Skocz do zawartości
niko2003

Komputer Do 4.500 Złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do złożenia dziwny zestaw.

 

 

Człowiek zajmuje się malarstwem jest dosyć znany. Nie obchodza go gry, to ma być szybkie i ma być doskonały monitor (jak to malarz, potrafi 20 odmian czerownego dostrzec, ja np. dotarłem do 7 i już moje oko róznicy nie uchwyciło)

 

Wymagania

 

1. Bardzo dobry monitor 19''

2. Głownie photoshop, internet i składowanie danych

3. Zero gier

 

 

Dzięki za propozycję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, nie musi być w 100% super hiper profesjonalny, to ma być po prostu najlepsza lub prawie najlepsza 19'' LCD na rynku.

Czekam na zestaw, pozdrawiam...

Taki monitor kosztuje ponad budzet jaki jest wymieniony w topiku wiec nie wiem czy 'malarz' przyjmie to wiadomosci.

Dla przykladu:

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...ctraView%201990

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...FlexScan%20L797

 

Moze w takim wypadku lepiej poszukac jakiegos crt 19" lub 21". ;]

 

Ewentualnie mozna zainteresowac sie czyms takim (jednak to 2 tysie sa).

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...isync%201990SXi

Matryca S-IPS najlepiej odwzorowywuje kolory i z taka bym kupowal monitor na jego miejscu. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi Santi, profesjonalne monitory lcd do grafiki to koszt 4000 wzwyz, czyli NEC Spectraview i Eizo Coloredge - najlepsze albo prawie najlepsze 19-tki ;)

z tanszych lcdkow: NEC 1990SXi, 1980SXi, 1980FXi - w kolejnosci od najlepszego do najgorszego, zakladajac ze ma byc do pracy z grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma bata trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Athlona jeśli zostało 2100 zł najlepiej 3200+ lub 3500+ a z grafiką to nie wiem ja bym radził Galaxy 7600GS ale nie wiem czy w takim razie ATI nie byłoby dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to imo matrox. Jakosc wyswietlanego obrazu 2D na tych kartach jest najlepsza, a to jest priorytet. ;]

Twoj kolega z tego co piszesz nie bedzie dzialal w srodowisku 3D i jakies 7600GS czy cos tego pokroju to strata kasy.

Ta karta powinna sie nadac Matrox G550 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a dla mojego taty przesiadka na matroxa z Radona 7000PRO bedzie porownywalna ? ale ma byc tylko do 2D, to taki tanszy matrox od drozszego rozni sie jakoscia czy poprostu drozszy jest lepszy w wynikach 3d ?

EDIT: i czy takie uzywanie matroxa zwiekszy pobor mocy z zasilacza, bo on ma mobile 2500+@3200+ na zasilaczu no name.

EDIT2: i dlaczego tutaj jest po takiej cenie: http://allegro.pl/item129170865_matrox_g55...arancja_fv.html

oszustwo ?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a dla mojego taty przesiadka na matroxa z Radona 7000PRO bedzie porownywalna ? ale ma byc tylko do 2D, to taki tanszy matrox od drozszego rozni sie jakoscia czy poprostu drozszy jest lepszy w wynikach 3d ?

EDIT: i czy takie uzywanie matroxa zwiekszy pobor mocy z zasilacza, bo on ma mobile 2500+@3200+ na zasilaczu no name.

EDIT2: i dlaczego tutaj jest po takiej cenie: http://allegro.pl/item129170865_matrox_g55...arancja_fv.html

oszustwo ?

Po przesiadce na matroxa obraz bedzie nieporownywalnie lepszy. ;] A dlaczego taki tani? To jest wersja AGP, ktora jest troche tansza (w sklepach kosztuje ponizej 400zl). Jednak to i tak jest kilka razy taniej. Odpowiedz moze byc wtedy jedna. Nie wiadomo skad ten sprzet pochodzi i ile juz przezyl. Zobacz, ze gwara jest tylko na 3 miechy. Watpie, ze te karty sa nowe (moze sa to jakies poserwisowe lezaki). Cena jest jednak kuszaca jak za karte takiej klasy. A zasilacz no coz moze dac rade, a moze nie dac. Zapewne te matroxy pobieraja bardzo malo energii, ale taki zasilator moze sie spalic z byle jakiego powodu. Najwyzej jak ojcu cos padnie to mu powiesz - 'a nie mowilem?'. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie kij z tym monitorem i tym Matroxem.

 

 

On kompletnie teraz sie okazało, nie będzie bawił się photoshopem, to ma być komputer do internetu, danych, muzyki i zdjęć. Od photoshopa mają pracownika i jakiegoś Della.

 

 

Czyli zaczynamy od nowa:

 

Złożyłem coś takiego, sorry że to screen:

 

Dołączona grafika

 

Ma to być bardzo ciche, wszystko wzięte z Proline.pl

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie kij z tym monitorem i tym Matroxem.

On kompletnie teraz sie okazało, nie będzie bawił się photoshopem, to ma być komputer do internetu, danych, muzyki i zdjęć. Od photoshopa mają pracownika i jakiegoś Della.

Czyli zaczynamy od nowa:

 

Złożyłem coś takiego, sorry że to screen:

 

Ma to być bardzo ciche, wszystko wzięte z Proline.pl

karta graficzna za dobra, smialo bierz taka za 200zł, ja w gry gram ile wlezie, a mam karte o wiele słabszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie wiem jak chcesz freezera 7pro tam zainstalować-chyba że jest już pod am2. Polecę jak już freezera 64pro. I po co fdd?? ;) Lepiej zaoszczędzić te 40zł na piwo czy coś innego ;]

 

karta graficzna za dobra, smialo bierz taka za 200zł, ja w gry gram ile wlezie, a mam karte o wiele słabszą

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie kij z tym monitorem i tym Matroxem.

On kompletnie teraz sie okazało, nie będzie bawił się photoshopem, to ma być komputer do internetu, danych, muzyki i zdjęć.

[...]

Ma to być bardzo ciche, wszystko wzięte z Proline.pl

odnosnie monitora: mimo wszystko doplacilbym te niecale 200-300zl do ktoregos z NECow.

karte graficzna: Galaxy 7300GT ale 128MB DDR3 1.4ns

 

wszystko musi byc z proline?

jesli nie to jeszcze zmienilbym plyte glowna na DFI Infinity Ultra II-M2.

 

a, jeszcze jedno: cooler wybierz Arctic cooling freezer 64 pro - pasuje na AM2, ale jesli ma byc ultra cichy to bedzie trzeba nieco obnizyc jego obroty (plyta DFI ma regulacje obrotow w zakresie od 60-100%).

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...