Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

No i dowiedziałem się od Gainward'a bezpośrednio, że to nie oni lecą w kulki (no może po części, bo nie zmienili info na stronie), ale nVidia.

nVidia wysyła gotowe karty do firm, które tylko naklejają swoje naklejki, bądź dają zmienione chłodzenie.

Zatem to nVidia daje moduły 1.2ns na karty a moduły 1.1ns były tylko w kilku pierwszych seriach. Najprawdopodobniej 1.1ns poszły do kart Ultra a wszystkie GTSy mają teraz 1.2ns.

 

Zatem skoro to nVidia zmieniała moduły pamięci stosowane w produkcji, to może się okazać, że niektórzy posiadacze nawet BFG czy EVGA czy XFX czy czegokolwiek innego mają też 1.2ns mimo iż na stronie było napisane, że montowane są 1.1ns... Wszystko zależy czy trafiła im się karta z pierszych serii czy nowsza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Morele. Tam opis jest dobry i kod producenta taki sam. Wczoraj wyslali dzisiaj paczka juz przyszla. Teraz czekam na cruciale i zdam relacje co i jak.

 

To jest xfx. nigdzie na pudełku nie widzialem pine.

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciągnołby bez problemu tego XFX 8800GTX zasilacz Antec NeoPower 480W z tym ze ma jedną wtyczke do zasilania PCI-E ale chyba w zestawie są przejscióki z molexa, bo mocno sie nad tą kartą zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciągnołby bez problemu tego XFX 8800GTX zasilacz Antec NeoPower 480W z tym ze ma jedną wtyczke do zasilania PCI-E ale chyba w zestawie są przejscióki z molexa, bo mocno sie nad tą kartą zastanawiam :)

480W styknie spokojnie do GTX , co do przejściówki ,to retail - raczej nie będzie , ale za 10 pln kupisz bez problemu. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może 1.1 w GTXach??? Albo poprustu nVidia przycina, bo nie chce ładować lepszych modułów skoro 1.2 wyciągają 800-900MHz bez problemu. A skoro cena praktycznie ta sama kart została to tylko na tym zarabiają.

 

Tak czy siak nas w [brzydkie słowo] jadą i tyle.

 

A Pine i XFX to to samo, więc często można zobaczyć Pine XFX.

 

Cos takiego bylo w instrucji.

Dołączona grafika

Z tego rozumiem, że mógłbyś użyć przejściówki ale takiej, że z 2 molexów robisz 1 wtyczkę 6-PIN PCI-E. Tylko że z 2 różnych linii.

Wówczas powinno działać OK.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem skoro to nVidia zmieniała moduły pamięci stosowane w produkcji, to może się okazać, że niektórzy posiadacze nawet BFG czy EVGA czy XFX czy czegokolwiek innego mają też 1.2ns mimo iż na stronie było napisane, że montowane są 1.1ns... Wszystko zależy czy trafiła im się karta z pierszych serii czy nowsza :(

większość użytkowników i tak nie będzie ściągać chłodzenia żeby sprawdzić jakie pamięci są na karcie, więc lecą sobie w kulki.

A może da sie to sprawdzić bez grzebania przy karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość użytkowników i tak nie będzie ściągać chłodzenia żeby sprawdzić jakie pamięci są na karcie, więc lecą sobie w kulki.

A może da sie to sprawdzić bez grzebania przy karcie?

No właśnie bez grzebania tylko na wyczucie przy O/C...

Ja zdjąłem gdyż zakładałem blok MCW60-R i radiatory Swiftech na 8800...

Ogólnie niespodzianka niemiła.

 

Dobrze, że przynajmniej Gainward mnie nie olał i napisali dosłownie w ciągu 2 godzin odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego bylo w instrucji.

Dołączona grafika

ja mam właśnie tak podłączone jak jest na drugim rysunku, dwa molexy + dwie przejściówki. Działa poprawnie. Karta nie kręcona. Zasilacz stary dosyć, Topower'a TOP-450P5 (450W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widać ze starej serii/dostawy.

A nowe mają już 1.2ns poprostu kto ma szczęście ten ma. Kto kupił wcześniej ten też ma szczęście.

A może nVidia wróci do 1.1ns w następnych i tylko ja mam pecha??? :P

Trudno. I tak karta ma mi wystarczyć na rok ewentualnie półtora roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siriusie, wiem poszedlem troche na łatwizne z tym OC, ale ma za to fajne miedziane kaloryferki :) wiec mam nadzieje ze bedzie sie troche mniej grzala od referencyjnego chlodzenia

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie tą, no moge zawsze zrezygnować :) zanim zamówienie ruszy, kurcze moze rzeczywiscie niezbyt dobrze wybrałem :/ ale ten XFX GTX troche mnie odstrasza ze to wersja retail no i sklep jakis niezbyt znany

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie tą, no moge zawsze zrezygnować :) zanim zamówienie ruszy, kurcze moze rzeczywiscie niezbyt dobrze wybrałem :/ ale ten XFX GTX troche mnie odstrasza ze to wersja retail no i sklep jakis niezbyt znany

a na diabła Ci Box , aby dostać stare lub badziewne gierki i kabelki za 15 pln :). do tego XFX w Stanach na rynku jest dość długo i jest jedną z lepszych marek. A sklep ..hmm... jak zamawiasz za pobraniem to nic nie ryzykujesz. co do samej grafy to GTX nie ma innych niż 384 bity i 768mem z taktami 576/900 ....to minimum co ma GTX. a GTSa przecierz nie wsadzą .... ten sam był w gral.pl po 1650 ale już cwaniaki na 1750 podnieśli ...

 

edit.. wczoraj był po 1659 , dziś o 14 za 1759 , a teraz za 1900 już ..:) w gral.pl....:)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...