 420 W

Rekomendowane odpowiedzi

cavarr prawda jest taka ze przy starcie komp moze pobrac znacznie wiecej niz nawet pobieze w full stresie, nie zaobserwujesz tego namierniku gdyz pobiera on taka ilosc pradu tylko przez krotki czas, a do takich zadan tylko oscyloskop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki chieftec spokojnie pociagnie zestaw x2 i 7800GT -wszystko po oc i pelno innych bajerow...wiem bo mialem . ludzie juz troche powariowali obecnie z tym kupowaniem zasilek -a Devilek to chyba zyje tylko w swiecie marketingu specow od zasilaczy .... robilem test ile bierze dosc mocno wykrecony x2@2.9ghz +7800Gt +kopiowanie 2xhdd i dvd +sp orthos +3dmark -i wszyscy byli zdziwieni lacznie ze mna ze tak malo....

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo taka prawda. Zasilacza prawidłowo nie kupujesz takiego żeby oddawał tyle mocy ile potrzebujesz w full load, tylko taki, żeby miał jeszcze jakieś 30-40% rezerwy ze względu na m.in. zimny start. Ile razy tak było, że poczciwy codeshit palił się właśni przy rozruchu, podczas gdy przy naormalnej pracy niby wsio było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie używajcie sobie a nim aż tak. Jest aktywność i świetnie.

 

Co do początku jak wszędzie - tak, zaczynamy od czemu kupić dobry, po drodze zadajesz pytania na które w sumie nie dajesz odpowiedzi a już na pewno nie ma testów pod tym kątem (czy kupować z zapasem mocy..)

 

Co do statystycznego konfiga - hym ok ale tutaj da radę 350w i też się nie zmęczy!

 

Zasilacze niczym się nie popisały (a piszesz "spełniają pokładane w nich oczekiwania"). W cenie >300zł spodziewał bym się fajerwerków a zy zasialcz jest dobry trudno powiedzieć (za słabe obciązenie)

Chief ma tragiczne 12v (strach pomyśleć co by było po podniesieniu V a cpu), zsialcz totalnie nie dzisiejszy.

 

Imo gdyby do testu dołożyć MC350w wyszło by że - tagan liczy sobie +>200zł za troche ciszej + bajer kable, chieftec nadaje się do recyklingu ;)

 

za 300zł można było ponad 1rok temu kupić lepszy zasialcz od tego tagana i z tego powodu uwazam ze jest na jaja ;] topoer p526, napięcia równie stabilne ale na wiecej jedzącym konfigu, cisza - podejzewam ze bardzo podobnie (nie przeszkadza w konfigu w którym siedzi sporo gąbki akustycznej, naszybszy fander 120mm ma 800rpm a dysku nie słychać w ogole).

 

Co do tekstu - trudno się kłucić z autorytetem Benito, jesli czegoś nie jesteś pewien - penie zgodził by się na korektę

 

Najbardziej nie podoba mi się to że zasiacze są chwalone i polecane a tak naprawdę tagan nie pokazał nic bo nie miał okazji a chief pokazał że nić nie pokaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic by sie po podniesieniu napiecia na cpu nie stalo ,ja i saimek na takim zasilaczu mielismy x2 3800@ 2.9ghz -ja mierzylem napiecie miernikiem i bylo w graniach 12v -dokladnie juz nie pamietam ale cos kolo 11.93-11.94 ... no ale pewnie my akurat mielismy super truper serie :):):) naprawde ludzie tu juz postradali zmysly odnosnie zasilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo 430-U15 nie jest rewelacyjnym zasilaczem. Ot, nieco podrasowany topower P5 ze splitterem na OCP, czyli oszukaną podwójną dwunastką. Zasilacz idealny owszem, na starsze konfigi, ale do nowego kompa można kupić coś równie wydajnego za mniejsze pieniądze. Założę się że poczciwy chieftec (delta) GPS 400 AA nie zostawił by na Taganie suchej nitki, a tu porównują go z zabytkiem typu HPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot - na 18A @ 12v ? ;] no chyba ze wasz konfig jakoś dociążał 5v to uwierze bo chief wyraźnie źle reaguje na nierównomierne obciążenie, ten zestaw nie wziął tych 18a

