Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu musisz łazić, żeby karta złapała taką zadyszkę?

No jak widzisz. Pierwsze spadki są już po wyjściu z bunkra i później ścieżką wyszedłem na drogę i dalej drogą aż do mostu i tam drugi spadek FPS... więc co jakieś kilkadziesiąt sekund :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widzisz. Pierwsze spadki są już po wyjściu z bunkra i później ścieżką wyszedłem na drogę i dalej drogą aż do mostu i tam drugi spadek FPS... więc co jakieś kilkadziesiąt sekund :(

Masakra. Jakaśpoprawa na tych sterach:

Jak tam te nowe betki pod xpeka 162.18 ?? Ktoś badał może? Ja dopiero we wtoreczek będę mógł obadać to czy coś naprawili :(.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja badam - w Colinie Dirt sa miejsca (niewiele) gdzie migaja tekstury, tylko z jednego polozenia i tylko w tych samych miejscach... :/ Wynik w 3dm2006 spadl ciutke w stosunku do 162.15 (ale w granicach bledu pomiarowego) i to tyle z obserwacji. Lost Planet smiga bez problemu, ale w DX9 i na XP (czekam na Viste)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te 162.18 są do bani. W Stalkerze pojawiają się błędy w tekturach i cienie są prostokątne. Do tego spadł FPS o jakieś 5. Ale za to już nie występują dziwne spadki FPS i nie trzeba wychodzić do windy. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemo

A czego Ty tam nie rozumiesz??

Pytam się jak się sprawują nowe STEROWNIKI , bo poprzednie były 162.15 i już są nowsze które wyszły przedwczoraj 162.18 .

@LCC

No to mnie zaraz krew zaleje. Zobaczę jak tam condemned i cienie , mam nadzieję , że bedzie dobrze w końcu , bo gierka jeszcze nie ruszona przezemnie, ale takie jaja z oswietleniem są , że mi się odechciewa w to grac.

W końcu to tylko bety trzeba ich zasypywać bug raportami to może się wezmą do roboty i dadzą jakieś konkretne officjalki.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemo

A czego Ty tam nie rozumiesz??

Pytam się jak się sprawują nowe STEROWNIKI , bo poprzednie były 162.15 i już są nowsze które wyszły przedwczoraj 162.18 .

Myślę że po prostu dołączył się do pytania ;-)

 

 

Z innej beczki: jak idą skoki taktowania powyżej 685 Mhz na rdzeniu (dla 8800 GTX) ?? Założyłem bloczek od EK, temperaturki od 40 - IDLE do max 50 stres (przy rdzeniu na 685 Mhz - i dałbym wyżej... dlatego pytam)

 

Moja karta ma rewizję 2 i nie ma skoków.

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te 162.18 są do bani. W Stalkerze pojawiają się błędy w tekturach i cienie są prostokątne. Do tego spadł FPS o jakieś 5. Ale za to już nie występują dziwne spadki FPS i nie trzeba wychodzić do windy. Masakra.

Ciekawe, czy sterowniki rozwiązują tylko problem Stalkera (z "dziwnymi spadkami FPS") czy też ogólnie nvidia się uporała z tym problemem.

 

Maskara co to się ostatnio dzieje: kiedyś błędy w grach były raczej niechlubnymi wyjątkami, a gry co do zasady działały na "niezoptymalizowanych" sterach a kolejne stery "łatały" tylko wyjątki. Teraz zasadą jest, że nowa gra źle wyświetla grafikę i spece od sterowników próbują przez pół roku w 10 kolejnych wersjach sterowników problem rozwiązać (jak próbują to jeszcze pół biedy). Wcale się nie dziwię, że goście się nie wyrabiają, jak muszą uwzględniać bieżące tytuły i jeszcze "naprawiać" stare. Oczywiście dotyczy to też ATI. Ja nie wiem czy tendy droga: kompatybilność powinna utrzymywana na jakimś bardziej ogólnym poziomie, żeby nie grzebać każdego, poszczególnego tytułu... Zresztą chyba taka była idea direct X i wyraźnie jakiś element układanki: deweloper---producent_karty---Bill_ze_swoim_systemem robi niezłe zamieszanie.

