Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z tempami na moim 8800GTX. Blok EK a tempy w idle to 80*C :sad: na pamięciach pasta Zalman a na rdzeniu AS5. Blok dokręcony. Co to może być ? Mierzone Everestem Ultimate Edition 2006.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tempami na moim 8800GTX. Blok EK a tempy w idle to 80*C :sad: na pamięciach pasta Zalman a na rdzeniu AS5. Blok dokręcony. Co to może być ? Mierzone Everestem Ultimate Edition 2006.

A na reszcie podzespołów WC trzyma normalne temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tempami na moim 8800GTX. Blok EK a tempy w idle to 80*C :sad: na pamięciach pasta Zalman a na rdzeniu AS5. Blok dokręcony. Co to może być ? Mierzone Everestem Ultimate Edition 2006.

a jestes pewien, ze blok nie jest zapowietrzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos gdzie mozna teraz najtaniej dostac GTXa? narazie znalazlem MSI za 1900 w gralu, ktos widzial taniej?

 

pozdro ;)

za 1893,44,- mam w hurcie w komputroniku Gainward Bliss. :-) nieduża różnica.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grala mam 5 minut ;) a czyms sie rozni ten gainward od MSI? pomecze was troche nigdy nie mialem NV :P

Tym że Gainward zszedł na psy i serwis ma fatalny... Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien, ze blok nie jest zapowietrzony?

W sumie jest to możliwe. Teraz po włączeniu kompa miałem 60*C na GPU i rośnie. Wezmę się za to dziś. A tak wogóle to jakie tempy powinienem mieć i jaką pastę polecacie ? Jeśli ta AS5 jest do kitu to jutro mogę podjechać do Cooling.pl i coś kupić. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja AS uzywam od dawien dawna i nigdy nie narzekałem ;)

Ja również, zawsze dobrze spełniała swoje zadanie, ale już prawie mi się skończyła i zastanawiam się nas pastą Zalman'a... :) Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest to możliwe. Teraz po włączeniu kompa miałem 60*C na GPU i rośnie. Wezmę się za to dziś. A tak wogóle to jakie tempy powinienem mieć i jaką pastę polecacie ? Jeśli ta AS5 jest do kitu to jutro mogę podjechać do Cooling.pl i coś kupić.

Po pierwsze to chyba EK daje pady na ramy etc, dwa zdejmij blok z karty i zobacz jak z dociskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemem spowolnienień opisanym na poprzednich stronach to jest straszliwa lipa. To już chybA ATI lepsze. Chyba bym się wściekł, gdybym kupił karte całkiem drogą i takie coś by wystąpiło. Masakra. Argument, że w przyszłych tytułach będzie już chodzić dobrze też jest bez sens: bo do przyszłych tytułów to lepiej kupić 8900 czy cośpodobnego, a teraz np 7900gto.

 

Czy któraś z osób z tego forum usksarżających się na spadki napisała maila do Nvidii/producenta karty? Co odpowiedzieli?

 

EDIT: Dziwne, że problem nie został uchwycony w tak licznych testach różbnych redakcji (przynajmniej polskich).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przyszłych tytułów to lepiej kupić 8900

To 8900 ma w końcu się pojawić?, najpierw czytałem wielkie zapowiedzi, modele kart, a potem napisano, że owa seria w ogóle nie ujrzy światła dziennego, a od razu wypuszczone zostanie G90 G92. :huh: Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo ;) wiec wole kupic w sklepie do ktorego mam 5 minut i znam go ;)

Kup w gralu , taniej niż 1900 obecnie nie znajdziesz. , ale osobiśćie od MSI wolalbym tego leadteka mimo iż 100 drożej

2671387[/snapback]

To 8900 ma w końcu się pojawić?, najpierw czytałem wielkie zapowiedzi, modele kart, a potem napisano, że owa seria w ogóle nie ujrzy światła dziennego, a od razu wypuszczone zostanie G90. :huh:

.. nie ani 8900 ani g90 , będzie G92 późną jesienią lub zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 8900 ma w końcu się pojawić?, najpierw czytałem wielkie zapowiedzi, modele kart, a potem napisano, że owa seria w ogóle nie ujrzy światła dziennego, a od razu wypuszczone zostanie G90 G92. :huh:

Sorry, chodziło mi raczej o przyszłą generację kart i "skrótowo" napisałem "8900".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. :)

 

Ale i tak G92 wydajnościowo ma być pomiędzy 8800GTS, a 8600GTS - bez rewelacji.

No co ty ....G92 według zapowiedzi NV będzie miał 2 razy większą wydajność od GTX ...

Samo GPU będzie w stanie wykonać 2 razy więcej obliczeń od najszybszego obecnie GTXa....

G92 będzie najszybszą z nowej seri .... poprostu nie uzyli 90 jako podstawowej...

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemem spowolnienień opisanym na poprzednich stronach to jest straszliwa lipa. To już chybA ATI lepsze. Chyba bym się wściekł, gdybym kupił karte całkiem drogą i takie coś by wystąpiło. Masakra. Argument, że w przyszłych tytułach będzie już chodzić dobrze też jest bez sens: bo do przyszłych tytułów to lepiej kupić 8900 czy cośpodobnego, a teraz np 7900gto.

 

Czy któraś z osób z tego forum usksarżających się na spadki napisała maila do Nvidii/producenta karty? Co odpowiedzieli?

