Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

ponoc niczym sie nie roznia :huh: :huh: sprecyzuj zamiar swojej wypowiedzi ;)

 

w gralu maja opis ze MSI ma lepsze takty od tego leadteka

Bo po 1 zobacz że jest niedostępna w ofercie i nie mają jej na magazynie.

A po 2 jakoś w te takty dziwne jak na GTxa ,

Tak wszyscy robią to samo , ale osobiście jakoś do MSI nie mam zaufania jako Firmy .... dlatego ... a leadtek nigdy z reklamacjami mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po 1 zobacz że jest niedostępna w ofercie i nie mają jej na magazynie.

A po 2 jakoś w te takty dziwne jak na GTxa ,

Tak wszyscy robią to samo , ale osobiście jakoś do MSI nie mam zaufania jako Firmy .... dlatego ... a leadtek nigdy z reklamacjami mnie nie zawiódł.

jutro kopsne sie do kumpla go grala i sie zapytam co i jak ;) jak co to mi zamowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobić żeby konfigurator wyświetlał mi rozdzielczości dla ekranu podstawowego (lcd 17cali) i ekranu sklonowanego (plazma LG 42) jednocześnie

to samo tyczy sie CSS'a TDU i innych

Dołączona grafika

w tej chwili nie moge ustawić optymalnej rozdzielczości dla LG

 

 

apropopo dyskusji wykrywania niestandardowych ilości pamięci przez gry

Dołączona grafika

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź szpadelek idź się zakop.

 

Jak nie wierzysz to trudno... wiem, musi boleć, że wydałeś sporo kasy i teraz masz rękę w nocniku bo "Ci coś spadło" i dalej spada. Z tymi epitetami możesz sobie ściany w domciu wymalować albo w fotoszopie nasmarować bo na tej karcie tylko tyle Ci zostanie... no i floydów na niej możesz posłuchać.

 

Wiem, że jesteś elokwentny i wystukasz jakąś ciętą ripostę ale bardzo źle oceniasz innych przy okazji podważając ich(moją) opinię czy zdanie w tym temacie a powodem jest tylko zabawka.

Ooops... pojechałem po czułym punkcie. Zupełnie... przypadkowo, bo już dawno o tobie zapomniałem...

Przepraszam więc z całego serca. :twisted2:

 

Ale mniejsza o ciebie...

 

Zainstalowałem sterowniki numerek 162.15 (pod XP) i wyraźnie poprawiają wydajność demka Lost Planet. Jeszcze nie jest to co być powinno, ale średnio o 5fps więcej w najważniejszym miejscu, czyli gnieździe latających płaszczek.

Spadki są dalej jak były, ale stery zostawiam.

 

@HeatheN

U mnie spadki są zawsze takie same i zawsze w tych samych okolicznościach. Mógłbym je tutaj jednym tchem wyliczyć i zapewne pokrywałyby się z Twoimi spostrzeżeniami.

Nie ma takiej możliwości, żeby taka firma jak Nvidia nie wiedziała o tym problemie. Oni doskonale zdają sobie z całego syfu sprawę, tylko pewnie nic z tym nie mogą zrobić to wolą milczeć, udawać, że nic się nie dzieje i... dalej szamać kukurydzę jak gdyby nigdy nic... errrr... :angry:

Edytowane przez revok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Nie ma takiej możliwości, żeby taka firma jak Nvidia nie wiedziała o tym problemie. Oni doskonale zdają sobie z całego syfu sprawę, tylko pewnie nic z tym nie mogą zrobić to wolą milczeć, udawać, że nic się nie dzieje i... dalej szamać kukurydzę jak gdyby nigdy nic... errrr... :angry:

dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan w zwiazku z 88oo gtx

- czy przycinki o ktorych mowa wygladaja na doczytywanie czegos z dysku czy powinienem winy szukac gdzie indziej ? Bardzo mnie wkurza jak Stalker co chwile przycina sie na ulamek sekundy..

