Skocz do zawartości
.zip

Modernizacja Kompa ... A Moze Nie Warto.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko . Narazie chce sie tlko rozglądnąć , ale moze sie na tym nie skończy ( jak zwykle :] ).

 

Z miesiąca na miesiąc sprzęt mi sie starzeje , nie ma co ukrywać nowe gierki chodzą coraz wolniej , itp.

Posiadam taką konfiguracje , właściwie narazie mi wystarcza nie ma strasznych tragedji

 

Abit NF-7 {d26-blackmantaray}

Barton 2500+ {11x225}

2x256 + 512 DDR400 TwinMOS {2,5.3.3.8}

Sapphire X800 XT

WD 80GB

Chieftec 360W

 

I teraz pytano do was jest cos co mozna wymienic w dosc niskiej cenie <_< a zeby podnioslo wydajnośc czy juz nie ma co "topić" siana .?

Zanim wymienie cały sprzęt to pewnie wyjdzie juz druga poprawka do Vista. :lol:

 

Pewnie najlepszym sposobem było by podkręcenie karty ale w sumie nawet nie wiem czy te karty sie kręcą , moze jakiś modzik na wyzsze napięcia czy cos podobnego . Jakby ktoś znał jakieś dobre linki byłbym wdzięczny ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiekszy dysk kupić :-P

 

Wsumie to masz jeszcze spoko sprzet, ale nie opłaca sie juz pchac kasy w AGP, ja bym to wszystko sprzedał co masz, a wiec tak:

 

proc 300

grafa 600zł

pamiec 230zł

dysk nie wiem jaki masz 100zł

zasilacz 80zł

 

Razem bedziesz miec za ten sprzet ze 1300zł + kasa kóra byś chciał przeznaczyc jeszcze?????

wiec ile???

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 GB ramu :D

 

No nie wiem , w sumie chcialbym zeby ten nowy komp byl jakby odpowiednikiem tegoo co mam teraz ( jak go kupowałem ) a to pewnie trzeba wywalic tyle kasy ze podziękuje i chyba kupie wiekszy dysk :lol: A tak na serio to pewnie dam tyle ile bedzie trzeba zeby to miało ręce i nogi . :mur:

Jednak narazie faktycznie odpale ATItool i dowale troche miedzi , moze jeszcze troche na nim pociągne :rolleyes: byle by zasilacz pociągnoł :lol: ide czytac odpowiedni temat bo mam spore zaległości .

Dzieki Panowie ;)

Edytowane przez .zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko . Narazie chce sie tlko rozglądnąć , ale moze sie na tym nie skończy ( jak zwykle :] ).

 

Z miesiąca na miesiąc sprzęt mi sie starzeje , nie ma co ukrywać nowe gierki chodzą coraz wolniej , itp.

Posiadam taką konfiguracje , właściwie narazie mi wystarcza nie ma strasznych tragedji

 

Abit NF-7 {d26-blackmantaray}

Barton 2500+ {11x225}

2x256 + 512 DDR400 TwinMOS {2,5.3.3.8}

Sapphire X800 XT

WD 80GB

Chieftec 360W

 

I teraz pytano do was jest cos co mozna wymienic w dosc niskiej cenie <_< a zeby podnioslo wydajnośc czy juz nie ma co "topić" siana .?

Zanim wymienie cały sprzęt to pewnie wyjdzie juz druga poprawka do Vista. :lol:

 

Pewnie najlepszym sposobem było by podkręcenie karty ale w sumie nawet nie wiem czy te karty sie kręcą , moze jakiś modzik na wyzsze napięcia czy cos podobnego . Jakby ktoś znał jakieś dobre linki byłbym wdzięczny ;)

 

