Skocz do zawartości
tyranxp

Nowy Zestaw Z Monitorem Ok.4000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wcześniej napisałem post ale to był zestaw dla kolegi,a teraz ja chcę składać na nowy zestaw.Tylko tym razem chcę wydać na niego 4000 zł max. do 4500 zł.

Tylko pytanie czy opłaca się na nowego zestawu wydać tyle kasy :-| ??

 

Część tej sumy chcę przeznaczyć na tego benka LCD :

http://www.ps.com.pl/index.php?module=skle...93&ix=83719

 

...nie wiem czy opłaca się kupić tego monitora,ale możecie też podać inny monitor.Powiedzcie jak kupię ten monitor lepiej aby sprzedawca sprawdził ten monitor nie miał żadnych wad ???

 

No i reszta kasy na cały zestaw PC wraz z budą oraz z klawą bez myszki.Komp ma służyć do gier ,gdyż jestem napalonym graszem komputerowym :-P i do O/C.

Aha i podajcie w jakim sklepie lepiej kupować te zestawy.

 

Pozdrawiam :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do LCD'ka to moze lepiej szukaj juz czegos na matrycy P-MVA, osobiscie jade na 19" Belinea 101920C silver-black mozna go dostac w tej chwili za ok 1399zl w innych sklepach niz komputronik i jestem bardzo zadowolony z monitorka a kupujac 19tke LCD bralem pod uwage tylko matryce MVA, teraz wyszedl tez nowy SONY X95FB i tez ma ladne parametry a kosztuje ok 1300zl.. to liczac z monitorkiem za te max 4,5k wyjdzie Ci bardzo fajny zestawik na Core2 Duo itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj typ z esc.pl:

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe/FSB1066/2MB BOX

Scythe Infinity

Asus P5B /iP965/

GoodRam 1GB (2x512MB) PC800 CL5 PRO

Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, Zalman) 256MB /256bit/ TV-out DVI-out (mozna tez wziac 512MB)

Logitech Internet 350 Keyboard (black)

Thermaltake Soprano (black) side panel window

Benq FP91GP (PVA, 8ms, DVI)

 

Do tego zasilacz Topower 400W OEM np. z zenfist.pl czy komputronika... Mozna tez zmienic obudowe na tansza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie apropo odnośnie do LCD. Czy uda się kupić monitor 19 calowy LCD za 800-900 zeta aby był dobry?? Czy 17 calowy za 700-800 zeta będzie lepszym zakupem??

 

Jak kumpel mi mówił że jakbym chciał pograć np. PES 6 to potrzebny jest większy monitor :blink: ale z tego co widze raczej za 800 zeta lub 900 jak się kupi 19 calowy to po pewnym czasie się "straci" oczy a za taką cene chyba lepsze parametry ma LCD 17 calowy. Może się myle jak tak to prosze o odpowiedź :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym 19-tke, bo za 800 zl i tak nie kupisz dobrej 17-tki... zreszta teraz w ogole nie wychodza nowe 17-tki chyba... poszukaj jakiejs 19-tki z katami min 160/160, LG nie sa zle, choc pewnie Samsung/Sony/Benq/Philipis/yyiama tez nie takie zle:)

 

ja bym bral pewnie jakies LG z tego porownania

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy znalazłem dobre LG za 1000 zeta ale kurcze chyba się nastawiam najpierw na kupno dobrego kompa a w styczniu monitor jak uzbieram pieniążki a później głośniczki Creative bezprzewodowe. A tak jeszcze pobęde z moim Philipsem 107T 17 calowym CRT B-)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do LCD'ka to moze lepiej szukaj juz czegos na matrycy P-MVA, osobiscie jade na 19" Belinea 101920C silver-black mozna go dostac w tej chwili za ok 1399zl w innych sklepach niz komputronik i jestem bardzo zadowolony z monitorka a kupujac 19tke LCD bralem pod uwage tylko matryce MVA, teraz wyszedl tez nowy SONY X95FB i tez ma ladne parametry a kosztuje ok 1300zl.. to liczac z monitorkiem za te max 4,5k wyjdzie Ci bardzo fajny zestawik na Core2 Duo itp ;)

A ten monitorek,ktorego podałem nie jest na P-MVA.Tej strony tkwi błąd (lub ja się mylę) zamiast typ matrycy TFT powinno być P-MVA,gdyż model i parametry do tego się zgadzają na innej stronie.

