Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj za 500zł zakupiłem ASUS EN8800GTS 320mb. Ma on dosyć niskie domysłne zegary 500mhz rdzeń, 1200mhz shadery i 1600mhz pamięci. Wyczytałem że przy odrobine szczęścia można go podkręcić nawet do 648MHz rdzeń, 1880MHz pamięć. Nigdy nie czułem potrzeby podkręcania więc niebardzo wiem jaki program umożliwia podkręcanie shaderów bo rdzeń i pamieć można RivaTuner'em. I jeszcze chciałem się dowiedzieć czy mój Amacrox Warrior AX450-PNF (400W) wytrzyma OC, czy jeśli nie będe zwiększał napiecia karty to pobór mocy nie wzrośnie?

 

Z góry dziękuje za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pytam z czystej ciekawosci,krecil ktos z Was shadery w 88GTX'ie??Na ile Wam poszly?

U mnie poszly na 1750 i w grach jest wszystko ok,ale w smarkach wywala blad po wszystkich tetach zaraz przed wyswietleniem wyniku,dopiero 1700 przechodzi...hmm...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clix0r ja mam takiego Asusa - wyniki podkrecania masz w sigu.

Karta jest spoko - a jeszcze za 500 pln :) ja dalem 900 - ale zaraz po premierze wiec coz i tak jak na wtedy cena byla spoko . teraz czekam na GF9 :P

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezla sztuka sie trafila albo standardowo ma podbite napiecia bo te czestotliwosci to dosc wysokie udaje Ci sie uzyskac - niezle.

 

Z ciekawosci - jaka procedura dokladnie sprawdzasz aby uznac dane ustawienie za stabilne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Sztuka niezla ;)

 

Ustawienia full stable w grach i smarkach

06-15600(Q6600@3.7Ghz)

05-22398(E6700@3.8Ghz)

03-50844(E6700@3.8Ghz)......itd....

chcialem podniesc napiecia edytujac bios,ale niestety bez opcji,wiec pozostaje tylko vmodzik na ktorego sie nie pokusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,z tego co ja wiem to udaje sie podniesc i na wczesniejszych wersjach,tylko ze te ustawienia nie dzialaja w rzeczywistosci,tak przynajmniej bylo w moim przypadku :(

Napiecia zmienione a na mierniku napiecie nie ruszone....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaliczyłem swój debiut w o/c . Mam przy okazji pare pytań. Chłodzenie mam standardowe.

 

Czy te temperatury są odpowiednie? Ile jeszcze moge podkręcić tak około? Jak można sprawdzić stabliność karty, oprócz wchodzenia w gry? Jaka techniką podkręcać? Narazie podkecam 5 dla rdzenia i 10 dla pamięci.

 

BFG 8800 GTS 550 / 1600 @ 570 / 1680

 

Temperatura w spoczynku : 62 - 65 Stopni

Temperatura w stresie : 73 - 80 Stopni

 

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja zawsze na poczatku krece rdzen a pozniej pamieci,bo jak krecisz wszystko na raz i cos nie tryknie to nie bedziesz wiedziec co jest powodem niestabilnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, żeby ci się nie spaliła przy tych 20+ Mhz ;)

 

a serio to spokojnie daj 600 na gpu,a potem co 20 w góre, tylko wcześniej ustaw wiatrak na 100%,bo sam sie nie przestawi raczej.

 

a i temp to troche wysokie, zwłaszcza w idle, ja mam tyle w stresie ! a w idle mam 45.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej bezki kiedy ta karta bedzie kosztowac 350 zl ??? najtanszy 8800 (po nowym roku ?? niby nowe modele maja wejsc wiec 8800 tki powinny staniec) jezeli do lutego tak sie niestanie to raczej biore 8600 bo kasy brak :/

 

licze na szybka odpowiedz :) a i przedwsszystkim czy warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej bezki kiedy ta karta bedzie kosztowac 350 zl ??? najtanszy 8800 (po nowym roku ?? niby nowe modele maja wejsc wiec 8800 tki powinny staniec) jezeli do lutego tak sie niestanie to raczej biore 8600 bo kasy brak :/

 

licze na szybka odpowiedz :) a i przedwsszystkim czy warto :D

za rok-dwa na alegro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli to nie jest właściwy wątek do mego posta......

Mam problem i wogóle nie wiem o co chodzi w tym..... otóż robię test w 3dmarku06 przy konfiguracji C2D 6750@3,00Mhz, EVGA 8800Gts 320Mb KO, sterowniki z 5 listopada 2007, i przy teście z tym ogromnym wężem przerywa mi 3dmarka i wyskakuje napis "display changed" parę razy pod rząd próbowałem i ciągle to samo.......desperacko proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA planuje zakończenie produkcji kart z serii GeForce 8800 GTX i GTS 640/320 MB pod koniec stycznia. Takie posunięcie jasno i wyraźnie wskazuje na plany wydania nowej karty, która zajmie miejsce modelu 8800 GTX.

 

Geforce 8800 GTX będzie prawdopodobnie pamiętany przez firmę NVIDIA, jako jeden z najbardziej udanych produktów firmy w historii. Podobnym entuzjazmem charakteryzują się właściciele owych kart, którzy kupując karty ponad roku temu, wciąż mogą się cieszyć jednymi z najwydajniejszych kart dostępnych na rynku. Układy te po dzień dzisiejszy bez problemu udźwigają najnowsze gry z najwyższymi ustawieniami obrazu (pomijając oczywiście Crysisa).

 

Geforce 8800 GTX, GTS 640MB i Ultra są jedynymi kartami wspierającymi technologię Tri-SLI, jednak trudno oczekiwać, aby NVIDIA osiągnęła sukces tak drogim rozwiązaniem, tym bardziej w obliczu nadchodzącego D8E. Tri-SLI miałoby większy sens, gdyby zostało wydane w pierwotnym terminie, czyli na przełomie października/listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA planuje zakończenie produkcji kart z serii GeForce 8800 GTX i GTS 640/320 MB pod koniec stycznia. Takie posunięcie jasno i wyraźnie wskazuje na plany wydania nowej karty, która zajmie miejsce modelu 8800 GTX.

Rav85 niepierwszy, ale mam nadzieje ostani raz robisz takie numery - wklejasz nieswoje teksty, Wysil sie i daj jedna linijke ze zrodlem. Najgorsze, ze tak robisz i z newsami z innych stron jak i z wypowiedziami innych userow. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Dziś miałem a moze jeszcze mam mozliwość zakupu sporej ilości odmłodzonych GTSów.

 

Model to

 

XFX 640 D3 X GF8800GTS EXTR. /112SP

 

Cena w sprzedaży 1250 zł

 

GW 24 MSC

 

a tu test

 

http://www.unlimitpc.com/modules.php?name=...=358&page=1

 

Co sądzicie o tych kartach oraz o ich cenie?

 

Z górydzięki za opinie

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...