Pozdrawiam

Coz, odpowiedz na takie pytanie jest zawsze taka sama asrock dual sata i jakis a64 (w zaleznosci od kasy moze nawet x2). Lepszy procesor sporo da tej karcie (w zaleznosci od gry),a plyta umozliwi wymiane grafiki np. za pol roku, kiedy obecne karty na dx9 mocno potanieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniać cały sprzęt to na taki dający solidnego kopa, żeby starczył na dłużej, tak byś mógł go używać tak jak obecny 2-3lata. A64 i GF7300GT wystarczą na dzisiaj, ale za powiedzmy rok kiedy gry już na 100% będą wykożystywać dwa jajka np. Crysis, także po świecie będą śmigały kilkudziesięcio-potokowe potwory R600 i GF8xxx, może to się okazać dużo za mało :? Tak więc podkręć to co masz do oporu i zbieraj kaskę na core2duo i kartę pokroju galaxy GF7900GS zalman lub pierwsze main streemowe GF8xxx, koszt w twoim wypadku powinien się zamknąć kwotą 1200-1500zł

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. najbardziej na ręke dla mnie jest podejście do sprawy M4teusza tylko nie rozumiem tego stwierdzenia koszt czego ?

Nie wiem kiedy będziesz wymieniał sprzęt ani ile pieniędzy na to chcesz przeznaczyć, wiadomo ceny idą wolno lecz nie ubłaganie w dół, tak samo nie wiem co kiedy będzie trendy, ale na dzień dzisiejszy proponował bym coś takiego:

 

c2d E6300 -(700-750zł)

asus P5B (~550) EDIT: gigabyta P945-S3 wywaliłem z powodu słabego oc i pojawiających się problemach z kompatybilnością w stosunku do poniższej karty.

galaxy 7900GS Zalman (750zł) od biedy można też <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> galaxy7600GS, wzrost wydajności jakiś będzie, ale cię nie powali, szczególnie że X800XT to solidna karta.

goodram 2x512MB 667MHz (~500zł), z uwagi na horendalne ceny pamięci można też trochę przyoszczędzić kupując cokolwiek się tanio trafi (np 1GB no name (420zł)) a potem wymienić na bardziej pasujące do sprzętu 2x1GB 800MHz.

 

minus sprzedaż starych części około 1100zł, dysk i zasilacz na razie może zostać, nie wiem jak gigabyte ale moja płyta doskonale sobie radzi z ATA, chief też powinien dać sobie radę.

 

Razem ~1400 zł ile dokładnie to spradź ceny nowego sprzętu na skąpcu, a używanego na allegro.

 

Oczywiście za miesiąc-dwa być może sprzęt potanieje i być może pojawi się coś ciekawszego.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...wiadomo ceny idą wolno lecz nie ubłaganie w dół..."

I tu sie nie zgodze. Od jakiegos miesiaca ceny leca do gory, wystarczy spojrzec na pamieci ram, ktore dosc niezle podskoczyly np. Kingston HyperX 512MB jakies 2 tygodnie temu 225zl teraz 245zl (prawie 10%).

 

 

"...Oczywiście za miesiąc-dwa być może sprzęt potanieje..."

I znowu sie niezgodze. Za miesiac badz dwa jest szczyt sezonu dla sklepow komputerowych (gwiazdka itp.) wiec sprzet napewno nie potanieje.

 

 

.zip masz dwa wyjscia. Skoro sprzet na ta chwile ci wystarcza zostan przy nim do lutego badz marca. Bedzie taniej no i zobaczy sie co ten DX10 oferuje. Jesli jednak chcesz teraz cos zmienic to proponuje mala zmiane ASRock 939Dual-Vsta i AMD64 3000+ (moze cos wiecej). Grafa zostanie, ram tez a wzrost wydajnosci bedzie zauwazalny.