 

- czy na prace karty moze miec wplyw fakt, iz jedno ze zlacz pci-e 6pin pochodzi z przejsciowki molex -> pci-e i posiada tylko 3 piny (3 sa puste)

 

- jakie temparatury przy 88oo gtx maja uzytkownicy chlodzenia Tr HR-03 plus oraz przy jakim nawiewie. U mnie w chwili obecnej GPU Diode: 70C przy nawiewie 500rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan w zwiazku z 88oo gtx

- czy przycinki o ktorych mowa wygladaja na doczytywanie czegos z dysku czy powinienem winy szukac gdzie indziej ? Bardzo mnie wkurza jak Stalker co chwile przycina sie na ulamek sekundy..

 

- czy na prace karty moze miec wplyw fakt, iz jedno ze zlacz pci-e 6pin pochodzi z przejsciowki molex -> pci-e i posiada tylko 3 piny (3 sa puste)

 

- jakie temparatury przy 88oo gtx maja uzytkownicy chlodzenia Tr HR-03 plus oraz przy jakim nawiewie. U mnie w chwili obecnej GPU Diode: 70C przy nawiewie 500rpm.

1. Raczej nie

 

2. Mozliwe, aczkolwiek malo prawdopodobne

 

3. U mnie przy wentylku Scythe Kamakaze 120mm skreconym na 800RPM (nieslyszalny)

http://www.cooling.pl/scythe-kamakaze-120m...odukt,1626.html

 

w idle58-59stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerażają mnie wasze posty :| Takie cuda na 8800GTS ... az starch kupić. Miałem ochotę na coś z górnej pólki ale takie zacinki, przycinki to niezbyt przyjemne "dodatki". Jedni to mają inni nie, cieżko znaleźć przyczynę więc może to wina np: jakiś niesnacek z określonymi chipsetami mobo? Jak swego czasu nF3 i serii 6800.

 

Z innej beczki, braciak kupił 8800GTS ASUS 320 Mb - nowy system, stery 155.22, wszystko poinstalowane jak zawsze. Płyta Epox 9NPAJ SLI , 2GB PDP DDR 450, A64 2700 i 6300 pkt w 3Dmarku2006!!! LoL o co biega? Żadnych upiększaczy etc. W grach niby normalnie ale wydawałoby se że jednak może lepiej. No i wspominał coś o przycinkach ...

 

PS: Jake stery polecacie pd 8800GTS tak żeby i 3Dmarki i gry pokazaywały moc tego urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. U mnie przy wentylku Scythe Kamakaze 120mm skreconym na 800RPM (nieslyszalny)

http://www.cooling.pl/scythe-kamakaze-120m...odukt,1626.html

 

w idle58-59stopni.

Dzieki za odpowiedzi ;)

 

Moge spytac w takim razie jeszcze o temperature w stresie oraz model obudowy i co jej odpowiedzialne za jej przewiew ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, braciak kupił 8800GTS ASUS 320 Mb - nowy system, stery 155.22, wszystko poinstalowane jak zawsze. Płyta Epox 9NPAJ SLI , 2GB PDP DDR 450, A64 2700 i 6300 pkt w 3Dmarku2006!!! LoL o co biega? Żadnych upiększaczy etc. W grach niby normalnie ale wydawałoby se że jednak może lepiej. No i wspominał coś o przycinkach ...

w 06 zaczyna sie liczyć procek nic dziwnego że ma taki wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX XFX i po wlaczeniu wczoraj q4 tez mialem 30 klatek :? Wystarczylo zmniejszych troszke wygładzanie i dalej ładnie śmigało. Jeżeli błąd taki pojawia się w grach wydanych wcześniej to myślę, że to nie jest jakiś problem. Karty te mają taką moc, że i tak można dalej grać. Tylko co będzie w nowych? Jeżeli problem będzie występować np. w Crysis to już lipa. No nic..pożyjemy zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakich detalach/rozdziałce/konfiguracji? Bo jak włożę 8800gtx na wolny proc to też będę miał 30fps :D Ja high 1028x1024 + AAx2 czy 4 nie pamiętam mam 63fps non stop w singlu. Multi nie sprawdzałem bo nie mam Q4maxa nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooops... pojechałem po czułym punkcie. Zupełnie... przypadkowo, bo już dawno o tobie zapomniałem...

