Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście coś cieniutkie te wyniki, to zaledwie 20% szybciej niż mój 7900GT :wink:

Ale na jakich taktach ten GF.

W porównaniu z 7800GT jest dużo lepiej, gierki dostały widocznego kopa w dodatku z włączonym AA i AF. Dla mnie to wystarczy. No i jakieś OC GF-a powinno jeszcze podnieść wyniki, narazie jade na default.

 

-Caleb-

Zapewne procek no i winda starusieńka

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos napisac jak jest z shaderami w kartach 8800?? Mozna je podkrecic czy sa one tyko fabrycznie ustawione np na 1200/1300/1350?

 

Słyszałem ze jak podkrece GPU to sie zawsze zmienaija ale jak to sie liczy?

 

 

Np Asus 500/1600 ma shadery 1200MHz

a BFG 550/1600 ma shadery 1300MHz

 

Wychodzi ze jezeli kupie Asusa i ustawie 550MHz na rdzneiu to bede miał 1300MHz na shaderach, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pochodziłem po necie i ciekawe ploteczki o gf 8800 można przeczytać... np. że karta ma ukryty potencjał i wraz z wejściem r600 nvidia wypuszczajac nowe sterowniki przyspieszy swoją gf 8800. Z kolei na benchmarku piszą - że wyjdzie nowy GF 8900 z tym samym rdzeniem co 8800 tylko z odblokowanymi shaderami...

Coś w tym wszytskim musi być.

Fajnie by było gdyby vnidia dodała gratis trochę mocy do swoich graficznych potworów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że ta cała seria GF8xxx z jak na razie teoretyczną obsługą DX10, okaże się i tak zbyt słaba do obsługi tych nowych efektów w stylu SM4. Podobnie było z serią GF6xxx gdzie, aby w pełni korzystać z płynnie wyświetlanych efektów SM3 trzeba było posiadać jakiegoś solidnego 6800 Ultra, a najlepiej jeszcze w SLI. Wtedy standardem była rodz. 1024x768, a tez mamy już poprzeczę zawieszoną na poziomie 1280x1024 i cała zabawa może zacząć się od początku... no chyba, że zjedziemy z rozdziałką, albo rzeczywiście ten DX10 będzie wielką "wydajnościową" rewolucją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te głupoty co wypisują na wielu serwisach , 8900 z wiekszą ilością shaderów i 90nm :lol2: . Ciekawe gdzie te dodaktowe tranzystory zmieszczą , jak 8800 ma nie całe 700mln i to jest wszystko co można wydusić z tej technologii. Do tego dochodzi , że w marcu zaczyna się produkcja G80 w procesie 80nm.

 

 

 

NVIDIA Demo: Cascades (GeForce 8800) - pierwsze demko pod dx10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Rzeczywiście coś cieniutkie te wyniki, to zaledwie 20% szybciej niż mój 7900GT :wink:

i zaledwie 20% szybciej niz podkrecony galaxy 7900gs za 550zl

oczywiscie spiewka dx10

 

jak juz przyjda gry to bedzie to juz stary grzejacy sie grat za slaby podobnie jak slynna seria 5xxx fx jak juz w koncu przyszedl dx9 to byla kiszonka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zaledwie 20% szybciej niz podkrecony galaxy 7900gs za 550zl

oczywiscie spiewka dx10

 

jak juz przyjda gry to bedzie to juz stary grzejacy sie grat za slaby podobnie jak slynna seria 5xxx fx jak juz w koncu przyszedl dx9 to byla kiszonka :lol2:

Nikt nikomu nie każe kupowć, ja jestem zadowolony Ty jesteś zadowolony ze swojej a jak będzie to się okaże.

 

Coraz więcej wróżek na tym forum :mur: przydałby się jeszcze jakiś czarodziej do kompletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te głupoty co wypisują na wielu serwisach , 8900 z wiekszą ilością shaderów i 90nm :lol2: . Ciekawe gdzie te dodaktowe tranzystory zmieszczą , jak 8800 ma nie całe 700mln i to jest wszystko co można wydusić z tej technologii. Do tego dochodzi , że w marcu zaczyna się produkcja G80 w procesie 80nm.

2510210[/snapback]

i zaledwie 20% szybciej niz podkrecony galaxy 7900gs za 550zl

oczywiscie spiewka dx10

 

jak juz przyjda gry to bedzie to juz stary grzejacy sie grat za slaby podobnie jak slynna seria 5xxx fx jak juz w koncu przyszedl dx9 to byla kiszonka :lol2:

Co ty porównujesz? Kleju się na wąchałeś.

