Skocz do zawartości
sansaba

Core 2 Duo - Obniżenie Temperatury Pracy @ E6300

Rekomendowane odpowiedzi

No i zakupiłem super hiper "paste" poszło 35zł :blink:

 

Temperatury bez zmian :mur:

 

Według softu GB 42 stopnie , według Core Temp 54 stopnie i to w IDLE :mur: ( 1000 RPM :D )

Zasilanie 1.31V , no ale 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem super hiper "paste" poszło 35zł :blink:

 

Temperatury bez zmian :mur:

 

Według softu GB 42 stopnie , według Core Temp 54 stopnie i to w IDLE :mur: ( 1000 RPM :D )

Zasilanie 1.31V , no ale 3GHz

Eeeee... :blink: Na Collaboratory Liquid Pro masz takie temp ?? Napewno prawidłowo nałożyłeś "pastę" i założyłeś radiator ?? Ew. wygrzej to jeszcze - zapuść jakiś stresik na nockę czy dwie... ORTHOS czy coś ... Aha - no i nie sprawdzaj temp. softem producenta - do tego masz Core Temp i Everesta jeśli już...

Jeśli wszystko jest ok (w co wątpię, bo jednak ludzie zyskiwali po nałożeniu CLP te kilka stopni...), to nie wiem gdzie leży przyczyna... Może jednak poczekajmy z ocenami do momentu kiedy nie wygrzejesz pasty.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLP ????

 

Pasta dobrze nałożona :D

CLP - Collaboratory Liquid Pro. Jeśli pasta/radiator są dobrze nałożone to nie wiem skąd takie temperatury :blink: Poczekajmy aprę dni, może jak się wszystko wygrzeje to tempy zjadą i się ustabilizują

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własne kupiłem C2D E6600 i chciałbym spytać czy jest możliwe aby wymienić sam wirnik w firmowym chłodzeniu, procesora na razie nie będe podkrecał, ale dużo czasu przy kompie spędzam wieczorami i nocami co przy cichym słuchaniu mp3 powoduje że słysze szum.

Czy może lepiej aby zamienić całe firmowe chłodzenie na inne?

I jeszcze jedno pytanie, co najlepiej zmniejszyć aby procesor był chlodniejszy i wiatrak sie nie obracał jak szalony jeżeli będe cały dzien pisał w wordzie to cisza będzie najwazniejsza (mnoznik, napiecie, itp)

 

 

Dziękuje bardzo i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własne kupiłem C2D E6600 i chciałbym spytać czy jest możliwe aby wymienić sam wirnik w firmowym chłodzeniu, procesora na razie nie będe podkrecał, ale dużo czasu przy kompie spędzam wieczorami i nocami co przy cichym słuchaniu mp3 powoduje że słysze szum.

Czy może lepiej aby zamienić całe firmowe chłodzenie na inne?

I jeszcze jedno pytanie, co najlepiej zmniejszyć aby procesor był chlodniejszy i wiatrak sie nie obracał jak szalony jeżeli będe cały dzien pisał w wordzie to cisza będzie najwazniejsza (mnoznik, napiecie, itp)

Dziękuje bardzo i pozdrawiam

Hej!

Nie zmienisz mnożnika, najlepiej odwoltować procek - zobacz jak chodzi u mnie (masz w sigu). Spokojnie zjezdżaj z napięciem w dół, testuj ORTHOSEM do jak najniższego VCore skoro narazie nie będziesz kręcił.

Co do zmiany samego wiatraka na boxie - nie widziałem nigdzie cichszego zamiennika z montażem. Lepiej zmienić już chyba całe chłodzenie, ale na początek możesz zastosować porządną pastę termoprzewodzącą (AS5, Zalman STG-1) i zainstalować porządnie boxowy cooler, oraz zapewnić dobre wentylowanie budy.

Jeśli chodzi już o sam wybór chłodzenia - to w dziale "Co kupić" masz chociażby mój temat z 3 najciekawszymi propozycjami w przedziale budżetowym na ten moment - ze wszystkimi trzema bedzie ciszej i chłodniej niż na boxie. Kwestię wyboru musisz rozstrzygnąć sam ;)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester 3000 ja mam E6600 na zalmanie 9500

 

BEZ OC( 2.4GHz): idle 21celka-300rpm , stres do 28-29celka- 400-500rpm

OC(3.2GHz): idle 28celka- ~450rpm , stres do 35celka- 500-700rpm

PASTA: CLP

 

moim zdaniem ten boxowy intela radiator to porazka i jego trzeba zmienic na obojetnie co aby bylo wieksze i najlepiej miedziane, a tak BTW te 1.86MHz dziwne ze tak sie grzeja , 2.4GHz sa zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra leci stress ORTHOS - stress CPU with GROMACS CORE - nie wiem czy dobry test ??

