Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uznali mi reklamację (wymienią na nową ) odnośnie piszczenia karty w 3d mode :), także jak ktoś ma z tym problem to walić do serwisu i wymieniać :)

 

Pozdro

No to super , moja nic nie piszczy , ale po niedzieli tez poleci na serwis , bo dalej wywala krzaki w gierkach tych nowych, czekam tylko na stery jeszcze inne , zresztą postawie w sobote viste i oblukam..........jak będzie. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uznali mi reklamację (wymienią na nową ) odnośnie piszczenia karty w 3d mode :), także jak ktoś ma z tym problem to walić do serwisu i wymieniać :)

 

Pozdro

Ja na razie dam sobie spokoj, zreszta slyszalem to 3dmarkach jak konczy test i zaczyna nowy to wtedy przez kilka sekund.

Zapodalem nowy bios do niej a ten co mialem to :60.80.06.00.27

 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/VGA/BIO...?ProductID=2399

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie dam sobie spokoj, zreszta slyszalem to 3dmarkach jak konczy test i zaczyna nowy to wtedy przez kilka sekund.

Zapodalem nowy bios do niej a ten co mialem to :60.80.06.00.27

 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/VGA/BIO...?ProductID=2399

Gdyby to było tak jak piszesz tylko w 3d marka to nie byłoby problemu. U mnie karta wyła podczas całego tesu i w grach tak samo, a oprócz tego tak zakłucała sb x-fi że nie dało sie grać :(

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz - X-Fi + SCSI w jednym kompie to kłopot murowany. Sprawdzone osobiście ( Adaptec U320+Chetaah 73 GB 15k rpm). Jak tylko dysk rozpoczynał zapis to z dźwieku robiła sie kaszanka. Trzaski co kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle wlasnie o x-fi (pewnie na viscie tylko do niej bedzie wsparcie) z tego co czytalem to sa problemy z ta dzwiekowka ale przy dysku SCSI

W/g mnie X-Fi to nieudana karta, problemow z nia jest co nie miara, co gdzies wejde na jakies forum to ludzie opisuja swoje problemy z X-Fi, wiec nie zdecydowalem sie na jej kupnie. Moj Audigy 2 ZS dziala bardzo dobrze i nie widze sensu go zmieniac na X-Fi.

 

:lol2: no to wiadomo dlaczego Ci nie skacze :) przeleć popołudniem koło golden gate :) baa, byle gdzie w amerykańskim dużym mieście :) good luck :lol2:

Nie latam po USA to nierealne ;)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie X-Fi to nieudana karta, problemow z nia jest co nie miara, co gdzies wejde na jakies forum to ludzie opisuja swoje problemy z X-Fi, wiec nie zdecydowalem sie na jej kupnie. Moj Audigy 2 ZS dziala bardzo dobrze i nie widze sensu go zmieniac na X-Fi.

Nie latam po USA to nierealne ;)

Trochę przesadzasz, ja mam ją odkąd się tylko pojawiły i zero problemów, a że teraz zaczęła źle działać to nie jej wina tylko 8800GTX, po zmianie karty wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastała chwila wiekopomna...

drugi 8800GTX przybył...

postaram się zmodzić dziś parę testów na kompie żony (AM2) + sprawdze czy 8800gtx pójdzie w SLI na zasilaczu CoolerMaster iGreen 500W...

 

PS. Jak nie pojdzie to testy też będą bo pod ręką mam Enermax'a GALAXY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastała chwila wiekopomna...

drugi 8800GTX przybył...

postaram się zmodzić dziś parę testów na kompie żony (AM2) + sprawdze czy 8800gtx pójdzie w SLI na zasilaczu CoolerMaster iGreen 500W...

 

PS. Jak nie pojdzie to testy też będą bo pod ręką mam Enermax'a GALAXY :)

Ja tez mam 88GTX SLI, zasilka 600W nie daje rady, 700W nie daje rady :(

Jestem ciekaw co to "splodzisz" na tej 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik to jakieś kiepskie waty w tych Twoich zasilaczach masz ;) Patrz moje posty kilka stron wcześniej. Pozatym ztcw letrev ma AM2 więc jest lżej, i 600W powinno być OK.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilki nie sa zle:

 

- Cooltek CT600

- Tagan 700W U35

 

Sprzet odpala, mozna podkrecic CPU. Ale juz nie ruszysz GPU. Kazdy Mhz i masz freeze :(

 