Te wnioski to, na jakiej podstawie wysuwasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ForceWare 100.64 dla Visty ???

Ja testowałem. Tyle, że na serii 7xxx. Stery w wersji x64.

Muszę napisać, iż jak dotąd są to najlepsze stery NV dla Visty. Mam na nich ciut lepszy wynik w marku 05, niż na Win XP (32bit). W grach też jest wyraźnie lepiej. Nie wiem jak one będa się sprawowały na "ósemkach", ale dla poprzedniej generacji kart szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem. Tyle, że na serii 7xxx. Stery w wersji x64.

Muszę napisać, iż jak dotąd są to najlepsze stery NV dla Visty. Mam na nich ciut lepszy wynik w marku 05, niż na Win XP (32bit). W grach też jest wyraźnie lepiej. Nie wiem jak one będa się sprawowały na "ósemkach", ale dla poprzedniej generacji kart szczerze polecam.

Od siebie dodam, że poprawili obsługę TV no i kolor się pojawił na s-video, Co do wydajności na 8800 to poprawy nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Moje testy BFG 8800GTS 320 MB :D

 

 

Standard 550/1600 (1300 mhz)

 

Dołączona grafika

 

OC 650,1800 (1300)

 

Dołączona grafika

 

 

Są szanse na 19 tyś, ale nie jest to łatwe. Memki troche gorzej się kręcą niż w wersji 640 MB.

 

Dla mnie najlepsze karty 8800 robi BFG (biorąc pod uwagę jakość, wydajność, cena, serwis, gwarancja, wyposażenie) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Moje testy BFG 8800GTS 320 MB :D

Standard 550/1600 (1300 mhz)

 

http://bachcomp.pl/images/products/1210_ea5c03d5ca87265779aaa83728b38978.jpg[/img

 

OC 650,1800 (1300)

 

http://bachcomp.pl/images/products/1210_af450821288083fd330cc46ed45f56b8.jpg[/img

Są szanse na 19 tyś, ale nie jest to łatwe. Memki troche gorzej się kręcą niż w wersji 640 MB.

 

Dla mnie najlepsze karty 8800 robi BFG (biorąc pod uwagę jakość, wydajność, cena, serwis, gwarancja, wyposażenie) B-)

moglbys podac reszte konfigu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo pewnei 100razy, sama zadalem te pytanie tutaj ale chyba cos dlugo ktos nie odpowiedzial bo nie wiedzialem na stronie odpowiedzi...

czy na GF8 i winXP mozna odpalic normalnie gry pod x8 i mniej? czy na viscie rowniez? bo tak czytam dopiski do najnwoszych sterownikow i ejst napsiane ze supportuja tylko dx9 i 10. Jak to jest w koncu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik ładny ale Mark 05 w 1024 i bez AA to żadne wyzwanie dla 8800 ....tutaj na wynik wpływa tylko reszta konfigu przy tej klasie kart a już napewno nie ma znaczenia czy karta ma 320 czy 640 pamięci.....więc obie bedą miały takie same wyniki.Dlatego takie karty testuje się w grach w 1600 z AA i AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo pewnei 100razy, sama zadalem te pytanie tutaj ale chyba cos dlugo ktos nie odpowiedzial bo nie wiedzialem na stronie odpowiedzi...

czy na GF8 i winXP mozna odpalic normalnie gry pod x8 i mniej? czy na viscie rowniez? bo tak czytam dopiski do najnwoszych sterownikow i ejst napsiane ze supportuja tylko dx9 i 10. Jak to jest w koncu?!

Mozna spokojnie odpalic na winxp i Vista. Kazda nowa karta oraz system jest kompatybilna/lny z programiami,demami z poprzednich lat.

 

Moje testy BFG 8800GTS 320 MB :D

Standard 550/1600 (1300 mhz)

 

Dla mnie najlepsze karty 8800 robi BFG (biorąc pod uwagę jakość, wydajność, cena, serwis, gwarancja, wyposażenie) B-)

 

 

Gdzie kupiłes ta karte ? bo na taka tez poluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

moglbys podac reszte konfigu??

 

C2D 4300 @3,2 Ghz

Ninja Plus

Abit AB9

Corsair 2 GB 667@ 900 MHZ 5 CL

Silverstone 400 W

 

Co do rozdziałki 1600@ to nie mam takiego moni :?

