Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie dużo strace jeśli zakupię karte z 1.2ns (świadomie bo używka sprawdzona) lecące na 640/900 ? wiem ze pamięci mogą leciec nawet 1100 więc tu duża strata jest.

 

i jeszcze coś, ktoś ostatnio kupował 320mb i gdzie i wie ze sa pamięci NIE 1.2ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

ja mysle, ze zyskasz wiecej w stosunku do obecnej grafy, ktora masz. oraz planowanego radeona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, ze zyskasz wiecej w stosunku do obecnej grafy, ktora masz. oraz planowanego radeona ;)

ale czy ktoś sprawdzał czy 200-250 mhz na mem duzo daje. jak juz 1000zł wykładam to chciałbym jednak mieć jaką-taką pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

gdzies tak ok. 100 strony tego watku. jest pare przykladow z kraju i ze swiata. jak to chodza niektore gry na 8800 320mb. niestety dowiedzialem sie o tym juz po zakupie ehh. trza bylo brac ati ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z tego co ja wiem to ten problem dotyczy nie wszystkich tytułów i całej gamy G80 :P

 

LostPlanet na ten przykład przeszedłem całe i nie miałem "zwolnienia" ani razu.

 

ehh. trza bylo brac ati ;p

To żeś panie pojechał :lol:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy ktoś sprawdzał czy 200-250 mhz na mem duzo daje. jak juz 1000zł wykładam to chciałbym jednak mieć jaką-taką pewność.

Jak podkręcam swojego GTX przy GPU 675 zauważam wzrost wydajnośći a jak dam memki na 1000 to wydajność mi spada... jak dam memki na 1100 to jest tak samo niska jak przy 1000 nie wiem co jest grane - ale przy zwiększaniu Mhz na mem, spada mi wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Tylko że z tego co ja wiem to ten problem dotyczy nie wszystkich tytułów i całej gamy G80 :P

 

LostPlanet na ten przykład przeszedłem całe i nie miałem "zwolnienia" ani razu.

To żeś panie pojechał :lol:

obys mial racje, ale np. TDU dotyczy. a nie bede ukrywal, ze kupilem ta grafe m.in. dla tego tytulu :]

 

czy to sylikonopodobne cos, ktore jest pomiedzy chlodzeniem a pamieciami. mozna zastapic np. pasta termo? chyba, ze jest tam szczelina na 0.5 mm, ktorej pasta imao nie wypelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcam swojego GTX przy GPU 675 zauważam wzrost wydajnośći a jak dam memki na 1000 to wydajność mi spada... jak dam memki na 1100 to jest tak samo niska jak przy 1000 nie wiem co jest grane - ale przy zwiększaniu Mhz na mem, spada mi wydajność...

czyli co? sugerujesz kupe zrobić na mem, 900mhz styknie i brac jeśli tania i dobra używka? gpu na 640 idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wynik w 06 lepiej było kupić zwykłego a reszte odłożyć na proca i mobo :P

Juz pisalem roznica w puntkach nawet 5k , bo na c2d zrobilbym z 11k. ALe jak patrzalem na testy gier to nie bylo juz tak duzeo przyrostu w fps ( testy gier w 3dmarku ofcorse) no i czekam na AM3 dlatego narazie sama grafe lyknalem.

MOglem najpierw c2d i zostac na 7600gs i na 8800gts zbierac, ale wtedty okres zbierania nie bylby polaczony z 2krotnym wzrostem fps:) w grach a teraz tak mam:)

Pzdr

ps. co z ta temperatura?:| 83 max w stres 685/2200 ujdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem 8800GTS od eVGA i po zainstalowaniu sterowników 158.22 lub tych co były na płycie z kartą windows wykrywa kartę ale w menadzerze urządzeń jest przy niej żółty wykrzyknik i jest napisane, że Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Próbowałem z wyciąganiem karty kilka razy odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo i nadal to samo.

Sterowniki po starej karcie były odinstalowane jeszcze przed włożeniem nowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrr... oblivion +SI + OC +158. Gram 30 minut w lochach gra smiga na max w 1440x900 bez aa i z AF. Wychodze na powierzchnie 8 fps... szybki exit gra na nowo zaladowana i w tym samym miejscu 60 fps :mur: :mur:

Teraz tak sobie mysle

TDU

Obek

Gothic 3

Jednym slowem wszystko na czym mi zalezy...ma spowolnienia.

Ktos pisal ze to nie wszystkie karty?! Czy chodzi o modele 8800 640 mb? czy poprsotu loteria z 320 mb mi wersjami?

Czy ktos juz rozwiazal ten problem? Stery? Bios? Ustawienia ? Cokolwiek... bo mnie to wkurza 1200zl w plecy mozna powiedziec..

ps. czy to podlega gwarancji? lub wymianie? W sumie karta smiga w 3dmarkow komp sie nie zwiesza itd, wiec na servisie pewnie by powiedzieli ze dziala.. no mam dosc.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie cie ale nie ma nic wspolnego z tymi zwolnieniami 320 mb ani firma ( ta sama referencyjna PCB) ba nawet na gtx to wystepuje.

Narazie czytam http://forum.purepc.pl/index.php?act=post&...53&t=213968

Zabawa sterownikami nic nie zmienia to juz wiem na pewno. Narazie ustawilem 60hz na monitorze ( z 75) i bede testowal...:| bo to podobno jedno z niby rozwiazan:|

Na xp i na viscie na 32 jak i na 64 bitach, w najnizszych detalach jak i najwyzszych na MSI jaki i BFG jaki EVGA ( na kazdej firmie ) to wystepuje... nawet karty chlodzone woda z niska temperaturka. CO TO MA BYC! bo zdazaja sie ludzie ktorzy twierdza ze tego nie maja:| dziwne... zaiste dziwne pomecze ten temat..

ps. kastrat to jest 8600, pamietaj ze mowimy nadal o karcie za ponad 1000zl na ktora nie stac wielu ludzi.

