Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już zamówiłem 320, ati jest sporo droższe, wpieprza prąd, cholernie głośne, 640 tez duzo droższa, poza tym niewazne co sie kupi pod dx10 i tak będzie ciąc.... wymienie tego gts jak tylko wyjdzie g90 :)

No to witamy w gronie NV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider: Anniversary działa pięknie! Grafa może jest trochę "niedzisiejsza" w stosunku do ostatnich superprodukcji ale... 16aa (1280) gra w ogóle nie zwalnia poniżej 30-40fps i słownie zero zaciachów, czy dziwnych spowolnień!

 

Twój Boże... żeby wszystkie gry tak dobrze śmigały jak TR:A.

 

Jest to pierwsza gra (prócz wiekowego Bloodlines) od czasów wymiany na G80320MB, która śmiga po prostu bez jakichkolwiek zastrzeżeń...

 

PS

Dobra gra swoją drogą...

Edytowane przez revok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsza gra (prócz wiekowego Bloodlines) od czasów wymiany na G80320MB, która śmiga po prostu bez jakichkolwiek zastrzeżeń...

to co ty za kompa masz? ja na viście odpalam gry w full detalach i mi nie zacinają (nie mówię o najnowszych- te odpalam na xp)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz są najlepsze stery do 8800? Teraz mam 158.27 ale są betki 158.45 zmienić czy nie? Jakiem teraz macie stery bo ostatnio trochę ich wyszło i jest mały zamęt po tym jak wprowadzili serię 158.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz są najlepsze stery do 8800? Teraz mam 158.27 ale są betki 158.45 zmienić czy nie? Jakiem teraz macie stery bo ostatnio trochę ich wyszło i jest mały zamęt po tym jak wprowadzili serię 158.

rozumiem, że o vistę chodzi - ja mam 158.45 i wszystko działa pięknie i ślicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesc zegar shaderow 8800GTX na 1500Mhz, tak jak ma Ultra? W Rivie nie widze takiej opcji...

Programem o nazwie Nibitor . Zgrywasz bios na dyskietkę,edytujesz i flash'ujesz grafę.

Ustawiłem sobie nim takty 621/2000 i shadery na 1500.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moj komp to:

e6600 (nie krecony)

Patriot 2x1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Asus P5B Deluxe/WiFi

Be-quiet Straight Power BQT E5-500W

EVGA 8800GTX AC3

 

Stery do wszystkiego aktualne, bios do plyty rowniez

 

Problem polega na tym ze komputer wiesza sie (w aplikacjach 3D gry 3dmarki itp.). Zwiechy sa dosc dziwne bo np. w 3dmarkach zwiesi sie np. na tescie "smok" pomysli chwile pogubi czesc textur i pojdzie dalej lecz tam znow od razu zwiecha (nawet ekran nie zdazy rozjasnic na maxa sceny) tak jest wstanie przejsc caly test i wywalic punkty lecz po ponownym zaladowaniu 3dmarka ziwecha kompletna szybki "niebieski" i restart. Po restarcie komp smiga i nie da sie go zarznac ;] .Te same problemy sa w grach tylko ze z nich czasami udaje sie wyjsc lecz po ponownym wlaczeniu niespodzianaka reset ;].

Gdy wylacze WiFi na plycie w 3DMarkach zawiesi sie dopiero na drugim wlaczeniu.

 

Wczesniej mialem Geli Ultra wyslalem ze to ich wina niestety pomylka :/, zasilacz to samo podmianka nic nie dawala, plyta byla w serwisie odeslali ze sprawna :/

 

Teraz testuje kompa na 8500gt chodzi zadnych problemow...

 

Wina Evga czy moze jednak plyta bo to dosc dziwne ze gdy wylacze wifi zawiesi sie dopiero za 2 razem :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem o nazwie Nibitor . Zgrywasz bios na dyskietkę,edytujesz i flash'ujesz grafę.

Ustawiłem sobie nim takty 621/2000 i shadery na 1500.

A na ile można w GTS'ie podkręcić shadery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moj komp to:

e6600 (nie krecony)

Patriot 2x1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Asus P5B Deluxe/WiFi

Be-quiet Straight Power BQT E5-500W

EVGA 8800GTX AC3

 

Stery do wszystkiego aktualne, bios do plyty rowniez

 

Problem polega na tym ze komputer wiesza sie (w aplikacjach 3D gry 3dmarki itp.). Zwiechy sa dosc dziwne bo np. w 3dmarkach zwiesi sie np. na tescie "smok" pomysli chwile pogubi czesc textur i pojdzie dalej lecz tam znow od razu zwiecha (nawet ekran nie zdazy rozjasnic na maxa sceny) tak jest wstanie przejsc caly test i wywalic punkty lecz po ponownym zaladowaniu 3dmarka ziwecha kompletna szybki "niebieski" i restart. Po restarcie komp smiga i nie da sie go zarznac ;] .Te same problemy sa w grach tylko ze z nich czasami udaje sie wyjsc lecz po ponownym wlaczeniu niespodzianaka reset ;].

