Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

O thx :P dziwne to, że u szwagra w kompie w obudowie sprzed 10 lat ma ok 65 stopni (wentylatory 80mm obecne) a w mojej obudowie z dwoma 120mm ta grafa ma 74 stopnie w idlu :blink:

Może na radiatorze zebrała się warstwa kurzu, ja sam czyszczę co 2 tyg. Wystarczy że odkręcisz tą pokrywe ( z 4 śrubki) i ukarze Ci się radiator. Możesz też wyjąć kartę i dmuchnąć z całej siły w miejsce z którego wydobywa się ciepłe powietrze (w przeciwnym kierunku dmuchania wentylatora).

Ja aktualnie mam w idlu 56 stopni, wentyle na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie tyle samo pasty było nawalone. czym zastąpić ta plastelinkę co jest na pamięciach i sekcji zasilania bo moja już się wykruszyła:(

jakąś dobrą taśmą termo przewodząca 1mm?

sporo za dużo. warstwa ma być cienka.

jak ci tempy wzrosną po wymianie firmowego gluta to znaczy że masz masz cienkiego skilla w nakładaniu pasty :)

 

co do plastelinki ;)

http://www.cooling.pl/advanced_search_resu...amp;x=0&y=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

sporo za dużo. warstwa ma być cienka.

jak ci tempy wzrosną po wymianie firmowego gluta to znaczy że masz masz cienkiego skilla w nakładaniu pasty :)

 

co do plastelinki ;)

http://www.cooling.pl/advanced_search_resu...amp;x=0&y=0

mi wzrosły ale o jakies 7C na drugi dzien spadły o 2C po trzecim dniu o jeden. pasta chyba się wygrzewadałem jej najmniej jak to było mozliwe ale równomiernie rozsmarowana jest. moje temp w idle w trybie 2d do aktualnie 47C:) co do zmiany plastelini na taśmę to powiedz mi jaką jej grubość wybrać wiem ze im cieńsza tym lepsza ale po zamontowani chłodzenia bez plasteliny radiator nie dotyka pamięci jest mała szczelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

skoro thermopad się wykruszył to logiczne że nie dotyka radiator do pamięci.

musisz sam stwierdzić czy 1mm wystarczy. ja obstawiam że tak.

nie o to mi chodzi ze jak się wykruszył ze nie do tyka po prostu tak karta ma jakąś wadę konstrukcji nawet bez tego i bez pasty powinien dostykac radiator pamięci pastę daję sie nie po to żeby wypełnić lukę której nie powinno być tylko daje się ją po to żeby wypełniła mikro nierówności. spieprzyli ta kartę i da tego dali milimetrowej grubości plastelino podobną substancję która ma słabe właściwości termoprzewodzące. jak by radiator dotykał pamięci to wystarczyło by odrobinę pasty i by było super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

pokaż mi w jakich kartach producenci dają na RAM karty pastę zamiast termopadów ^_^

nie wiem w jakich nie wymyślę ci teraz ale coś by się pewnie znalazło. miałem dwa dni hd4850 asusa i ta wogóle nie miała chłodzonych pamięci... gołe były, jednak wolał bym żeby radiator w mojej karcie dotykał pamięci bo odrobina pasty była by lepsza niż milimetrowej grubości plastelinka

 

 

cytat innych użytkowników:

"8800GTS oparta o układ G92 ma nie do końca dobrze zaprojektowane chłodzenie a jego wada polega na tym że główny cooler niezbyt dobrze odprowadza ciepło z pamięci karty gdyż radiator nie styka się z kostkami pamięci a zawisa nad nimi w odległości około 0,5mm."

http://forum.pclab.pl/t352596.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=fX20mDeZmkI&feature

 

Moze mi ktos wyjasnic jak dziala taki 'fix'? I czy zadziala z padnietym 7900GS?:>

jeśli masz po gwarancji, a zapewne masz dawno po , to spróbuj i napisz czy to coś dało,

 

identycznie wyświetlał obraz mój 8800GTS, tydzień temu ale oddałem go na gwarancje,

i mam teraz takie pytanie, sklep w którym kupiłem kartę dawał gwarancje na rok (początkowo na dwa a mam ją ponad 2 lata)

ale wysłali ją do producenta czyli w tym przypadku BFG ,który daje gwarancje na 5 lat lub dożywotnio, czekam na decyzje o przyjęciu gwarancji już tydzień, jakie są szanse że z tą gwarancją cokolwiek wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hardforum pisza ze trick z piekarnikiem dziala tak ze czesto uszkodzenie karty polega na tym ze jakis lut sie rozlaczy/sciezka przerwie, a ta "cyna" ktora lutuja karty topnieje wlasnie w temperaturze piekarnika (pisza ze ok. 385 F- przelicz sobie na C).

