Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.purepc.pl/node/855 :wink: Ciekawe porównanie.Rożnica ok 15-20FPs przy niskich rozdzielczościach na korzyść C2D ale w miarę zwiększania rozdzielczości różnica znacznie topnieje.

 

Skoro A64 2.8Ghz poradził sobie z 8800GTX to odpowiedz juz znam :wink:

Weź pod uwagę fakt, że C2D był wykręcony na 2.6 GHz a AMD na 2.8

Jak wiadomo 2.8 dla AMD to prawie górna granica, dla C2D to około 3.5 GHz

Ten C2D w tym teście nie wykorzystał z pewnością całego potencjału tej karty - ja w smarkach na swojej karcie mam podobne wyniki ( w 05' nawet wyższy).

Faktem jest , że na tej karcie pograsz lepiej jak na GF 7xxx, ale AMD SD nie wykorzysta jej potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madrzy ludzie zablokowali temat, by pozniej osoby posiadajace kszte inteligenji i umiejace poslugiwac sie forum, nie musialy przewalac n+1 tematow tylko zajrza do duzego topiku i tam posluza sie wyszukiwarka

 

 

sami moralizatorzy, a nikt konkretu nie poda, dzięki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widac ten dx 10 to jednak na przyszłe pokolenie GPU...

Ale jeszcze sie okaze moze ze gierki zrobine od podstaw na dx 10 beda jakos w miare chodzily i na slabszych kartach... ciekawe....

Moim zdaniem trzeba poczekać na normalną grę DX10 czyli crysis i Conana....wtedy okaże się co w trawie piszczy....w CoH niestety proc mocno ogranicza i nawet patch Dx10 tego nie zmieni.

jedno jest dobre na GTXie w 1280 można spokojnie pograć ......stery 158.45 dały kopa w lost planet około 6-10% ....wynik snow poleciał do góry o 6fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy stanieja karty serii 8800 ? zalezy mi najbardziej na GTS 320 ,badz tez 640.Pewnie jak jzu cala gama r600 wejdzie.

Nie wiem jakich cen oczekujesz, bo g80 możesz dostać za 1k :? Cena oczywiście jeszcze może spaść, ale to tak za pół roku jak już nV zdecyduję się zastąpić g80 nową generacją :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem na 8800 GTX 621/1000, C2D 6600@3200; 1280X1024

Stery 158.45 Vista 64 Premium.

 

Drugi zrzut j.w. 1680x1050; trzeci 1280x1024

ja mam gorsze wyniki na viscie 64 ultimate niz Ty teraz

average 30,5gps

maximum 60.5fps

minimum 12,7fps

 

 

dla porownaiania DX9

average 130fps

max 332fps

min. 65fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna 8800GTS ale zastanawia mnie parę kwestii

1) Czy tagan 380W da rade:D

2) czy kupować teraz czy sie jeszcze trochę wstrzymać aż wyjdzie nowsze ATI

3) jakiej firmy kartę, myślałem nad Gainwardem miałem kiedyś (4200Titanium i była super) ale czy teraźnieszy Gainward to to samo :? druga opcja EVGA podobno ma wiesze napięcie na pamięciach, ewentualnie asus & MSI

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 U01 420W daje rade, jakoś specjalnie nie zaczął hałasować ani sie grzać.

Ad.2 masz na myśli 2900XTX czy następną gen ATi ?

Ad.3 Z tego co ja wiem to wszystkie karty to referencyjne karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mowie o 158.24 oficjalne z nvidia.com

 

Ja mam tez problemy z tymi, wyskakuje blad w srodku instalacji. Po kilku probach w koncu bez bledu ale nie wykrywa w ogole sterownikow, karty, monitora (wszystko standardowe vga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mowie o 158.24 oficjalne z nvidia.com

Ja mam tez problemy z tymi, wyskakuje blad w srodku instalacji. Po kilku probach w koncu bez bledu ale nie wykrywa w ogole sterownikow, karty, monitora (wszystko standardowe vga).

Probowalem instalowac te sterowniki do 8800gtx pod vista 32 i 64bit - nie działaja. Stery 158.45 - dzialaja ok pod vista 32 i 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alt-tab trick" tudzież "Fraps-screenshot trick", czyli jak zakupiłem 8800 i się srodze wku.... .

 

Jakieś dwa dni po zakupie 8800 GTS 320MB (Asus) zauważyłem przedziwną sytuację, która na dzień dzisiejszy, urosła do rangi problemu na tyle poważnego, że postanowiłem tutaj o nim napisać - gdyż o dziwo (!) nikt jeszcze tego nie zrobił (ta - przeszukiwałem forum, ale nic nie znalazłem).

 

Gram sobie w Stalkera (Full HDR 30-60FPS constans) - przechodzę z lokacji "Kordon" do lokacji "Wysypisko"... BAM! ... "mucha w smole". Klikam "alt-tab", by Fraps pokazał mi straszliwą prawdę, wracam do gry - hmmmm Fraps pokazuje 34FPS, gra chodzi znowu super. Idę dalej, ginę od kul 3 bandziorów - robie load z autosave'a, jestem znowu na początku lokacji "Wysypisko"... BAM! - 14 FPS! WTF?!