 

Testowałem sprzęt w wielu grach i jedyną grą jaka mocno ją obciąża jest Total War MW2. To obecnie chyba najbardziej wymagająca gra. Nawet na 8800GTX FPS spadają do 25 :unsure:

 

Na BFG miałem prawie non stop 30-40 FPS (maksymalne ustawienia). Wyjątkiem są systuacje (np. ZOOM z oddali) gdy było 14 FPS :unsure:

 

Kartę porównywałem z x1950XT@ 700/1980 mhz. Geforce bije radka na głowe w maksymalnych FPS ale radek ma mniejsze spadki wydajności i co mnie bardzo mile zaskoczyło różnica między tymi kartami, w tej grze jest niewielka.

W innych najnowszych gierkach różnica jest już większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak było jest i będzie - apropos różnic wydajności w grach miedzy NV a ATI...

Co d tego jaka gra jest najbardziej wymagająca to ja bym się tu raczej nie zgodził, dla mnie ta gra ma po prostu zje.... silnik, albo pisany pod ATI (co stanowi powód do ubolewania dla "end-user")

 

PS. ForceWare Vista RTM drivers 100.64 Beta <-- rozwiązują problem wywalania z gry na 8800 w CS na Vista, przynajmniej na kompie żony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

C2D 4300 @3,2 Ghz

Ninja Plus

Abit AB9

Corsair 2 GB 667@ 900 MHZ 5 CL

Silverstone 400 W

 

Co do rozdziałki 1600@ to nie mam takiego moni :?

 

Testowałem sprzęt w wielu grach i jedyną grą jaka mocno ją obciąża jest Total War MW2. To obecnie chyba najbardziej wymagająca gra. Nawet na 8800GTX FPS spadają do 25 :unsure:

 

Na BFG miałem prawie non stop 30-40 FPS (maksymalne ustawienia). Wyjątkiem są systuacje (np. ZOOM z oddali) gdy było 14 FPS :unsure:

 

Kartę porównywałem z x1950XT@ 700/1980 mhz. Geforce bije radka na głowe w maksymalnych FPS ale radek ma mniejsze spadki wydajności i co mnie bardzo mile zaskoczyło różnica między tymi kartami, w tej grze jest niewielka.

W innych najnowszych gierkach różnica jest już większa.

jezeli 8800gtx sie dusi to znak ze dx9 doszedl tutaj do kresu i potrzeba jakiegos patcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

C2D 4300 @3,2 Ghz

Ninja Plus

Abit AB9

Corsair 2 GB 667@ 900 MHZ 5 CL

Silverstone 400 W

 

Co do rozdziałki 1600@ to nie mam takiego moni :?

 

Testowałem sprzęt w wielu grach i jedyną grą jaka mocno ją obciąża jest Total War MW2. To obecnie chyba najbardziej wymagająca gra. Nawet na 8800GTX FPS spadają do 25 :unsure:

 

Na BFG miałem prawie non stop 30-40 FPS (maksymalne ustawienia). Wyjątkiem są systuacje (np. ZOOM z oddali) gdy było 14 FPS :unsure:

 

Kartę porównywałem z x1950XT@ 700/1980 mhz. Geforce bije radka na głowe w maksymalnych FPS ale radek ma mniejsze spadki wydajności i co mnie bardzo mile zaskoczyło różnica między tymi kartami, w tej grze jest niewielka.

W innych najnowszych gierkach różnica jest już większa.

 

za jakis czas zmieniam kompa,dlatego przygotowywuje sobie juz grunt na wszelkie ewentualnosci :).

Karta bardzo mi sie podoba!,pytanie tylko czy jednak mimo ze maxymalnie bede gral na 1280@1024, to czy 320 mb wystarczy? jesli pojawia sie naprawde pamieciozerne gry,bo nawet niska rozdzialka zacznie wtedy dusic-dlatego mam wieki dylemat czy poczekac 2-3 miechy i jednak dolozyc do 640 mb czy tez kupic np za miecha 320 ? a potem zalowac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakis czas zmieniam kompa,dlatego przygotowywuje sobie juz grunt na wszelkie ewentualnosci :).

Karta bardzo mi sie podoba!,pytanie tylko czy jednak mimo ze maxymalnie bede gral na 1280@1024, to czy 320 mb wystarczy? jesli pojawia sie naprawde pamieciozerne gry,bo nawet niska rozdzialka zacznie wtedy dusic-dlatego mam wieki dylemat czy poczekac 2-3 miechy i jednak dolozyc do 640 mb czy tez kupic np za miecha 320 ? a potem zalowac !

Na twoim miejscu dozbierałbym do 640.........jednak ,w nadchodzących grach 256 to będzie rozsądne min a zalecane 512......lepiej poczekaj jak nie masz ciśnienia na grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...