Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakinho

Witam

Kupiłem od uzytkownika forum sprawna karte geforce 8800 GTS 512 MB.

Włożyłem ją do komputera i wlaczam go i karta zaczyna pracować ale nie załącza się monitor.

Karta u poprzedniego właściciela działała jak należy -wysyła mi sreeny z 3dmarka.

Zestaw jak posiadam znajduje sie w sygnaturce.

Odnośnie zasilacza na nim mialem juz radka 4850 radka 2900XT i nie bylo z nim problemów...

 

Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset Biosu płyty głównej. odłącz wszystkie zbędne kable i podzespoły i odpal tylko z samą grafiką. Sprawdź też pamięci (każda kość osobno). Jak to nie pomoże to sprawdź kartę na innym kompie. Jak będzie to samo to kolega z tego forum niedługo stanie się sławny...

 

 

Wgraj najnowszy BIOS do tego Abita.

 

 

p.s rozumiem, że dodatkowe zasilanie do tego 8800 podłączone ?

p.s2 mimo wszystko zasilacz już troszkę leciwy , więc bym sprawdził na troszke mocniejszym.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

zasilanie podłączone .A wogole wkładam moja zastępcza kartę Radeon x300 i komp normalnie działa.Steroniki przed włozeniem geforce odinstalowałem...

 

 

P.s.

A czy tak moze objawiac sie brak mocy ?

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8800GTS 512MB. W7 64bit.

 

Wcześniej miałem sterowniki 197.xx i nie było żadnego problemu. Teraz na strownikach z serii 256 ( 257.21 i najnowsze 258.96 ) jest problem z podkręcaniem.

 

Mianowicie zarówno Rivatuner, jak i Atitool dają komunikat, że są zainstalowane sterowniki, których one nie obsługują. No i w rivatuner, tam gdzie jest pasek ze sterownikiem jest taki komunikat i tyle.

 

Coś poradzicie, jak na razie to wrócę do 197.xx, bo co innego mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tak moze objawiac sie brak mocy ?

 

Moze i jest to prawdopodobnie przyczyna.

Uzyj voltomierza i zmierz linie 12 volt przy starcie komputera z karta 8800 gts.

 

Mam 8800GTS 512MB. W7 64bit.

 

Wcześniej miałem sterowniki 197.xx i nie było żadnego problemu. Teraz na strownikach z serii 256 ( 257.21 i najnowsze 258.96 ) jest problem z podkręcaniem.

 

Mianowicie zarówno Rivatuner, jak i Atitool dają komunikat, że są zainstalowane sterowniki, których one nie obsługują. No i w rivatuner, tam gdzie jest pasek ze sterownikiem jest taki komunikat i tyle.

 

Coś poradzicie, jak na razie to wrócę do 197.xx, bo co innego mogę.

 

Widocznie riva nie widzi sterownika.

 

Uzyj tego programiku:

 

EVGA Precision 1.9.5 download - Programy & Spolszczenia

 

or

 

MSI Afterburner 1.6.1 - download - darmowe programy do pobrania - Ściągnij.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam mały problem.

Zmodernizowałem sobie ostatnio kompa, kupilem pare uzywanych podzespołów.

Moj obceny komp to:

 

Core 2 duo 2,66 GHz bez oc

Mobo Asus P5K

2 x 1 giga Kingston

Grafa galaxy 8800gt bez oc

Hdd samsung F1 sata 640 giga

2 nagrywarki dvd

Zasilacz modecom 2.0 PFC 350 WATT. (mam go od 5 lat już)

Podpiete 3 dodatkowe wentylatory

Hybryda Tuner TV + Sat Avermedia

 

 

Zaczalem grać i tak:

Przeszedlem ostatnio całego najnowszego Call of Duty: Modern Warfare 2 i bylo wszystko ok, zadnej zwiechy ani nic.

Natomiast gram sobie czasem w wiedźmina, no i tu jest czasem problem mianowicie. Czasem gre włączam, i czasem od razu, czasem po paru minutach nastepuje wylaczenie ekranu (czarny ekran) dzwiek jest i tyle. I nic nie mogę zrobic. A czasem gram i nic sie nie dzieje w wiedzminie.

