Skocz do zawartości
Puchacz1

Co To Jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem. Posiadam GF 6600 GT i ostatnimi czasy cos dziwnego zaczyna się z nim dziać. Temperatury są dobre 40 stopni max 53. Jak wchodzę do gry (Call of Duty 2) pojawia mi się coś takiego :

 

Dołączona grafika

 

Co to jest ??. Jak to zlikwidować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG nic nie kręciłem temperatury są w normie. Teraz już nawet nie da się wejść do gry a jak zapuszczan 3Dmarka to obraz jest "dziwny" tak jakby piksele były większe albo coś

 

Grafa była kręcona ale kiedyś i to o MAX 50 - 100 MHz a teraz na defaultowych tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bawiłem się przy radiatorku. Być może że odkleił się radiator z pamięci. A tak wogole jak zdjąć te radiatory na grafie u mnie są one zaczepiane na plycie karty takimi "haczykami ktore przechodzą przez wywiercone otwory w plycie. Czym je sciągnąć i czy można smarować je zwykła pastą do smarowania np. procka czy do graficznych są inne ??

 

A tak przyokazji karta juz chodzi normalnie "odkręciłem" pamięci na grafie bo sięokazało, że były przetaktowane o 85 MHz. Kiedys na takich ustawieniach chodziły normalnie ale tak jak mówie bawiłem się przy radiatorku :)

 

I jeszcze jedno grafa jest na gwarancji więc jak coś to do sklepu zawitam :)

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta może być taka sama te od procków ( porzadne ) zwykle są lepsze niz te co na gpu standardowo daja

a co do tematu moze wam w domciu ogrzewanie właczyli i wystarczyło żeby zaczęła sypać artami po OC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyokazji pojawił się dziś nowy problem. Mam słuchawki z mikrofonem firmy TRACER. Sluchać jednak głos tylko z prawego głośnika. Pomyślałem sobie, że niestety wysiadają mi słuchawki lecz niestety nie :( Przepiołem na zwykle słuchawki od diskmena i nadal jest to samo. Co to może być.

 

Karta dźwiękowa : zintegrowana AC'97

 

Dodam że kiedyś także miałem taki problem ale coś pokombinowalem przy słuchawkach i wszystko wróciło a teraz na 2 typach już próboje !!

 

 

** Sprawdziłem na normalnych głośnikach wszystko dział jak należy. Co jest. Czyżby te sluchwki były padnięte ?? Ale obje ??

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sluchawek, pradopodobnie gniastko minijack z dzwieku nie na styku z wtyczka z sluchawek. Mozesz to rozwiazac w nastepujacy sposob:

Jak zajrzysz do gniazda karty dzwiekowej to zobaczysz takie male blaszki, sprobuj je lekko odgiąć w strone srodka gniazdka, mozesz uzyc do tego wiekszej igly lub podobnego przyrzadu. Musisz zachowac ostroznosc aby nie zlamac tej blaszki. Jesli chodzi o kanal prawy to powinna to byc ta blaszka ktora znajduje sie blizej wyjscia.

Zanim zabierzesz sie do tej operacji to sprawdz czy nie masz przesunietego balansu w ustawienia poziomu glosnosci karty dzwiekowej.

 

Jesli MOBO jest na gwarancji to po prostu zloz reklamacje ;)

 

Jeszcze jedno, czy glosniki podpioles do tego samego gniazdka co sluchawki ? W nowych budach zazwyczaj sa gniazda dzwieku z przodu i tylu budy. Podepnij sluchawki do innego zrodla dzwieku

( np. discman o ktorym wspominales ) aby sie upewnic czy sluchawki sa okie.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak się okazało pamięci były przetaktowane o 85 MHz i to powodowalo artefekty. Myslałem, że wszystko jest na "swoim miejscu" bo ostatnio ustawiałem na default ale jak już mówię jest wszystko OK

 

a co do drugiego problemu. Na tej wtyczce od głosu na MOBO niestety widzę tylko jeden wystający pręcik. Drugiego wogóle tak jakby nie było (chyba że jestem ślepy, wszystko możliwe ;)) Dodam, że na głośnikach działa normalnie !!

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...