Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Podkrecając 8800GTX napotkałem pewien niemiły problem:

Ustawione taktowania na rdzeniu, czy to w RivaTuner czy w panelu nVidii nie pokrywają się z realnymi taktowaniami na rdzeniu!

Problem zauważyłem podczas analizy wykresu z monitoringu w RivaTuner. Mając taktowanie ustawione w programie od bodajże 640MHz do 662MHz rdzeń pracuje na realnych taktach 648MHz!, a ustawiając taktowanie 663MHz wzwyż karta ustawia się na :blink: 675MHz!, co przekracza jej możliwości OC. Co się tyczy szaderów, przy obu częstotliwościach (648MHz i 675MHz) pracują na częstotliwości 1566 MHz <_< .

Czy wie ktoś jak można płynnie regulować częstotliwościami?

I czy ten cały monitor od RiveTuner się nie myli?

 

Pozdroo..

Edytowane przez sebin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni roboczych od daty przyjecia do serwisu a nie daty wysylki! pamietajcie o tym, a wymiana przysluguje ci dopiero po 3 naprawach, wiem bo zajmuje sie takimi rzeczami ;)

 

pozdro

sprzedawca nie jest odpowiedzialny za opoznienia itp ktore wywolal serwis.

http://klient.cogdziekupic.pl/warunki_sprzedazy

 

To zależy, trzeba "reklamować" z ustawy a nie z karty gwarancyjnej, wtedy sprzedawca jeżeli nie podacie telefonu musi pisemnie odpowiedzieć kiedy karta (sprzęt) będzie naprawiona, jeżeli tego nie zrobi w ciągu 14 dni kalendarzowych to roszczenie które wpiszecie (wymiana czy naprawa bądź zwrot kasy) w pismo musi zostać spełnione.

 

Więc radzę korzystać z ww. ustawy niż z gwarancji, to wtedy sprzedawca będzie musiał gonić serwis a Was to będzie g...... obchodziło kiedy oni mu odpowiedzą łaskawie.

 

Polecam zapoznać się z art 4.1, 8.1, 8.2, 8.3, ciekawy też jest 8.4

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://klient.cogdziekupic.pl/warunki_sprzedazy

 

To zależy, trzeba "reklamować" z ustawy a nie z karty gwarancyjnej, wtedy sprzedawca jeżeli nie podacie telefonu musi pisemnie odpowiedzieć kiedy karta (sprzęt) będzie naprawiona, jeżeli tego nie zrobi w ciągu 14 dni kalendarzowych to roszczenie które wpiszecie (wymiana czy naprawa bądź zwrot kasy) w pismo musi zostać spełnione.

 

Więc radzę korzystać z ww. ustawy niż z gwarancji, to wtedy sprzedawca będzie musiał gonić serwis a Was to będzie g...... obchodziło kiedy oni mu odpowiedzą łaskawie.

 

Polecam zapoznać się z art 4.1, 8.1, 8.2, 8.3, ciekawy też jest 8.4

 

Pozdrawiam

dokladnie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 16 zostalo wyslane zgloszenie do serwisu + mail i do tej pory nie ma odpowiedzi o akceptacji zgloszenia. Po telefonie do dzialu handlowego (dzial serwisowy nie ma telefonu), kazano kontaktowac mi sie z serwisem droga mailowa (serwis ma odpowiedziec w ciagu 24h). eh i odpowiedzi nie ma....

 

watpie czy karta w ogole byla "naprawiana", moze odlezala swoje i ruszyla na kilka minut..

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do użytkowników leadteka 640mb jakiej rewizji jest rdzeń, trafiła sie okazja sprzedać moją i z dopłatą <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś z 640mb albo leadtek albo palit bo chyba na razie najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do użytkowników leadteka 640mb jakiej rewizji jest rdzeń, trafiła sie okazja sprzedać moją i z dopłatą <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś z 640mb albo leadtek albo palit bo chyba na razie najtańsze.

u mnie jest to A3 karta niedawno kupiona w esc jeszcze po starej cenie 1239zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech kartę mam od niedawna więc po co miałem śledzić wątek....

