Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z 8800GTS 640MB. Nie wiedzieć czemu przegrzewa się. Instalowałem drivery ze strony nvidii 169, potem 163, teraz zainstalowałem te dołączone na płycie 162 i dalej to samo. Temp w CoD4 dochodzi do 73 stopni i robi się bluescreen, po czym komp sie resetuje.

 

Jakies pomysły?

 

Karta chodzi na defaultowych ustawieniach, bez OC. Wersja MSI.

 

Edit: co dziwniejsze, karte te miał wcześniej kuzyn i u niego w gierkach na max detalach wszystko śmigało i nic się nie przegrzewało. Rąbnięte raczej nic nie jest, kondensatorki są całe, wiatraczek sie kreci...

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

73 to raczej sie nie przegrzewa. przy przegrzaniu karty bardziej zwis..

bluescreen - to bardziej problem z ramem

 

zreszta popraw obieg powietrza w budzie lub zmniejsz takty tarty, ustaw wiatrak na 100% w RT a sam zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

73 to raczej sie nie przegrzewa. przy przegrzaniu karty bardziej zwis..

bluescreen - to bardziej problem z ramem

 

zreszta popraw obieg powietrza w budzie lub zmniejsz takty tarty, ustaw wiatrak na 100% w RT a sam zobaczysz co i jak

 

Faktycznie, o ramach nie pomyślałem. Na 8600GT chodziły (OCZ Platinium CL4 800Mhz) na 4-4-4-12; możliwe, że przy zmianie karty musze na nowo dobrać timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, o ramach nie pomyślałem. Na 8600GT chodziły (OCZ Platinium CL4 800Mhz) na 4-4-4-12; możliwe, że przy zmianie karty musze na nowo dobrać timingi

Czy ten błąd to może 0x0000008e plik nv4_displ.dll ??

 

Z czymś takim właśnie walcze ale mi blueS wchodzi podczas grania np GRA STALKER i to podczas zmiany rozdzielczości w opcjach lub AA albo po przejsciu z poziomu na poziom wyżej. Podczas grania samego jest ok.

 

3dmarki i pcmark chodzą idealnie.

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten błąd to może 0x0000008e plik nv4_displ.dll ??

 

Z czymś takim właśnie walcze ale mi blueS wchodzi podczas grania np GRA STALKER i to podczas zmiany rozdzielczości w opcjach lub AA albo po przejsciu z poziomu na poziom wyżej. Podczas grania samego jest ok.

 

3dmarki i pcmark chodzą idealnie.

Prawde mówiąc nie przyglądałem sie numerowi tego błędu, aczkolwiek jeżeli pojawi się następnym razem to go zapisze.

Przypomniałem sobie, że zresetowałem raz bios, i jak sie okazało pamieci chodziły na CL 6 oO Przestawiłem je na 5-5-5-12 800Mhz i jak na razie 3dMark 03 przeszedł bezbłędnie (przy okazji o ponad 10k wiecej pkt niż na 8600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam problem z moim GTS-ikiem . Wygląda na to że sie on przegrzewa ... Temp w spoczynku wynosi ok 70 C W stresie ok 95 C . Wydaje mi się że są to dośc wysokie temp . Jest to wersja Superclocked od Evga czyli ustawiona defaultowo na 576/1700 . Była jeszcze kręcona do 620/2000 ale stwierdziłem że może być to zbyt wiele dla tej karty wieć wróciłem na ustawienia początkowe . Co może być powodem tak wysokich temperatur ? Wiem że gdy karta była nowa temp . były niższe ... Ewentualnie jak przeczyścić kartę z kurzu ? Czym to zrobić i czy trzeba coś zdejmować z niej ? Obroty chłodzenia karty ustawione mam na 100 %

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się kupic 320tke za 700zł, zakładajac ze max mojego monitora to 1280x1024 (eizo 1931) czy dozbierać do 512 ?

 

config to e2180@3,33,4gb ram,topower p7 500w,msi neo2fir

 

Oszalałeś za 855zl masz GT :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No,ale masz temat o tej karcie,po co Ci link,poza tym w google wpisaujesz i masz wsio :)

Chodzilo bardziej o to,zebys nie kupowal wersji 320mb,bo to porazka w cenie 700pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam problem z moim GTS-ikiem . Wygląda na to że sie on przegrzewa ... Temp w spoczynku wynosi ok 70 C W stresie ok 95 C . Wydaje mi się że są to dośc wysokie temp . Jest to wersja Superclocked od Evga czyli ustawiona defaultowo na 576/1700 . Była jeszcze kręcona do 620/2000 ale stwierdziłem że może być to zbyt wiele dla tej karty wieć wróciłem na ustawienia początkowe . Co może być powodem tak wysokich temperatur ? Wiem że gdy karta była nowa temp . były niższe ... Ewentualnie jak przeczyścić kartę z kurzu ? Czym to zrobić i czy trzeba coś zdejmować z niej ? Obroty chłodzenia karty ustawione mam na 100 %

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc ;)

a masz w budzie przeciąg , tzn wentyl wciągający 120 i 120 wyciąg ?

Ja mam na podkręconym GTXe jak ustawie w 2D 612/950 w pulpicie max GPU 56 i 48 pamiątki latem 2 stopnie więcej i to przy 60% wentyl .Jak zapodam 80 tempy : GPU 49-50 , mem 40-42 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy do gts 640mb bedzie pasowal bloczek XG1?

raczej nie

______________________

mam pytanie czy jak bym dołożył do mojego 8800gts GF 6200 z tubo cache to czy nadal pobierała ram z systemu ? bo chce podłączyć 3 monitory i akurat mam okazje tanio kupić tą karte, ale jak ma mi żreć ram to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pytania jak sciagnac ten plastik z gory ?? odkrecam pare srubek ale dalej cos trzyma niechce tego polamac :) a z tymi ponczochami musze sprobowac bo czyszcze kompa co miesiac i widze ile sie tego zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pytania jak sciagnac ten plastik z gory ?? odkrecam pare srubek ale dalej cos trzyma niechce tego polamac :) a z tymi ponczochami musze sprobowac bo czyszcze kompa co miesiac i widze ile sie tego zbiera.

Bo jeszcze trzyma pod tą naklejką metalową z logiem - trzeba ją odkleić aby zdjąć oslonę.

Szkoda to odklejac do czyszczenia ... lepiej przytrzymaj śmigło palcem i dmuchnij przez kratkę wylotową powietrzem w spreyu.Efekt taki sam a nic nie zniszczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...