Troche szacunku:D

ps. 640 mb sie przyda jak grasz w 1600x1050 lub wyzej.

Dla mnie 1440x900 i riva tuner pokazuje zuzycie video memory na poziomie 240-300mb

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kiedys były fajne jaja z Ti4200 od gainwarda tez kosztował ponad 1000 kupiłem to [ciach!]o i cholernie nie chce sie teraz poparzyc. Przynajmniej wiem juz teraz ze to nie wina 320mb wersji thx

Wystarczy mi spokojnie 1440x900 na mojej panoramie, wiec raczej zostane przy 320

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie cie ale nie ma nic wspolnego z tymi zwolnieniami 320 mb ani firma ( ta sama referencyjna PCB) ba nawet na gtx to wystepuje.

ale ztcw zdecydowana wiekszosc tych przypadkow to jednak karty z 320MB. masz mozliwosc, zmien na wersje 640MB, albo przetestuj karte na innym cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wq..wia rzeczywiście. Ale z drugiej strony ....włożyłem przed chwilą do kompa 8500GT DDR3 256 600/1400, odpaliłem TDU, szybko wyłączyłem komputer, włożyłem spowrotem swoją 88 i mam rogala na facjacie gdy widzę spowolnienie, które jest 3 razy szybsze niż wspomniana wyżej karta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ztcw zdecydowana wiekszosc tych przypadkow to jednak karty z 320MB. masz mozliwosc, zmien na wersje 640MB, albo przetestuj karte na innym cfg

zdecydowanie wiekszosc to prawda, ale wynika to raczej z faktu ze ludzie oszczedzic proboja zawsze, dlatego smiem stwierdzic ze z rodziny 8800 to wersja 320 jest najpopularniejsza. Pozatym jedna 320 ma druga nie ma spowolnien...;/

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...1118&page=7

jestem na 7 stronie i

"

dont think it has anything to do with oc'ing, im running a c2d e6600 at stock and still have the exact same issue,also im thinking about returning this pos 8800 gts 320 (had it for 4 days now) and geting a 640 mb one do you guys think it would fix my prob?

answer:

All the cards have the issue. My 8800GTX(s) had it."

 

ps. Bartek smiem stwierdzic ze raczej problemu nie rozwiaze sie, od kilku miechow ludzie trabia na forum nvidi raportuja bugi itd, a nvidi miliczy:|

Powiem tak dem ma racje:D karta jest potworem, a z mojego opisu moze wynikac ze sie nie nadaje do grania co jest nie prawda.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie złozyłem jeszcze nowego kompa bo czekam na obnizke cen intela (22 lipca, chce kupic quada). HeatheN - dobre spostrzezenie co do 320mb

mam nadzieje ze do zakupu sie sprawa wyjasni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? sugerujesz kupe zrobić na mem, 900mhz styknie i brac jeśli tania i dobra używka? gpu na 640 idzie.

 

Nie wiem jak w GTS (ma ciut węższą szynę) ale na GTX IMO referencyjna prędkość dla mem styka (przy tym GPU).

 

ale GPU słabo idzie... (to Twoje okazyjne - jeśli cena też jest okazyjna to ja bym brał)

 

Zmartwie cie ale nie ma nic wspolnego z tymi zwolnieniami 320 mb ani firma ( ta sama referencyjna PCB) ba nawet na gtx to wystepuje.

Narazie czytam 2669478[/snapback]

heh kiedys były fajne jaja z Ti4200 od gainwarda tez kosztował ponad 1000 kupiłem to [ciach!]o i cholernie nie chce sie teraz poparzyc. Przynajmniej wiem juz teraz ze to nie wina 320mb wersji thx

Wystarczy mi spokojnie 1440x900 na mojej panoramie, wiec raczej zostane przy 320

1. Jak się sparzyłeś na Ti 4200 ?? - to była znakomita karta (ja miałem MSI). Bawiłem się na niej baaardzo długo i uważam że była ZNAKOMITA, super OC - wycisnęłem więcej niż miał 4600. To był naprawdę udany produkt NV - kolejną którą kupiłem to był dopiero 6800 GT.

2. Nie był bym taki pewien czy to nie wina 320 MB jeśli masz kasę - to kup GTS z 640 MB - jeśli nie to oczywiście 100 x lepsze jest GTS 320 niż inne wynalazki ;-) Pamiętaj że potrzebna ilość pamięci nie zależy od rozdzielczości tylko od wielkości tekstur !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti4200 to była pierwsza seria od Gainwarda wypuszczona z 64mb - wypuscil gainward serie ktora losowo generowala krzaki (od czasu do czasu) ciezko bylo to udowodnic na gwarancji bo problem wystepowal albo 2 razy w ciagu godziny albo raz na tydzien. Chodzilo mi o udowodnienie spadkow fps na gwarancji. Tez bylo by ciezko. Oczywiscie Ti4200 była chyba najlepsza karta jaką kiedykolwiek kupiłem. Była lepsza nawet od Geforca2 GTS za ktorego dalem kiedys 1500 zł. ech to były czasy , obiecalem sobie ze koniec z upgradem, ale za chwile znowu zmienie sprzet(pierwszy raz po tak dlugim czasie) i zeby sie nie naciac dopłace i kupie 640mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...