Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa dni po zakupie 8800 GTS 320MB (Asus) zauważyłem przedziwną sytuację, która na dzień dzisiejszy, urosła do rangi problemu na tyle poważnego, że postanowiłem tutaj o nim napisać - gdyż o dziwo (!) nikt jeszcze tego nie zrobił (ta - przeszukiwałem forum, ale nic nie znalazłem).

imho generalizujesz, a ze problem w wiekszosci przypadkow dotyczy wersji 320MB to mnie jakos nie dziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho generalizujesz, a ze problem w wiekszosci przypadkow dotyczy wersji 320MB to mnie jakos nie dziwi

Bynajmniej nie generalizuję...

Gdybym tylko ja odnotował takie zachowanie karty to oddałbym ją bez zmrużenia oka na gwarancję i nawet bym sobie tym nie zawracał głowy... ponieważ jednak problem ten jest powszechny (o czym świadczy kilkadziesiąt stron whine'u <linki w pierwszym poście>) postanowiłem bić na alarm.

 

Co do wyłączności na spadki fps... link - w tym wątku zgłaszają się ludzie z 320MB, 640MB na pokładzie jak i... 8600GT.

 

PS

Dlaczego Cię nie dziwi, że problem dotyczy "w większości przypadków" wersję 320?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat ja tez to zauważylem ale tylko w stalkerze i to w nie których miejscach. Ale jesli chodzi tu o tempy to niech sie wypowiedza ludzie co maja WC na 8800. Moze to jakis powazny BUG w sterach bo np. 3d mark 05 tez wygrzewa grafe ale nawet puszczony wiele razy nie spadaja tak FPS jak w nie których grach.

P.S Jak sobie przypominam to na 7900 bylo podobnie z TDU kombinacja ALT-TAB pomagala.Wiec to raczej sterowniki lub system .... ALE kto to wie.... :-)

Edytowane przez MasterAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączności na spadki fps... zgłaszają się ludzie z 320MB, 640MB na pokładzie jak i... 8600GT.

podejrzewam, ze gdybys zrobil ankiete, to na pierwszym miejscu bylaby wesja 320MB

 

Dlaczego Cię nie dziwi, że problem dotyczy "w większości przypadków" wersję 320?

imo 8800gts320 ma za malo pamieci jak na mozliwosci GPU. tzn GPU moze duzo, ale jest ograniczany przez mala ilosc pamieci, a ludzie widzac chwilowy fps, laduja wszystkie opcje na max - tekstury, jakosc, inne upiekszacze, po chwili karta sie po prostu "zatyka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze gdybys zrobil ankiete, to na pierwszym miejscu bylaby wesja 320MB

imo 8800gts320 ma za malo pamieci jak na mozliwosci GPU. tzn GPU moze duzo, ale jest ograniczany przez mala ilosc pamieci, a ludzie widzac chwilowy fps, laduja wszystkie opcje na max - tekstury, jakosc, inne upiekszacze, po chwili karta sie po prostu "zatyka"

fakt jest faktem ze podobne spadki widzialem u kolegi na 1900xt z 256 ramu a na swoim 1800xt 512 nie, wiec przy gf moze byc podobnie jak pisze sulaco - za malo ramu.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze gdybys zrobil ankiete, to na pierwszym miejscu bylaby wesja 320MB

imo 8800gts320 ma za malo pamieci jak na mozliwosci GPU. tzn GPU moze duzo, ale jest ograniczany przez mala ilosc pamieci, a ludzie widzac chwilowy fps, laduja wszystkie opcje na max - tekstury, jakosc, inne upiekszacze, po chwili karta sie po prostu "zatyka"

Myślę, że jesteś najbliżej prawdy... tutaj raczej temperatury nie mają z tym nic wspólnego, ale właśnie pamięci...

 

Mimo to nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji, w której jak wnioskuję karta "zapycha" sobie pamięci, a skorzystanie z opcji "alt-tab" (ba! komenda "vid_restart" w Stalkerze - o czym to świadczy?) powoduje "odetkanie" jej - takie to trudne zaimplementować w sterownikach jakieś... czyszczenie pamięci. Bo wygląda mi na to, że jest to jak najbardziej do zrobienia , tylko trzeba się do tego przyłożyć - nvidia tego nie robi niestety.