@Przemo

A czego Ty tam nie rozumiesz??

Pytam się jak się sprawują nowe STEROWNIKI , bo poprzednie były 162.15 i już są nowsze które wyszły przedwczoraj 162.18 .

Sorki, oczywiście chodziło o dołączenie sie do pytania, choć może jakoś słabo zasygnalizowałem swoje intencje :) Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem maly experymet:

Wentyl puszczony na 60%

1x 120 wyciąć tył obudowy - 1300

1x 120 wciągający przód na dole ( dysk w zatoczce od flopa :) , ale koszyk został aby strumień powietrza od wentyla walił na grafe - 1300

i temp w idle - 56C , po wyjęciu tego koszyka - 59 z dyskiem 58.

Dorobienie tunelu od wentyla na całej długości grafy - 53 [ zwykła przegroda z boku grafy do dołu budy.

I teraz najlepsze 2x 120 od dołu puszczone na 800 pod grafą zasysajace powietrze od dołu z poza budy i przegroda z boku grafy zaraz za wentylami zawijająca się na ok 3 cm nad grafą - 49C - stres 67 - takty jak w sigu.

wszystko to przy zamkniętej obudowie.

No to zabieram się za modernizację budy .... testy zrobiłem u kumpla ma taką samą budę tyle że wycięte okienko od spodu. jedyna wada temp proca rośnie o ok 2 stopnie ale to pikuś.

Mozesz wrzuciś jakieś fotki jak to wyglada? Temp bardzo ladne. Chetnie skorzystam jak moj 8800gtx przyjdzie z serwisu... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wrzuciś jakieś fotki jak to wyglada? Temp bardzo ladne. Chetnie skorzystam jak moj 8800gtx przyjdzie z serwisu... :-|

U kumpla robiliśmy przegrodę prowizorycznie z kawałka tektóry u siebie będę robił z pleksy , tylko najpierw wytnę otwory na wentyle do tego trzeba troszeczkę po wycięciu wzmocnić dół obudowy aby w rezonans nie wpadala [ uroki alu 0,5mm ].

Ale aby to uzyskać trzeba mieć :

120 w zasilaczu od spodu . 120 z tyłu na wysokośći proca , no i coolera typu frez.pro gdzie goni powietrze do tyłu budy i nie wali od góry na grafę.

Jak zrobię u siebie to fotki walne.

U mnie dobry efekt daje nawiew od przodu budy bo tsunami ma klapę z grubego alu , która zawsze jest zimna jak diabli .

Na początek proponuję zastosowanie wentyla od przodu 120 , ze skierowanym strumieniem na kartę da ci to ok 6 stopni.

Bez wentyla dolnego GPU [ wentyl od grafy stand. 60%] ma 68C w idle - przy dużej temp w pokoju i po 10 godz pracy kompa.

z nawiewem puszczonym na 1000 rpm ma 60C - czyli ok 8C mniej a za tunel robi tylko zatoka od HDD bez dysku.[ luknij sobie na fotki thermaltake tsumami to zobaczysz jak wygląda.

Natomiast jak przdłużymy tunel [ tak aby się zwężal przy końcu karty od dołu i z boku i zawijał nad kartą do góry daje nam kolejne 6C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem do 702 Mhz na rdzeniu. Narazie to max bez vmodów więcej chyba stabilnie nie pójdzie...

 

@Sulaco - boję się wrzucać biosa od nie mojej karty...

