Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Te same teksty słyszymy już od ponad roku gdy na rynku pojawiła się r520 z 512MB i już od ponad roku pojawiają się owe "gierki", które to wymagają >256MB vram :lol2:

 

Osobiście to dokładanie do pełnego GTS'a nie ma kompletnie sensu, no chyba, że testy w grach pokażą coś zupełnie innego :?

 

Co do marka 06 to zobacz i porównaj wyniki, bo piszesz o różnicach których brak :wink:

 

Imo jeżeli wydajność tych kart jest zbliżona to albo wybieramy tego "kastrata", albo idziemy na całość i bierzemy pełnego GTX'a :) pozdro

niestety ale jest to kompletna bzdura. Nawet jak napisza 3dmarka i beda tam jakies roznice to napewno z wlaczonymi eyecandies

 

pozatym coraz wiecej gierek bedzie pisanych z mysla o o konsolach a wrecz glownie o konsolach gdzie szalec z vramozernoscia nie mozna. I 256 mb spokojnie starczy na dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach...

Chyba nie chciałeś mnie cytować? :? Bo w Swojej wypowiedzi niejako potwierdzasz moje słowa. Ale z tym, że te 256MB vram starczy na długo to trochę przesada :wink: pozdro

 

*jeżeli cytujesz mnie celowo to nie zrozumiałeś ironii, przykro mi :)

 

EDIT

Kolejny "pseudo" test http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=37553 tego kastrata :D Nawet dorzucili wyniki w FEAR, ale nic nie wiadomo jak wyglądała platforma testowa :sad: Napisali, że dadzą więcej testów w przyszłym tygodniu :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie opłaca, ale jak ktoś ma kasę na GTX-a to dlaczego ma go nie kupić.

Temat opłcalności możemy pominąć bo jest on przerabiany przy każdym wyjściu jakiejś serii kart.

pozdr,

Tutaj też się zgadzam :) Bezkompromisowa wydajność = 8800GTX na tą chwile.

 

Co to tego VRAM'u to nie wiem czy to tak do konca jest prawdą odnośnie 256MB. Popieram Sulaco przy texturach o rodz. 4096x4096 (np mody do Obliviona) wieksza ilość VRAMU jest wskazana. BTW dlaczego montować 1GB VRAM'u na najnowszych Radkach skoro jest to "bezużyteczne" . . . ? A co do konsol to chyba zupełnie inaczej wyglada optymalizacja pod tym kątem (tak mi sie wydaje).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiesz pod uwagę jak rozłożyły się daty premier g70 i g71 to będzie to okres 8-9 miesięcy :) Czyli g81 (80nm wersja g80?) powinien zawitać pod strzechy późnym latem tego roku :wink: Osobiście w to wątpię, bo skok technologiczny zaprezentowany z premierą g80 jest znacznie większy od tego co nV pokazała z premierą g70 i dlatego premiera może się nieco przesunąć. Należy wziąć pod uwagę czynnik zewnętrzny w postaci AMD :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

EDIT

Kolejny "pseudo" test http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=37553 tego kastrata :D Nawet dorzucili wyniki w FEAR, ale nic nie wiadomo jak wyglądała platforma testowa :sad: Napisali, że dadzą więcej testów w przyszłym tygodniu :wink:

na XS forum ludzie maja juz 320MB od chyba tygodnia....po drugie juz u mnie w sklepach za rogiem sa dostepne

 

EDIT

zal mi ludzi z theinquirer.net cytat: The company uses Hynix memory hy5as573225a that can work at 320 Mbit. It specs say it's 256-bit memory at 1.4ns and of course GDDR3 flavoured but it works just fine with this card.

 

no ze po 1. nie skapneli sie ze na memkach jest napisane FP-11 co oznacza ze to wersja z opozniniem 1,1 chociaz dali foto na 1/3 strony, po 2 te glaby pomylily literke A z R (powinno byc: hy5rs573225a), po tzrecie niewiadomo po co napsiali ze jest przystosowane do 256bit (jeszcze nooby czytajac to beda sie stresowac czy wybrali dobry produkt i ich nie oszukali z falszywymi 320bit) skoro to producent karty i od jej konsktrukcji moze je tak ulokwac zeby dawaly 320bit czy ile XXXbit) memki: http://www.hynix.com/datasheet/eng/dram/de...RS573225AFP.jsp

 

sorry ze tak bezsensownie objechalem theinq ale kurde musialem wyladowac na czyms stres....

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proline maja eVGA 8800gts 320mb za 1249zl. Jak jeszcze troche cena spadnie to moze sie skusze:). Poza tym EVGA ma jeszcze 2 fajne promocje, zawsze to coś:))

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% BTW IMO nie opłaca sie dopłacać do GTX'a. Rozumiem ze to jest mocniesza karta itd ale zeby dopłacać 500zł . . . Oczywiście nie mówie o bicu klejnych rekordów w 3D Markach tylko o Grach. Bo jaka gra zamula na 8800GTS? nawet do rozdzielczosci 1680(?)x1050 spokojnie wystarczy. A jeśli ktoś czeka na CRYSIS'a to i tak nic nie wiadomo tak naprawde.

Włącz AA/AF na maks., efekty w grach na maks i wtedy zobaczmy czy GTS w 1280 nie zipnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem EVGA Geforce 8800GTS 640 MB, mam ja mieć w tym tygodniu. Rozumiem że do Win XP najlepiej zapodać najnowsze stery 97.92

Teraz jeszcze poczekać aż wyjdzie TDU i tata nie dopuści syna do kompa :D (stary a głupi :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że ten 8950GX2, to będzie podwójna płytka PCB, tak jak w przypadku 7950 gx2? Bo cena niewiele wyższa od topowego 8900, a dwa takie gpu pokroju 8800 gts na jendym pokładzie.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jestes niepowazny :lol2:

lol ?

Z tego co mi wiadomo devilek jedzie na bq 500w z c2d+sli 8800gtx + oc wiec ?

 

Co do tabelki fajnie jakby ona była potwierdzona jakoś oficlalnie bo taki 8900gt (gs) wygladaja apetycznie ;p. Ciekaw jestem tylko kiedy te karty sie ukarzą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą nadzieję, że seria 8900 pojawi się niedługo po R600.

no ja tez i mam tez nadzieje, ze to wszystko bedzie TANIEĆ! :-P To moze sie skusze na jakiegos 8900 pod koniec roku :D

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechał mój GTS :)

Wstęne testy w 3dM05 i 06 na sterach 97.92, karta nie kręcona, CPU 2900 MHz, winXP SP2 (narazie nie chce mi się robić formata) stare sterowniki usunięte DC

3dM05

Dołączona grafika

3dM06

Dołączona grafika

 

dla mnie nie jest źle :D

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechał mój GTS :)

Wstęne testy w 3dM05 i 06 na sterach 97.92, karta nie kręcona, CPU 2900 MHz, winXP SP2 (narazie nie chce mi się robić formata) stare sterowniki usunięte DC

3dM05

Dołączona grafika

3dM06

Dołączona grafika

 

dla mnie nie jest źle :D

cienizna biorac pod uwage 1500zl ukiszonych w to cos :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...