Ergo, nie upraszczajmy problemu tylko i wyłącznie do Stalkera - podałem ten przykład dlatego, że akurat gram w ten tytuł. Prawda jest taka, że najwięcej whine'u wypływa z tematów poświęconych takim grom jak WoW, Oblivion, czy chociażby Fear.

 

PS

Jak wytłumaczysz te przypadki "zapchanej" pamięci w modelach 640MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczysz te przypadki "zapchanej" pamięci w modelach 640MB?

nie tweirdze, ze ich nie ma, ale imo, sa spowodowane innymi czynnikami - mniejsza ilosc pamieci ram, innymi sterownikami (np. mb), specyficzyn zainstalowanym oprogramowaniem, OC, ustawieniami biosu itd itp. w przypadku 8800gts320 takie zachowanie moze sie nasilic i/lub wystepowac czesciej, wlasnie prze mala ilosc vram. 320MB na dzien dzisiejszy to jest zdecydowanie za malo, tym bardziej przy tak wydajnym GPU jakim jest g80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tweirdze, ze ich nie ma, ale imo, sa spowodowane innymi czynnikami - mniejsza ilosc pamieci ram, innymi sterownikami (np. mb), specyficzyn zainstalowanym oprogramowaniem, OC, ustawieniami biosu itd itp. w przypadku 8800gts320 takie zachowanie moze sie nasilic i/lub wystepowac czesciej, wlasnie prze mala ilosc vram. 320MB na dzien dzisiejszy to jest zdecydowanie za malo, tym bardziej przy tak wydajnym GPU jakim jest g80.

Dwa tygodnie zwłoki i nie popełniłbym błędu

 

Proszę sobie rzucić okiem na jakikolwiek test (dx9) 8800GTS 320MB - karta ma średnio 0.5 klatki mniej od swojego starszego i droższego o 300zł braciszka (640MB)... Ponadto z przeczytanych przeze mnie dziesiątek artykułów ŻADEN recenzent nie pisał, że "za mało pamięci", bądź jakkolwiek wspominał o problemie opisanym przeze mnie wyżej - wszystko bazuje na domysłach i intuicji.

 

De facto recka CoH DX10 też nie jest wiążąca. Poczekam na Bioshock i wtedy zadecyduje o SLI (+zasilacz 600W?) bądź ew. sprzedaży (i kupnie GTX).

 

Rynek sprzętu komputerowego jest najtrudniejszy do okiełznania. Już łatwiej kupić bieliznę dla dziewczyny...

Edytowane przez revok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na CoH DX10 ładnie widać jak G80 brakuje pamięci w modelu 320 ............już w 1024...na mocnych detalach....

dlatego GTS tak ale w wersji 640.

Toteż linka zapodałem... btw GTS (nawet 320) w SLI jest 20% mocniejszy od GTX singla, a tyle samo kosztuje (wersja 320MB SLI ofcoz).

 

Klik

 

PS

Fajnego masz e-penisa - masz mocniejszego powera, ale obudowy mamy takie same. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra z wymuszonym (poprzez patch) DX10 nie jest żadnym wyznacznikiem, trzeba poczekać na gry napisane od zera pod DX10.

Takie gierki pisane "od zera" na dx10 to za parę lat dopiero, a wtedy to już nowa generacja kart będzie, albo i dwie nowe generacje.

 

Sprostowanie:

Właśnie doczytałem, że pamięci w SLI nie sumują się, toteż 2x320MB będą dalej cierpieć na swoją przypadłość z brakiem pamięci (zakładająć, że w ogóle cierpią).

 

Ergo, 2x640MB nie są już tak bardzo opłacalne (ok. 2600zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gierki pisane "od zera" na dx10 to za parę lat dopiero, a wtedy to już nowa generacja kart będzie, albo i dwie nowe generacje.

 

Sprostowanie:

Właśnie doczytałem, że pamięci w SLI nie sumują się, toteż 2x320MB będą dalej cierpieć na swoją przypadłość z brakiem pamięci (zakładająć, że w ogóle cierpią).

