Skocz do zawartości
sansaba

Core 2 Duo - Obniżenie Temperatury Pracy @ E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Tam marudzicie z tymi temperaturami. E6300 to kawał solidnego proca, nie ma co się z nim cackać. Proc chłodzony boxowym aluminiakiem, z wentylkiem kontrolowanym przez płytę, przy codziennych 3GHz uzyskanych na napięciu 1,275V ma coprawda "aż" 45stopni w czasie lenistwa i 55 jak się zestresuje, ale wydajność mi to z nadwyżką rekompensuje ;)

Ja nie marudzę :) Po prostu lubię cisze i chłód - przynajmniej w kompie ;) A że dyskusja się rozwija to i dobrze B-)

BTW - pamiętaj, że "boxowy aluminiak" ma miedziane serduszko :lol: co też troszkę daje, plus to że zjechałeś z napięciem :) Jak już tu zauważyliśmy temp. rośnie nie z taktem ale z woltażem, co poniekąd jest zrozumiałe. Pytanie - czym mierzysz napięcie i prędkość procka ?? Jakie zastosowałeś ustawienia w BIOSie??

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czym mierzysz napięcie i prędkość procka ?? Jakie zastosowałeś ustawienia w BIOSie??

pozdrawiam

sansaba

Nie mieżę napięć, mam ustawione 1,275V, bios podaje 1,18V, więc nie wiem ile naprawdę jest, zresztą dla mnie ważne jest by proc po oc przeszedł całonocne Prime95 (2xSP2004) i tyle. Od prędkości jest CPU-Z, wydajność mierzę klasycznie za pomocą super PI (przy ustawieniach z sygnatury 16M ~ 8m20s, chyba nieźle jak na pamięci w single channel :D

 

No dobra teraz ustawienia:

FSB - 430

napięcie j.w.

FSB termination Voltage 1,3V

pamięci na 1:1 (przed oc ustawiłem na 533MHz)

timingi 5-5-5-15... trochę lipa, ale to tylko tani Apacer.

napięcie na pamięciach 2,1V - niestety grzeją się jak wściekłe, ale to mi zwisa bo od czego jest gwara, a inaczej by się nie dały podkręcić o 200MHz :D

wiatrak procka na performance (obroty 900-1700rpm)

 

reszty nie ruszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Slow - może ciutke ciepło, ale za to jak cicho :lol2: To przecież o to chodzi ;) Jak chcesz spróbuj zjechać z napięciem - u mnie ruszyło 2002 MHz i pracowało stabilnie na 1,1000 V wg. BIOSa

pozdrawiam

sansaba

Przypuszczam, ze sama pasta 'dodaje' z 10C ;) Musze zmienic na Coolaboratory Liquid Pro. Co do napiecia, niestety mojego c2d napedza plyta asrocka (jeszcze..) Jak to ktos powiedzial jest to plyta do obslugi a nie do podkrecania Core2Duo. Nie nadajesie rowniez do downclocking'u. Napiecie dla procesora jest ustawione na sztywno (nie licze vcore modow).

 

Reasumujac czemu mam sie przejmowac temperatura. Procesor dziala, nie generuje bledow a do temperatury maksymalnej mu jeszcze brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze sama pasta 'dodaje' z 10C ;) Musze zmienic na Coolaboratory Liquid Pro. Co do napiecia, niestety mojego c2d napedza plyta asrocka (jeszcze..) Jak to ktos powiedzial jest to plyta do obslugi a nie do podkrecania Core2Duo. Nie nadajesie rowniez do downclocking'u. Napiecie dla procesora jest ustawione na sztywno (nie licze vcore modow).

 

Reasumujac czemu mam sie przejmowac temperatura. Procesor dziala, nie generuje bledow a do temperatury maksymalnej mu jeszcze brakuje ;)

Poczytaj najpierw o CLP - może AS5, albo MX1 ... W ostateczności ja mam jakiegoś Qolteca (link gdzieś na pierwszej stronie) i tez jest całkiem, całkiem... A na CLP jednak się nie zdecyduje... Za duże świństwo, a i przewaga nad AS5 czy MX1 nie jest miażdżąca.

:) Powinniśmy stworzyć poradnik dla mieszkańców Afryki - "W poszukiwaniu ciszy i chłodu" :lol2: Miałby wzięcie wśród użytkowników P4 i innych grzałek :lol:

Reasumując - ja właśnie gonię za tymi dwoma rzeczami, i choć wiem, że na "mecie" jest WC, to jednak chcę pozostać przy jak najcichszym powietrzu...