 

po raz kolejny bardziej klarownie napisze -> są lepsze zasilacze w odpowiednich cenach, mysle ze duzo lepsze, z tąd nie odpowiada mi polecanie tych przetestowanych - nie przystaje to do klasy ppc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Ty nie wiesz, ale ja wiem :)

 

mój konfig żre w LOAD max 230W (tyle pokazywał mi miernik energii elektrycznej :) )

* Procesor: AMD Athlon64 3000+ @ 2.7GHz 1.40V

* Płyta główna: DFI LP NF4 Ultra-D HTT 300MHz

* Pamięć RAM: 2x512MB TwinMos DDR 3.2V

* Karta graficzna: Sapphire X800GTO@16P 530Mhz/540Mhz

* Dyski twarde: SAMSUNG SP2004C 200GB 7200 RPM 8MB cache SATA II, ST3320620AS 320GB 7200 RPM 16MB cache SATA II

* Wentylatorki :) : 2xFander 92mm 1xFander120mm 3xPapst 92mm + Zalman 92mm

* Nagrywara: NEC DVD_RW ND-3540A

widziałem ok. 180W więc do 300W daleko :huh: (dla ciebie sprawdzę jeszcze raz )

 

ps

mam tego Chiefteca co przetestowałeś już z 2-3lata

nie porownój mocy pobieranej w sieci z ta oferowana przez zasilacz. Jest cos takiego jak moc czynna,bierna i pozorna ;)

 

 

No nie używajcie sobie a nim aż tak. Jest aktywność i świetnie.

 

Co do początku jak wszędzie - tak, zaczynamy od czemu kupić dobry, po drodze zadajesz pytania na które w sumie nie dajesz odpowiedzi ...

zle szukales ;)

 

Co do statystycznego konfiga - hym ok ale tutaj da radę 350w i też się nie zmęczy!

wsadz codegena/megabajta 350W w swoj konfig i nie marudz w takim razie. Ja nie twierdze ze chieftec 360 czy tagan < 400W lub inna markowa zasilka z moca 350W nie da rady....

 

Zasilacze niczym się nie popisały (a piszesz "spełniają pokładane w nich oczekiwania"). W cenie >300zł spodziewał bym się fajerwerków a zy zasialcz jest dobry trudno powiedzieć (za słabe obciązenie)

Chief ma tragiczne 12v (strach pomyśleć co by było po podniesieniu V a cpu), zsialcz totalnie nie dzisiejszy.

Hmm... przeczytaj artykul jeszcze 2 razy, zobacz co napisane jest na poczatku i odpowiedz sobie na pytanie czy spelnily pokladane w nich oczekiwania.

 

Co do tekstu - trudno się kłucić z autorytetem Benito, jesli czegoś nie jesteś pewien - penie zgodził by się na korektę

Korektę ? tylko czego bo BENITO tylko potwierdzil juz to co zosalo napisane, w zadnym slowie nie ma pomyłki, tylko On jakos zle to zrozumial ;]

 

Najbardziej nie podoba mi się to że zasiacze są chwalone i polecane a tak naprawdę tagan nie pokazał nic bo nie miał okazji a chief pokazał że nić nie pokaże ;)

Wyrażnie napisalem ze kolejne testy beda robione na platformie tetowej. A chieftec 420 HPC to bardzo dobry zasilacz i dziś, jak już napisał wyżej robot na jego przykladzie mozna udowodnic ze to dobra zasilka, co z tego ze stara ?

 

a tu porównują go z zabytkiem typu HPC.

Czy ten zabytek jest zły ? słaby ? ciagnie konfigi 3.6ghz / gef 7900 tylko trzeba go odpowiednio obciazyc, ma tylko jedna linie 12V nie najmocniejsza ale co z tego ? daje rade...

 

18A to nie duzo ale popatrz na seasonici z 8A na lini 12V ;]

 

 

robot - na 18A @ 12v ? ;] no chyba ze wasz konfig jakoś dociążał 5v to uwierze bo chief wyraźnie źle reaguje na nierównomierne obciążenie, ten zestaw nie wziął tych 18a

 

po raz kolejny bardziej klarownie napisze -> są lepsze zasilacze w odpowiednich cenach, mysle ze duzo lepsze, z tąd nie odpowiada mi polecanie tych przetestowanych - nie przystaje to do klasy ppc

Nie chieftec, tylko gdybys poczyal arta to bys sie dowiedzial, to co powinienes wiedziec ;]

 

Wyraźnie w chiefecu przetwornica pracuje nie równo, linia 5V jest za malo dociazona, obciazenie lini 5V w tym chieftecu spowodowalo by wzrost napiecia na lini 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o mgb350w, mówię o fortronie/delcie, tak, da radę w tym konfigu, nie przesadzaj. a64 2500mhz 1,5v ? krecony gf6600 ?