 

Ergo, 2x640MB nie są już tak bardzo opłacalne (ok. 2600zł).

Zgadza się co do CoH to jest to żaden wskaźnik wydajnośći DX10 , pierwszymi tytułami będą Crisis , Conan i london.....

bo będą to tytuły pisane na PC i pod DX10.

Co do SLI GTSa , to sprawa zupełnie nie opłacalna.....bo tak jak zauważyłeś pamięci się nie sumują a 640 jest za droga i spadek wartości jak wyjdzie G92 będzie GTS x2 , osobiście wolę mieć spadek GTXx1 , dlatego albo zakupić GTXa albo jak ktoś tyle kasy nie ma to GTSa 640 pojedyńczego....na temat HD2900 się nie wypowiadam bo jego premiera i działanie to jakaś farsa........w stosunku do ceny , poboru energi , i jakości .....o sterach nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX nagle zaczal sypac artami.. Nawet aero w Viscie pada. Wczesniej pisalem o tym, ze karta piszczy.. Jakis felerny egz mi sie trafil. :/ Karta (dokladnie Asus) kupiona w Morele.net, reklamowal ktos z was tam jakis sprzet? Ile to moze trwac? :cry: Co moge jeszcze zrobic, aby sie upewnic ze to karta padla? Nic nie bylo krecone przy karcie od nowosci dziala na def taktowaniach..

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX nagle zaczal sypac artami.. Nawet aero w Viscie pada. Wczesniej pisalem o tym, ze karta piszczy.. Jakis felerny egz mi sie trafil. :/ Karta (dokladnie Asus) kupiona w Morele.net, reklamowal ktos z was tam jakis sprzet? Ile to moze trwac? :cry: Co moge jeszcze zrobic, aby sie upewnic ze to karta padla? Nic nie bylo krecone przy karcie od nowosci dziala na def taktowaniach..

Sypnęły się tranzystorki (cewki zasilające?)?

 

Morele.net to w Krakowie jeden z solidniejszych sklepów... i raczej wymienią bez problemów... aczkolwiek i tak będziesz czekał minimum 2 tygodnie - dystrybutor Asusa lubi sobie lecieć w bambuko.

 

PS

Ja też mam Asusa - jeszcze działa... jeśli takie działanie w ogóle można nazwać "działaniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX nagle zaczal sypac artami.. Nawet aero w Viscie pada. Wczesniej pisalem o tym, ze karta piszczy.. Jakis felerny egz mi sie trafil. :/ Karta (dokladnie Asus) kupiona w Morele.net, reklamowal ktos z was tam jakis sprzet? Ile to moze trwac? :cry: Co moge jeszcze zrobic, aby sie upewnic ze to karta padla? Nic nie bylo krecone przy karcie od nowosci dziala na def taktowaniach..

Podmień karty od kogoś , albo swojego zapakuj do innego kompa , albo podejdz do jakiegoś serwisu komp. , daj chłopakom na piwo to sprawdzą.Ale jak arty to raczej grafa pada.....co do gwarancji....hmm tutaj jest róznie , ja swojego pierwszego oddałem na gwarancje i czekałem 6tyg.....ale 3 tygodnie to głównie z winy sklepu i serisu dystrybutora nie producenta.

Moja chodziła super , do puki AA się nie włączylo - wtedy wysyp totalny - pasy na ekranie......a w serwisie dystrybutora zapuśćili 3d marka bez AA i wszystko śmigało ...a durny serwis w sklepie nie podał informacji że przy AA się sypie i karta 2 tygodnie jeździła sobie...dopiero jak poszła na Taiwan do Leadteka odrazu była wymiana na nową.Dlatego jak załatwią sprawę w kraju to około 2-3 tyg max , a jak [gluteus maximus]wy sklep lub dystrybutor i najpierw wyśle do producenta to licz około 4-5 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam Leadteka 8800GTS 640MB i mam pytanie... Czy w tej karcie da sie odblokowac dodatkowe potoki tak jak w np. 6800LE?

Zainstalowalem najnowszego Riva Tunera i normalnie jak w w/w karcie odblokowalem reszte jednostek tzn. wykazuje mi teraz 128sp i 24rop.

