Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Szczena na podłodze :shock:

 

Ale pewnie tylko w demkach nvidii tak to cudnie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no karta kosztuje na starcie ~1750zł :-| po 2 miesiącach cena spadnie pewnie do 1600zł co za oferowaną wydajność jest o wiele za dużo, a taki 7900GT na starcie kosztował (o ile mnie pamięć nie myli) ~1300zł

1700 za wydajnosc wyzsza od 7900gtx to duzo? do tego wydajnosc to nie wszystko. zobacz co oferuja nowe uklady - nowy tryb fsaa, nowe aniso, nowe PureVideo, a o dx10 przez skromnosc nie wspomne ;) .

jak na nowy uklad jest imho wystarczajaco wydajny i przystepny cenowo, aby zastapic najwydajniejsze uklady poprzedniej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 za wydajnosc wyzsza od 7900gtx to duzo? do tego wydajnosc to nie wszystko. zobacz co oferuja nowe uklady - nowy tryb fsaa, nowe aniso, nowe PureVideo, a o dx10 przez skromnosc nie wspomne ;) .

jak na nowy uklad jest imho wystarczajaco wydajny i przystepny cenowo, aby zastapic najwydajniejsze uklady poprzedniej generacji

ale zes sie rozpedzil.

pewnie ze to drogo i nic w zamian.

a ta co mi po dxp 10 jak wydajnosc bedzie za mala do tytulow naprawde chodzacych z nowymi bajerkami z nowego api.

tak jak mozesz "swobodnie" pograc na dxp 9 na kartach z poczatku jego ery czyli 9700 i 5900 w obvi czy tr lub scc.

Oczywiscie ze ta karta jest za droga i nie oferuje nic nowego.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniecanie się jak małe dzieci. ;) Owszem wyniki w markach są obiecujące ale jak to wypadnie w samych grach ? Mam na myśli Crysis np. Jak mam mieć od 20 do 40 FPS zapewnione to już wole poczekać na kolejne chipsety ,a nie brać pierwszego 8800 GTX czy GTS jaki się pojawił na rynku. Co do tego screena

 

http://bbs.expreview.com/attachments/1_k4PUO0M8R228.jpg szczena opada ale co z tego jak NV to ładnie dopracowała jak chiała ;) Jak w praktyce to się będzie prezentować to już inna sprawa. Przyznam bez bicia że karta wymiata ale jest to nowość i nie ma co się od razu pchać. Chyba że ktoś nie ma na co pieniędzy wydać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zes sie rozpedzil.

pewnie ze to drogo i nic w zamian.

a ta co mi po dxp 10 jak wydajnosc bedzie za mala do tytulow naprawde chodzacych z nowymi bajerkami z nowego api.

tak jak mozesz "swobodnie" pograc na dxp 9 na kartach z poczatku jego ery czyli 9700 i 5900 w obvi czy tr lub scc.

Oczywiscie ze ta karta jest za droga i nie oferuje nic nowego.

pzdr

Jasne - pokaż mi BYLEKTÓREGO FX'a, który uciągnie takie efekty jak 7600GT. Żeby w ogóle uciągnął DX9 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej, ze G80 jest wypuszczony na predce.

Stad ta technologa i problemy, ktore zmusily NV do wycofania kart z rynku.

 

 

A, ze rewolucji nie ma to raczej nie jest zaskakujace.

Po prostu naturalna kolej rzeczy czyli wypuszczenie karty, ktora robi wiecej markow, fps'ow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej, ze G80 jest wypuszczony na predce.

Stad ta technologa i problemy, ktore zmusily NV do wycofania kart z rynku.

 

 

A, ze rewolucji nie ma to raczej nie jest zaskakujace.

Po prostu naturalna kolej rzeczy czyli wypuszczenie karty, ktora robi wiecej markow, fps'ow itp.

jak niema rewolucji, jak jest :lol2:

porównaj wyniki 8800GTX ze starszą generacją to zobaczysz rewolucję :D + DX10, unified shader, nowe AA/AF i jeszcze parę "pierdół"

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niema rewolucji, jak jest :lol2:

porównaj wyniki 8800GTX ze starszą generacją to zobaczysz rewolucję :D + DX10, unified shader, nowe AA/AF i jeszcze parę "pierdół"

Dla mnie to jest rewelacja.

Rewolucja to za duzo slowo.

Jest po prostu wszystkiego wiecej plus zmiany kosmetyczne czyli DX10.

Nie podlega watpliowsci, ze karta jest naparwde potezna i wypasna, ale uzycie slowa rewolcja tu po porstu przesada.

Ale tu oczywiscie nie ma sie co sprzeczac, bo kazdy inaczej sie na to zaopatruje.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niema rewolucji, jak jest :lol2:

porównaj wyniki 8800GTX ze starszą generacją to zobaczysz rewolucję :D + DX10, unified shader, nowe AA/AF i jeszcze parę "pierdół"

rewolucja to byl radek 9700 na przeci gf3 i gf4.

albo seria 6 na przeciw "super udanej" fx.

a to jest ewolucja a nie rewolucja.

poprawiono to co jest, dodano nowe wersje, przyspieszono co sie da.

ale nic wiecej.