 

W kwestii chiefa i 5v -> 12v zrozumiałeś mnie źle. Potwerdziłeś to o czym pisałem wcześniej :P

 

Co do czytania jeszcze raz -> chyba nie jest to konieczne. Powedz mi czego można wymagac od zasialcza za >300zł ? Oczekiwania są subiektywne, mierzalne są napięcia pod obciążeniem. to że zsiłka za taką kasę trzyma napięcia przy 50% obciązenia mnie nie dziwi. Ale wciąz nie wiem czy jest w stanie być na zapas i czy po zmienie grafiki + ostrzejszym oc procka napięcia nie zaczną świrować.

Chief - trzeba go oceniać pod kątem ceny. W tej cenie sa dużo lepsze zasialcze (podobnie jak w cenie tagana). Kupowanie dzisiaj tego chiefa nie ma absolutnie żadnego sensu i tyle ;)

 

imo test tych zasilaczy powinien się kończyć tekstem że nie wiemy czy tagan jest dobry bo nie był wystarczająco obciążony, chief to zasilacz starej daty i jego miejsce to śmietnik historii (w sensie kupowania dzisiaj tego zasilacza). Potem że ciężko powiedzieć czy tagan jest warty tę kasę opierając się na tym teście i że chief na pewno nie jest wart dzisiaj 120zł bo za 100 są lepsze.

 

ciężko mi się czepiać tagana bo niewiele o nim wiemy, cziefa nic spacjalne nie broni a pomysł dokładania do kompa czegoś co będzie jadło 5v żeby dawał lepsze napięcia to pomysł dosć oryginlany

 

finalnie nie jest ważne ile zasilacz ma linii 12v

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdziłem, a wręcz zaprzeczyłem. Bo bzdury wypisujesz aż się z uszu kurzy.

 

Przypomnę.

 

Diody nie skracają czasowo impulsów jak ty to napisałeś, w postaci diód schottkiego mają za zadanie obcinać amplitudę impulsów z trafa czyniąc przebieg na wyjściu podobnym do przebiegu stałego, w wygładzaniu przebiegu pomagają im filtry dolnoprzepustowe składające sięz kondziołów i dławików.

 

PFC z zasilaczu wcale nie wpływa ujemnie na wysokość rachunku za prąd jak to ująłeś tylko koryguje przesunięcie w fazie pomiędzy prądem a napięciem mając za zadanie je zminimalizować. Poboru tej mocy którą mierzą domowe liczniki to w ogóle nie dotyczy. PFC jest w zasiłkach tylko po to, aby elektrownia miała lepsze "warunki pracy".

 

Więcej nie chcę mi się szukać, popraw te bzdury i się nie ośmieszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest dfi nf4 bierze z 12v - poprostu wiecej praktyki a mniej marketingowego belkotu by sie przydalo -sam testowalem to wiem.coprawda wyniki odnosnie poboru pradu podalem juz z seasoniciem na pokladzie -ale wczesniej ten sam konfig ciagnal 420hpc , saimek tez na nim robil 2.9ghz .... a ty dalej sie upierasz ze on byle jednordzeniowca by nie pociagnal

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211058&hl=

 

tu masz linka i poczytaj ile bierze dobrze wykrecony komp...

 

a co do recenzji , to nic nie mam -tylko czemu sa na niej graty ktore byly modne 2 lata temu ? przeciez obecnie i tak nikt tego juz nie kupi...

