Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

up) no i :) czyżbyś przespał ostatnie kilka dni :D ?

 

http://img529.imageshack.us/img529/1732/asdgt4.jpg to normalne ? ( riva tuner tak wykrył)

 

stery - najnowsze bety pod crysisa

RT- 2.0.5

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też crysis działa kiepsko ?, jakie wymagania sprzętowe muszą być do niej?

 

U mnie na Full detalach, i rozdzielczości 1280x1024 bez AA: FPS 20. troche mało

CPU: C2De6300@3.2GHz

RAM: 2GB 800MHz

GPU: GF 8800GTX sterownik Forceware 169.02

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się grało fajnie na 163.71 jak zainstalowałem 169.1 to myślałem że to jakieś jaja więc wywaliłem i wróciłem do starych no ale dzisiaj patrzę że są już WHQL to postanowiłem ściągnąć 169.2 i jak odpaliłem crysisa to nie wiem co mam myśleć o takiej optymalicacji że mam o 40% mniej klatek. Ja dziękuję i wracam do 163.71. Grałem na tych sterach na Very High w XP i mi się fajnie grało a klatek miałem w okolicach 25-35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej_27

 

to raczej coś nie tak

u mnie w teście GPU w 1600x1200 i high bez AA

min26,93 sr34,83 max41

 

No tak kipek ale ty masz mocniejszy procesor, C2D e6300 jest trochę za słaby jak na tą kartę.

Podam ci przykład w 3DMarku05:

 

CPU_eC2D_6300 1.86GHz ---> wynik 11245 pkt.

CPU_eC2D_6300@3,2 ---> wynik 17120 pkt.

 

jest różnica.

 

Kipek jak wykonałeś ten test ? bo chcę zobaczyć jak u mnie wyjdzie.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proszę Cię bardzo..

wchodzisz do katalogu Bin32 i uruchamiasz Benchmark_GPU.bat - dla testu grafiki lub Benchmark_CPU.bat dla testu proca - ale tego drugiego nawet nie probowałem .

test odbywa sie w takich ustawieniach jakie są aktualnie w grze

pozdrawiam

 

ps..

Widze że ludzie uciekli do wuntka 8800GT

 

ps..

podkręć grafe przy pomocy RT2.06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanko ale zadam je... Czy na szefie 350W z 21A na lini 12V mam szanse odpalić 8800GTS?? Wyrwałem tanio taką grafikie i chce mieć pewność że "buda" sprosta jej ;)

Szanse masz takie same na odpalanie jak i na wyslanie grafiki/czegos innego w zaswiaty...

Moim zdaniem pewnie da sie uruchomic ale z bezpiecznym uzytkowaniem to nie bedzie mialo nic wspolnego <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś dlaczego w riva tuner[ vista] mam dziurę między 729 i 756 ,przy podkręcaniu odrazu przeskakuje na 756 Mhz -rdzeń to samo dotyczy pamięci 1161 i potem naraz 1188 ,shradery to samo 1780 i potem dopiero 1994 .

Przeinstalowałem stery ,system ,używalem z 5 ciu programów wszędzie to samo

Jakaś blokada?

przedtem dzialalo wszystko, w xp tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mma do Was pytanko. Koleżce kupiłem MSI 8800gtx OC, ale właśnei dzwoni mi i sie uskarża na temp przy filmie ok 80'C spoczynek 70..parę.

Podłączył to na s.939 i mówi ,ze mu się tnie na BF2141, gdzie na 7900GS szło elegancko. Zasiłka pentagrama 620w (jest ok)

Ja mam GTS wię nie wiem jak tam u gtx-owców. Podajcie mi swoje temperaturki a ja wyciągnę sobie średnią

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mma do Was pytanko. Koleżce kupiłem MSI 8800gtx OC, ale właśnei dzwoni mi i sie uskarża na temp przy filmie ok 80'C spoczynek 70..parę.

