Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Tagan Vs Chieftec 420 W

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a ja mam pytanko jak ten Cheiftec HPC 420 302 DF sprawdziłby się pod dwurdzeniowcem - takim x2 2800 na jedno jajko bo Venice 2.5 Ghz to raczej dla niego nie problem. Czy linia 12v która wg. producenta daje max 213W nie byłaby za słaba?

 

No dajmy na to taki cfg:

x2 @2800 1.4v + Fresiek

Dfi SLI-DR

2GB DDR 560 mhz

2x Hdd 80GB Ata

76GT 620/820

DvDrW

 

Wentyle:

2x80mm

1x65mm

 

Nie wiem ile to łącznie szamie W z 12v ale chyba nie mało i z tego co wyczytałem to zasiłka ma mocne 5v i 3.3v a 12v już niespecjalnie, raczej ten zestawik chłonie z 12v wiec czy nie byłby przeciążony?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

216W na lini 12V,czyli obciążenie maksymalne to 18A

Rozwiń trochę tą myśl pod kontem mojego zestawu i przydatności owego Chiefa przy solidnym OC proca i innych podzespołów, bo to że ma 18A na 12v to wiem ;] Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blagam :)

 

nada sie nada .mialem athlona x2 @ 2.9ghz i wiecej ,7800GT hdd, dvd i pare wiatrakow i wszystko smigalo a napiecia z miernika brane wachaly sie pomiedzy 11.9-12 w zaleznosci od tego czy stress czy idle... robilem testy poboru pradu przez komputer juz na seasonicu ale wczesniej dokladnie ten sam zestaw trzymal wyzej wymieniony chieftec .saimek tak samo 2.9ghz robil na x2 na tym chiefie ,wiec moj wynik to nie jakis przypadek ....

oczywiscie juz przy takim obciazeniu wentylatory dosc halasowaly i zasilacz robil sie cieply -ale widac ze ma wiecej na 12v niz to co deklaruje producent

 

kiedy sie skonczy mania posiadania 500W zasilek do byle kompa napedzana przez marketnig i wypowiedzi niektorych na tym forum...

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

kiedy sie skonczy mania posiadania 500W zasilek do byle kompa napedzana przez marketnig i wypowiedzi niektorych na tym forum...

Może już niedługo... :P

 

Ja już zaczynam bo chcem się przesiąść z Aerocool'a 350W na Seasonica 330W tylko narazie funduszy brak :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec szczerze ze 400W chiefteca do mojego knfigu mi nei starcza.

z jednym dyskiem komp mial problemy z wystartowaniem z procem ustawionym na 3.6 (startowal po sekundzie sie wylanczal), po dolozeniu 2 dysku problem sie powtorzyl tym razem przy starcie z prockiem ustawionym na 3.5 ;)

Oczywiscie komp zawsze startowal gdy zasilacz sie troche ostudzil, ale jak chcialem kompa wylaczyc na 2-3 minuty to start byl niemozliwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem jest taki że chce sobie wskoczyć na dwa klocki x2 2800 i jakoś ciężko mi zrozumieć fenomen że cpu śmiaga elo na 2600 1.325v 2700 na 1.35v a potem na 2800 nie daje rady <_<

Marki 03, 05, 06 przechodzi w grach w sumie nie ma problemu ale full stress w sp2004 nie przechodzi i nie pomagają nawet napięcia rzędu 1.525v.

I do tego odnosiło się moje pytanie czy aby jednak ten starawy chief jest w stanie to pociągnąć i czy to przypadkiem nie on jest blokadą bo sory ale 1.525v to trupa by pociągneło nawet :D

 

Nie wiem robot może twoja zasiłka była lepsza? :D

W sumie nie wiem czy to sirtec, delta czy inne ścierwo siedzi w moim Chiefie.

 

Ta zasiłka ma w końcu dwie linie 12v?

W necie widziałem w specyfikacjiach że raz ma jedną a raz dwie :>

 

proste - prundu mu zbraknie ;)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary a po co ci ta zmiana? Jak za głosno to zmień wentyl lub wycisz go inaczej nie bardzo wiem czemu...

Wentylki 8x8 niegdy nie będą dostatecznie ciche :P Zwłaszcza jeśli w SS się wstawi fanderka...