A zeby zobaczyc to rewolucje na ekranie czyli nie tylko fps ale rowniez nowe

efekty to poczekamy 1,5 roku na nowa generacje gier z malymi fajerwerkami.

A w stare mozna rownie dobrze ciupciac na poprzedniej generacji kart.

kto wydal kase na sli po wymianie na serie gf 8 bedzie mial parenascie procent wiecej.

no chyba ze ma kase i ochote to kupi sli na nowych kartach.

ale jaki ma to cel ? zobaczy cos wiecej na ekranie ?

a wydanie niezlej kasy po to aby ogladac dema technologiczne to chore.

ja rozumie ze wydaje sie kase na jakies przyjemonosci ale jaka to przyjemnosc ?

ja w listopadzie topie kase w nowe x-pudlo i tv lcd.

Wydam tyle kasy co na g80 sli. Jak myslicie kto bedzie mial wiecej zabawy ?

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewolucja to byl radek 9700 na przeci gf3 i gf4.

albo seria 6 na przeciw "super udanej" fx.

...

A zeby zobaczyc to rewolucje na ekranie czyli nie tylko fps ale rowniez nowe

efekty to poczekamy 1,5 roku na nowa generacje gier z malymi fajerwerkami.

albo mi sie wydaje, albo piszesz dokladnie o tym samy. wystarczy zamienic 9700 i 6 na 8800.

i jedno dla Ciebie jest rewolucja, a drugie nie, mimo, ze praktycznie brzmi tak samo :huh:

 

Wydam tyle kasy co na g80 sli. Jak myslicie kto bedzie mial wiecej zabawy ?

pzdr

Z Twojego punku widzenia - Ty, z mojego - Ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jesli wyniki GTS'a są prawdziwe to porazka na całejh linii :? 1750 zeta za takie [ciach!]o?? No sorry. Ja cały czas myslałem że GTS jest wolniejszy od GTX coś jak 7900GT od 7900GTX. Nie no tak sie nie bedziemy bawic aby dopiero karta za 2300zł dawała widzialny przyrost FPSów. Już miałem nawet kupować GTS'a ale w takim wypadku chyba kupie Nintendo DS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

albo mi sie wydaje, albo piszesz dokladnie o tym samy. wystarczy zamienic 9700 i 6 na 8800.

i jedno dla Ciebie jest rewolucja, a drugie nie, mimo, ze praktycznie brzmi tak samo :huh:

Z Twojego punku widzenia - Ty, z mojego - Ja

wymieniajac fx-a na sredni model czyli 6800gt dostawalo sie niezlego kopa

wymieniajac 7900gto na 8800gts nie dostaje sie z wydajnosci praktycznie nic.

a cena 2 razy wieksza. Co z tego ze ma dxp 10. skoro za 1,5 czyli okresie kiedy bedzie

(mam nadzieje) gier na dxp 10 ta karta bedzie szrotem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kupno X1900XT 512MB okazuje się najlepszym strzałem ,juz za 1200pln można dostać to coś co w większości przypadków(nie liczę Obliviona) łomocze 8800Gts i tak ukochaną przez (i tu nie wymienię nicka) 7900GTX

peace ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki 8800GTS eee :huh: karta o wydajności 7900GTX czyli wolniejsza od 7950GX2 jednym słowem się nie opłaca :kijem: kupować a dla DX 10.0 i nowego PureVideo też nie no 8800GTX to inna sprawa ponad dwukrotny przyrost :) to lubie nawet pociągnie na moim zasilaczu :lol2: Ale może 8800GTS będzie czarnym koniem i zaszczyci nas OC :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniajac fx-a na sredni model czyli 6800gt dostawalo sie niezlego kopa

o roznice w cenie, nie pytam.

 

wymieniajac 7900gto na 8800gts nie dostaje sie z wydajnosci praktycznie nic.

nic?! pierwsza recka i wyniki w SS2 i oblivion to nic? to ja nie wiem ile chciales..10x wiecej fps?

pomijam juz fsaa+hdr, nowe fsaa 16x, lepsze aniso. juz pisalem - fps to nie wszystko. jezeliu mam dostac lepsza jakosciowo grafike przy zachowaniu podobnego framerate, to chyba oczywiste jest, ze dostaje jescze "cos"

 

a cena 2 razy wieksza. Co z tego ze ma dxp 10. skoro za 1,5 czyli okresie kiedy bedzie

(mam nadzieje) gier na dxp 10 ta karta bedzie szrotem.

pzdr

sie uczepiles dx10. mimo, ze nic nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie, to juz go przekreslasz :) idea dx10 bardzo odbiega od poprzednich dx, tak wiec stwierdzenia, ze tytuly dx10 zabija pierwsze karty go wspierajace moga bardzo odbiegac od prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarty na bok ale w w grach opartych na efektach z DX10 starsze produkcje jeszcze bardziej dostaną po gluteus maximus :wink2: co wcale nie usprawiedliwia tak słabej wydajności 8800Gts

mało osób się na to przesiądzie poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak jakbyś testował Radka x1950xtx czy GF7900GTX na A64 3000+ niepodkreconym :wink:

Poprostu-karta nie rozwinie skrzydeł....