Gdy wylacze WiFi na plycie w 3DMarkach zawiesi sie dopiero na drugim wlaczeniu.

 

Wczesniej mialem Geli Ultra wyslalem ze to ich wina niestety pomylka :/, zasilacz to samo podmianka nic nie dawala, plyta byla w serwisie odeslali ze sprawna :/

 

Teraz testuje kompa na 8500gt chodzi zadnych problemow...

 

Wina Evga czy moze jednak plyta bo to dosc dziwne ze gdy wylacze wifi zawiesi sie dopiero za 2 razem :/ ?

hmm spróbuj w drugim wolniejszym slocie PCIe jeśli w drugim bedzie to samo to pewnie bedzie wina karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile można w GTS'ie podkręcić shadery ?

Gdzieś czytałem że do 1600 spokojnie ale ustawiłbym mniej i ew. testował potem wyżej. Nie wiem jak sie ma wydajność w grach do kręcenia shaderów nie kręcąc rdzenia i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że do 1600 spokojnie ale ustawiłbym mniej i ew. testował potem wyżej. Nie wiem jak sie ma wydajność w grach do kręcenia shaderów nie kręcąc rdzenia i pamięci.

Jak jeszcze mialem GTSa, to niestety nie probowalem osobno krecic shaderow, ale z poziomu RivaTunera u mnie dalo sie podkrecic do takich wartosci jak ponizej

OC rdzen/shader/pamiec na poziomie >>> 684/1566/1107(2214).

Dołączona grafika

Nastepne wyzsze ustawienie jakie lapal rdzen bylo juz niestabilne (shader wtedy chyba cos ponad 1600MHz)... ale to pewnie tez od egzemplarza zalezy :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto mój nowy BFG 8800gts320

post-13597-1181847784_thumb.jpg

 

Myśle,że dałby rady więcej,ale jest problem (niebijcie jeśli było już o tym :oops: ).

Otóż zawsze kiedy przesadze z OC to karta zamiast artefaktów po prostu zawiesza kompa (no chyba ze tak sie to objawia w g80).

Przy 650/900 wszystko smiga ładnie,ale juz przy np 670/900 lub 650/920 po prostu wysypka xp (nie restart tylko zwiecha).

System nowy,nowe stery (158.27) itd (reszta hardware w podpisie), niewiem czy to koniec karty, czy wina czegos innego :(

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to temperatury (idle gpu53,mem 41-load gpu 71-75, mem 55).

Imo temp nie takie złe,ale mogłyby być niższe,ale ten cho..rny wiatrak ciągle tylko na 60% i za chiny ludowe niechce więcej (sprawdzalem w biosie ustawione na 100%, riva też na 100% pokazuje,ale przy próbie zmiany na 99% to odrazu na 25% przeskakuje).

 

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij chłodzenie i sprawdź jakie maz pamięci. Obstawiam, że są to kości 1.2ns, skoro nie chca iść na 1000MHz.

 

Co do obrotów wentyla. Nic prostszego, RivaTuner i jazda:

 

Dołączona grafika

 

Odnoście OC, w G80 objawia się właśnie ono zwisami, a nie artami (rdzeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z wiatrakiem sprawa załatwiona, tylko dlaczego ta zakładka nie działa ???

post-13597-1181852613_thumb.jpg

 

Szkoda tylko ze to i tak ustawia wiatrak na sztywno,a powinna być przecież automatyczna płynna regulacja. Chyba ze ja znowu czegos nie widze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty za kompa masz? ja na viście odpalam gry w full detalach i mi nie zacinają (nie mówię o najnowszych- te odpalam na xp)...

Heh... widać grasz 15 minut i masz dość... :)

 

Tutaj nie chodzi o to, że karta mi nie działa na full detalach, aa, hdr itp. Cały pic polega na tym, że ta grafa spokojnie chodzi na tych ustawieniach min 30fps... ale działa np. 30min potem spadki mam do 10-20fps.

 

Mój konfig skoro pytasz (aczkolwiek nie ma to znaczenia bo winna jest karta graficzna):

Opty144@2.8ghz - ScytheNinja&Fander120

ASUS A8R32-MVP Deluxe - chłodzenie na mostkach wymienione na Zalmany

G.Skill HZ 2x1024 (500@550)

Audigy2 Platinum

2xHDD Samsung 250GB - Raid0

 

Nieszczęsny Asus 8800GTS 320MB (@650/2000)

Reszta gratów...

 

Visty jeszcze nie mam, ale dam sobie głowe pokroić, że będzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... widać grasz 15 minut i masz dość... :)

 

Tutaj nie chodzi o to, że karta mi nie działa na full detalach, aa, hdr itp. Cały pic polega na tym, że ta grafa spokojnie chodzi na tych ustawieniach min 30fps... ale działa np. 30min potem spadki mam do 10-20fps.