Przepraszam więc z całego serca. :twisted2:

Ale mniejsza o ciebie...

Przeceniasz się zbytnio.

 

By nie było, że tu nic nie wnoszę prócz zbędnej wymiany zdań...

... napiszę najpierw w jakie gry miałem przyjemność grać na obecnej konfiguracji.

Rainbow six: vegas(choć w ten tytuł zbyt krótko), condemned, tdu, stalker, spider-man 3, halo 2, lost planet, dirt i overlord.

Nic niepokojącego nie stwierdziłem i ewentualne spadki fps powoduje u mnie słaby procesor.

Znajdę chwilkę i zainstaluję oblivion'a, sprawdzę jak ta gra się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerażają mnie wasze posty :| Takie cuda na 8800GTS ... az starch kupić. Miałem ochotę na coś z górnej pólki ale takie zacinki, przycinki to niezbyt przyjemne "dodatki". Jedni to mają inni nie, cieżko znaleźć przyczynę więc może to wina np: jakiś niesnacek z określonymi chipsetami mobo? Jak swego czasu nF3 i serii 6800.

 

Z innej beczki, braciak kupił 8800GTS ASUS 320 Mb - nowy system, stery 155.22, wszystko poinstalowane jak zawsze. Płyta Epox 9NPAJ SLI , 2GB PDP DDR 450, A64 2700 i 6300 pkt w 3Dmarku2006!!! LoL o co biega? Żadnych upiększaczy etc. W grach niby normalnie ale wydawałoby se że jednak może lepiej. No i wspominał coś o przycinkach ...

 

PS: Jake stery polecacie pd 8800GTS tak żeby i 3Dmarki i gry pokazaywały moc tego urządzenia?

 

Za slaby procek na karte. Ja mam podobny wynik na 3DMarku.

Dziwnym trafem znowu zaczyna sie "jeczenie" ze GTSy za jakies zle, ze sie wszystko tnie i tak dalej.

Dzieki nie wiem czemu majac wczesniej nF3 i 6800 tez nie mialem zacinek, podobnie jest teraz.

Takze nie masz sie czego bac, tylko spokojnie kupowac.

 

PS. Przycinki przy nF3 wystepowaly tylko na bardzo mocno wykreconych kompach. Tutaj moze byc to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z innej beczki, braciak kupił 8800GTS ASUS 320 Mb - nowy system, stery 155.22, wszystko poinstalowane jak zawsze. Płyta Epox 9NPAJ SLI , 2GB PDP DDR 450, A64 2700 i 6300 pkt w 3Dmarku2006!!! LoL o co biega? Żadnych upiększaczy etc. W grach niby normalnie ale wydawałoby se że jednak może lepiej. No i wspominał coś o przycinkach ...

 

PS: Jake stery polecacie pd 8800GTS tak żeby i 3Dmarki i gry pokazaywały moc tego urządzenia?

Prawdopodobnie normalny wynik. Poszukaj na ORBie podobnych konfigów.

Na 2900XT mam 8k z hakiem. Też marnie. Na ORBie mają po kilkanaście tysięcy (też spory rozrzut) na c2d. Nie znalazłem żadnego z AMD.

W smarkach nic raczej nie zawalczysz. Chyba, że rzeczywiście masz zaniżony.

 

Dla przykładu podam, że zaraz po zakupie X1900GT, z def. Venice 3000+ miałem żałosne 7.5k w 3DM05. Po zmianie proca i prostym OC bez zabawy z napięciami przekraczałem 10k.

 

Smarkami się brat narazie nie pochwali, ale w gierkach które nie dobijają AMD, grafa spokojnie sobie poradzi.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan w zwiazku z 88oo gtx

- czy przycinki o ktorych mowa wygladaja na doczytywanie czegos z dysku czy powinienem winy szukac gdzie indziej ? Bardzo mnie wkurza jak Stalker co chwile przycina sie na ulamek sekundy..