Czyli po podgrzaniu karty- zimne luty sie ponownie lacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi głupio dopisywać się na pałę do tematu, bez przeprowadzenia wnikliwych poszukiwań, ale goni mnie czas. Posiadam 8800gts 512 z blokiem full cover od EK (temp w idlu... nie pamiętam, ale coś około 40 stopni, w furmarku około 58 - 60), zaś w kompie zony jej grafa powiedziała w weekend papa. Wymyśliłem sobie, żeby wpakować tam ati 4770 (miała kartę ATI, więc problem ze sterami odpada) ale pomysł zaś szybko ewoluował w stronę kupna 250 gts, dania jej 8800gts a wpakowaniu 250 do siebie. Pytanie jednak brzmi - czy rozłożenie elementów w konstrukcjach referencyjnych jest na obu płytkach takie samo? Przejrzałem w sieci parę zdjęć, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi mi przede wszystkim o sekcję zasilania - gpu i pamięci wyglądają na ułożone tak samo. Jeśli ktoś miał w ręku obie te karty być może jest w stanie udzielić mi odpowiedzi. Kartę musze kupić najpóźniej jutro, a zbyt wiele czasu na szukanie informacji w necie mieć nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

8800gts512 ma coś takiego ze podczas włączania kompa wentylator przez jakieś 5 sek kręci się na maxa i strasznie hałasuje szczególnie w nocy jest to wnerwiające. Można to jakoś zmienić w biosie karty tak żeby przez te 5sek za miast na 100% kręcił się np. na 50%?

nie mogę znaleźć w biosie karty tej opcji może to ;?

post-174386-1261221851_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Też mam przy 8800 GTs taki sam start, ale jak się tego pozbyć to nie wiem.

U kolegi w 9800gt przez pierwsze 15 sekund tak jest, u mnie na szczęście tylko 5 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

mam 9600GT ale też do załadowania sie windowsa wiatrak sie kręci na 100%....

to u was jest jeszcze inaczej... U mnie wentylator kręci się do momentu aż płyta zrobi takie "pip" i wtedy już go nie słychać. ten 9800gt kolegi tez aż do momentu ładowania systemu mniej więcej w połowie przestaje

 

Pozbyć się tego nie da. Chyba, że w biosie karty. Wentylator chodzi tak długo, aż się sterownik załaduje. Dopiero potem zwalnia, bo w sterowniku wskazane jak ma się kręcić.

Wiem że to trzeba w biosie przestawić, tylko nie wiem gdzie to znaleźć:( może ktoś z forum już to robił. Na pewno się da to przestawić jakoś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia problemu:

Grajac w wiedzmina obraz sie skaszanil, zwalilem to na blad gry i zresetowalem kompa. Odpalajac go drugi raz stalo sie to samo, ale po powrocie na pulpit artefakty sie utrzymaly. Roznokolorowe migajace kropki i linie na calym pulpicie.

 

Sprawdzilem 4 rozne wersje sterownikow, dwa systemy, oba gniazda grafy, 2 kable HDMI i kabel VGA, to samo.

Czasem pulpit kaszani sie totalnie, a komp zawiesza. Natomiast tryb awaryjny dziala, po wywaleniu sterownikow winda dziala bez artefaktow.

Niestety nie jest to raczej problem ze sterownikami, bo artefakty pojawiaja sie nawet na logu Abita podczas uruchamiania.

 

Jezeli to nie grafa, moglbym podejrzewac jeszcze plyte glowna (Abit IP35-E) ktora juz robila problemy, ale update biosu pomogl. Jest jeszcze zasilacz - Corsair HX520W, tu nigdy nie wiadomo, juz kumpel musial odsylac na gware nowiutkiego Enermaxa. Byc moze jutro bede mial okazje sprawdzic grafe na innym kompie. Czego moge jeszcze sprobowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sam sobie rozwiązałeś swój problem.

1. Sprawdź (nawet na dotyk), czy karta się nie przegrzewa. W razie potrzeby oczyść z kurzu i skieruj dodatkowy nawiew powietrza.

2. Sprawdź pamięci przy pomocy GoldMemory lub MemTest86.

3. Sprawdź na innym zasilaczu.

4. Sprawdź kartę w innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja mam ten objaw tylko wtedy gdy mam podkręconego kompa. Gdy ustawię wszystko w BIOSie na default karta startuje po cichu.

U mnie od początku tak było jak kompa złożyłem. Facet w sklepie mi kiedyś powiedział, że to bios karty tak ma. Dalej nie wiem jak to zmienić... Mogę dać kilka screenów z biosu karty może mi pomożecie to odnaleźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

a ja sie dowiedzialem,że jak sie ma chipset intel p35 express i lepszy to już tak niestety jest.... po uruchomieniu kompa jest mocny kopniak.....

nie rozumiem trochę tego co napisałeś, możesz jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sprawdzona w innym kompie, te same objawy. W takim razie pytanie z innej beczki:

 

Jako ze z zakupami pewnie poczekam na po swietach, jest jakis sposob zeby uzyskac normalne scrollowanie i mozliwosc ogladania filmow na pelnym ekranie bez instalowania sterow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no zasilacz daje kopa do karty grafiki i ni jak jest obejść 100% wiatraka w tym przypadku... już rozumiesz ?

już kumam, to źle że tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jak zrobić pencilmoda na mojej karcie?

Na początek tylko samego gpu.

Aktualne napięcie mam ustawione w biosie karty 1,15v i więcej się nie da:(

 

post-174386-1261761347_thumb.jpg

post-174386-1261761380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze stery do 8800 GTS 640MB i za nic nie moge podkrecic go =/ za kazdym razem jak w Rivie wlacze zastosuj wracaja do standardowych. Jakies pomysly? Chyba tylko taktowan rdzenia. Tzn wyglada na to ze nie moge ustawic nic powyzej 630 =/

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...