 

I taki mam ostatni wyniczek w 3D 2006:

post-106588-1183925683_thumb.jpg

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba i ja jutro stane sie posiadaczem nowego Gigabyte lub Asus ... ale to raczej Gigabyte bedzie, zależnie gdzie zamówię. (i dysk 320gb no moje fotki w końcu :D hitachi 320 chyba)

 

mam nadzieje ze spadków FPSów nie uświadcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piterix

 

A czego się boisz? Ja w swojej karcie testowałem kilkanaście biosów. Bootowalny pendrive + nvflash + bios i jazda. Zmiana biosu zajmuje jakąś niecałą minutę, łącznie z uruchomieniem kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niektóre biosiki mają może wyższe napięcia czy coś w tym stylu ??

Ja na swojego nie narzekam jak ktos chce do gtsa , który kiepawo hula to może mojego spróbować , bo podejrzanie dobrze się podkręca ten mój bfg ;). 700 mhz gpu stable :P, szkoda , że nie ma tu jak w x1800 i att ze zmianami napięcia z poziomu softwarowego. Narazie szkoda mi go malować ołówkami , ale jeszcze z 3 tygodnie i ręce mnie zaświerzbia.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy cos dawała zmiana biosu. Karta kręciła się niemal identycznie na każdym biosie. Nie mniej jednak, najlepsze wyniki uzyskała na biosie tej karty. Ogólnie rzecz biorąc jest to najwyżej taktowany bios wgrywany do fabrycznie podkręcanych kart. Ma jeszcze tę własciwość, iż ma nieco wyższe taktowanie shaderów, od pozostałych biosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy cos dawała zmiana biosu. Karta kręciła się niemal identycznie na każdym biosie. Nie mniej jednak, najlepsze wyniki uzyskała na biosie tej karty. Ogólnie rzecz biorąc jest to najwyżej taktowany bios wgrywany do fabrycznie podkręcanych kart. Ma jeszcze tę własciwość, iż ma nieco wyższe taktowanie shaderów, od pozostałych biosów.

 

Czyli co moge go sobie wgrac do mojej karty ??

A co jak komp po wgraniu nie odpali ???

 

EDIT : Teraz widze żę to do 320MB wersji

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co moge go sobie wgrac do mojej karty ??

A co jak komp po wgraniu nie odpali ???

Tak możesz wgrać. Tylko prawdopodobnie będziesz musiał flashować z paramertami -4 -5 -6, przynajmniej tak było w moim wypadku, gdyż nie zgadzał się VendorID, etc. A te parametry, które podałem wymuszają wgranie biosu od innej karty.

 

Dla niewtajemniczonych polecenia flashowania powinno wyglądac tak:

 

nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz Leadteki8800GTS 640MB są takie niebieskie ??? ( kiedyś chyba były czarne )

 

I jak jest z OC z nimi :)?

8800GTS 640MB zawsze byly niebieskie, 320MB chyba czerwone (krótszy radiator). OC moim zdaniem niezle. Na codzien chodzi tak jak w podpisie, a max w tej chwili u mnie to 670/2170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

mam nadzieje ze spadków FPSów nie uświadcze.

ja tez tak myslalem, gdy kupywalem swoja grafe :D jednak zycie jest brutalne :]

na tytuly: R6Vegas, SC:DA, TDU, DiRT, SHIV. spadki, a raczej zaciecia zaobserwowalem, tylko w TDU. Spadki fpsow, moze i sa, ale nie takie aby nie dalo sie grac. wiec jest git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu jest nowa wersja FRAPSa :)

 

Changelog

- Added suport for DirectX 10

- Added option to monitor Desktop Window Manager under Vista

- Added Direct Stream sound recording for Vista

- Fixed screen tearing in video captured from DX9 games

- Fixed G15 LCD output running fast on Vista machines

- Improved resource sharing with multithreaded games

- Added numerous crash and compatibility fixes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ;) a ja nie mogę na serownikach 162.18 uruchomić lost planet w DX10 :( ktoś sobie z tym jakoś poradził? bo to dobry benchmark ;)

Hmm chyba 162.15 ? z demem nie działają , gra śmiga na nich pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...