Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

@jurek911

Pewnikiem trafiłes na bfg z pamiątkami innymi niż 1,1 :(. Mój pond 1000 lata więc spewnością są 1,1 aczkolwiek kusi mnie juz śruborek i demontarz chłodzenia . Już szukam jakiś dodatkowych woltów ale coś mi to kiepsko idzie ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurek911

Pewnikiem trafiłes na bfg z pamiątkami innymi niż 1,1 :(. Mój pond 1000 lata więc spewnością są 1,1 aczkolwiek kusi mnie juz śruborek i demontarz chłodzenia . Już szukam jakiś dodatkowych woltów ale coś mi to kiepsko idzie ;).

eee ja to mam zawsze pecha,jak kupilem 6800le to wsio spoko,arty tylko w jednej grze byly....mojej ulubionej :angry:

 

Też patrzyłem już za pencil modem,ale strata gwary mnie nie rajcuje :(

Zresztą zapodałem przed chwilką demo nowego Colina, wszystkie dostepne z menu opcje w prawo :D 30-37fps przy 650/900.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Aczkolwiek chciałbym Cię pobić w Sanktuary demo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co kupowalem gtx skoro gts320 jest tak cudowną kartą.

typowe dla polańskich - swoje chwalicie cudzego nie znacie...

gts- ktos napisal dobra karta po dx10 - 2xgtx jest do [gluteus maximus] wiec nie oszukujcie sie ze macie fury

gtx, gts jak dla mnie to dobre karty do dx9 a jak ktos z braku kasy sie oszukuje to niech chociaz nie pisze pierdół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kipek

Słuchaj gtx jest lepszy ale zwróć uwagę na wyniki choćby w sanctuary. Najlepszy wynik jak dotąd na gtx to 4000 pkt na gtsach mamy nie wiele mniej o jakies 200 - 300 pkt . Jednak 1000pln a 1800pln to znaczna różnica.

I proszę Cię nie pisz o braku kasy bo ona się zawsze znajdzie jak jest potrzebna, ale wydawać ją wprost nie proporcjonalnie do osiągów to bez sensu. Zobaczymy jak będzie wyglądał rozwój sytuacji dalej może gtx nagle stanie się 2 x szybszy od gtsa ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andare

i po co kupowalem gtx skoro gts320 jest tak cudowną kartą.

typowe dla polańskich - swoje chwalicie cudzego nie znacie...

gts- ktos napisal dobra karta po dx10 - 2xgtx jest do [gluteus maximus] wiec nie oszukujcie sie ze macie fury

gtx, gts jak dla mnie to dobre karty do dx9 a jak ktos z braku kasy sie oszukuje to niech chociaz nie pisze pierdół

Nikt tu sie nie oszukuje tylko pisza prawde. Do DX10 raczej nie bedzie sie nadawac 8600GTS w dol, ale taki 8800GTS320 powinien sobie poradzic w grze w pelnych detalach w 1024x768. Poza tym czy to aby zawsze musza byc pelne detale? Grunt by bylo dx10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kipek

Słuchaj gtx jest lepszy ale zwróć uwagę na wyniki choćby w sanctuary. Najlepszy wynik jak dotąd na gtx to 4000 pkt na gtsach mamy nie wiele mniej o jakies 200 - 300 pkt . Jednak 1000pln a 1800pln to znaczna różnica.

I proszę Cię nie pisz o braku kasy bo ona się zawsze znajdzie jak jest potrzebna, ale wydawać ją wprost nie proporcjonalnie do osiągów to bez sensu. Zobaczymy jak będzie wyglądał rozwój sytuacji dalej może gtx nagle stanie się 2 x szybszy od gtsa ;).

Nie do końca masz rację , ten wynik 4000 był na procku 3,2G ja robiłem na 3,04 z taktami 621 i miałem 184,4 fps , gdzie tamten miał 191.

Teraz dalej , podkręcilem na 648 i nic 2 klatki więcej tylko , wyłączyłem AF i nic wyniki te same może z 6 klatek różnicy.

niestety w tym teście za bardzo proc sie liczy i GTX nie jest w stanie sie rozbujać , kolejne podnoszenie taktów proca o 200 daje okolo 10 fps , a podnoszenie taktów GPU czy pamięci na grafie praktycznie nic.Sytuacja ulegnie zmianie pod DX10 gdzie procek nie będzie miał takiego znaczenia w DX9 niestety GTX jest ostro hamowany przez CPU.Odpal sobie jakieś dema DX10 a zobaczysz na jakim poziomie jest tam użycie CPU.....dlatego co do różnic w wydajności pomiędzy GTS a GTX i zainstalowaną pamięcia na karcie trzeba poczekać na pierwsze tytuły DX10 gdzie textury mają o wiele większą rozdziałkę i proc nie ma tyle do gadania.

ps... odpal sanctuary w 1280 z takimi samymi ustawieniami a zobaczysz większą różnicę między GTS a GTX w 1024 kończy się proc.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację , ten wynik 4000 był na procku 3,2G ja robiłem na 3,04 z taktami 621 i miałem 184,4 fps , gdzie tamten miał 191.

