Skocz do zawartości
Skuters

Czy Pada Mi Venice?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem posiadaczem nowego Venica 3000+ DH-E6 od 3 tygodni. Na co dzień latał na 300*9 2,7ghZ przy default 1.4V Wczoraj podczas gry w Fife 07 komputer się zrestartował. Po odpaleniu SP2004 zaczęły wyskakiwać błędy już po 3 sekundach! Czy to normalne?? Proc chodził 3tygodnie na tych ustawieniach i nic się nie działo :cry: Spotkaliście się już z takim prockiem? DH-E6 tak mają czy co? :blink: Teraz potrzebuje do 2,7GhZ 1.475V :unsure: Czy proc pada?? Dzięki za pomoc :wink:

Edytowane przez Skuters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturki OK. Mam WC w idle 26stopni w stresie 35. Ale wczoraj właśnie gdy to się stało to temperaturki miałem dość wysokie. Może miałem za gorąco w pokoju? ale i tak za wysokie bo w idle miałem 32 a w stresie dochodziło do 37. Dzisiaj jak już procek "padł" temperatury wróciły do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a nie możecie poprostu odpowiedzieć mi na pytanie czy mieliście kiedyś taki przypadek? Lub słyszeliście o takim?? Oczywiście że testowałem primem i sp04 chyba to oczywiste nie?

a kurcze to można pytać sie tam, gdzie temat zalożony, więc ostudź swe nerwy

 

a Ram też sporo podkręcony?

może to jego wina, logiczne ze jak ram powoduje błędy to wywali także test SP2004 na procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina zasilacza, ramu czy czego innego. Nie pytam się o rozwiązanie problemu tylko czy spotkał się ktoś z taką sytuacją że proc po paru tygodniach użytkowania potrzebował do działania więcej V niż przedtem. :mur:

 

Zasilacz: Chieftec 420W

Ram puszczony na najmniejszym dzielniku więc nie powodował problemu

Edytowane przez Skuters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys podobny przypadek, no może troszkę bardziej radykalny. Po dwóch tygodniach pracy na podkręconym procku, reset, potem bsody i brak jakiegokolwiek OC. Tylko na defaultowych ustawieniach komputer nie miał resetów i innych cyrków.

Pomogło rozłożenie wszystkiego na części, nowa pasta i flash biosa (na te samą wersję), po skleceniu do kupy odzyskał chęć do współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi chodziło :D Pasta nie wyschła bo nakładana była 3tygonie temu ;] po drógie temperaturki są ok. Sprawdze jeszcze z ponownym wgraniem biosu. Dziękuje

 

 

Wgranie najnowszego biosa (bety) nie pomogło. Nadal to samo. Po wgraniu najnowszej finalnej wersji też bez zmian. Wydaje mi się że w krzemie zaszły jakieś nieodwracalne zmiany :(

Edytowane przez Skuters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak raz mialem z leciwym athlonem...tzn jemu sukcesywnie spadala mozliwosc oc...tak po pare mhz co miesiac.

 

ja tak raz mialem z leciwym athlonem...tzn jemu sukcesywnie spadala mozliwosc oc...tak po pare mhz co miesiac i nie byla to kwestia zasilacza, ramu, chlodzenia etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Silver 5

Aha, bo kiedyś swego czasu jak używałem ceramika na bartonie miałem takie coś że proc po około miesiącu stawał się niestabilny, przesmarowanie - jak ręką odjął, a tempki niby były cały czas identyko... Jak zacząłem silvera uzywac problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...