Nie na darmo pisza zeby miec PSU powyzej 750W z mocnym 12V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie w koncu stestowalem temperatury karty. IDLE : 65 stopni. Kilka godzin gry w FS Xa : 70 stopni. Tylko 5 stopni roznicy??? Z tylu obudowy mam przelacznik katod z obudowy i jak po ciemku tam macam i dotkne wylotu grafiki to wprawdzie poparzyc sie nie mozna, ale jest bardzo cieplo. Ale tylko 70 stopni w stresie ????? To mnie zastanawia, fakt, ze karta to seria jakas XXX nie wiem czym sie rozni oprocz podkreconych zegarow i zielonego PCB, chlodzenie wyglada na referencyjne. Fakt, ze w budzie mam 2 wiatraki 120 (przod tyl) 1x92 (przy zasilaczu) i z boku wywiew 25cm 600obr - obejmuje prawie cala plyte glowna.

 

PS : 73 to juz totalny maksior.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilki nie sa zle:

 

- Cooltek CT600

- Tagan 700W U35

 

Sprzet odpala, mozna podkrecic CPU. Ale juz nie ruszysz GPU. Kazdy Mhz i masz freeze :(

 

Nie na darmo pisza zeby miec PSU powyzej 750W z mocnym 12V ;)

- Tagan 700W U35 nie daje rady?? ,coś z softem skopałeś / na bank! Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilki nie sa zle:

 

- Cooltek CT600

- Tagan 700W U35

 

Sprzet odpala, mozna podkrecic CPU. Ale juz nie ruszysz GPU. Kazdy Mhz i masz freeze :(

 

Nie na darmo pisza zeby miec PSU powyzej 750W z mocnym 12V ;)

To jakies cieniutkie te zasilacze.

 

BQ Straight Power 500W

 

X6800@3850MHz + 2 x 8800GTX po oc i inne graty.

 

 

Az mnie ciekawi test SLI GTX na AM2 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie w koncu stestowalem temperatury karty. IDLE : 65 stopni. Kilka godzin gry w FS Xa : 70 stopni. Tylko 5 stopni roznicy??? Z tylu obudowy mam przelacznik katod z obudowy i jak po ciemku tam macam i dotkne wylotu grafiki to wprawdzie poparzyc sie nie mozna, ale jest bardzo cieplo. Ale tylko 70 stopni w stresie ????? To mnie zastanawia, fakt, ze karta to seria jakas XXX nie wiem czym sie rozni oprocz podkreconych zegarow i zielonego PCB, chlodzenie wyglada na referencyjne. Fakt, ze w budzie mam 2 wiatraki 120 (przod tyl) 1x92 (przy zasilaczu) i z boku wywiew 25cm 600obr - obejmuje prawie cala plyte glowna.

 

PS : 73 to juz totalny maksior.

Czym i w jaki sposób dokonałeś pomiaru.

Ja robie tak:

odpalam Rt na monitoring rozciągam go na maxa , odpaliłem idle 60 , odpalam Carbona na maxa i po 20 min pykania wychodze.Najwyższa zapisana temp to 80C a wiatrak na 68%[1620obr]Bo jak lukasz zaraz po wyjściu to nic nie daje ok 10C spada w ciągu kilku sekund od obciążenia GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie test będzie tak czy siak bo jak nie pójdzie na tym 500W to podpinam enermaxa galaxy 1000W i na tym nie ma szans nie pójść :D

Ja tez mialem dostac enermaxa - ale niestety nie dotral :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z softem wszystko jest ok.

ale na zdrowy rozum ,karty pracują w 2D stabilnie tak? ,w 3D bez ruszania suwaków też ? ,komp nie wstaje w konfigu z SLI ?

Nawet bez ruszania suwakami pobór prądu w momencie aktywacji trybu 3D wzrasta strasznie więc stawiam na soft :wink: ,ew. MOBO,BIOS itp itd........ :?

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszam biosu karty. Normalnie Racuch - PSU prawdopodobnie jest slabe. Poruszylem ten problem z przyjaciolmi z XS - potwierdzili to.

 

Tak to wygladalo do benchow :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i w jaki sposób dokonałeś pomiaru.

Ja robie tak:

odpalam Rt na monitoring rozciągam go na maxa , odpaliłem idle 60 , odpalam Carbona na maxa i po 20 min pykania wychodze.Najwyższa zapisana temp to 80C a wiatrak na 68%[1620obr]Bo jak lukasz zaraz po wyjściu to nic nie daje ok 10C spada w ciągu kilku sekund od obciążenia GPU.

No i tak zrobilem, 73 stopnie po 35 min gry w Americas Army, wiatrak 60% caly czas [1500obr] potem po wyjsciu z gry potrzebuje ok 2 min by zejsc do 65 stopni. Tez mierzylem RT.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...