Skocz do zawartości
mr^_^max

Dentysta + Wyrywanie Zęba = ...

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie wyrywanie zęba to zerowy ból oO, byłem wyrwać przed sylwestrem bo juz nie moglem wytrzymac i po otrzymaniu zwiększonego znieczulenia zastrzykiem + maść zamknąłem oczy żeby nie widzieć tych narzędzi (qrfa jak ja sie boje dentystów, uraz z dzieciństwa). Po 5 minutach dentysta mówi, że już skończone a ja kompletnie nic nie poczułem a był to ten największy ząb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,zależy i od znieczulenia,i od zęba ale i od dentysty. Raz jak mi taka mała babka grzebała w tym zębie to myślałem że nie wyrobie xD Innego razu poszedłem na wyrwanie do jednego gościa,dał zastrzyk znieczulenie raz pociągnął,chrup i nie ma zęba,bólu nie było ani przed,ani w trakcie ani po. Nie ma się czego bać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jak mu dentystka wyrywała ząb to ją kopnął :D :D wiem to na pewno bo czekałem na niego i słyszałem jak się prawie przewróciła i go opieprzała, musiałem wyjść bo nie mogłem ze śmiechu wytrzymać.

 

A tak wogle to mnie wyrywanie zęba nie bolało, gorzej było z płaceniem, tu poczułem prawdziwy ból, ale i tak zapłaciłem :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu też miałem wyrywane zęby, tzw "mądrości".

Znieczulenie porządne - nic nie bolało, mimo że sprawa podczas wyrywania się skompliowała, bo ząb sie ułamał i trzeba było dłutować(?) :unsure:

Potem tylko dziwne uczucie jak zęba nie było :razz: . Ale to szybko mija. W tej chwili nawet nie potrafie powiedziec ktory ząb wyrwany, a ktory nie :wink:

 

A co do placenia, to też jakoś tego nie odczułem, a to dlatego, że na wyrywanie udałem się do AMG.

Dajmy przyszłym dentystom potrenować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś, miałem kiedyś leczenie kanałowe, potem wszytko elegancko zaplomowane. Pewnego dnia plomba wypadła, jaki byłem głupi że od razu nie poszedłem ;( Teraz z żeba nie zostało prawie nic, praktycznie jego 1/5, a reszta albo sie SKRUSZYŁA, albo wyłamała.

Ząb mnie nie boli(tylko podczas "nacisku"), dziąsło mam lekko spuchnięte z zewnetrznej strony, strasznie boję się wyrywania (bo co innego zrobić?)

Co radzicie?Szukać jakiegoś dobrego specjalisty, czy isć do zwykłego dentysty w okolicy(tego co robił kanałowe i plomował)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki sam przypadek mam jak Ty michu98. Ja poszedłem do dentysty zobaczył i się mnie pytał czy wyrwać czy ratujemy, zrobił mi zdjęcie i korzeń zdrowy, także na nowo zaczął leczyć kanałowo i dzisiaj idę po koronkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeśli miałeś leczone kanałowo to ząb powinien być martwy, także bólu brak, przynajmniej u mnie tak jest, borowanie i inne rzeczy co dentysta robi bez znieczulenia.

 

btw. dzisiaj mi tylko zalał betonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak panicznie boje :| Kurde :/ Go nawet nei ma jak złapać, ta mest tylko jego resztka, mówiłem tak 1/5 pozostała :/.

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Spoko... sam nie mialem za ciekawego ostatniego zębola i jakos go odratowala (drugi raz kanalowo mi go leczyla). Tak samo jak ty, zwlekalem, zwlekalem az zeba ledwo widac potem bylo. Idz i sie nic nie boj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wyrwania cztery ósemki. Specjalistę poleciła mi moja dentystka. Jak faceta zobaczyłem to nogi mi się ugięły - ok. 2 metry, waga słuszna, kilkudniowy zarost. Rzeźnik jak malowany.

Dwie wizyty po dwa zęby. Bólu zero (ani w trakcie, ani po), tylko delikatne ukłucia. Dłużej czekałem aż znieczulenie zacznie działać niż trwało samo rwanie (choć przy jednym się doktorek namęczył bo za mocno ścisnął kombinerki i się ząb ukruszył).

Grunt to dobry wyrwiząb.