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Chiefteca HPC420, imo za rewelacyjny to on nie był. Może przez to, że miałem dziwny egzemplarz. Na starym configu Athlon XP Barton 2600+@3200+, 1GB Ram, GF FX 5600 na +12 miałem 12-50-12,60 mierzone miernikiem. Oddałem na gwarę, kase oddali. Nigdy już Chiefteca nie kupię, zresztą wszyscy mówią, że im nowsza seria HPC420, tym większe ścierwo. Teraz dla Chiefteca zasiłki robi ta firma krzak, która robi też zasiłki dla Tronje. Imo Chieftec no way. Następnym zasilaczem, jakim kupię zapewne będzie jakiś Topower.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef juz chyba swoje lata swietnosci ma za soba zadzac po zdjeciach i jeszcze fotka w pudeleczku, niby nowka sztuka. ;D

Ogolnie nie ma co porownywac, szef, ktory na 12v ma mniej niz ten tagan na jednej linii...

Powiedzcie mi jedna, czym rozni sie opisywany szef od tego - http://allegro.pl/item130375590_zasilacz_c...w_100_spra.html , niby ten z allegro ma 2 linie 12v lacznie 32A a max load tu i tam jest 216W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PFC z zasilaczu wcale nie wpływa ujemnie na wysokość rachunku za prąd jak to ująłeś tylko koryguje przesunięcie w fazie pomiędzy prądem a napięciem mając za zadanie je zminimalizować.

a co oznacza mniejsze przesuniecie fazowe ? odpowiedz sobie na to pytanko :)

 

forest dfi nf4 nie bierze z 12v - poprostu wiecej praktyki a mniej marketingowego belkotu by sie przydalo -sam testowalem to wiem.coprawda wyniki odnosnie poboru pradu podalem juz z seasoniciem na pokladzie -ale wczesniej ten sam konfig ciagnal 420hpc , saimek tez na nim robil 2.9ghz .... a ty dalej sie upierasz ze on byle jednordzeniowca by nie pociagnal

 

2339237[/snapback]

Miałem tego Chiefteca HPC420, imo za rewelacyjny to on nie był. Może przez to, że miałem dziwny egzemplarz. Na starym configu Athlon XP Barton 2600+@3200+, 1GB Ram, GF FX 5600 na +12 miałem 12-50-12,60 mierzone miernikiem. Oddałem na gwarę, kase oddali. Nigdy już Chiefteca nie kupię, zresztą wszyscy mówią, że im nowsza seria HPC420, tym większe ścierwo. Teraz dla Chiefteca zasiłki robi ta firma krzak, która robi też zasiłki dla Tronje. Imo Chieftec no way. Następnym zasilaczem, jakim kupię zapewne będzie jakiś Topower.

Problem Twoj polegal nie na tym ze chieftec byl zly, ale miales malo obciazona linie 12V, do tego plyta Twoja pewnie brala sobie napiecie dla CPU z lini 5V i stad problem, dlatego tez(nie tylko) coraz nowsze konstrukcje maja oddzielne linie 12V,

 

cytat z Jak działa zasilacz ATX ?

 

Problemem jest to, że jednocześnie “pompowane” są wszystkie linie wyjściowe i jeśli jedna z nich jest słabiej obciążona od pozostałych, to napięcie na niej wzrośnie.

 

Problemu tego nie posiadają zasilacze wyposażone w oddzielne przetwornice na każdą linię, jednak są to sporo droższe produkty, np zasilacze ANTEC TRUE POWER.

 

Ten szef juz chyba swoje lata swietnosci ma za soba zadzac po zdjeciach i jeszcze fotka w pudeleczku, niby nowka sztuka. ;D

Ogolnie nie ma co porownywac, szef, ktory na 12v ma mniej niz ten tagan na jednej linii...

Powiedzcie mi jedna, czym rozni sie opisywany szef od tego - http://allegro.pl/item130375590_zasilacz_c...w_100_spra.html , niby ten z allegro ma 2 linie 12v lacznie 32A a max load tu i tam jest 216W ?

ath

 

Otoz.. juz wyjasniam.