Podłączył to na s.939 i mówi ,ze mu się tnie na BF2141, gdzie na 7900GS szło elegancko. Zasiłka pentagrama 620w (jest ok)

Ja mam GTS wię nie wiem jak tam u gtx-owców. Podajcie mi swoje temperaturki a ja wyciągnę sobie średnią

Dzięki.

niech wymusi w riva tuner 2.06 obroty wentyla na 100% to mu spadnie z 20 stopni tem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak kipek ale ty masz mocniejszy procesor, C2D e6300 jest trochę za słaby jak na tą kartę.

Podam ci przykład w 3DMarku05:

 

CPU_eC2D_6300 1.86GHz ---> wynik 11245 pkt.

CPU_eC2D_6300@3,2 ---> wynik 17120 pkt.

 

jest różnica.

 

Kipek jak wykonałeś ten test ? bo chcę zobaczyć jak u mnie wyjdzie.

Ha ciekawy wynik, ja na A642500MHZ mam na 8800GTS 12300

 

Czy mógłbyś odpalić procka na 2500 Mhz i podać ile masz na GTX?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieciekawy problem.

Złożyłem dziś nowego kompa, na którego części czekałem w sumie ponad tydzien tj. m.in. :

 

-procesor: intel core 2 quad e6600

-płyta główna: evga nForce 650i ultra

-k. graficzna: asus GF 8800gts 640mb

-4gb ramu

-zasilacz corsair hx520

 

Problem polega na tym, że karta sypie artami. Nic nie podkręcałem, wszystko działa na standardowych ustawieniach. Myślałem, że to sterowniki ale nie - próbowałem różne wersje i wszędzie to samo. Zasilanie do karty graficznej też prawidłowo wpięte - sprawdzałem kilka razy. System operacyjny to czyściutki, świeżo zainstalowany Win XP SP2. Wcześniej sprawdzałem na Viście 32 bit i to samo. Temperatura karty w tej chwili, w windowsie: 57-58 stopni. To chyba jak na tego GF'a nie jest jakoś strasznie wysoko ? Czyżbym miał po prostu pecha i trafił na uszkodzony model karty ? A może to wina czegoś innego ? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

 

Jak włączę 3dmarka03 to sypie w Battle of Proxycon, w teście z orkami ukrytymi w przejściu za szafką i podczas skakania orków. Jedyną grą jaką do tej pory sprawdziłem jest Ghost Recon który jest w zestawie z tą kartą - tam też sypie artami.

Edytowane przez Kazuyuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem z bfg 8800gtx oc po podkręceniu na 640Mhz rdzeń i 1025Mhz pamięci. Benchmark 06 przechodzi bez problemu ale po 2 min gry w DiRT komp się zawiesza na sztywno. pracuje na sterach 163.75. Moje pytania:

1. jaki jest lepszy program do testowania stabilności GPU?

2. czy to wina przekręconego rdzenia?

3. czy wystarczy podnieść napięcie na gpu? jak to zrobić?

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem z bfg 8800gtx oc po podkręceniu na 640Mhz rdzeń i 1025Mhz pamięci. Benchmark 06 przechodzi bez problemu ale po 2 min gry w DiRT komp się zawiesza na sztywno. pracuje na sterach 163.75. Moje pytania:

1. jaki jest lepszy program do testowania stabilności GPU?

2. czy to wina przekręconego rdzenia?

3. czy wystarczy podnieść napięcie na gpu? jak to zrobić?

Pozdrawiam

Maciek

Rzadko, który rdzeń leci na 640mhz. Zobacz Dirt-a na mniejszych taktach GPU. Od biedy pobaw się ATITool.

VMOD 8800GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko. Kompa mam tak jak w podpisie i jak odpale Crysisa to po kilku chwilach gra sie zwiesza i monitor przechodzi w stan uspienia.

 

Dodam ze podobnie zachowywał sie World in Conflict. :/

 

Czy ktos z was mial podobny problem ?

 

Dzieki i Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...