Skocz do zawartości
browar

Krótka Piłka

Rekomendowane odpowiedzi

Im wiecej czytam tym wiekszy metlik mam w dyni.Po 3 dniach czytania wybralem 3 modele wiec pomozcie mi z podjeciem decyzji.

 

Athlon x2 3800

Asrock 939Dual Vsta

1 GB Ram (3 kosci)

GF 6600GT AGP

2 urzadzenia PCI

2 Dyski 160GB

DVD RW

Reszta dupereli (flop, 1 urzadzenie usb)

 

W cenie do 200PLN wybor padl na:

Modecom MC-400ATX 2.0 PFC

Amacrox Warrior 400W

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S

 

Chcialbym miec jeszcze zapas mocy na przyszla ewentualna wymiane grafiki na PCI-E oraz na dolozenie 1GB Rama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftecnawet robiony przez delte jest lepszy od fortronow czyli lepszy od modecoma i amacroxa, pentagrama nie wiadomo kto robi wiec narazie radzil bym go nie kupowac.

 

Topower P5 400W z palcem w nosie pociagnie twoj konfig, Chieftec rowniez to zrobic majac ciut stabilniejsze napiecia za cena zwiekrzonej głośnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci nagadal tych gluopt ? bo jest dokladnie odwrotnie

Wyczytalem na jakims forum, ze Topower z serii P5 jest wrazliwy na asymetryczne obciazenie linii 5/12V i dlatego srednio bedzie sie nadawal dla mojego konfiga, ktory drze z 12V. To samo nt. Chiefteca produkowanego przez Delte a nie juz Sirteca.Nie twierdze ze sa zle tylko posiadaja te mankamenty.Stad takie typy.Jak widac co forum to inna opinia a prawda pewnie gdzies w srodku.Tylko ani troche mi to nie pomaga :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagrama nie wiadomo kto robi wiec narazie radzil bym go nie kupowac.

Te Pentagramy podobno robi Sirtec - mają bardzo podobne oznaczenia do nowych Chiefteców by Sirtec (tych czarnych, które swoją drogą moge polecić), ale trzebaby było sprawdzić po kodzie fabryki z naklejki na PSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem na jakims forum, ze Topower z serii P5 jest wrazliwy na asymetryczne obciazenie linii 5/12V i dlatego srednio bedzie sie nadawal dla mojego konfiga, ktory drze z 12V. To samo nt. Chiefteca produkowanego przez Delte a nie juz Sirteca.Nie twierdze ze sa zle tylko posiadaja te mankamenty.Stad takie typy.Jak widac co forum to inna opinia a prawda pewnie gdzies w srodku.Tylko ani troche mi to nie pomaga :cry:

Tak, ten Topower P5 jest wrażliwy na asymetryczne obciążenie linii 5V/12V, ale żeby miał słabą linię 12V tego bym nie powiedział.

Przy takim konfigu jak mój po o/c i z 7900GT + jednocześnie SP2004 + 3DMark2005 napięcie na linii 12V leci do 11,85V - mierzone miernikiem.

W przypadku Chieftec'a GPS (robionego przez Deltę) nie spotkałem się jeszcze z takim problemem (tak widocznym).

 

Chieftec GPS 400 będzie dobrym wyborem podobnie jak Modecom MC-400 (duży plus za cichy wentyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito gdzies wyczytalem ze amacrox to fortron stad tak napisalem ale skoro mowisz ze sa niewiadomego pochodzenia to tak jest ;)

 

Swoja droga wolal bym nieco glsniejszego szefa mam do delty wieksze zaufanie niz do fortronow ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten uzytkownik o ktorym mowi benito byl u mnie w domu z amacroxem ... amacrox w woli scislosci to nie oem fortrona tylko Firma nalezaca do fortrona... widzialem ten zasilacz z bliska chodzi o medel 550 watt jest to konstrukcja identyczna jak fortronow z seri gln ... a usterka mial podejrzewam zimne luty albo pwm walniety ... nie rozkrecalem bo kolega sie bal o gwarancje ... a ze mu walnieta zasilke sprzedali w super markowym zenfiscie sprzedali to o nich swiadzczy czemu nie sprawdzili przed wyssylka skoro to tacy specjalisci od zasilaczy ... ogolnie jalkosc wykonania stoi na wysokim poziomie jesli chodzi o ten zasilacz :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armacrox to są remarkowane Fortrony, ale ch....wie skąd i nie wiadomo dlaczego tak tanio. Wg. mnie to niezbyt pewne zasilacze. Już modecom pewniejszy, bo mają taki obrót, że na pewno zleżałych zasilaczy z odrzutu nie sprzedają.

Amacroxy z serii FreiErde sprawują sie całkiem przyzwocie :-) Przy niewielkim obciążeniu wentylator nie kręci się wcale, potem jest lekko słyszalny. Mają też z zapasem tyle mocy co na tabliczce. Też byłem sceptykiem, ale od kilku dni je katuję i nie chcą odejść - wszystkie zabezpieczenie na miejscu.