 

216W na lini 12V daje nam max load 18A na lini 12V łącznie ! Tak wiec maksymalnie, gdybys obciazal obie linie 12V mozesz obciazyc je po 9A kazdą. Ale kazdą z osobna mozesz obciazyc po 15A V1 i 18A V2 z tym ze nie jednoczesnie. Albo przyklad: obciazasz linie 12V1 13A a linie 12V2 5A czyli lacznie 18A

 

Mam nadzieje ze wyjasnione.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie tego cziefa jest dzisiaj mc350w wiec.. ;]

 

pierwszy raz słyszę że dfi nf4 nie karmi procka z 12v, fakt nie sprawdzałem tego

 

Dla nich ten chieftec to kupa szmelcu nie nadajaca sie do użytku, imho lepiej kupic budde za 120zl z tracertem 400W

że już nie bede się powtarzał tylko się zacytuje ;)

Nie mówię o mgb350w, mówię o fortronie/delcie, tak, da radę w tym konfigu

nie wiem z kąd wziełeś te gadanie o zasiłkach klasy mgb/codegen/impet, ok, teraz zaczynasz o obudowa + zasilacz;)

 

Imo w cenie tego cziefa są lepsze zasilacze i to sporo lepsze, ciężko z tym dyskutować. Żeby juz to szmelcowanie skończyć to przedstawie oficjalne stanowisko ;)

 

To nie jest zasialacz:

- nowoczesny

- cichy

- wydajny

- choćby ładny :P

- wart 120zł

 

To jest zasialcz:

- stary

- gorący

- głośny (ciche hpc ta..)

- z 12v klasy dzisiejszych 300-350w

 

I na koniec wracając do konfiguracji - kiedy i czemu to ma potrzebować 400w ?(niżej moje gdybanie i wartości szacunkowe z powietrza;))

ile zje ten procek ? 80w ?, grafika ? ciężko szacować ale 50 ? + dysk 15+ cdrw/dvd 15 + płyta i pamiec niech będzie nawet i 50 + 10 wentyle i diody w obudowie ;) -> coś mi wyszło 220 ;)

 

edit - może w tym buda + zasialcz za 100zł chodziło o jakiś rodzaj wytknięcia palcem ;) hym historia moich zasialczy po padzie 230w lnc który trzymał kila lat to poczciwa 300-202, neotec 420w (rozjechały mu się napięcia po zmianie konfiguracji, zachowywał się podobnie jak ten chief..), i finalnie topower 420w p526, wyposażony m.in. w oddzielne linie i 30 czy 32A na 12v puszczane jedną linią :]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat jest bez sensu,

czysta, rzetelna ocena testowanego sprzetu, to po pierwsze.

Autor wie wszystko najlepiej, ma wszystko w głowie itd.

Jeśli autor recenzji jest tak skromny to cała dyskusja mija się z celem.

Dyskusja na macierzstym forum serwisu nic w tym wypadku nie wniesie do artykułu. Na konkurencyjnych forach urzytkownicy będą mieli ubaw. Oczywiste bzdury w artykule pozostaną.

 

Przyznawanie tym produktom znaczków PurePc opłacalność, wydajność, polecamy oznacza, że znaki te się zdewaluowały zanim stały się rozpoznawalne.

Dwa produkty testowane i wszystkie odznaczone, moim zdaniem to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie o co te krzyki, wyraźnie napisane jest w artykule czemu ma służyć i koniec.

 

Ktoś ma Athlna XP 1700+ 512MB RAM, GeF 5600 i np. takiego chiefeca, nosi sie z zamiarem kupna czegoś nowszego, ale bez przesady i nie wie czy inwestowac od razu w nowa zasilke czy nie, zastanawia sie jak to bedzie chodzilo na starym, poczciwym chieftecu a tu bum natrafia na naszą recenzję.... i takie zestawienie. Myślę że dla niektórych bedzie to pomocny tekst.

 

 

Oczywiste bzdury w artykule pozostaną.

Wypraszam sobie takie uwagi !!!

 

Jeśli jest gdzies błąd to mi go udowodnij. Poprzyj rzetelną wiedzą elektroniczną. A wszystko poprawię.

 

Odnośnie stwierdzenia szanownego pana BENITO, cytat z TwojePC.pl

 

PFC:

 

Aktywny - układ sterujący z dużym kondensatorem dostosowujący się do obciążenia zasilacza oraz warunków sieci elektrycznej. Zasilacze z układami PFC mają wyższą sprawność (stosunek mocy wyjściowej do wejściowej) od ich uboższych i tańszych braci (głównie ze względu na użycie lepszej jakości elementów z którego jest wykonany zasilacz). Oscyluje ona około 70% przy pełnym obciążeniu zasilacza

 

też pewnie się mylą jak kazdy kto pisze w tym kraju o zasilaczach, oczywiscie oprocz BENITO.