 

Rodzinka tylko miała ubaw jak godzinę po powrocie mówiłem ze zdrętwiałym językiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem mianowicie mialem leczonego zeba okazalo sie ze pod plombom (stara) byl popsuty bardzo az do nerwa ale nie mialem kanalowo tylko normlanie wyborowane az do nerwa i jeszcze zalewane podchlorkiem sodom i jakimis [ciach!]lami i zab mnie nie boli tylko jakby kosc/dziaslo moge sie w niego stukac nie boli podczas naciskania i puszczania nie jest wrazliwy na zimo(ale np jak wezme jakas kredke czy cos co jest dosc waskie i punktowe i jak bardzo mocno zacisne to troche boli ale troche i z dnia na dzien mniej) i tu pytanie co mnie moze bolec dziaslo od tej blachy(mialem ja dosc mocno wbita bo na znieczuleniu nie czulem czy za mocno czasem nie wpycha) i od znieczulenia (mialem pierwszy raz) czy tez to musi sie zagoic ten nerw etc

czy mam isc na leczenie kanalowe bo dentystka mi mowila ze jak zacznie mnie bolec to mam isc na kanalowke ale kiedy ja nie jestem w stanie odpowiedziec czy to zab mnie boli

Wiem ze mialem krwawienie z czegos tam i adrenalina mi przyciskali czy cos

 

Mial kiedys ktos tak? HELP :XXXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował implant to właśnie przeczytałem jak znaczne są różnice w kosztach pomiędzy poszczególnymi krajami:

Ceny implantow za granica ,tzn.implant Branemark :Bulgaria-390euro,Rumunia-350euro,Wegry-690euro.Dlaczego w Polsce 1 implant kosztuje przecietnie 3500,czyli prawie 900euro zdzierstwo !!!

za implanty mamy szeroki przedział cenowy od 350 euro w Rumunii do 6000 w Anglii, Toz to jakies 17 angielskich zebow w Rumunii, szok.

Czy ktos to wytłumaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dentysta mnie oszukał! Co mam robić?

Do dentysty poszłam w sprawie nowej protezki z kasy chorych, dentystka wmówiła mi, że mam ubytki, czy jakieś nierówności przy dolnej 4 i 5. Zaplombowała mi je i skasowała pieniądze. Po wizycie pojawił się ból w tych zębach, przy następnej wizycie, zapłaciłam za zrobienie zdjęć kolejnych zębów i 6 została leczona kanałowo, a stomatolog znów zainkasowała gotówkę. W domu zorientowałam się, że szkliwo tejże 6 jest pęknięte od wewnętrznej strony. W ten sposób straciłam 400zł a dentystka proponuje mi dalsze leczenie zębów. Proszę, pomóżcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do innego dentysty.

Może okaże się że cię dentysta oszukuje, a może nie.

Może ząb był słaby i pęka czy coś? Nie znam się.

Nikt Ci tu raczej nic nie powie, nawet gdyby się znał, nie widząc Twoich zębów... :wink: Więc udaj się do innego stomatologa, na sam przegląd, to bardzo często nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czerwcu miałem uzupełniany ubytek światłem w jedynce(koszt ponad 200zł). Dziś mi się to ukruszyło :?

Jest na to jakaś gwarancja? I czy jest szansa naprawienia tego bez kosztów...?

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie nie bolalo? jak mialem wyrywana 8semke.. coz mialem juz niezly stan zapalny i ropien sie wylewal, korzen przekrecony o 90 stopni.. ogolnie poltora godziny sie meczyl.. mowil ze go nawet ugryzlem.. ale bol okropny nawet po znieczuleniu, raz prawie zemdlalem z bolu 0_o a moge duzo wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czyjej winy się ukruszyło :wink:. Kwestia dyskusyjna... Najlepiej iść na przegląd, i zapytać się przy okazji.

 

Widziałem, że niektórzy dentyści dają nawet pisemne gwarancje na poszczególne plomby

Po prostu podczas jedzenia ugryzłem kawałek plomby. 100zł odpadło :sad:

Jutro idę robić "kła" 330zł ;/ Dżizas Dowiem się czy mi to naprawi...

 

Johnny00@ nie strasz,mam chyba dwa zęby do wywalenia.Chyba umre,albo pójdę pod narkozę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...