 

EDIT: Dziwne, że problem nie został uchwycony w tak licznych testach różbnych redakcji (przynajmniej polskich).

nVIDIA MILICZY a problem znany juz od miesiecy najstarsze posty na ten temat tuz po premierze g80. Ludzie przedstawiali odpowiediz od XFX BFG itd ktore to firmy stwierdzily ze nvidia nad tym pracuje..tiaa...

Co do spadkow, ciezko to opisac bo wiesz.... ja pierwszego dnia porobilem testy 3dmarki pogralem we wszystko co mialem pocieszylem sie i nie zauwazylem spadkow:) tak samo robia redakcje testuja kilkanascie gier, karte dostaja nieraz na 24 godziny, to wypada raptem po godzinie na tytul + ciagle zmiany ustawien i rozdzielczosci powoduja ze zadko ktora redakcja w jeden tytul bedzie wyzynac kilka godzin,

Jednak jak siadziesz do Gothica 3 na kilka godzin 2-3 i nagle zauwazysz.... i tyle. To nie jest tak ze po 5 minutach grac sie nie da, pozatym tdu grasz 2 godziny masz 65 fps nagle masz 30 , ALT +TAB i znowu 65 fps:) wiec nie przesadzajmy ze jest to jakies takie straszne itd, (no chyba ze jak w gothicu nie dziala alt+tab:D) bo przerwa w grze trwa chwile ( alt tab kilka sek) grac sie da i gry lataja, poporostu czlowieka to irytuje i tyle.

Nadal polecam 8800 320 nawet ze spowolnieniami bo to potwor!

Gorsze byly freezy na 6800, pozatym 30fps to niektorzy maja maxymlanie w tdu:) ale to juz zlosliwosc:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w gralu , taniej niż 1900 obecnie nie znajdziesz. , ale osobiśćie od MSI wolalbym tego leadteka mimo iż 100 drożej

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7748 .

ponoc niczym sie nie roznia :huh: :huh: sprecyzuj zamiar swojej wypowiedzi ;)

 

w gralu maja opis ze MSI ma lepsze takty od tego leadteka

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVIDIA MILICZY a problem znany juz od miesiecy najstarsze posty na ten temat tuz po premierze g80. Ludzie przedstawiali odpowiediz od XFX BFG itd ktore to firmy stwierdzily ze nvidia nad tym pracuje..tiaa...

Co do spadkow, ciezko to opisac bo wiesz.... ja pierwszego dnia porobilem testy 3dmarki pogralem we wszystko co mialem pocieszylem sie i nie zauwazylem spadkow:) tak samo robia redakcje testuja kilkanascie gier, karte dostaja nieraz na 24 godziny, to wypada raptem po godzinie na tytul + ciagle zmiany ustawien i rozdzielczosci powoduja ze zadko ktora redakcja w jeden tytul bedzie wyzynac kilka godzin,

Jednak jak siadziesz do Gothica 3 na kilka godzin 2-3 i nagle zauwazysz.... i tyle. To nie jest tak ze po 5 minutach grac sie nie da, pozatym tdu grasz 2 godziny masz 65 fps nagle masz 30 , ALT +TAB i znowu 65 fps:) wiec nie przesadzajmy ze jest to jakies takie straszne itd, (no chyba ze jak w gothicu nie dziala alt+tab:D) bo przerwa w grze trwa chwile ( alt tab kilka sek) grac sie da i gry lataja, poporostu czlowieka to irytuje i tyle.

Nadal polecam 8800 320 nawet ze spowolnieniami bo to potwor!

Gorsze byly freezy na 6800, pozatym 30fps to niektorzy maja maxymlanie w tdu:) ale to juz zlosliwosc:D

Ok, no ale np w Oblivionie problem pojawia się w 5-10min niektórym, a co dopiero jak doinstaluje się różne modyfikacje graficzne (np ulepszone textury). Nie wiadomo też, jak będzie w przyszłości, tzn z nowymi grami, które będą jeszcze bardziej pamięciożerne niż Oblivion. IMO to wielki skandal: na zachodnich forach można znaleźć wiele postów, w których ludzie skarżą się, że kupili GTS, GTX za tyle to a tyle $$$ i im zwalnia i cyrki robi. Co więcej, problem dotyczy całej serii 8xxx, tylko z oczywistego względu w wolniejszych modelach trudno uchwycić tak spektakularne spadki. Jedyne (raczej średnie) pocieszenie jest takie, że NV pewnie będzie w przyszłości wyczulona na ten problem.... Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty ....G92 według zapowiedzi NV będzie miał 2 razy większą wydajność od GTX ...

z najnowszych wiesci wynika, ze g92 nie bedzie niczym szczegolnym oprocz 65nm ;)

"he info tells us that the next mid-range card will feature the G92 and will have 512 MB, a 256-bit memory interface and that it will perform better than the 8600 GTS and right under the 8800 GTS. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnikiem tak.

Ja jednak pobawie sie na innym kompie, bo mnei dobija fakt jak jeden ma a drugi nie spowolnienia... buu co do Obka, mam nawalone pelno modow i upiekszaczy wczoraj gralem 2 godziny fps jak zyletka:) (odpukac:D) tak wiec jest swoista loteria z tym g****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy powinienes miec duzo nizsze.

Ja uzywam AC5 i mam blok Inno temp w idle po 3 godzinach filmu to

 

post-2677-1183629306_thumb.jpg

Problem rozwiązany. Zdjąłem blok, lepiej dokręciłem. Odpowietrzyłem porządnie układ i mam ok. 38*C. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...