 

@ LAST UPDATE

 

Obecne napięcie procka - @ BIOS 1,0050 V; @ CPU-Z 1,072 V; Zegar - 1875 MHz stabilnie. IDLE - 37-39; STRES - 48-51 (Orthos)

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej powiem tak moj E6300 smiga na 1.000 V 7x266 i jest full stabilny nizej jeszcze nie probowałem ale ciekaw jestem czy ktos moze na mniejszym core i defaultowych ustawieniach mnoznika i FSB zjechal nizej z nappieciem zeby bylo stabilnie.

Co ciekawe wyczytalem to na stronie intela:

 

Intel® Core™2 Duo Desktop Processor E6300

 

Processor Specifications:

 

Core Voltage:0.850V-1.3525V

 

tu link do pelniej specyfikacji: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9SA#

 

czy ktos próbowal ustawi te 0.850V i mial stabilnosc CPU - bardzo mnie to ciekawi.

 

Moje temperatury na boxowym chlodzenieu to : ( przy ustawieniach jak wyzej E6300 smiga na 1.000 V 7x266 )

IDLE 25 C STRESS 35 C - (2xprime95 + 1h grania w NFS-CARBON ) w dudzie dwa wiatraki jeden z tylu budy drugi z boku w transparentnej czesci obudowy trzeci w zasilaczy Chieftek 400W wyciaga powietrze znad procka.

 

W zalaczniku moja buda.Bebechy sie zmnienily bo to zdjecie jeszcze starego Konfiga (barton2800) ale rozstaw wentylatorów pozostal ten sam.

post-143737-1165512128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos próbowal ustawi te 0.850V i mial stabilnosc CPU - bardzo mnie to ciekawi.

Moje temperatury na boxowym chlodzenieu to : ( przy ustawieniach jak wyzej E6300 smiga na 1.000 V 7x266 )

IDLE 25 C STRESS 35 C - (2xprime95 + 1h grania w NFS-CARBON ) w dudzie dwa wiatraki jeden z tylu budy drugi z boku w transparentnej czesci obudowy trzeci w zasilaczy Chieftek 400W wyciaga powietrze znad procka.

Nie, nie próbowałem nigdy zejść na 0,850V, ale zaraz zejde na 1,000V skoro u Ciebie jest stabilnie - a następnym krokiem będzie ;) 0,850V :P

Na jakiej paście masz takie niskie temperatury :blink: ?? Ja używam Qolteca (gdzieś tu jest w tym temacie link do fotek) i mam IDLE - 39-41, stress (Orthos ~4-5 h) 51-53 :? Z przodu nawiewa 120 a wyciaga 80 + zasiłka, na procku box

 

@ UPDATE

Na 1,000V wszystko ok :) Na 0,850V - niestety - POST, zwiech i reset, próba wejścia w tryb awaryjny i zwiech, reset na twardo i od nowa Polska Ludowa - wniosek: u mnie nie pójdzie, aż tak niskiego napięcia proc nie toleruje B-) NATOMIAST - od kilkunastu minut idzie na 0,900V i jest mu jak najlepiej, Właśnie leci ORTHOS i jest 43-44 stopnie, żadych niepokojących objawów. Widać więc że dla mojego egzemplarza to jest chyba napięcie graniczne. Bezpieczne napięcie ;)

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś sprawdzał jaką temperaturę ma procesor bezpośrednio po włączeniu zasilania. U mnie c2d E6300 po włączeniu (zimny, nie pracował całą noc) ma od razu 38 st, a potem stabilizuje się na 47 st. Zastanawia mnie te 38 stopni. Kiedy zdążył się tak nagrzać, skoro od włączenia i przejścia na stronę w BIOSie mija góra 15 sek, a po nocy musiał mieć ok 22 st. Czy to jest prawidłowe, czy może płyta coś zawyża? (ASUS P5P Deluxe) A może czujnik w środku procesora w ułamku sekundy nagrzewa się i daje takie odczyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze, czy mozecie mi powiedziec czy 55*C po odpaleniu kompa to znak ze cos jest nie tak jak powinno byc ? proc e6300, mobo asus p5b, temperature sprawdzalem w biosie

e tam w BIOSie. Jak chcesz znac realne temateratury to sciagnij program Core Temp. On Ci pokaze temperature kazdego jaja i tym sie sugeruj ;) Jakie masz chlodzenie? Bo temp. nie ukrywam troche duża :blink:

 

BTW. Jakie powinienem mieć temp. na Scythe Infinity? Bo obecnie @ 3,3GHz mam 44 i 48*C na jajach w IDLE. W stresie rosnie o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze, czy mozecie mi powiedziec czy 55*C po odpaleniu kompa to znak ze cos jest nie tak jak powinno byc ? proc e6300, mobo asus p5b, temperature sprawdzalem w biosie

Użyj Core Temp do pomiaru. Jeśli faktycznie masz tak wysokie temp. to zmień pastę/osadź porządnie radiator/dobrze wentyluj budę ;) Też miałem takie temp. na początku (poczytaj topic od 1 posta...). Poradziłem sobie jakoś, a pomogło mi w tym głównie zjechanie z napięciem proca do obecnego poziomu.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem core temp i ku memu zdziwieniu 37*C, tylko cos ten wiatrak chodzi zdeka glosno, jak moge zwolnic mu obroty ?? a i mam rozumiec ze ten programik jest bardziej miarodajny od biosu czy asusprobe, roznica ponad 15 stopni?

Edytowane przez jurassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem core temp i ku memu zdziwieniu 37*C, tylko cos ten wiatrak chodzi zdeka glosno, jak moge zwolnic mu obroty ?? a i mam rozumiec ze ten programik jest bardziej miarodajny od biosu czy asusprobe, roznica ponad 15 stopni?

zacznijmy od tego, ze ani AsusProbe ani BIOS nie pokazują temperatury jajek (z tego co pamietam jest to temp. płytki/powierzchni proca - jesli sie myle to skorygowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze ani AsusProbe ani BIOS nie pokazują temperatury jajek (z tego co pamietam jest to temp. płytki/powierzchni proca - jesli sie myle to skorygowac)

Nie mylisz się tak właśnie jest :) Dlatego do pomiarów używamy porządnego softu - mnie nie zawodzą Core Temp i Everest Ultimate Edition 2006 (który notabene podaje też wszystkie inne dane ad. kompa - prawdziwe i w bardzo "zjadliwej" formie - polecam)

 

@ jurassek - to jest już realna temp. pracy Twojego proca, teraz wszystko się zgadza. Co do głośności wiatraka - nie wiem jaki tam masz, ale jeśli BOX z podłączeniem do płyty na 4 pin, to nie oczekuj po nim ciszy :D W BIOSie, w zakładce PC Health Status masz automatyczne sterowanie wiatrakami (przynajmniej w tym miejscu jest u mnie, u Ciebie też tam powinno być ;) ). Powinieneś miec tam coś a'la CPU Smart FAN Control - włącz to, zaś tryb tego sterowania wiatrakiem ( u mnie CPU Smart FAN Mode) ustaw tak: jeśli to jest wentyl 4 pin - to PWM, wszystko inne 3 pin - Voltage. To powinno odnieść skutek - u mnie w stresie (ORTHOS) wiatrak na procku ~950-990. Oczywiście do kompletu wiatrak wywiewający z tyłu (80 mm CoolerMaster z termistorem), jest podłączony przez 3 pin do płyty, co również skutecznie ogranicza jego mielenie do ~1100-1250 rpm. Powoduje to względną ciszę, gdyż z przodu budy zimne powietrze dostarcza ThermalTake Silent Wheel 130 mm w montażu 120 mm generujący 16 db (no może producent przesadził ;) ale u mnie chodzi na 12 V i wieje na maxa non-stop głównie ze wzgledu na pasywną grafę i naprawdę nie jest dokuczliwy, a skutecznie dostarcza chłodne powietrze.) Właśnie dzięki temu tył i procek nie "rozkręcają" się za bardzo.

Więc do walki z BIOSem i podłączeniami - marsz :lol2:

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wiec tak:

 

Pasta to Arctic Silver 5 - przezemnie uważana za najlepsza paste na rynku - troche droga ale co tam 20 zl za tubke to nie pieniadze :D .

 

W załącznikach zrzuty temp w idle po dwóch godzinach pracy kompa | oraz po katowaniu 2xprime95 po okolo 45 min temperatury na boxowym chłodzeniu ustaliły sie na poziomie widocznym na zrzutach ( proc obecnie na ustawieniach Vcore 1.1V FSB344 synchronicznie z Ramami - na razie dalej nie krece bo zalezalo mi na osiagnieciu 2X 2.4Ghz)

 

Wiec jak ktos mi powie ze boxowe chlodzenie nie nadaje sie do krecenia DUO to sie grubo myli wiadomo ze do EXTREMALNEGO sie nie nadaje ale jesli jest dobrze zamontowane na dobrej pascie w porzadnie wentylowanej budzie wszystko jest oki.

