Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadzilem karte na stary system. Nie mialem czasu bawic sie w instalke Visty od nowa. Za duzo rzeczy mialbym do ponownego instalowania... Dlatego wyniki sa tak slabe. Dobry to jednak przyklad, zeby uzmyslowic sobie jakie znaczenie na wynik koncowy 3DMarkow ma CPU.

 

3DMark 06 Karta nie krecona -513/1188/1584

 

D915 2.8GHz - ponad 5800pkt.

 

OC 3.4GHz - ponad 6800 pkt.

 

Przyrost 1000 pkt.

 

Jest w stanie ktos mi podac ile pkt mialbym po wymianie procka na C2D 4300? Bylby wogole sens?

915D ma 4MB cachu i to czasem przydaje sie.

 

 

Ok pogralem 1H w Colina Dirt. Rozdzialka 1024x768 ustawienia High standardowe.

 

Odcinek rajdu - 47 klatek/s

 

Jazda z przeciwnikami- 17 klatek/s :(

 

Na 6600GT nie mialem takiej roznicy, spadku wydajnosci w jezdzie z przeciwnikami. Ta gra jest tak skopana czy stery?

 

Co do grafy to faktycznie jest cicha i nie zwieksza obrotow wentyl z 60% -okolo 1500 obr.

Temp po 1 H graniu w Dirta - 69C. Gorzej, ze te nowe gry strasznie obciazaja CPU i wentyl Box to istna suszarka :(

 

Po wlozeniu grafy pojawilo mi sie cos nowego w Everest opcja Czujnik/Wartosci napiec

 

GPU Vcc 3.25V

 

Wie ktos co to jest?

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko opłaca sie doplacic 80-90zl i wziaść wersje ACS/3 tego GTX-a od EVGA ? Czy pozostać przy normlanej wersji z referencyjnym chlodzeniem, za to lżejszej :) Panowie doradzcie bo musze dzis dokonac zamówienia bo starą karte jutro musze juz wyslać i zostane bez kompa :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko opłaca sie doplacic 80-90zl i wziaść wersje ACS/3 tego GTX-a od EVGA ? Czy pozostać przy normlanej wersji z referencyjnym chlodzeniem, za to lżejszej :) Panowie doradzcie bo musze dzis dokonac zamówienia bo starą karte jutro musze juz wyslać i zostane bez kompa :)

moim zdaniem nie warto .... normalne jest ok. Co innego wodniak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem wszystkim!

Wiem, ze zapewne odpowiedz na moje pytanie jest w tym topicu, przejrzalem nawet ostatnich pare stron (dyskusja o wyzszosci gtx'a nad gts'em) ale chcialbym abyscie mi jednoznacznie okreslili odpowiedz. Zastanawiam sie nad karta graficzna, mianowicie GTS (asus lub evga) i nie wiem czy warto doplacac prawie polowe sumy do wersji 640Mb. Mam monitor CRT Nec FE991SB i uzywam w windowsie rozdzielczosci 1024x768 w grach tez zazwyczaj takiej (maks. 1280x1024). Czytajac testy na wszystkich portalach wychodzi na to, ze 320mb radzi sobie bezproblemowo do rozdzielczosci 1280 wlacznie. Jednak ostatnio doszly mnie sluchy, ze coraz bardziej zaczyna brakowac tej karcie dodatkowej pamieci, np w Dircie. Warto placic te dodatkowe prawie 400 zloty? Karte kupuje praktycznie z mysla o DX9, mysle ze do czasu ukazania sie gier na DX10 wymienie grafike na nowsza (jesienia nowe modele Nvidii czy ATI?) Oczywiscie mam zamiar grac w masymalnych detalach, bajerach itp itd w rozdzialce maksymalnej 1280 (chociaz praktycznie zawsze gram w 1024).

 

Pozdrawiam

 

P.S Nie bijcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum codemasters czytałem, że maks ustawienia są dla GTXa albo nowszych kart (future-proof :lol:). Przy ustawieniu wszystkich opcji na max plus cienie na ULTRA, gra zużywa więcej niż 512MB. Radzili przynajmniej cienie zdejmować oczko niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nolf

Jeśli masz te 400, dopłać. Jeśli nie masz - bierz 320. Czy się opłaca... Poczytaj wiecej stron tego wątku, decyzji nikt za ciebie nie podejmie -konio68 dużo na ten temat pisał.