 

moj typ z esc.pl:

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe/FSB1066/2MB BOX

Scythe Infinity

Asus P5B /iP965/

GoodRam 1GB (2x512MB) PC800 CL5 PRO

Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, Zalman) 256MB /256bit/ TV-out DVI-out (mozna tez wziac 512MB)

Logitech Internet 350 Keyboard (black)

Thermaltake Soprano (black) side panel window

Benq FP91GP (PVA, 8ms, DVI)

 

Do tego zasilacz Topower 400W OEM np. z zenfist.pl czy komputronika... Mozna tez zmienic obudowe na tansza...

W tym zestawie brakuje jeszcze dysku twardego :( .Nie wiem jaki opłaca się wziąć czy IDe czy SATA II.A poza tym czy ten Boxowy Cooler nie wystarczy :blink: ??

Czym się różni Gigabyte 965P-DS3 od tego Asus-a P5B ,czy też brać to co polecił "M4TEUSZ" asus P5B deluxe ???

A co do RAM-u lepiej jest brać 2x512 mb czy 1x1 GB ,później dokupię drugą tą samą kość-będzie chodzić wtedy w DUAL CHANNEL ??

 

Ten 19" BenQ FP93G srebrno-czarny za 979 złotych jest niezły jak na swoją cene :)

Ten co podałem to model BenQ FP91GP 19" tylko na stronie producenta jest błąd w opcji "matryca" powinno być P-MVA a nie TFT .

A poza tym ten mnodel którego podałeść jest dużo inny niż ten jaki podałem.Ma TN+film :huh:

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej płytce Biostar TForce P965 Deluxe :

http://pclab.pl/art21863-7.html

 

Dlaczego nikt na forum jej nie poleca a nwet w konfingach tego nie ma ????

 

Wg autorom ta płyta robi wrażenie :

http://pclab.pl/art21863-18.html

 

testy:

http://pclab.pl/art21863-16.html

 

...w tym też nie jest aż tak źle :-P

 

Podkręcanie:

http://pclab.pl/art21863-17.html

 

...wiem wiem że ASUS jest lepszy też bym się zgodził ale co z tego,nie opłaca się brać takie drogiego,gdyż minimalnie BIOSTAR wyrównuje podkręcalność a wydajność jest nieco wyższa od ASUSA . :blink:

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej już wybrałem se zestaw:

Procesor:

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe/FSB1066/2MB BOX

735 zł

 

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro (LGA775)

80 zł

 

Płyta główna:

Asus P5B Deluxe /iP965/

699 zł

 

Pamięć RAM:

Geil 1GB (2x512MB) PC800 CL4 ultra

599 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.9

255 zł

 

Karta graficzna:

Galaxy GeForce 7900GS (1.2ns, Zalman) 256MB /256bit/ TV-out DVI-out

759 zł

 

Nagrywarka DVD:

Benq DW1670 + Software (Black)

130 zł

 

3257 zł w esc.pl

 

No i ewentualnie może tego Benka se wezmnę BENQ FP91GP (PVA, 8ms, DVI) ale wiecie to ma też przydać się do gier !!!

 

Mam tylko problem z wyborem obudowy(ale bez zasialcza) i zasilacz oraz klawiatura :(-pamiętajcie o kwoty jaką mogę wydać na ten zestaw.I powiedzcie czy ten RAM może być czy wziąć GoodRam PRO DDR2 CL5 1 GB(2x512mb),wiem że trochę za mało RAM i powinno się mieć min. 2 GB ale w przyszłości dołożę :) .

 

Potzrebuję szybką odpowiedź .

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten monitorek,ktorego podałem nie jest na P-MVA.Tej strony tkwi błąd (lub ja się mylę) zamiast typ matrycy TFT powinno być P-MVA,gdyż model i parametry do tego się zgadzają na innej stronie.

a no dokladnie, jest blad.. zgadza sie jest to P-MVA, to mozesz go smialo brac.. ma bdb cene ;)

 

jesli chodzi o obudowe to moze Chieftec BH-01B-B-SL koszt 266zl albo czarna wersja za 262zl do tego zasilka Topower TOP-400P5 U12 OEM 400W (400W) i bedzie smigalo wszystko git, sam w zenfiscie zamowilem ta obudowe + zasilacz i juz jedzie do mnie.. co do hdd moze lepiej jakbys dolozyl 45zl i wzial 7200.10 250GB model lepszy od 7200.9 a roznica w cenie nie jest duza hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...