Skocz do zawartości
AndyN

Szybkozłączki Skręcane-gdzie Najtaniej Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkozłączki skrecane proste: http://mcs.pc.pl/produkt40.html

 

Szybkozłączki skręcane kątowe: http://mcs.pc.pl/produkt42.html

 

Gdzie najtaniej kupić? Czy jest gdzieś taniej niż w x4pro? Bo większa ilość potrzebna :?

 

------------------------

 

Wąż Innovatek - PVC: http://mcs.pc.pl/produkt873.html

 

ten wąż to wiadomo

 

ale co to jest to?: Tygon 3x1: http://mcs.pc.pl/produkt1580.html

 

I czym się różni od innovateka? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złączki Innovateka są lepiej dopasowane do węża 8/10, w przeciwieństwie do Camozzi, dokręcisz nakretke do końca bez użycia żadnych narzędzi. Poza tym Innovatek ma "choinkę" i IMHO lepiej trzyma wąż (zdarzyło mi się raz, że mimo dokręcenia nakrętki do końca, wypadł mi waż z Camozzi :) ).

 

 

ps. czy ten temat nie powinień być w "co kupić" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na realitynet: czym złączki camozzi różnią się od samouszczelnających innovatek? Oprócz ceny? ;)

Innovatek ma jedna zasadnicza zalete...

 

samouszczelnienei przy wkrecaniiu w gwint jest tak zrobione, ze nie trzeba stosowac zadnych uszczelniaczy typu klej, silikon cyz cosik... czysciej, prosciej w efekcie taniej...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innovatek ma jedna zasadnicza zalete...

 

samouszczelnienei przy wkrecaniiu w gwint jest tak zrobione, ze nie trzeba stosowac zadnych uszczelniaczy typu klej, silikon cyz cosik... czysciej, prosciej w efekcie taniej...

 

pozdro

Jeśli także pewniej to już się nie zastanawiam. Nie chcę potopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://realitynet.pl/public/samhain/zlaczki_andy.jpg

 

mam nadzieje, ze opisalem zrozumiale

To akurat dla mnie nie problem żeby uzyć silikonu (całą tubę bezbarwnego mam ;)).

 

Bardziej obawiam się żeby wężyk "nie spadł" ze złączki

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat dla mnie nie problem żeby uzyć silikonu (całą tubę bezbarwnego mam ;)).

 

Bardziej obawiam się żeby wężyk "nie spadł" ze złączki

 

Zawsze zostaje tasma teflonowa :D.

 

A co do zejscia wezyka z krocca to raczje nie ma takie mozliwosci. Dostepne weze sa z reguly 8/11 a nie 8/10 wiec nakretka ladnie trzyma wezyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans zeby waz spadl ze zlaczki... to tak mocno jest docisniete ze predzej nakretka odetnie waz przy przykrecaniu niz to spadnie... innovateki wchodza na camozzi w taki sposb ze jak by ktos sie z tym nie szarpal to nawet i zakretka nie jest potrzebna - choc wtedy mozna mowic o mozliwosci spadniecia z krucca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci, jesli dobrze wlozysz waz i zakrecisz = nie ma szans

Jeszcze podrążę temat:

 

Camozzi o Innovateka różnią się uszczelką. Innovatek można wkręcić bez silikonu. Silikonu używać i tak będę więc nic w moim przypadku nie przemawia za Innovatekiem, który jest droższy

 

Jest jeszcze jeden aspekt: pewność założenia wężyka na złączkę. Camozzi i Innovatek są porównywalne pod tym względem czy któryś jest pewniejszy? <- to zadecyduje, którą firmę wybiorę

 

No i na którą łatwiej się zakłada wężę gdy komp jest już złożony i bloczki są założone

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez znaczenia. Mam dwie zlaczki Innovateka (a mam je tylko dlatego, ze sprzedajac mi pompe COOLTEK sprzedawca dorzucil je gratis) i 10 Camozzi. Koncowka zlaczki Innovateka przypomina choinke

 

...___

./.......\

..|.....|

..|.....|

 

a Camozzi ma pogrubiona koncowke od 2/3 dlugosci:

 

..|...|

./.....\

|.......|

|.......|

 

Kup te tansze. Polecam tez zlaczki obrotowe (takie jak Kyniek stosuje w swoich blokach teraz).

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim niewielkim ukal;dzie stosuje Cammozini. Wszystkie polaczenia zrobilem przy uzyciu tasmy teflonowej (koszt 3 pln). Na samym poczatku nie mialem tej tasmy na 2 zlaczkach i one wlasnie ciekly. Teraz jest wszystko wporzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie jeszcze raz wkleić to zdjęcie:

Dołączona grafika

Wg mnie, pewność tych oringów jest dokładnie odwrotna. Biorąc pod uwagę to, że sylikon lub taśma teflonowa to praktycznie w tej dziedzinie codzienność i mus przy wkręcaniu w bloków, to złączka z tym białym oringiem jest lepsza. Jest on wykonany z dosyć twardego materiału, który sie nie zużywa tak łatwo jak to jest w przypadku oringów z gumy (czyt. złączka po lewej). Sam sie o tym przekonałem. Czarny, gumowy oring po pewnym czasie zużył sie w takim stopniu, że podczas dokręcania złączki wyłaził na zewnątrz, był zbyt elastyczny prawie że sparciały. W przeciwieństwie do tego biały oring - ten sztywny, siedzi dzielnie i nie zmiania swojego kształtu juz od roku. A bez sylikonu w jednym jak i drugim przypadku i tak sie nie obejdzie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie mam zastrzezenie do camozzi w takiej postaci, ze jak na chlodnice je przykrecalem (katowe) to przy dokrecaniu kluczem uszczelka tak jak by sie roluje - od zbyt mocnego zacisku

Jednak poluzowalem lekko, tak ze wszedzie pieknie dolega i jest bardzo ladnie i nic nie cieknie.

Bloki od RN sa sklejane z kruccami chyba bo jest tam cos na wyglad kleju

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie mam zastrzezenie do camozzi w takiej postaci, ze jak na chlodnice je przykrecalem (katowe) to przy dokrecaniu kluczem uszczelka tak jak by sie roluje - od zbyt mocnego zacisku

Jednak poluzowalem lekko, tak ze wszedzie pieknie dolega i jest bardzo ladnie i nic nie cieknie.

Bloki od RN sa sklejane z kruccami chyba bo jest tam cos na wyglad kleju

nie jest to przypadkiem silikon, na który są wkręcane te zlaczki ? ;)

U mnie przynajmniej jest to silikon;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...