Czy to jest zludne wrazenie odblokowania czy rzeczywiscie to dziala...? Dodam, ze karta ladnie sie podkrecila na 600/2000mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace OC GTS wersji 320MB. Daje sie Wam mocno podkrecic? Jezeli tak, to do ilu poszla? Ja moja dopiero zaczynam bawic sie w OC tej karty i nie wiem w ogole ile Mhz wiecej sie spodziewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam Leadteka 8800GTS 640MB i mam pytanie... Czy w tej karcie da sie odblokowac dodatkowe potoki tak jak w np. 6800LE?

Zainstalowalem najnowszego Riva Tunera i normalnie jak w w/w karcie odblokowalem reszte jednostek tzn. wykazuje mi teraz 128sp i 24rop.

Czy to jest zludne wrazenie odblokowania czy rzeczywiscie to dziala...? Dodam, ze karta ladnie sie podkrecila na 600/2000mhz :)

raczej złudne wrażenie.......poprostu sprawdz fps - porównaj w obu ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie koniecznie. FPS np. w markach podniosl sie w niektorych miejscach o ok. 10 klatek...

Tiaaaa, oooczywiście :mur: A tak serio, pokaż screeny na obu ustawieniach, bo jakoś nie wierzę. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie koniecznie. FPS np. w markach podniosl sie w niektorych miejscach o ok. 10 klatek...

Porob testy, bo ja sie zastanawiam czy zapodac owa karte do mojego konfiga, a widze ze ty masz jeszcze slabszego troszke...

jak wypada na tle twojej poprzedniej grafy ( i jaka to byla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: Call of Juarez DX10 benchmark

1280x1024

Details - High

Shadows map size - 2048x2048

Shadows quality - Normal

AA x4

Audio - enable

GTX 575/900

CPU - 3,04Ghz

 

min - 14,2

max - 44

średnio - 22

kiepsko cos. nie da sie plynnie grac, a jak to wyglada? zapodasz jakis screen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepsko cos. nie da sie plynnie grac, a jak to wyglada? zapodasz jakis screen?

sorki te wyniki co podałem były na 621/950.

teraz podaje wyniki 575/900

co ciekawe....bardzo ciekawe..czyli to prawda....proc tu nie ma znaczenia praktycznie.

Podczas całego testu obciązenie CPU było takie:

core1 - 12do 35%

core2 - 20 do 55%

i procek pracował na x6 [ 2280 ] nie przestawił się ani razu na x8 [ 3,040 ] czyli faktycznie DX10 totalne odciązenie CPU

a teraz wyniki , manipulowanie shaderami dużo nie daje , praktycznie nic zmiana z 1280x1024 na 1024x768 daje około 20% ale i tak min fps jest tylko około 16 .

dobra:

1280x1024

Details - High

Shadows map size - 2048x2048

Shadows quality - 3

AA x4

Audio - enable

GTX 575/900

min - 12,9

max - 38,9

średni - 23

 

1280x1024

Details - High

Shadows map size - 1024x1024

Shadows quality - 3

AA x4

Audio - enable

GTX 575/900

min - 13,6

max - 39,4

średni - 23,9

 

1024x768

Details - High

Shadows map size - 2048x2048

Shadows quality - 3

AA x4

Audio - enable

GTX 575/900

min - 15,7

max - 59,7

średni - 29

 

i małe podsumowanie ... wygląda to świetnie , manipulacja jakością shaderów i rozdzielczością textur daje praktycznie nic.

Mam nadzieję że to benchmark a nie demo gry.....bo tak to kaplica.

Co scrinów to za diabła nie mogę zrobić '' print scrin '' daje poprostu pulpit .....nie mam pojęcia czym je zrobić.

raz mi się udało ale nie mogę tego otworzyć.

... ajeszcze jedno stery 158.45..............

i jeszcze jeden z Shader na Normal czyli 2

1280x1024

Details - High

Shadows map size - 2048x2048

Shadows quality - 2

AA x4

Audio - enable

GTX 575/900

min - 13,2

max - 40,7

średni - 23,5

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...