 

Aktulanie 20 minuta - temp cały czas na 59 stopni CORE TEMP , obroty ok 1700RPM .

Zmień na "Small FFTs" to jest prawidłowy test do największego obciązenia procka - i zostaw na 3-4 godz. minimum, najlepiej na całą nockę

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc "Sansaba"

sansaba.

zjezdżaj z napięciem w dół, testuj ORTHOSEM

Juz od tygodnia przeglądam net z testami i jedno rozwiązanie nie daje mi spokoju , moze ktos z Was miał okazje miec go w rekach. Chodzi o firmę Noctua z austrii, która wygrywa na zachodnich sitach wszystkie rankingi.

 

Mają wiatrak w technologii (słowa z wątku na forum powerpc.pl)

 

"Seria NF-S12 jest wyposażona w magnetycznie-centrujące, samo smarujące, olejowo-ślizgowe łożysko, które dzieki nowoczenej i udoskonalonej zasadzie działania bije na głowę - pod względem stabilności długoterminowej oraz kultury pracy(a raczej ciszy działania) - obecne łożyska kulkowe, ślizgowe oraz cieczowe(?). MTBF według specyfikacji przekracza 150k godz."

 

 

Opisy gotowegoo zestawu na procesor

www.purepc.pl i twojepc.pll

 

"Firma Noctua przedstawiła nowy model coolera dla procesorów, noszący nazwę NH-U12F. Jest on zgodny ze wszystkimi obecnie sprzedawanymi procesorami - Socket 775, 754, 939, 940 oraz AM2 - a ponadto we wszystkich wypadkach można go obrócić o 90 stopni względem pierwotnego zamocowania. Miedziana podstawa radiatora łączy się czterema ciepłowodami z 38 aluminiowymi żeberkami, a zastosowany wentylator ma średnicę 120 mm. Producent zapewnia, że wentylator ten osiąga przepływ powietrza na poziomie 81 m3/h, przy zachowaniu głośności 17 dB (A). Oprócz tego w zestawie znajdziemy przejściówkę, mającą jeszcze bardziej zmniejszać głośność do niewiarygodnego poziomu 8 dB (A). Cena tego coolera wynosi około 55 Euro."

 

 

Testy i rankingi

http://www.a1-electronics.net/Heatsinks/20...NH-U9_pg3.shtml

http://www.silentpcreview.com/article695-page6.html

http://www.modthebox.com/review509_1.shtml

 

Mają w zenfiście w sprzedaży ale coler bez wiatraka

 

Opisuja że powierzchnia odprowadzania ciepła wynosi w modelach 3800cm2 i 5000cm2, nie potrafiłem znaleźc jaką powierzchnie maja modele Scythe

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na "Small FFTs" to jest prawidłowy test do największego obciązenia procka - i zostaw na 3-4 godz. minimum, najlepiej na całą nockę

pozdrawiam

sansaba

Wczoraj 1 godzinka 59stopni.

 

Teraz zapuściłem na czas wyjazdu do roboty i zobacze po powrocie co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po testach

 

Self-test 48K passed!

 

Temp 59

 

Bez zmian. Ale za to system stabilny :D

do jasnej ciasnej. Cos mi tu nie gra. Ty na Fryzjerze masz 59*C, a ja na Scythe Infinity mam 63*C ? Kurde nie wiem co tu zrobić zeby zbić ta temperature. Dzis katowałem 2h procek Orthosem, w miedzy czasie leciał jeszcze SuperPI i buszowałem po necie. Temp. koncowa = 63*C w stresie przy Infinity i AS5. Nie wiem czy sie śmiac czy płakać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że te procki po prostu sa już takie ciepłe, ja właśnie teraz podczas obróbki pliku avi mam 65c na boxowym buczku przy częstotliwości procka 2946mzh i standartowym napięciu

jaką w ogóle core duo ma zalaecana bezpieczna przez producenta temperaturę

 

swoją droga to w porównaniu do starego athlona a64@2.5ghz kompresja idzie super szybko, no i można swobodnie robić co innego na kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jasnej ciasnej. Cos mi tu nie gra. Ty na Fryzjerze masz 59*C, a ja na Scythe Infinity mam 63*C ? Kurde nie wiem co tu zrobić zeby zbić ta temperature. Dzis katowałem 2h procek Orthosem, w miedzy czasie leciał jeszcze SuperPI i buszowałem po necie. Temp. koncowa = 63*C w stresie przy Infinity i AS5. Nie wiem czy sie śmiac czy płakać :lol:

 

Napisz mi jakie masz ustawienia na płycie i V na procku że masz aż 3,3GHz ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jakie masz ustawienia na płycie i V na procku że masz aż 3,3GHz ??? :D

475*7 @ 1,4V. Zauwazyłem ze przy Orthosie napiecie dosc czesto spada do 1,2V :blink:

 

MCH mam na 1,65V, pamieci 2,15V. Reszty nie ruszałem.