Edytowane przez Sznurek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra no to przeanalizujmy rynek na najbliższe miesiące :)

 

Pamięci są drogie ponieważ moce produkcyjne nie są w stanie pokryć zwiększonego zapotrzebowania na DDR2 powstałego przez podstawkę AM2 AMD. Teraz producenci na gwałt przestawiają linie produkcyjne DDR na produkcję dwójek, wiele czasu im to nie zabierze, więc w perspektywie miesiąca-dwóch pamięci zaczną szybko tanieć. Niebagatelną też rolę miały tu wakacje a co z tym idzie wydrenowanie przez rynek zasobów pamięci flash używanych w aparatach, mp3 itp.

 

Procki Pentium IV ciągle są w sprzedaży więc na obniżki cen c2d też trzeba poczekać aż skończą się ich zapasy, a to także niezbyt odległa perspektywa. Cudów tu raczej nie będzie, intel być może obniży ceny o góra 10-15% w końcu konkurencja w postaci AMD dzisiaj może tylko wąchać spaliny. K8L penie nieco poprawi sytuację, ale na rewelację nie ma co liczyć. Oczywiście niebiescy zaleją rynek nowymi celeronami, może w końcu pojawi się bardzo ciekawy do oc E4400.

 

Płyty główne napewno stanieją wraz z końcem tymczasowego monopolu intela na dobre chipsety do core2duo. Jednakże pierwsze testy płyt z chipsetem nvidii i ATI nie są zbyt zachęcające niestety :(

 

Co do G80 która ma premierę za kilka tygodni, to nie szybko znajdziemy w sklepach mainstreemowe karty, których cena na początku będzie że tak powiem powalająca, wystarczy sobie przypomnieć że głupi 6600GT kosztował po premierze w okolicach 1000zł, zresztą jak przyszło mu się zmierzyć z PS3.0 i tak ledwie sobie dawał radę, podejrzewam że tu będzie podobnie, bo i dlaczego ma być inaczej? Na dobre karty z DX10 w rozsądnej cenie przyjdzie nam poczekać pewnie dobry rok, a i gier z niego kożystających pewnie pojawi się do tego czasu parę no i oczywiście 3dMark2k7 by coś mogło nam tą kartę zarżnąć :lol: Ceny kart na DX9c niestety także nie spadną drastycznie, chyba że ATI zjedzie z cenami o 1/4 i nvidia poczuje się zagrożona.

 

Niemniej zgadzam się z przedmówcą luty marzec zawsze był dobrym okresem do zakupów i gdyby mi płyta nie zdechła siedział bym jeszcze na s.A. Z drugiej strony twój sprzecik jeszcze jakąś wartość ma, a ta może polecieć na łeb w momencie jak ludzie zaczną się pozbywać zestawów na s.754 lub co więksi napaleńcy na 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kartę masz wpożo. Możesz jak uważasz dołożyć drugi dysk na większy. Ale to zależy od zapotrzebowania, jeśli duużo grasz, oglądasz filmów to się przyda większy magazynek ;)

 

opcja 2: ew. mozesz zainwestować w s.939. ram sobie zostawiasz, grafę też. a wymieniasz tylko płytę na 939dual VSTA i procka o dwóch jajkach (zalezy od kasy), albo Venice'a.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no grafa mocna:)

Ale x1950 wychodzi niedlugo ;p

do tego tak Reynevan mowi jakis X2 :) Juz niech bedzie ten s.939 ;]

Sprzedajesz swoja grafe dokladasz i okolo listopada/grudnia kupujesz tego X1950pro jak stanieje na te 200$ ;p bo narazie to ma kosztowac okolo 250-260 .. ;] aha no i nowy zasilacz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo tego nie warto modernizowac ew ten ram ale kosci sprzedaj i kup 2x512 albo 2x1gb parowane i koniec. w przeciagu kilku mcy beda premiery nowych cpu/ gpu/ htt 3.0/ pci-e 2.0/ ddr3 i wtedy mozna kompa zmieniac a twoj nie jest jeszcze zly i mozna na nim grac niemal we wszystko. Odloz kase i poczekaj kilka mcy a bedziesz do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...