Jump w opcje, żeby zmniejszyć cienie, tekstury itd... ustawiam, klikam "użyj", "powrót do gry"... 36FPS wraca - ok! Chwilę poźniej sytuacja się powtarza...

 

Ergo, G80 ma problem, który zauważyli ludzie na forach tematycznych poświęconych poszczególnym grom - po 10-15 min gry FPS'y lecą na mordę... spadki są o tyle dziwne, że pojawiają się zupełnie chaotycznie - tam gdzie przed chwilką mieliśmy 40FPS mamy nagle 8-14! Pomaga wyjście do pulpitu (alt-tab) i powrót do gry, "strzelenie" screena Frapsem, wejście do opcji gry i kliknięcie buttona "Użyj" (nie trzeba nawet nic zmieniać!!!) lub, np. w Stalkerze, w konsoli wpisanie komendy "vid_restart".

 

Parę faktów:

1. procek, mobo, ramy, vista/xp nie mają tutaj nic do gadania: ja mam Opta144@2.9 na XP, ktoś inny ma C2D@3.6 na Viście - problem występuje w obu przypadkach

2. ciężko to zauważyć bo spadki często są na tyle małe, że utrzymują się w granicach grywalności - długo grałem (nawet o tym nie wiedząc!!!) na 27-30FPS podczas gdy powinienem mieć tych klatek 60

3. wygląda na to, że problem występuje na całej linii G80 - zarówno na 8800GTS 640MB, jak i 8800GTX (tylko, że tutaj spadki są pewnie mniej widoczne)

4. tweak grafy wpływa na to na zasadzie - im mniej podkręcisz tym dłużej musisz pograć, żeby FPS'y spadły (jak mam 650/1000 to praktycznie po 5min na pysk, jak odkręcę na 500/800 to ok. 15-20 min)

5. żaden dotychczas wydany sterownik tego nie naprawia (WHQL nvidii, NGO, Beta-drivery itd.)

6. nTune, RivaTuner, AtiTool itd. w żaden sposób na to nie ma wpływu

7.wygląda na to, że HDR, cienie, aa/af, różnego rodzaju wodotryski itd. są prowodyrami spadków... po wyłączeniu tego wszystkiego jest ok.

 

Lista gier, w których to odnotowano:

- Stalker

- Fear

- Oblivion

- Guild Wars

- WoW

- CS:S

- UT2k4

- Titan Quest

- wiele, wiele innych (wszystkie?)

 

Linki na fora zagraniczne gdzie problem ten roztrząsany jest już od jakiegoś czasu:

- "8800 huge fps improve after alt-tab."

- Summary of GeForce 8800 Game Issues

- Wow

- FEAR

 

Pół roku trwa farsa z naprawianiem tego problemu - wydaje się, że nidgy nie ostanie to do końca rozwiązane (SIC!). Karta do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku trwa farsa z naprawianiem tego problemu - wydaje się, że nidgy nie ostanie to do końca rozwiązane (SIC!). Karta do śmieci.

nv zawsze tak mialo, poprostu gpu zwalnial przy za wysokiej temp.

temat walkowany przy 5900, 6800 i wyzszych modelach.

sprawdz temp.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv zawsze tak mialo, poprostu gpu zwalnial przy za wysokiej temp.

temat walkowany przy 5900, 6800 i wyzszych modelach.

sprawdz temp.

pzdr

Zacytowałeś całego długaśnego posta żeby napisać 4 linijki łącznie z "pzdr" :?: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv zawsze tak mialo, poprostu gpu zwalnial przy za wysokiej temp.

temat walkowany przy 5900, 6800 i wyzszych modelach.

sprawdz temp.

pzdr

"Temperatury"... gdyby to było takie proste...

 

Dla G80 70-85C w stresie to jest norma i każdy tak ma.

 

Cytat kolesia, który to sprawdził:

"Few weeks ago I upgraded to Vista Ultimate and a XFX 8800GTS 320mb

idle temps ~55c, load temps ~65c. fan speed 100%

 

Still the same problem with Company of Heroes. I run a 19'' CRT 1280x1024 @ 75hz."

 

PS

Nie wiem, czy temat wałkowany, czy nie... dla mnie jest to coś nowego (przesiadka z x1900xt - btw w stresie miałem 95C i nie było takiego problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę z deka. Po ilości wymienionych gier, mam wątpliwości, czy dobrze kombinuję, ale w kwestii Stalkera, to miałem coś podobnego na X1900GT i wersji 1.0 gry (nawet pisałem w wątku o grze).

Lekka przycinka przy doczytywaniu. Dysk skończył doczytywać a fpsy jak leżały, tak leżą. Wyjście do menu/grafika. Kliknięcie Use, powrót do gry i fpsy poszły dogóry. I tak co jakiś czas.

Problem ustąpił, gdy ostro przyciąłem odległość rysowania. Co prawda zupełnie inne karty i więcej pamięci, ale kto wie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...