 

Armacroxy po prostu są niewiadomego pochodzenia. I wątpliwej jakości. Już znam przypadek, że jeden z userów kupił u Zenfista walnięty model, chociaż był fabrycznie zapakowany.

a ja kupiłem ostatnio padnięty, fabrycznie zapakowany procek intela - nie ma reguły :/ Z drugiej strony okaże się jeszcze czy faktycznie jest uszkodzony, bo nie dorarł jeszcze na serwis. Amacroxy, podobnie jak wiele zasilaczy o wysokiej sprawności wymagają na starcie min. 0.5A na +12V inaczej się wyłączają

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armacroxy po prostu są niewiadomego pochodzenia. I wątpliwej jakości. Już znam przypadek, że jeden z userów kupił u Zenfista walnięty model, chociaż był fabrycznie zapakowany.

A więc ten user co wmói o nim BENITO i ste3an to ja :)

To prawda zasilacz był od początku rozwalony dlatego nic nie mozemy o nim za dużo powiedzieć ze ste3an'em (głównie jak chodzi i jak trzyma napięcia).

Jak tylko z zenfista mi go odeślą z gwarancji to trochę o nim powiemy.

 

Do zenfista

Mam nadzieję że pospieszycie się z wymianą tej zasiłki, bo widzicie że ludzie czekają na realną ocenę wartoście tego zasilacza ( Takie pudło owinięte czarną folią to moje padło :) )

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gln dziala bezproblemowo wiec teoria u 0.5 amperze na starcie moze odejsc w niepamiec . Ten amacrox rzeczywiscie nie chcial sie uruchomic wada fabryczna :)

To nie jest teoria, a wynik testów wszystkich egzemplaży tej serii na obciążeniu elektronicznym o dokładności do 0.01A. Po zdjęciu obciążenia poniżej 0.5A zasilacz wyłącza się i wymagana ponownego uruchomienia. To że na Twoim komputerze działa znaczy tylko, że minimalne obciążenie przekracza tam 0,5A. Taki sam był również powód nieuruchamiania się starszej serii Seasonic S12 i Antec Neo HE na niektórych konfiguracjach. Co jest z tamtym zasilaczem, sprawdze osobiście jak do nas dotrze.

 

Co do TAMTEJ zasiłki - sprawdziłem ją dzisiaj. Faktycznie martwy - wymieniłem na nowy. Mam nadzieję, że bajtelo nie obrazisz się... bo pozwoliłem sobie sprawdzić twoja nową sztukę na maksymalnym obciążeniu przed wysyłką, napięcia pikne.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak mowi zensfist .mam wlasnie takiego seasonica s12 i nie wiedzialem czemu czasami byly problemu z wystartowaniem sprzetu ... problem znikl gdy podlaczylem na stale dvd...

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Od razu jak dostałęm tego Amacroxa podłączyłem do kompa ( PIII 850 MHz, Geforce 2 384 RAM itp.) okazało się że zasiłka znowu nie chodzi!!!!!. Zaraz zabrałęm się za miernik i patrzę- na +12V jest 13,20 V, a na +5V jest 4,50 v a więc nic się nie zmieniło!

Pójdę jeszcze do kolegi sprawdzę go na lepszym kompie i jeżeli nie będzie chodził to oznacza jedno- 2 razy dostaełem lipną zasiłkę !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może im się zasiłki pomyliły :wink: A tak na serio to trochę daliście ciała :-|

Podłączyłem go do platformy, potem do komputera. Napięcia były jak najbardziej ok. Działał bez problemu. Z drugiej strony może to jest powodem:

 

"Procesor: Pentium III 850MHz Karta graficzna: GeForce 2 GTS RAM: 384MB Płyta główna: Abit VH6 karta dźwiękowa: SB Live 5.1 Dysk twardy: Samsung 40GB Nagrywarka DVD: LG 4163B"

 

Może zasilacz ATX12V v2.2 nie będzie działał poprawnie z tak starym komputerem. Przy zerowym obciążeniu na +12V Amacrox wariuje (cztery nudzące się linie +12V) podobnie jak P5 topowera. Do tego dochodzi wysokie minimalne obciążenie na +12V wymagane przez tą konstrukcję. Poza tym jeżeli zasilacz nie chodzi to jak zmierzyłeś napięcia :huh: Wydaje mi się, że nie ma innej opcji niż zmiana modelu zasilacza.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeżeli zasilacz nie chodzi to jak zmierzyłeś napięcia :huh:

A więc mówiłem, że napięcia mierzyłem bo wszystkie wntylatory chodziły, dysk itp. tylko nie było obrazu na monitorze.

 

Ale to już nie ważne. podłączyłęm zasiłkę do kompa kolegi ( Athlon 1800+, 2 dyski, 2 DVD-rom'y, GF 7600GS, 512 MB RAM) i wszystko chodzi. od razu wziąłem miernik i sprawdziłęm napięcia.

idle stress

+12V - 12,43 12,26

+5V - 4,84 4,92

Tak więc widać, że zasiłka potrzebuje bardzo Watów. Im większe obciążenie, tym bliżej nominalnego napięcia.

Poza tym napięcia stabilne.

Zasiłka nie miała się od czego nagrzać więc wentyl chodził na najniższych obrotach prawdopodobnie dlatego był bardzo cichy.

Dokładnie nie wiem co moze być przyczyną nie włączenia się monitora na moim kompie.

Może jest tak jak zenfist mówi, ale żeby tylko sam monit wyświetlał ' Brak sygnału" a reszta chodziła....-dziwne.

 

P.S Poczekajcie, a prawdopodobnie niedługo się pojawi jakiś obszerniejszy opis Amacroxa 550W...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...