 

- czy na prace karty moze miec wplyw fakt, iz jedno ze zlacz pci-e 6pin pochodzi z przejsciowki molex -> pci-e i posiada tylko 3 piny (3 sa puste)

 

- jakie temparatury przy 88oo gtx maja uzytkownicy chlodzenia Tr HR-03 plus oraz przy jakim nawiewie. U mnie w chwili obecnej GPU Diode: 70C przy nawiewie 500rpm.

To nie wina grafy , tak to doczytywanie , stalker wykożystuje tylko 2G ramu i nic więcej , musisz zmodyfikować exe stalkera aby z 3G kożystał , poszukaj na forum w grach , opisywalem to.Dzieje si etak w 1280 ->> w max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nic niepokojącego nie stwierdziłem i ewentualne spadki fps powoduje u mnie słaby procesor.

Znajdę chwilkę i zainstaluję oblivion'a, sprawdzę jak ta gra się zachowuje.

To ściągnij jeszcze jakieś lepsze texturki, np. Qarl's Texture Pack III.

Jeśli karta to "wytrzyma" to znaczy, że sprawnie opróżnia pamięć, jeśli się zamuli to :mur: I jeszcze jedno: na tych teksturkach da się w miarę komfortowo grać na karcie 256MB (autor tematu z linka ma 256MB gf7800). Na karcie 320MB, powinno być lepiej, a na 640mb to (teoretycznie) wogóle pełen komfort. Poza przycinkami serii 8800 dotyczy jeszcze inny problem związany z pamięcią (końcówka posta#1 z linka):

Video Card Drivers

Nvidia's drivers have trouble when there's LOTS of GPU RAM loading going on and that's exactly what happens when using Qarl's texture packs. The GPU RAM fills up too much, which causes some nice texture madness. Nvidia fixed this in their more recent driver sets (97.92 and up) even though they are intended to be used on 8800 cards.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

W sterownikach aax4 afx16, ustawienia na jakość. Synchronizacja wyłączona, odświeżanie 60Hz.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Gra "goła", bez paczy czy modyfikacji... przy takich ustawieniach na 7900gt to... nawet myśleć nie chcę co by się działo. No i tylko hdr na poprzedniej karcie. Teraz spowolnienia... W momencie gdy osiągnąłem niski poziom klatek(24-27) stosowałem alt+tab lecz po powrocie fps były na tym samym poziomie... sporadycznie(może 2 razy) zyskałem jakieś 2-3fps.

Tak to u mnie wygląda... miałem sejwy więc nie musiałem tworzyć postaci i przebijać się przez lochy. Od razu mogłem zwiedzać otwarty teren... kręciłem się po mapie jak widać konno w dość szybkim tempie i były tylko spadki fps typu "doczytuję dalsze lokację".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz się zbytnio.

 

By nie było, że tu nic nie wnoszę prócz zbędnej wymiany zdań...

... napiszę najpierw w jakie gry miałem przyjemność grać na obecnej konfiguracji.

Rainbow six: vegas(choć w ten tytuł zbyt krótko), condemned, tdu, stalker, spider-man 3, halo 2, lost planet, dirt i overlord.

Nic niepokojącego nie stwierdziłem i ewentualne spadki fps powoduje u mnie słaby procesor.

Znajdę chwilkę i zainstaluję oblivion'a, sprawdzę jak ta gra się zachowuje.

Zapomniałeś dodać , że w condemned cienie i oświetlenie się pierd.... Ja osobiście zauważyłem , że sterowniki w serii 8 są jeszcze nie dopracowane pomimo długiego czasu na rynku :( i właśnie tego się obawiam :(, że coś chłopaki za wolno pracują nad poprawianiem sterów u czerwonych znacznie lepiej to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się zapytam, które z obecnych driverów nvidi (nie modwane) sa najlepsze do ogólnych zastosowań? Jest ich masa, i każdy pisze co innego ... :-|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...