 

A pozatym fajnie jest mieć coś nowego :lol:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec szczerze ze 400W chiefteca do mojego knfigu mi nei starcza.

z jednym dyskiem komp mial problemy z wystartowaniem z procem ustawionym na 3.6 (startowal po sekundzie sie wylanczal), po dolozeniu 2 dysku problem sie powtorzyl tym razem przy starcie z prockiem ustawionym na 3.5 ;)

Oczywiscie komp zawsze startowal gdy zasilacz sie troche ostudzil, ale jak chcialem kompa wylaczyc na 2-3 minuty to start byl niemozliwy ;)

 

jestes pewien ze to byla wina zasilacza ? bo mi imho sie tak nie wydaje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% pewnien nie jestem okaze sie po wymianie zasilki, która wymieniam takze z innych powodow .

Podejzewam zasilke gdyz Procek + reszta komponentow przy starcie pobiera niemal krytyczna wartos pradu z lini 12v ;) (licze tak: procek ze 170+dyski 50+ grafa 30 -- wartosic wyssalem z palca, i odrazu mowie nei twierdze ze czesci te caly czas pobieraja taka moc tylko przy starcie. (rozpedznaie talezy dyskow, ladowanie kondesatorow itp....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% pewnien nie jestem okaze sie po wymianie zasilki, która wymieniam takze z innych powodow .

Podejzewam zasilke gdyz Procek + reszta komponentow przy starcie pobiera niemal krytyczna wartos pradu z lini 12v ;) (licze tak: procek ze 170+dyski 50+ grafa 30 -- wartosic wyssalem z palca, i odrazu mowie nei twierdze ze czesci te caly czas pobieraja taka moc tylko przy starcie. (rozpedznaie talezy dyskow, ladowanie kondesatorow itp....)

 

ja bym powiedział proc 120W dysk 30W grafa 60W ;]

 

mógłbys wziaść miernik i sie przekonac, albo chociaz spojrzeć mniej wiecej na stan napiec w biosie.

 

bo imho takie przypadłości odpowiadaja bardziej na głupawke płyty głownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylki 8x8 niegdy nie będą dostatecznie ciche :P Zwłaszcza jeśli w SS się wstawi fanderka...

 

A pozatym fajnie jest mieć coś nowego :lol:

 

taa powiedz to taganowi u-01 i mojemu topowerowi p3 :wink: z 2 strony fakt trudno dorwać ciche 80mm wentyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa powiedz to taganowi u-01 i mojemu topowerowi p3 :wink: z 2 strony fakt trudno dorwać ciche 80mm wentyle

Nie, no tak, ale one są dość wolnoobrotowe i nie mam gwarancji że zasilacz się nie spoci ;) W sumie mam 1 wentyl wymieniony na jakiegoś syfnego arctica puszczonego na 5V (zamiast 8x8x1,5cm, ktory po pewnym czasie szumi już troszke, drugi wentyl jest znośny) i zasilacz ten chodzi na moje ucho tak jak zalman 7000-cu na 900RPM czyli jeszcze za głośno... :P

 

A pozatym kupno 2 takich przykładowo wentylków może mnie wynieść tyle co zmiana zasilacza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział proc 120W dysk 30W grafa 60W ;]

 

mógłbys wziaść miernik i sie przekonac, albo chociaz spojrzeć mniej wiecej na stan napiec w biosie.

 

bo imho takie przypadłości odpowiadaja bardziej na głupawke płyty głownej

nie zapominaj ze mam dwa dyski, ;) Pomiar napiec miernikiem pokaze mi jedynie ze w czasie pracy nawet pod obciazeniem napiecia sa w normie, a ja mowie o samym starcie gdzie przez krotki okres czasu komp bierze naprade durze, ale czas ten jest natyle krotki ze miernik go nie pokaze, podpiol bym zasilke pod oscyloskop tylko nie umiem sie nim jeszcze poslugiwac :P

 

 

A jeszcze gdy podczas proby wlaczenia kompa na procu powiedzmy 3.6 komp sie uruchomi po chwili wylaczy, to pozniej aby go uruchomic trzeba odpiac zasilanie na 10-15sekund. Oczywiscie po nieudanym starcie i takim zabiegu asus powraca do domyslnego taktowania proca i wstaje bez problemow ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy sie skonczy mania posiadania 500W zasilek do byle kompa napedzana przez marketnig i wypowiedzi niektorych na tym forum...

