Skocz do zawartości
zoil

Pomysl na ciekawy mod komputera...

Rekomendowane odpowiedzi

Qmpel podsunal mi dosyc ciekawy pomysl na modyfikacje komputera..

Pomysl bedzie ciezki do zrealizowania ale jesli by go rozwazac na poziomie samej koncepcji to wydaje mi sie ZAJEBISTY!!!

 

A wiec tak:

bierzemy panel lcd, powiedzmy 15" pozbawiamy go podstawy i wstawiamy do obudowy po zwyklym monitorze crt (17").

Dzieki temu zabiegowi uzyskujemy calkiem sporo miejsca w srodku na plyte glowna i ogolnie CALEGO kompa..

porty ps2, usb sluchawki itd wyciagamy na zewnatrz za pomoca przedluzek (cos ala robiace obecnie furrore panele przednie do obudow :o ), dodatkowo z przodu lub boku cd + flopik..

dzikei temu mamy komputer mieszczacy sie w... monitorze :D :D :D

czyli wychodzi nam tani iMac :D :D

pozostaje pozniej pomalowac, ew szczelic szybke z boku/gory + zimna katoda, i to dopiero bedzie MOD!!!

 

co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł niezły, jeśli go zrobisz zapodaj jakieś foty :)... Szacuneczek

Bariera jest tu w sumie tylko zakup panela lcd... reszta z gorki..

obudowe z monitora zalatwie z zaprzyjaznionego serwisu :D

i tyle..

dobre przynajmniej jest to ze dla lcd-ka to jest nieinwazyjny mod... nie mam zamiaru go w jakikolwiek sposob niszczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio o takim czymś mysłałem ale brałem pod uwage zwykła mobo miniatx z all zintegrowanym.. (problem tylko wtedy zasiłka. ale jakby wywalić obudowe zasiłki to przy dużym monitorze all by się zmiesćiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio o takim czymś mysłałem ale brałem pod uwage zwykła mobo miniatx z all zintegrowanym..  (problem tylko wtedy zasiłka. ale jakby wywalić obudowe zasiłki to przy dużym monitorze all by się zmiesćiło.

Mysle ze niepotrzebne bedzie mico atx, zwykla w miare "niezaduza" plyta wejdzie.. zasilka newet z obudowa wejdzie, np. podwieszona z tylu.. dzikei temu masz miejsce na karty pci grafike itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl bardzo ciekawy - cos a'la macintosh :) jeszcze szybke w "monicie" i katodke i bedzie fuull wypas - powodzenia i czekam na zdjecia (jak wszyscy inni) :P

Qrde jakbym mial lcd (labo kase na niego:) ) to bym sie ni zastanawial..

ale jak nie ja to qmpel (ten co to wymyslil) to zrobi.. on moze szybciej dozbiera kaske..

co do katody - jak zrobie tego moda to bez katody sie nie obejdzie :) musowo musi byc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny :)

Też czekam na zdjęcia :)

Taka moja mała uwaga... każda przedłużka to jakieś straty zwłaszcza na dźwięku... na twoim miejscu bym zrobił tak jak w normalnej budzie wyjścia i całą reszte prosto z płyty z tyłu/z boku

 

Nie czytelene to troche ale chyba rozumiesz o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł niezły, jeśli go zrobisz zapodaj jakieś foty :)... Szacuneczek

Bariera jest tu w sumie tylko zakup panela lcd... reszta z gorki..

obudowe z monitora zalatwie z zaprzyjaznionego serwisu :D

i tyle..

dobre przynajmniej jest to ze dla lcd-ka to jest nieinwazyjny mod... nie mam zamiaru go w jakikolwiek sposob niszczyc.

Mozna tez zamiasta panela zrobic z obudowy monita sama bude dla kompa

Wstawic z przodu akryl z wygrawerowanym fajnym logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN - spoko pmysl... dwa "monitory" obok siebie na biurku.. hehe

killah - tesh tak myslalem.. chce to tak mnieje wiecej zrobic.. dodatkowo zyskam to ze nie bede mousial sie meczyc jak cos bede chcial zmienic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z cieplym przyjeciem, i tym ze moj qmpel jest na ten mod napalony ( ja tesh ale nie mam kasy:( ) najprawdopodobniej pomysl zostanie zrealizowany.. kiedy? - nie wiem.. ale na pewno na forum znajda sie foty i opis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możeby tak w zwykłą budę wmontować LCD i postawić na biurku - chyba prostsze do wykonania :)

Nie tak bardzo efektowne a do tego....

 

To już było.....

Pozatym co za sens takiego rozwiazania. Masz wtedy monitor LCD w obudowie kolumbrynie z CRT

Bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary moge sie nawet za to <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tylko dostarcz mi pusta obudowe po monitorku i to jakąś względna a nie z przed 5 lat 9 calówke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...