 

Sam PFC nie wplywa specialnie na sprawnosc zasilacza, ale sama korekcja przesuniecia fazowego ( fi do 0.9-0.99) ma duze znaczenie dla reszty. Sprawnosc zasilki to juz inna bajka / lepsza przetwornica/lepsza kontrukcja zasilacza jako calosci/wyzsza jakosc elektroniki itp itd..

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PfFC zmniejsza tylkomoc biernapobierana przez zasilacz. Wszystkie liczniki energi elektrycznej w domach mierza tylko mocczynna. Wiec PFC tak naprade w zasilaczach jest po to by elektroni bylo lepiej ;)

Takze PFC poprawia sprawnosc zasilacza ale tylko z punktu widzenia sieci energetycznej, dla zwyklego uzytkownika stosunek mocy (czynnej) wejsciowej i wyjsciowej zostaje taki sam

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PfFC zmniejsza tylkomoc biernapobierana przez zasilacz. Wszystkie liczniki energi elektrycznej w domach mierza tylko mocczynna. Wiec PFC tak naprade w zasilaczach jest po to by elektroni bylo lepiej ;)

A sprawnosc zasilacza to zupelnie inna bajka. (chyba ze sprawnosc liczy sie nabazie mocy symbolicznej o czym pierwszy taz bym slyszal)

 

Moc czyną ! tak ! Ale to ile z tej mocy czynnej my wykorzystamy zalezy od przesuniecia fazowego ktorym steruje PFC .

 

Za moc pozorna, ktorej nie wykorzystalismy tez musimy zaplacic bo wchodzi ona w sklad mocy czynnej ktora zużyliśmy np w postaci odprowadzonego ciepla ! Mocą pozorna(straconą) w tym momencie bedzie kat przesuniecia fazowego fi ! im kąt mniejszy tym lepsze wykorzystanie energii !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stwierdzenia szanownego pana BENITO, cytat z TwojePC.pl

 

PFC:

 

Aktywny - układ sterujący z dużym kondensatorem dostosowujący się do obciążenia zasilacza oraz warunków sieci elektrycznej. Zasilacze z układami PFC mają wyższą sprawność (stosunek mocy wyjściowej do wejściowej) od ich uboższych i tańszych braci (głównie ze względu na użycie lepszej jakości elementów z którego jest wykonany zasilacz). Oscyluje ona około 70% przy pełnym obciążeniu zasilacza

Równie dobrze można napisać:

zasilacze w czarnych lakierowanych obudowach mają większa sprawność. (głównie ze względu na użycie lepszej jakości elementów z którego jest wykonany zasilacz). Oscyluje ona około 70% przy pełnym obciążeniu zasilacza

Jedno zdanie jest tak samo prawdziwe jak i drugie. Kolor zasilacza ma się tak samo do jego sprawności jak i PFC. Tak samo jak PFC tak i czarna lakierowana obudowa najczęściej towarzyczy lepszym zasilaczom. Są ona lepsze bo są lepsze a nie dlatego, że mają PFC lub czarną puszkę.

 

edit: Sprawność zasilaczy w zależności od obciążenia jest na szczęście korzystniejsza dla użytkownika niż 70%.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać:

Jedno zdanie jest tak samo prawdziwe jak i drugie. Kolor zasilacza ma się tak samo do jego sprawności jak i PFC. Tak samo jak PFC tak i czarna lakierowana obudowa najczęściej towarzyczy lepszym zasilaczom. Są ona lepsze bo są lepsze a nie dlatego, że mają PFC lub czarną puszkę.

 

Po czesci to prawda ze wzgledu na wyzsza klase i cene zasilki ale odnosnie PFC jest jak wyzej napisalem...

 

Znaczenie przesuniecia fazowego znam dobrze... No chyba ze wszyscy na laborkach z elektroniki mnie okłamywali :D i doswiadczenia byly sfabrykowane :> i stal pewnie za tym bin laden... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przytocz jakieś doświadczenie wraz z wynikami potwierdzające twoje tezy.

Ewentualnie odeślij do naukowej publikacji stwierdzającej jak się ma współczynnik mocy do sprawności.

 

Wiesz może jak się wytwarza energię bierną? za pomocą jakich maszyn, urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przytocz jakieś doświadczenie wraz z wynikami potwierdzające twoje tezy.