 

Może już niedługo... :P

 

Ja już zaczynam bo chcem się przesiąść z Aerocool'a 350W na Seasonica 330W tylko narazie funduszy brak :P

heheh ja jej nigdy nie mialem :P

p.s patrz sig ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze mam dwa dyski, ;) Pomiar napiec miernikiem pokaze mi jedynie ze w czasie pracy nawet pod obciazeniem napiecia sa w normie, a ja mowie o samym starcie gdzie przez krotki okres czasu komp bierze naprade durze, ale czas ten jest natyle krotki ze miernik go nie pokaze, podpiol bym zasilke pod oscyloskop tylko nie umiem sie nim jeszcze poslugiwac :P

A jeszcze gdy podczas proby wlaczenia kompa na procu powiedzmy 3.6 komp sie uruchomi po chwili wylaczy, to pozniej aby go uruchomic trzeba odpiac zasilanie na 10-15sekund. Oczywiscie po nieudanym starcie i takim zabiegu asus powraca do domyslnego taktowania proca i wstaje bez problemow ;)

Nie mów ze zasilacz ktory pokaze Ci w idle np te 11.80 - 11.85V podczas startu bedzie miał 11.4V czyli dolna granice norm ATX przy ktorej mogą, powarzam mogą ale nie musza wystąpić problemy ze stabilnością sprzętu.

 

Masz oscyloskop to w czym problem ? ustawiasz zakresy i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ascyloskopu to:

1. A czemu mialby miec ?? Start komputera to mement w ktorym zasilacz dostaje najbardziej po tyłku i to z 2 powodow:

a. Nagly bardzo dzuy skok obciazenia

b. Tylko podczas startu rozpedzaja sie taleze dyskow,laduja sie kondesatory itp... Wiec zadne testy nawet przy maks obciazeniu wszystkiego nie daja tak po tylko zasilaczowi jak start kompa.

 

2. musze sie zorientowac co gdzie podpiac ;)

 

3. pod obciazeniem zasilacz o ile dobrze pamietam schodzil do jakies 1.99V

4. nie twierdze ze sprzet jest nie stabilny tylko, ze przy starcie na zbyt mocno wykreconym procu kom sie nagle wylancza tak jak by dzialalo jakies zabezpieczenie, i jednyny sposob wy wlaczyc kompa jest odlaczenie zasilacza z sieci na kilkanascie sekund, rownie dobrze mozne to byc wina zle skalibrowanego ktoregos z zabezpieczen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylka 11.99 bylo na lini zasilajacej procek (pod obciązeniem) kiedy jeszcze miernik mialem podpiety, teraz poprostu nie mam czasu ani checi otwierac kompa ;). Drugiej lini nie badalem, gdyz nie widzialem takiej potrzeby.

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małą prośbę, przestańcie naskakiwać na siebie. Ja rozumiem, macie zastrzeżenia do tekstu i techniki przeprowadzenia pomiarów. Bierzemy to pod uwagę i przy kolejnych recenzjach będziemy się poprawiać. Jeszcze raz się powtórzę, pokażcie mi serwis komputerowy, który przy pierwszym teście zasilaczy nie zrobił błędów. Pamiętajcie istniejemy z portalem od 06.06.2006 więc na dzień dzisiejszy nie stać nas na drogie platformy testowo-pomiarowe. Z czasem się w nie wyposażymy i dojdziemy do wysokiego poziomu tekstów. Dajcie nam na to czas. Nie oczekujcie od razu gór złotych na starcie. Za rok-dwa będziecie mogli nas porównywać do innych, na dzień dzisiejszy jeszcze się rozwijamy więc nie zapominajcie o tym.

 

Dla osób, które bardzo lubią się kłócić i obrażać innych mam złą wiadomość. Przestałem to tolerować i jeden już z userów, który za bardzo przegiął z obrazą mojej osoby opuścił forum. Proszę się wypowiadać rzeczowo i skończyć skakanie sobie do gardeł.

 

Dziękuje za uwagę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj od ponad roku czasu w czasie wczytywanie win. szczelil mi chieftec 420 ( szkoda że po gwarancji).

Moja konf. to amg 64 4400+, 2 giga ramu 7900gt,160 giga,2xnagrywarka

Zasilacz wcześniej miał napiecie w normie 12v i5v w czasie obciążenie niespadały poniżej tych 12v i 5v.

Dzisiaj kupiłem Tagan TG430-U22 podłączyłem (uziemienie też, takie drobiazgi cieszą w zasilaczu) i wszyatko działa, awięc chieftec odszedł sam.

 

Jestem po pomiarach miernikiem DT-838, ustawiłem DCV na 20. i jazda.

Włączyłem f.e.a.r i musze powiedziec że everest zaniża wartości.

everest pokazywał np 5v -5.08 a miernik 5,12 i do tego win i w grze to samo 5,12 i jak skała, co do 12v to mi everest nie pokazywał a miernik win 12,22v, w grze 12,14v, 3,3v niemieżyłem bo mam cieszki dostep do zasilania płyty.