Co dziwnego na moim laptopie o konfigu kilka razy slabyszm z tym wiedzminem nigdy nie mialem takich problemow. A grafika w lapku moim jest ponad 4 slabsza , 7600go. Wiec podejrzewam zasilke, co myslicie????????

Aha, grafa 3 dmarki 2003 i 2005 przechodzi bez problemow z bardzo dobrym wynikiem.

 

Drugie pytanie,

W mojej grafie są az 2 wtyczki zasilajace, naturalnie podlacyzlem tylko jedną, bo tylko jedną mialem w zasilce , druga jest nie podłączona, moze to miec jakis zwiazek , wplyw na stabilnosć?

Niestety widzialem ze nowe zasilki tez maja tylko 1 wtyczke do zasilania grafy, wiec nie wiem co zrobic.

 

Dzieki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, iz zakupilem Geforce'a 8800GTS 512mb firmy gainward w sklepie ESC. Karta mi padla, w sklepie nie dostalem oczywiscie karty gwarancyjnej, jedynie fakture, jednak zapisalem sobie, ze karta ma 3 lata gwrancji. W sklepie karty tej juz oczywiscie nie ma ale mowia mi ze miala ona 2 lata gwraancji. Czy ktos moze posiada ten sam model i pamieta ile ta karta miala gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, iz zakupilem Geforce'a 8800GTS 512mb firmy gainward w sklepie ESC. Karta mi padla, w sklepie nie dostalem oczywiscie karty gwarancyjnej, jedynie fakture, jednak zapisalem sobie, ze karta ma 3 lata gwrancji. W sklepie karty tej juz oczywiscie nie ma ale mowia mi ze miala ona 2 lata gwraancji. Czy ktos moze posiada ten sam model i pamieta ile ta karta miala gwarancji?

 

http://www.gainward.com/main/support_detail.php?id=9

 

Napisz do sklepu, ze bedziesz dochodzic gwarancji u producenta Gainward skoro oni nie chca Ciebie honorowac, a jak sie wkurzysz, to napiszesz do "rzecznika praw kmonsumenckich".

Sprzedawca podpisuje umowe z Toba przy sprzedazy i od tego czasu jest okreslony czas gwarancji.

Musisz sobie to wywalczyc.

Karty nowej nie dostaniesz, ale musisz dostac karte w cenie zakupu Twojej zepsutej lub zwrot pieniedzy.

 

Wszystko posprawdzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kilka archiwalnych stron z innych sklepow, w ktorych ta karta rzeczywiscie miala 2 lata gwarancji, w tecj chwili wszytskie karty gainwarda tez maja 2 lata, jednak jestem niemalze pewny ze w ESC dawali 3 lata. Przydalby mi sie tutaj glos posiadacza takiej karty... Widze ze wyzej nie napisalem ale jesli dawali 3 to musza ja przyjac a jesli 2 to mam po gwarancji.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z karta EVGA GeForce 8800GTX KO 626/2000. Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry wyskakują artefakty i komputer się zawiesza. Czasem to też występuje przy normalnym użytkowaniu (przeglądanie neta, oglądanie filmów) ale o wiele rzadziej.

 

Pytanie czy w moim przypadku może pomóc wyczyszczenie karty + wymiana thermopadów i pasty na GPU ?

+ ewentualnie piekarnik ;) (tak jak to wcześniej wyczytałem)

 

Już prawie zdecydowałem się na zakup GTX 460 od MSI ale skoro mogę uratować moją obecną kartę, to przynajmniej spróbuje. Jak padnie to trudno, a jak się uda to ją sprzedam i te 2 stówki dołożę kupie HAWKa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem thermopady, nałożyłem nową pastę i jak na razie zero artefaktów, karta działa bez problemów :D

 

Tylko nie wiem czy te nowe thermopady są dobre, bo kupiłem takie o gr.1mm a jak rozkręciłem karte to się okazało, że fabryczne są cieńsze. Wyglądają jak biały plaster z elastyczną powłoką i są dużo cieńsze niż mi się wcześniej wydawało. Na oko mają około 0,3 - 0,5mm i nie wiem czy te nowe nie są za grube ?? Konkretnie mam na myśli dokładność docisku GPU do systemu chłodzenia, po zastosowaniu grubszych thermopadów na RAM.(przy okazji dowiedziałem się, że RAM jest Samsunga)