 

IMO - najlepiej kupić pełnego GTX (np. używkę na allegro... jak sie ma mało $)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA GTX zamówiony, odbiór we wtorek juz bym chetnie popykał w DiRT-a :D

 

Dziekuje wszystkim w doradzeniu !

nie napalaj sie tak na tego Dirta bo nawet przy E6420@3.2ghz i GTX@650/2000 nie ma rewelacji ;) Wiadomo, dla niektorych 25-30fps to duzo, ale hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napalaj sie tak na tego Dirta bo nawet przy E6420@3.2ghz i GTX@650/2000 nie ma rewelacji ;) Wiadomo, dla niektorych 25-30fps to duzo, ale hmm...

dokładnie, jak patrze jak teraz gry piszą i jakie mają wymagania w stosunku do tego co oferują to mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI panowie, albo czekac na kolejna generacje,

kiedys bylo kupowalo sie 9700pro za 1000zl i wszystko smigalo, a teraz sli mialo byc dodatkiem a okazuje sie ze aby pograc mega plynnie na wysokich detalach i rozdzialce 1920x1200 trza miec 2karty i mocno wykrecone kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, kupilem 8800GTX zeby grac w natywnej - 1680x1050 i [gluteus maximus] juz w takim Dircie nie ma rewelacji :/ Oczywiscie wiekszosc powie ze jest plynnie, ale dla mnie spadki ponizej 25fps sa wykluczone, a i 30 nie jest przyjemne :( Bardzo jestem ciekaw Crysisa...

 

Macek - u Ciebie karta marnuje sie z tym prockiem. Sprawdzalem u siebie na starym Opteronie@2.97ghz, to nie to samo co C2D :)

Edytowane przez horac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak szczerze mowiac malo kto gra w tak wysokich rozdzielczosciach. Wiekszość gra w 1280x1024 a spora grupa w 1024x768. Do tej pierwszej rozdziałki gtx wystarczy jeszcze na dlugo z full detalami. Jak ktos ma kase na monitor/tv z rozdzielczoscia 1920x1200 to i znajdzie kase na druga karte. Sam gram na 1280x1024 19 cali i uwazam ze jest odp. do kompa, a do wyzszych rozdzialek to mam tv i konsole.

 

Edit:

Wiecie moze jak wyglada sprawa z PCI Express 2.0? Czy nowe katy beda kompatybilne z PCI Express 1.1?

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak szczerze mowiac malo kto gra w tak wysokich rozdzielczosciach. Wiekszość gra w 1280x1024 a spora grupa w 1024x768. Do tej pierwszej rozdziałki gtx wystarczy jeszcze na dlugo z full detalami. Jak ktos ma kase na monitor/tv z rozdzielczoscia 1920x1200 to i znajdzie kase na druga karte. Sam gram na 1280x1024 19 cali i uwazam ze jest odp. do kompa, a do wyzszych rozdzialek to mam tv i konsole.

przy dzisiejszych cenach monitorów :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie (bo większość ludzików tu ma 8800 :D ), ale wiadomo cokolwiek o obniżce cen zapowiedzinej kiedyś przez nvidie? (przyznam się, że nie miałem ostatnio czasu śledzić informacji...)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macek - u Ciebie karta marnuje sie z tym prockiem. Sprawdzalem u siebie na starym Opteronie@2.97ghz, to nie to samo co C2D :)

niedługo wymienię sprzęt na c2d, powinno być lepiej, wcześniej miałem 7900gto i też było dobrze,ale pojawiła się okazja do wymiany na 8800gtx za niewielką dopłatą to zmieniłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jak patrze jak teraz gry piszą i jakie mają wymagania w stosunku do tego co oferują to mnie krew zalewa.

 

dokladnie tak, kupilem 8800GTX zeby grac w natywnej - 1680x1050 i [gluteus maximus] juz w takim Dircie nie ma rewelacji :/ Oczywiscie wiekszosc powie ze jest plynnie, ale dla mnie spadki ponizej 25fps sa wykluczone, a i 30 nie jest przyjemne :( Bardzo jestem ciekaw Crysisa...

 

Macek - u Ciebie karta marnuje sie z tym prockiem. Sprawdzalem u siebie na starym Opteronie@2.97ghz, to nie to samo co C2D :)

Smutna prawda jest taka, że teraz gry są (zazwyczaj) w pierwszej koleności pisane na konsole, a później, ewentualnie na PC i nawet jeśli nie są to bezpośrednie konwersje z konsol, to są traktowane po macoszemu. W USA na przykład mało kto (procentowo) gra na komputerze, a to właśnie największy rynek i jego charakter wyznacza standardy światowe. Podobna tendencja, choć z mniejszą siłą, występuje w Europie.

Zwolennicy gier PC (w tym ja) muszą, chcąc niechcąc, godzić się na obniżoną jakość, gorszą optymalizację i wydawanie coraz większych sum na sprzęt do grania (czyt: karty graficzne). Czasy radeona 9700pro już nie powrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiś namiar na sklep gdzie mają jeszcze GTXy po 16xx zł?

No niestety , wydaje mi się że była to promocja firmy XFX , wszędzie są już za ok 1950-2000.....te same modele.Kto zakupił zrobił dobry interes.... Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemo

Dlatego wychodzi crysis i miejmy nadzieję, że coraz więcej gier będzie na tym silniku. Nie wiem jak poradzą sobie z tym konsole, ale chyba sobie nie poradzą z tego co mówią producenci gry. Mam tylko nadzieję , że seria 8xxx jak i nowe rododendrony będą się spisywać wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...