 

Mój konfig skoro pytasz (aczkolwiek nie ma to znaczenia bo winna jest karta graficzna):

Opty144@2.8ghz - ScytheNinja&Fander120

ASUS A8R32-MVP Deluxe - chłodzenie na mostkach wymienione na Zalmany

G.Skill HZ 2x1024 (500@550)

Audigy2 Platinum

2xHDD Samsung 250GB - Raid0

 

Nieszczęsny Asus 8800GTS 320MB (@650/2000)

Reszta gratów...

 

Visty jeszcze nie mam, ale dam sobie głowe pokroić, że będzie to samo...

Chyba 648 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to, że karta mi nie działa na full detalach, aa, hdr itp. Cały pic polega na tym, że ta grafa spokojnie chodzi na tych ustawieniach min 30fps... ale działa np. 30min potem spadki mam do 10-20fps.

było już o tym w tym wątku, zobacz może tobie też pomoże, http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=91118

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... widać grasz 15 minut i masz dość... icon_smile3.gif

NIe, gram po parę godzin czasami - chociażby w TDU czy NFS:Carbon. Nie mam problemu, a też mam tego "nieszczęsnego ASUSa". Nie wiem od czego to zależy, ale działa mi wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe, gram po parę godzin czasami - chociażby w TDU czy NFS:Carbon. Nie mam problemu, a też mam tego "nieszczęsnego ASUSa". Nie wiem od czego to zależy, ale działa mi wszystko dobrze.

W TDU nie da się grać na G80 tak tnie - klatek 40 na 4aa (1280x1024), a w mieście tnie jak dziki dorożkarz... czekać na patcha (to dzisiaj miała być premiera!!!) - bam! A tak swoją drogą to ta gra mi nie zwalnia fps... hmmmm...

 

Aneks:

oh... um... o.. uhuh... i.. i.. i.. zasilacz mam jeszcze z Tagana 530W, żeby mi osprzęt nie pyszczył menda...

 

PS

Proponuje odpalić Stalkera/Feara (najlepiej w dodatek i pobiegać obok kościoła na początku samym - no masakra)/Obliviona z Frapsem i pograć troszkę - zobaczysz jak Ci lecą fpsy na pysk... bo absolutnie nie uwierzę Ci w, że spośród setek ludzi zgłaszających ten problem akurat TY go nie masz... aczkolwiek nie myśl sobie, że Ci go życzę, czy coś... oj nie nie nie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też go nie mam i weź walerianki się napij. Powinno pomóc.

 

Nie no ... Pajac do mnie przemówił... wiesz... w sumie ja też już nie mam tego problemu... jaja sobie robilem... :mur:

 

2648731[/snapback]

było już o tym w tym wątku, zobacz może tobie też pomoże, http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=91118

 

Pozdrawiam

 

Heh wątek odwiedzam nałogowo już od miesiąca... ale dzięki anyway. :)

 

Aha... nie ma na to rozwiązania... póki co.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez revok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź przystopuj trochę misiek. Ten "pajac" to trochę nie na miejscu chyba i w złym kontekście użyty. Widać waleriana wskazana jak najbardziej. Napisałem, że u mnie(i nie tylko u mnie) ten problem nie występuje i poradziłem grzecznie co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności a Ty obrażając mnie wmawiasz, że jednak się mylę. Widzę w Twoim profilu, że masz inne zainteresowania prócz bezsensownego wydawania pieniędzy na niepotrzebny upgrade sprzętu więc proponuje również, tak na uspokojenie to gotowanie, mycie okien, i zmywanie naczyń... Chyba, że gary przypalają Ci zupę, ramy wylatują z futryn a talerze roztrzaskują się na podłodze... wtedy nic nie rób... połóż się i oddychaj, oddychaj głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E do d...y z tą Rivą, przewodnik oczywiście ładny i przejrzysty,ale kiedy próbuje użyć opcji "Force driver version" ta ciągle wraca do nieaktywnej i cały profil do [gluteus ...]

 

Tak czy inaczej teraz mam inny problem.Otóż, grafika jak najbardziej płynna (>100 klatek w bf2,stalker też smiga jak trzeba), ale przy szybkim rozglądaniu się widze,jak obraz "najeżdża/renderuje (?)" się, tzn. najbardziej to widać na budynkach, czy drzewach. Powstają coś jak "schodki" na ułamek sekundy (wrzuce fotke jak mi sie uda zrobic).

 

post-13597-1181931050_thumb.jpg

Na screenie bardzo słabo to widać,ale na żywo jest gorzej.

Troche to irytuje zwłaszcza w fps'ach.

Niewiem czy to wina monitora,bo mam lcd,ale sprawdzalem na crt i to samo.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej teraz mam inny problem.Otóż, grafika jak najbardziej płynna (>100 klatek w bf2,stalker też smiga jak trzeba), ale przy szybkim rozglądaniu się widze,jak obraz "najeżdża/renderuje (?)" się, tzn. najbardziej to widać na budynkach, czy drzewach. Powstają coś jak "schodki" na ułamek sekundy (wrzuce fotke jak mi sie uda zrobic).

efekt 'schodków' (jak dobrze zrozumiałem) to efekt WYŁĄCZONEGO vsync'a, włącz i powinno pomóc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...