 

Jeszcze przypomne moje pytanie: czy gdy podkrecacie proca zmieniacie wartosci napiec w FSB Termination Voltage oraz ICH Chipset Voltage oraz czy zmieniacie jakies opcje w CPU Configuration?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB Termination Voltage zrób sobie na 1,4 chipset 1.4v-1.55v, funkcja C1E (czy jakoś tak :)) zrób na disable, przestanie skakać napięcie procek zrobi się stabilniejszy i mniejsze vcore będziesz mógł ustawić, co zaowocuje niższą temperaturą i ty będziesz szczęśliwy i procek też zapewne się ucieszy ;)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300@2500MHz 1.300V po 1h orthosa 50*C oba jaja chłodzonko to Infinity i wentyl ori na pół gwizdka, jak oceniacie :?:

 

Słabo , teraz testuje 3,15GHz z 1,42 :D , temp 63 w stresie :blink:

 

Ale stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300@2500MHz 1.300V po 1h orthosa 50*C oba jaja chłodzonko to Infinity i wentyl ori na pół gwizdka, jak oceniacie :?:

jak na 2,5GHz, Infinity + STRESS i 50*C to dużo dużo. Ja jak zjechałem na default z FSB proca oraz V-Core to miałem 29-30*C na obu jajach :lol:

 

Jaka masz paste? Przy tych 2,5GHz powinienes miec IMO troche mniejsza temp w stresie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste mam AS5, no właśnie też mi sie wydaje że powinienem miec mniej :/

 

Później spróbuje nałoży jeszcze raz paste, może wyszedłem z wprawy (przez pół roku jechałem na kupie szmelcu- którego nie konserwowałem, i X360 ;) )

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste mam AS5, no właśnie też mi sie wydaje że powinienem miec mniej :/

 

Później spróbuje nałoży jeszcze raz paste, może wyszedłem z wprawy (przez pół roku jechałem na kupie szmelcu- którego nie konserwowałem, i X360 ;) )

jesli bys mogł to zjedz do std. ustawien FSB i napiecia proca i podaj jaka masz temperature w IDLE. Porownamy sobie.

 

edit: także mam AS5

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy pomacanie paluchami radiatora wskazuje u was, ze procki sa faktycznie tak gorace? Ja mam e6600 i bez krecenia mam w idle 54 stopnie na chlodzeniu woda! :blink: Jednak gdy dotykam chlodnicy jest ona zimna (nie letnia, a wlasnie zimna)... Pasta CPL + blok zalozony raczej dobrze (nie jestem poczatkujacy). Jak mialem SanDiego i zapuscilem mu Prime i dochodzil do 48-50 sopni to mialem bardzo ciepla chlodnice.... Nie wiem co o tym myslec... :/

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy pomacanie paluchami radiatora wskazuje u was, ze procki sa faktycznie tak gorace? Ja mam e6600 i bez krecenia mam w idle 54 stopnie na chlodzeniu woda! :blink: Jednak gdy dotykam chlodnicy jest ona zimna (nie letnia, a wlasnie zimna)... Pasta CPL + blok zalozony raczej dobrze (nie jestem poczatkujacy). Jak mialem SanDiego i zapuscilem mu Prime i dochodzil do 48-50 sopni to mialem bardzo ciepla chlodnice.... Nie wiem co o tym myslec... :/

 

Ale nie macaj chłodnicy tylko blok :D

 

U mnie w idle na std ustawieniach E6300 miał 43 stopnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj kolejne testy, pobawiłem sie z ustawieniami wentyli w budzie, wyciągający robił huragan a wentyl na cpu kręcił sie powoli, teraz przykęcony wentyl wyciągający i min szybciej wentyl na CPU i 46*C :!:

 

Jak dałem żeby mobo ustawiło domyśle ustawienia dla CPU to wykrył mi napięcie 1.300V, takie jest dla E6300 :?:

w idle przy 1.300V (nie wiem czy takie jest stockowe) i normalnym taktowaniu mam 33/34 1/2 jądro temp przez CoreTemp

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj kolejne testy, pobawiłem sie z ustawieniami wentyli w budzie, wyciągający robił huragan a wentyl na cpu kręcił sie powoli, teraz przykęcony wentyl wyciągający i min szybciej wentyl na CPU i 46*C :!:

te 468C to rozumiem przy Orthosie? :)

 

Czyli -4*C - fajny wynik. Moze też się pobawie wentylami, zobaczymy czy to coś da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...