Teraz dalej , podkręcilem na 648 i nic 2 klatki więcej tylko , wyłączyłem AF i nic wyniki te same może z 6 klatek różnicy.

niestety w tym teście za bardzo proc sie liczy i GTX nie jest w stanie sie rozbujać , kolejne podnoszenie taktów proca o 200 daje okolo 10 fps , a podnoszenie taktów GPU czy pamięci na grafie praktycznie nic.Sytuacja ulegnie zmianie pod DX10 gdzie procek nie będzie miał takiego znaczenia w DX9 niestety GTX jest ostro hamowany przez CPU.Odpal sobie jakieś dema DX10 a zobaczysz na jakim poziomie jest tam użycie CPU.....dlatego co do różnic w wydajności pomiędzy GTS a GTX i zainstalowaną pamięcia na karcie trzeba poczekać na pierwsze tytuły DX10 gdzie textury mają o wiele większą rozdziałkę i proc nie ma tyle do gadania.

ps... odpal sanctuary w 1280 z takimi samymi ustawieniami a zobaczysz większą różnicę między GTS a GTX w 1024 kończy się proc.

 

A ja nie wiem skąd macie takie wyniki , na tym co w podpisie tylko grafika na seryjnym 140FPS i 2900 SCORE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS moze i jest dobry ale na jaka rozdzielczosc? Max 1280x1024.

 

Ktos kto kupuje GTX-a nie kupuje dla rozdzielczosci 1280x1024 i nizszych tylko do wyzszych.

A po co kupowac karte do wyzszych rozdzielczosci jesli monitor, ktory sie posiada nie wytrzyma wyzszej rozdz. np. 1600x1200 lub wyswietli ale w marnej rozdzialce?

Wydawac kilka ladnych stow na karte, ktorej monitor nie obsłuży? Przesadzacie z ta "WIELKA" roznica miedzy GTS a GTX. Przeciez 8800GTS to nie 8600... I sadze, ze spokojnie 8800GTS pociagnie grafe wyzsza niz 1280x1024...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zatem róznica 300 z 4000 to jest 3700 , a ja mam 2900 zatem ???? gdzie jest 800pkt ???

przy ustawieniach jak w podpisie powinno być ok 3600-3700 u ciebie....sprawdz może masz AA na sztywno w sterach włączone bo coś nie tak z twoim wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniach jak w podpisie powinno być ok 3600-3700 u ciebie....sprawdz może masz AA na sztywno w sterach włączone bo coś nie tak z twoim wynikiem.

 

A kolega czytał co napisałem - grafa seria

 

No i mam FPS 166.3 i 3526 SCORE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega czytał co napisałem - grafa seria

 

No i mam FPS 166.3 i 3526 SCORE :D

:) heh trochę mnie p.... wynik OK...ja przy taktach proca 3,04 wyżej jak 189 nie mogę wycisnąć ..........

a weź odpal te same opcje w 1280x1024 jak możesz............

Dołączona grafika

u mnie 140,1 fps w 1280x1024

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki konio popatrz na mojego procka i masz screena ;) Gts na 650 i memki na 1000 tylko dodam ;) ogranicza mnie proc , na Twoim c2duo prawie by było jak gtx akurat w tym teściku jestem tego pewny. Specjalnie jutro sobie złożę c2duo 4 you i zobaczymy :P tylko 4300 bo takie mam na stanie .

post-7299-1182375307_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, ale tak jak juz ktos pare postow wyzej podsumowal, jeden kupi GTS, bo nie widzi sensu placic wiecej i miec wieksza wydajnosc na GTX, to co osiagnie na GTS mu w zupelnosci wystarcza, a drugi ma pieniadze, ewentualnie posiada monitor z natywna wysoka rozdzielczoscia i raczej innego wyjscia nie ma.

 

BTW. moj wynik w rozdzialce 1280x1024

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki konio popatrz na mojego procka i masz screena ;) Gts na 650 i memki na 1000 tylko dodam ;) ogranicza mnie proc , na Twoim c2duo prawie by było jak gtx akurat w tym teściku jestem tego pewny. Specjalnie jutro sobie złożę c2duo 4 you i zobaczymy :P tylko 4300 bo takie mam na stanie .

drugie jajko wiele tu nie da ale do 120 powinno podejść.Szkoda że moj idzie max obecnie na fsb 380 , kiedys łajza bujała na 3,5 około stabilnie a nie chce mi sie kombinować , albo płyta cosik się wali .

może zrobi test ktoś komu pójdzie na 3,5-6Ghz ....

Nie mam czasu bawic się z biosem i obecnie 24/7 buja na 3,04 i czasem do smarków brakuje tych 500Mhz :)

Natomiast GTX konczy się na 648/1020 stabilne, ale na codzien chodzi na 621/1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...