Ewentualnie odeślij do naukowej publikacji stwierdzającej jak się ma współczynnik mocy do sprawności.

 

Wiesz może jak się wytwarza energię bierną? za pomocą jakich maszyn, urządzeń?

Proszę

 

P=U*I*fi

 

przyklad

 

fi 0.80

 

P= 230V * 3A * 0.8fi = 552W

 

fi 0.95

 

P= 230V * 3A * 0.95fi = 655.5W

 

Proste... chciales dowody, wiec podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

lekko słabawo...

taki test lekko na miare chipa.

Piszesz np ze chieftec to stara konstrukcja...tagan natomiast jest niby nowoczesny?

O pfc sie nawet nie bede wypowiadal bo w tescie to brzmi jak bełkot marketingowy.

Jesli chodzi o pobor mocy to z palcem nie powiem gdzie modecom 300w by to pociagnal za cene "poniżej 100zł".

Mam nadzieje ze nastepne testy beda lepsze.

Pomimo wszystko fajnie ze sie tu cos dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie tego cziefa jest dzisiaj mc350w wiec.. ;]

 

pierwszy raz słyszę że dfi nf4 nie karmi procka z 12v, fakt nie sprawdzałem tego

że już nie bede się powtarzał tylko się zacytuje ;)

nie wiem z kąd wziełeś te gadanie o zasiłkach klasy mgb/codegen/impet, ok, teraz zaczynasz o obudowa + zasilacz;)

 

Imo w cenie tego cziefa są lepsze zasilacze i to sporo lepsze, ciężko z tym dyskutować. Żeby juz to szmelcowanie skończyć to przedstawie oficjalne stanowisko ;)

 

To nie jest zasialacz:

- nowoczesny

- cichy

- wydajny

- choćby ładny :P

- wart 120zł

 

To jest zasialcz:

- stary

- gorący

- głośny (ciche hpc ta..)

- z 12v klasy dzisiejszych 300-350w

 

I na koniec wracając do konfiguracji - kiedy i czemu to ma potrzebować 400w ?(niżej moje gdybanie i wartości szacunkowe z powietrza;))

ile zje ten procek ? 80w ?, grafika ? ciężko szacować ale 50 ? + dysk 15+ cdrw/dvd 15 + płyta i pamiec niech będzie nawet i 50 + 10 wentyle i diody w obudowie ;) -> coś mi wyszło 220 ;)

 

edit - może w tym buda + zasialcz za 100zł chodziło o jakiś rodzaj wytknięcia palcem ;) hym historia moich zasialczy po padzie 230w lnc który trzymał kila lat to poczciwa 300-202, neotec 420w (rozjechały mu się napięcia po zmianie konfiguracji, zachowywał się podobnie jak ten chief..), i finalnie topower 420w p526, wyposażony m.in. w oddzielne linie i 30 czy 32A na 12v puszczane jedną linią :]

DFI nf4 ma wtyczke 4 pin nie od parady ale sporo ciagnie z 5v i 3v (dokladnie to trzeba by zmierzyc ale problemy z zasilaczami

o slabej lini 5v i DFI nf4 wskazuja ze na 5v potrzebuje duzo)

Dla czesci konfiguracji potrzebujacych mocnej 5v nawet taki HPC 360-202 DF moze byc duzo lepszy od tego mc350.

Mam HPC 360-202 DF (pasywne PFC) REV ATX 2.0 i twierdzenie ze jest glosny jest bezpodstawne.

Nie mam sonometru to w db sie nie wypowiem ale obroty wentylatora zaczynaja sie ponizej 900 i max co widzialem to nieco ponad

1300 (stara wersja 360-202 nie byla bardzo glosna a obroty wentylatora zaczynaly sie od ok 1600) co ciekawsze nie jest

goracy, niewatpliwie poza dolozeniem 24-pin wtyczki i dzielonej 12v poprawiono sprawnosc i chlodzenie.

Do wielu najnowszych zestawow ma za slabe 12v ale ponad 200W na 12v nie wszystkie komputery potrzebuja.

Trudno uznac zasilacz 360-202 DF REV ATX 2.0 za szrot skoro:

Jest cichy, dziala, ma dobra sprawnosc w idle (zazwyczaj 90% czasu pracy kompa)

Do OC , 4*HDD lub pradozernej grafy 12v to oczywiscie wypada miec cos mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...