Ja też mam od niedawna , a jakoś mi się chciało prześledzić cały wątek (ponad 1000 postów, albo i więcej), przynajmniej nie zadaję pytań które już zostały przerobione tutaj, ludzie sie nie denerwują. Pomyśl o przeczytaniu wątku następnym razem jak będziesz chciał zadać pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi serwis stwierdzic a nie ty ;)

Zawsze dostaję nową kartę jak się coś uwalało - np 3 nowiutkie x 1900gt , bo zasilacz kazdą jedną uwalał. Jak jest dobry sklep/układ to się nie bawią w takie jaja. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam ciekawostkę z innej beczki. nowy komputer u mnie w firmie zawiera taką oto grafike nv quadro 4600, w sumie wygląda jak gts ale ma wiecej pamięci, poniżej zrzut z rivatunera i fotki:

 

post-148986-1185195311_thumb.jpgpost-148986-1185195463_thumb.jpgpost-148986-1185195545_thumb.jpgpost-148986-1185195582_thumb.jpg

post-148986-1185195630_thumb.jpgpost-148986-1185195666_thumb.jpgpost-148986-1185195728_thumb.jpgpost-148986-1185195763_thumb.jpg

a w komputerze wygląda to tak:

post-148986-1185195858_thumb.jpgpost-148986-1185195970_thumb.jpg

 

procek c2d 6700 4gb ram, winxp pro

jutro zrobie moze jakieś testy markiem to załączę :)

pozdrówka.

Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakiegos testa chociaż z 3dmarka 05 czy 06 zobaczymy co potrafi - zresztą jak obiecałeś. Toteż jest taki mark nasz forumowy uniengine 0,4 i tam jest opengl do wyboru także mógłbyś sprawdzić jak to quadro w glu biega ;) , bo w dx pewnikiem słabiej ze względu na bios.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakiegos testa chociaż z 3dmarka 05 czy 06 zobaczymy co potrafi - zresztą jak obiecałeś. Toteż jest taki mark nasz forumowy uniengine 0,4 i tam jest opengl do wyboru także mógłbyś sprawdzić jak to quadro w glu biega ;) , bo w dx pewnikiem słabiej ze względu na bios.

Jutro zapodam.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje opinii na temat kart:

*BFG GeForce 8800 GTS OC2 320MB Link

*EVGA GeForce 8800 GTS 320MB DDR3/320bit KO (Knock-out Edition) (ACS/3) (1,2ns) (588/1840/1450) Link

 

Jeśli ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat tych kart bardzo bym o to prosił, gdyż mam mały dylemat co do wyboru. Jak jest z wydajnością, a co najważniejsze z awaryjnością tych kart (może nie tyle kart co firm je produkujących)? Czy to prawda że nvidia zabroniła fabrycznego podkręcania GF 8800?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez LOL_XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"From 640MB with love"

 

Jaki mam stosunek do GeFroce'a 8800gts 320MB wie każdy, kto miał przyjemność poczytać choć jeden mój post na str. 103. Skrótowo: nowy "wytwór" nVidii był dla mnie motylem bez skrzydeł, flaszką rozgazowanej Coli, czy też światełkiem w tunelu, które bardzo szybko okazuje się być reflektorem pędzącego na Ciebie pociągu.

 

To, co najbardziej wk.... w tej karcie to świadomość, że "już, już jest to właśnie to - wch...megawypas, ale ale ale oooo... i rozczarowaaaanie..." :mur:

 

Trochę obawiałem się całej hecy z przesiadką z 320MB na 640MB, gdyż (rzekomo):

"640MB to ta sama karta, co 320MB"

"ta sama wydajność"

"przewaga 640MB jest widoczna dopiero w najwyższych trybach (1920x1200 i 2048x1536) dopiero po włączeniu FSAA i AF"

"trzy stówki w błoto"

itd.

 

Okazało się jednak, że cała ta gadaniana jest... g.... warta!!!

 

Jakaż ulga mnie ogarnęła, jak zapakowałem 8800 640MB do budy. Jizzz... niby to samo (nawet sterowników nie musiałem zmieniać), ale uczucie jakbym nagle przeskoczył z Internet Explorera na Operę/Firefoxa. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze! Szok!

Jak odpaliłem Dark Messiah'a, Fear'a, czy Stalkera i zobaczyłem, że mam 60FPS w miejscach, w których na 320MB miałem 14FPS to poczułem, jakbym strzaskał się w porty po miesięcznym zaparciu.

Najbardziej różnicę odczuć w GRAW2. Tutaj wreszcie mogłem w ogóle na max detale ustawić (wcześniej to tylko na siłę .ini modować), a klatki, po 2h gry, nie spadły poniżej 30fps -> elektrićni orgazam.

 

Jednak karta wbrew pozorom wciąż cierpi na spadki fps. :(

Wychodzi to przede wszystkim w dodatku do Fear'a EP (4aa/1280) i Stalkerze (FullHDR/wszystko do oporu). Reszta gier jeszcze będzie szczegółowo pod tym kątem przeze mnie badana - na razie cycuś_malinka.

 

Ergo: spadki owszem są, ale już nie 60->14 tylko np. 60->45 (Stalker), 60->30(FearEP).

Zatem, dalej czekam na nowe stery, co to niby mają ów problem zniwelować.

 

Pozdrawiam.

 

PS.

Wszystkim niezdecydowanym polecam dopłacić do wersji 640MB... tutaj to naprawdę GTS łapie oddech... uhhhh. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...