Nie mówie tu o A64 3000+ ale o domyślnie taktowanych C2D extreme i quad, lub FX62. Wiem że ludzie kręcom i to norma... ale przydał by się punkt odniesienia....

 

Co do GTS... to faktycznie troszke zawodzi.... NV chyba przycieła tu i tam za bardzo; osobiście liczyłem na coś w granicach 10% -15% 20% w najgorszym wypadku wolniejszego od GTX. Może za 300$ będzie wart rozważenia...? a w między czasie pojawi się 8800GTO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2

dx10 nazywasz zmianą kosmetyczną no lol ciekawe podejście/ w ogóle podążając twoim tokiem rozumowania można wszystko nazwać ewolucją.

 

seraf

sam sobie zaprzeczasz :] napisz mi proszę ile czekałeś po premierze 9700PRO na gry obsługujące dx9??

 

edit

szkoda że GTS jest takie slabe, ale z ostateczną opinią na ten temat wstrzymam się do momentu kiedy to jakiś użytkownik tego forum będzie posiadał tą kartę i przedstawi jak karta sprawuję się w domowych warunkach :]

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2

dx10 nazywasz zmianą kosmetyczną no lol ciekawe podejście/ w ogóle podążając twoim tokiem rozumowania można wszystko nazwać ewolucją.

 

seraf

sam sobie zaprzeczasz :] napisz mi proszę ile czekałeś po premierze 9700PRO na gry obsługujące dx9??

 

edit

szkoda że GTS jest takie slabe, ale z ostateczną opinią na ten temat wstrzymam się do momentu kiedy to jakiś użytkownik tego forum będzie posiadał tą kartę i przedstawi jak karta sprawuję się w domowych warunkach :]

Aż tak z nim źle ??

Grafa na def robi 9k w 2006 to słabo ??

Testów w grach nie widziałem ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli GTS bedzie kosztowal 1700zl to bedzie to atrakcyjna pozycja... \o/ 7900GTX czasami przegania go MARGINALNIE, ale w wiekszosci przypadkow to GTS miazdzy, i to calkiem konkretniej. zbiera pochlebne opinie na temat chlodzenia, do tego dx10, i nie wiadomo jak sie kreci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za czasy nadeszly zeby wydawac 2k na karte graficzna :) haha za taka kase mam pozadnego lcd-ka te 1k jeszcze mozna dac ale te karty na jaka kieszen sa jak tyle siana kosztuja (tyle kasy dawac dla mnie glupota tylko nie bluzgac mnie moje osobiste zdanie:)) :( To chyba nie na Polskie realia takie rzeczy przykro mowiac z takimi zarobkami to mozna sobie a zakladajac ze zarabia ktos 1,5k na miesiac:) nie mowie o sobie bo ejszcze czynnie studiuje to watpie ze da cala wyplate na taka zabawke:) Ja osobiscie czekam na r600 zobaczymy czy to cos jest warte mysle ze te 1k to taki max na karte ktora powinna byc dobra wydajnosciowa za technika i tak nie nadazymy:)

NV za szybko sie rozpedzila a wcale te karty nie powalily mnie na ziemie (zrobili na odp...icz moim zdaniem) jeszcze te ceny to obled nie mowiac o tym ile ciagna z zasilki zaraz z kompow zrobia sie eletrownie bedzmy bulic jak za "zboze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem nadzieje ze GTS bedzie nieco tanszy. Za te pieniadze nie oplaca sie kupowac karty z dx10, majac na uwadze ze wysyp gier ktore beda w pelni wykorzystywac dx10 pojawia sie najszybciej za 6-8 miesiecy a do tego czasu pojawi sie pewnie poprawiona wersja G80 a i pewnie ATI wyda cos swojego. Teraz wydam ~2000 na karte, pogram moze w dwie, trzy gierki z dx10 (nie mowie ile sie pojawi ale w ile bede mial ochote/czas zagrac), a na wiosne wydam kolejne ~2000 na kolejna karte. Chore to sie powoli robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF8800GTX SLI /w NForce 680i

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oblivion screenshots at 1920x1200 with HDR set ingame and 4xAA/16xAF forced in the Nvidia Control Panel.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

LOL w sieci było już mase recek G80, ale z czego widze nVIDIA banuje wszystkie recki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ;) W SLI ponad 15K w markach 06... Dalej nic nie wiadomo jak w DX10 się będzie spisywać ;) Na razie widze ze z Shaderami 3.0 lepiej sobie radzi niż z 2.0 Za pół roku na pewno ją kupię ale teraz jednak podziękuję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...