Zwróccie tez uwage jakie predkosci wentylatorów sa w stresie wiec przy takim podkreceniu chlodzenie pracuje na MINIMUM swoich mozliwosci - wiec pozostaje jeszcze spory potencjał - powiem wiecej bo zaraz mi ktos zarzuci ze kompa mialem wtedy w LODÓWCE :) temperatura u mnie w pokoju podczas testów i pracy kompa to 20 stopni.

 

Prosze o zapoznanie sie z obrazkami , czekam na wasze wnioski bo dyskusja milo sie rozwija :)

 

PS.dolaczam tez zdjecie juz nowego konfiga budy zeby wszystko bylo aktualne :)

 

post-143737-1165918722_thumb.jpgpost-143737-1165918735_thumb.jpgpost-143737-1165918753_thumb.jpgpost-143737-1165918770_thumb.jpgpost-143737-1165918782_thumb.jpgFar_Cry_Benchmark___www_HardwareOC_hu.htmpost-143737-1165918817_thumb.jpg

post-143737-1165918797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde, dobry jesteś. Ja mam dokladnie takie same temperatury w IDLE... tylko ze na Scythe Infinity. IWec cos musi byc u mnie nie tak. Wczoraj zakupiłem AS5, dzis bede nakładał i zobacze jakie efekty.

 

BTW. Bude mam bardzo dobrze wentylowaną, wiec tym bardziej mnie to martwi ze na Infinity mam takie same temp. jak Ty na BOXie :mur:

 

edit: no i posmarowałem proca cieniutka warstewką AS5 uprzednio czyszczac wszystko dokładnie... temp. bez zmian :mur: Czy ja cos robie nie tak czy pasta musie się "rozgrzać" czy cos zeby osiagneła prawidlowe własciwosci? Bo to chyba niemozliwe ze na jakims tam silikonie co daje Scythe jest ta sama temp. co na AS5 <_<

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wiec tak:

Pasta to Arctic Silver 5 - przezemnie uważana za najlepsza paste na rynku - troche droga ale co tam 20 zl za tubke to nie pieniadze :D .

W załącznikach zrzuty temp w idle po dwóch godzinach pracy kompa | oraz po katowaniu 2xprime95 po okolo 45 min temperatury na boxowym chłodzeniu ustaliły sie na poziomie widocznym na zrzutach ( proc obecnie na ustawieniach Vcore 1.1V FSB344 synchronicznie z Ramami - na razie dalej nie krece bo zalezalo mi na osiagnieciu 2X 2.4Ghz)

Khe, khe - zapuść ORTHOS (taki Prime95 dla dwujajowych), jak jesteś twardziel ;) to coś w tle włącz jeszcze i poczekaj 2-3 h - wtedy podaj temperatury ;) Ale i tak ładnie to u Ciebie wygląda.

 

o kurde, dobry jesteś. Ja mam dokladnie takie same temperatury w IDLE... tylko ze na Scythe Infinity. IWec cos musi byc u mnie nie tak. Wczoraj zakupiłem AS5, dzis bede nakładał i zobacze jakie efekty.

BTW. Bude mam bardzo dobrze wentylowaną, wiec tym bardziej mnie to martwi ze na Infinity mam takie same temp. jak Ty na BOXie

Dokładnie - pomęcz procka, zostaw na noc czy na dwie zapuszczonego ORTHOSA, niech się pasta rozgrzeje i ustabilizuje swoje właściwości. W zasadzie wszystko oprócz silikonu i CLP należy IMO wygrzać.

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe - zapuść ORTHOS (taki Prime95 dla dwujajowych), jak jesteś twardziel ;) to coś w tle włącz jeszcze i poczekaj 2-3 h - wtedy podaj temperatury ;) Ale i tak ładnie to u Ciebie wygląda.

 

 

Dokładnie - pomęcz procka, zostaw na noc czy na dwie zapuszczonego ORTHOSA, niech się pasta rozgrzeje i ustabilizuje swoje właściwości. W zasadzie wszystko oprócz silikonu i CLP należy IMO wygrzać.