 

Pytam bo myślałem, że temperatury będę miał trochę niższe, a są na poziomie 76-80°C (idle) i po 90°C (stress) Pastę dałem ZALMANA ZM-STG2 a thermopady 3M 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem thermopady, nałożyłem nową pastę i jak na razie zero artefaktów, karta działa bez problemów :D

Tylko nie wiem czy te nowe thermopady są dobre, bo kupiłem takie o gr.1mm a jak rozkręciłem karte to się okazało, że fabryczne są cieńsze. Wyglądają jak biały plaster z elastyczną powłoką i są dużo cieńsze niż mi się wcześniej wydawało. Na oko mają około 0,3 - 0,5mm i nie wiem czy te nowe nie są za grube ?? Konkretnie mam na myśli dokładność docisku GPU do systemu chłodzenia, po zastosowaniu grubszych thermopadów na RAM.(przy okazji dowiedziałem się, że RAM jest Samsunga)

Pytam bo myślałem, że temperatury będę miał trochę niższe, a są na poziomie 76-80°C (idle) i po 90°C (stress) Pastę dałem ZALMANA ZM-STG2 a thermopady 3M 1mm.

 

Albo jak pisales thermopady za grube, albo za duzo/malo pasty nalozyles.

To duzy rdzen i nie moze tam byc duzo pasty.

 

Mozna zrobic probe....

Zdemontuj chlodzenie i sciagnij thermopady z wszystkich pamieci.

Zaloz chlodzenie i uruchom komputer.

Bez obciazenia karcie nic sie nie stanie.

Wejdz do programu afterburner i obniz taktowanie pamieci o np. 100 mhz.

Teraz obciaz karte jakims programem i sprawdz temperatury gpu.

Jak pasta jest poprawnie nalozona i docisk jest dobry (thermopadow nie ma), to temperatury gpu powinny byc o wiele nizsze niz te co podales wyzej a radiator powinien doslownie parzyc.

Jak wlasnie tak bedzie, to bedzie oznaczac, ze thermopady sa za grube i bedziesz musial kupic jak najciensze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dobrze widze?

2 wtyczki zasilania PCI-E?

 

Czy mógłby się ktoś kompetentny wypowiedzieć czy zasilacz TOP 526P6 uciągnie GeForca 8800 GTX Nvidi? Jego faktyczna moc uciągu to 400V i ma tylko 1 x 6 PIN. Czy po dodaniu drugiego zasilania Y-Stromadapter 4 Pin 5,25 Zoll 6 Pin PCIe PCI-Express wszystko będzie działało poprawnie i komputer się nagle nie zhajcuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat gdyż udało mi się bezproblemowo wskrzesić 8800GTS 320MB metodą piekarnikową, niech to będzie kolejny argument "za" by reanimować te już kilkuletnie, jednak nadal dające radę karty.

 

Jeśli ktoś nie jest wtajemniczony, a karta mu padła, wyświetla pionowe pasy, powoduje BSODy itd. to polecam poszukać "pieczenie karty" na Youtube. Ja od siebie dodam: 9 minut w ok. 190*C

 

Można próbować odzyskiwać termopady (a jest ich dużo! Ja kupiłem nowe, ale za mało...) dodatkowo przesmarować je dowolną pastą termo, tym bardziej ,ze trzeba się liczyć z tym, że pewnie za pół roku czeka mnie kolejne wypiekanie (to druga awaria, pierwsza była na gwarancji)

 

[EDIT]

Patrzcie, posta pisałem 21 lipca, a dziś jest 21 sierpnia. Zgadnijcie cóż to ja trzymam w łapkach mych? Dodam, że to coś jest jeszcze ciepłe!

 

Tak, tak, znowu :) Tym razem nie tak brutalnie, jak odpalam coś w 3D to czasem miga ekran i rzuca komunikat, że sterownik odzyskał sprawność po awarii, czasem tej sprawności nie odzyskuje i następował reset, po trzecim resecie postanowiłem skorzystać z faktu, że jeszcze koledze 7950 nie oddałem i znowu downgrade, awaryjnie wsadziłem też jakąś kartę na PCI :P Pora kupić Mozarellę, szyneczkę i sos pomidorowy i znów wpadam do kolegi na pieczenie 2 w jednym :)

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...