Jak na konfig. amg 64 4400+, 2 giga ramu 7900gt,160 giga,2xnagrywarka to jak dlamnie tagan 430 to rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj od ponad roku czasu w czasie wczytywanie win. szczelil mi chieftec 420 ( szkoda że po gwarancji).

Moja konf. to amg 64 4400+, 2 giga ramu 7900gt,160 giga,2xnagrywarka

Zasilacz wcześniej miał napiecie w normie 12v i5v w czasie obciążenie niespadały poniżej tych 12v i 5v.

Dzisiaj kupiłem Tagan TG430-U22 podłączyłem (uziemienie też, takie drobiazgi cieszą w zasilaczu) i wszyatko działa, awięc chieftec odszedł sam.

 

Jestem po pomiarach miernikiem DT-838, ustawiłem DCV na 20. i jazda.

Włączyłem f.e.a.r i musze powiedziec że everest zaniża wartości.

everest pokazywał np 5v -5.08 a miernik 5,12 i do tego win i w grze to samo 5,12 i jak skała, co do 12v to mi everest nie pokazywał a miernik win 12,22v, w grze 12,14v, 3,3v niemieżyłem bo mam cieszki dostep do zasilania płyty.

Jak na konfig. amg 64 4400+, 2 giga ramu 7900gt,160 giga,2xnagrywarka to jak dlamnie tagan 430 to rewelacja

 

Podaj jak sie zachowuje chieftec i kiedy strzelil a moze uda sie go naprawic kosztem 2zł, serio serio :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak poszedł chieftec ( dym i saśmierdziało :) ) to kompa bałem sie włączyc i zasilacz dałem koledze do sprawdzenia bo coś mówił że go śprawdzi, ale mając oba zasilacze stanowczo lepszy ( bardziej trzyma napięcia ) jest tagan ale to chyba normalne bo kosztuje ponad 100 zł więcej od chiefteca i jak ktoś płaci ponad 330 zł za zasilacz to wymaga jakości.

CHieftec ma bardzo dobry stosunek ceno do jakości 400wat -200 zl ale do mocnego kompa to już może byc mało szczególnie te nowe modele 450 są gorszej jakości ale jest mimo tego jest lepszy zasilacz za 200 zl? :)

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bagatelnych mocy zasilaczy pozwole dac swoja wypowiedz, od prawie 2 lat selekcjonuje procesory, caly czas uzywam zasilacza Tagan 380W U1, w ciagu tygodnia zasilacz spedza w stresie od 20-60 godzin.. przy podkreconych procesorach, kiedys byly to A64 taktowane 2.7-3Ghz teraz są to Core 2 Duo taktowane 3.2-3.5GHz.. Do tego sa 2 dyski twarde oraz Radeon X1900GT AIW.

 

Przy ostatnichm Primowaniu na 3.6GHz niestety upalila sie wtyczka (4PIN) w tym taganie. Od miesiaca bez problemu z czestotliowsciami 3.4-3.5GHz daje rade Chieftec GPS-400AA-101A jednak gdy znów zaczolem robic wycieczki na 3.6Ghzi wiecej wtyczka zaczynala przygrzewac, do ostrego OC powyzej 3.5GHz zalezam zakup zasilacza z wtyczka EPS 8pin..

 

Zastanawia mnie jedna żecz, dla kogo sa produkowanezasilacze o mocy 500-700Wat ?

Czesto ludzie przychodza do sklepu i chca kupic zasilacz np tagan 530Wat bo w internecie wyczytali ze 400Wat to do sprzetu X2 3800+ i 7900GS jest za malo.

 

Nie raz skladalem zestawy z A64 podkreconymi do wartosci 2.7-2.8 z zasilaczami marki Modecom Feel 400 i do teraz nie wrócily do serwisu...

 

Pracuje w "gralu" do wszystkich zestawów jakie sa skłądane montowane sa zasilacze marki Modecom, ostatnio jest to Feel II 400.

Czesto wychodza w konfiguracjach E6600 + mocna karta graficzna typu 7900GT/GTX X1900XT/X1950XTX i nie wracaja.

 

Doswiatczenie zebrane przez kilka lat skłądania zestawów potwierdzilo ze MODECOM jest niezastoiony w swojej klasie cenowej, czyli ok 100zł i tak naprawde stosowanie zasilaczy o mocach ponad 500Wat jest totalna bzdura, to jest tylko moje zdanie wiec prosze sie nie klucic :)

 

Update: Dodam jeszcze ze Tagan 380W U1 ktorego katuje ma wyjetke kratki i jest praktycznie niesłyszalny, nawet w stresie, obudowa zasilacza jest ciepła..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...