 

pozdrawiam

sansaba

a może dałem za mało tej pasty? Naniosłem na CPU kilka kropek i rozsmarowałem paste po całej powierzchni kartą plastikowa. Cały procek jest pokryty płaska i bardzo cienka warstwa pasty. Moze trzeba dac grubsza warstwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos czy Ninja/Infinity radzi sobie pasywnie z 2,8Ghz przy 1,325V?

W moim przypadku: Ninja pasywnie chlodzi e6300 @ 2.6GHz przy 1.25v - temperatura rdzeni w stresie maksymalnie 60C w idle ok 48C. Pasta CLP. Zmiana pasty z silikownowki Evercool'a na CLP dala 5C. Takze przy 2.8GHZ i 1.325 powinno byc ok ale ciut cieplej. Duzo tez zalezy od wentylacji obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może dałem za mało tej pasty? Naniosłem na CPU kilka kropek i rozsmarowałem paste po całej powierzchni kartą plastikowa. Cały procek jest pokryty płaska i bardzo cienka warstwa pasty. Moze trzeba dac grubsza warstwe?

Za grubo też jest źle - masz tam gdzieś wcześniej opis co się stało jak "przesmarowałem" ;) Wcale nie było lepiej, a wręcz gorzej... Więc cienka warstwa na procku i na wentylu (ja rozsmarowałem paluchem :D ) to jest to...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grubo też jest źle - masz tam gdzieś wcześniej opis co się stało jak "przesmarowałem" ;) Wcale nie było lepiej, a wręcz gorzej... Więc cienka warstwa na procku i na wentylu (ja rozsmarowałem paluchem :D ) to jest to...

pozdrawiam

sansaba

hmm, ja dałem paste tylko na proca, natomias spod chłodzenia wypucowałem na potocznie zwane "lustereczko" ;) czy to moze miec jakis wpływ na temp., ze nie posmarowałem spodu chłodzenia? Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , pozwolę się dołączyć do dyskusji.

 

Jaką maxymalna prędkośc obrotowa ma boxowy cooler E6300 ? wydaje mi się że było to coś ponad 2 tys ale nie jestem pewien.

Coler kręci się cały czas na 1700 RPM wyłaczyłem FanSpeeda ( Asus P5B Deluxe ) jeśli cooler może się kręcic powyżej tych 1700 RPM jak to zrobić aby zawsze się kręcił na maxymalnych obrotach ? Za 2 miesiące i tak zmieniam wentyl ale od tego czasu wole mieć troche niższa temperature w stresie wynosi ona około 67 *c niby tolerowane jest w graniach 65 ale wolał bym mieć ciut niższą : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja dałem paste tylko na proca, natomias spod chłodzenia wypucowałem na potocznie zwane "lustereczko" ;) czy to moze miec jakis wpływ na temp., ze nie posmarowałem spodu chłodzenia?

Z tego co pamiętam zaleca się nałożenie cienkiej warstwy na proc i na cooler - ale problem jakiś sprawdzić to empirycznie ;) ?? Toż to nie dłużej niż 10 minut potrwa (rozkręć, zdejmij wentyl, wyczyść "starą" pastę, nałóż cienko nową, załóż wentyl, skręć kompa) <- takie mini FAQ :rolleyes: :lol2: Daj znać czy to jakiś efekt dało.

 

Jaką maxymalna prędkośc obrotowa ma boxowy cooler E6300 ? wydaje mi się że było to coś ponad 2 tys ale nie jestem pewien.

Coler kręci się cały czas na 1700 RPM wyłaczyłem FanSpeeda ( Asus P5B Deluxe ) jeśli cooler może się kręcic powyżej tych 1700 RPM jak to zrobić aby zawsze się kręcił na maxymalnych obrotach ? Za 2 miesiące i tak zmieniam wentyl ale od tego czasu wole mieć troche niższa temperature w stresie wynosi ona około 67 *c niby tolerowane jest w graniach 65 ale wolał bym mieć ciut niższą : )

Przy takie temperaturze :blink: to ja bym: przesmarował proca, spróbował zjechać z napięciem (można, wierz mi..) i sprawdził czy aby cooler jest dobrze założony... Co do szybkości wiatraktora na coolerze to faktycznie coś ~2000 rpm powinno być max - ale do pracy na max ciężko go chyba będzie zmusić, jest wkońcu sterowany przez płytę... Spróbuj jakimś programem do kontroli wiatraków wymusić na nim taką pracę - np. SpeedFan. No chyba że by go na 2 czy 3 pin puścić, ale nie wiem czy taki numer przejdzie...

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się też dołączę.

 

Mój procesor to E6300 podkręcony na 2,8GHz boxowy wentylator. temperatura w idl.: 45-46 po kilku godzinnym wygrzewaniu Orthosem temperatura 56-57 stopni.

 

Bud ma z przody 1 wiatrak wciągający powietrze i 1 z tyły wypychający plus wyciągający wiatrak w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zaleca się nałożenie cienkiej warstwy na proc i na cooler - ale problem jakiś sprawdzić to empirycznie ;) ?? Toż to nie dłużej niż 10 minut potrwa (rozkręć, zdejmij wentyl, wyczyść "starą" pastę, nałóż cienko nową, załóż wentyl, skręć kompa) <- takie mini FAQ :rolleyes: :lol2: Daj znać czy to jakiś efekt dało.

sansaba

Wygrzeje jeszcze to co jest obecnie nalozone, i jesli sie nic nie zmieni to skorzystam z Twojej porady :)

 

U mnie Vcore 1,36 , 3GHz , temp w idle 45 , stres 63 , chłodzenie FREEZER 7 PRO :blink:

 

Jakies sugestie co do chłodzenia ??

 

Planuje kupić Coollaboratory Liquid Pro :D

duzo duzo duzo... czy nałozyles dobrze paste? Ja na BOXowym chłodzeniu @ 3,2GHz w stresie miałem 58*C na obu jajach.

 

BTW. Czym mierzysz temperature? (jakim progsem)

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzeje jeszcze to co jest obecnie nalozone, i jesli sie nic nie zmieni to skorzystam z Twojej porady :)

duzo duzo duzo... czy nałozyles dobrze paste? Ja na BOXowym chłodzeniu @ 3,2GHz w stresie miałem 58*C na obu jajach.

 

BW. Czym mierzysz temperature? (jakim progsem)

Programem do płyty , w biosie , programem CORE TEMP.

 

Nic nienakładałem , FREEZER ma już nałożona paste , kupią tą paste wymieniona wyżej :D i się zobaczy co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem do płyty , w biosie , programem CORE TEMP.

 

Nic nienakładałem , FREEZER ma już nałożona paste , kupią tą paste wymieniona wyżej :D i się zobaczy co i jak :D

i Core Temp tez pokazuje takie wysokie temp. na jajcach? :D

 

Wymień "to coś" co już było nałożone, bo to jest nawet gorsze niż pierwszy lepszy silikon z przeciętnego sklepu komputerowego :lol:

 

Jak kupisz CLP to pochwal sie jakie masz temp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Core Temp tez pokazuje takie wysokie temp. na jajcach? :D

 

Wymień "to coś" co już było nałożone, bo to jest nawet gorsze niż pierwszy lepszy silikon z przeciętnego sklepu komputerowego :lol:

 

Jak kupisz CLP to pochwal sie jakie masz temp :)

Dzis kupuje i wysmaruje procka :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Vcore 1,36 , 3GHz , temp w idle 45 , stres 63 , chłodzenie FREEZER 7 PRO :blink:

 

Jakies sugestie co do chłodzenia ??

 

Planuje kupić Coollaboratory Liquid Pro :D

Spróbuj przedewszystkim zmijeszyć Vcore... Ale coś wysokie te tempki jak na fryzjera...

 

Zmniejszyłem FSB do 400 Mhz i napięcie do 1.825 V. Spowodowane jest to min grafiką, która przechodzi w tryb PCIe 1x przy FSB procka powyżej 400 Mhz oraz ramami - przez nie mogę zapomnieć o jakimś lepszym o/c po prostu przy nawet minimalnym podkręcaniu sypią błędami ... Więc moje pytanie znacie jakieś sposoby aby uszkodzić RAMy tak aby wyglądało na to że to wina pamięci a nie moja ?

 

Co do temperatur i chłodzenia troche spadły kupie paste to przesmaruje a cooler wymienie po świętach.

Nie możesz poprostu przewoltować pamięci ?? Co to za pamiątki, jaką mają gwarę ?? Mozesz tez spróbować uparcie twierdzić, że nie współpracuja z Twoją płytka prawidłowo, nie pracują u Ciebie prawidłowo w dualu...

BTW - nie lepiej opchnąć je na allegro, dołożyć i cos kupić innego zamiast je niszczyć :blink: ??

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...