Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na mały upgrade sprzętu (heh... mały, wszystko poszło do wymiany). Nie miałem za dużo gotówki, bo tylko 800zł ale się wyrobiłem.

Sądzę, że teraz mi nikt nie napisze, że sprzęt muli kartę. Wczoraj troche go potestowałem w grach i nie ma frezów na szczęście.

Dzisiaj przyjdzie pora na marki. Ciekawe jaka będzie różnica. :)

 

PS. Zastanawiam się, czy na dniach nie kupić jeszcze jednej kostki ramu żeby było 2GB i dual... W sumie nie duży wydatek (~150zł).

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, nie zauważyłem żadnych problemów dotyczących "niedoboru" pamięci.

Polecam wiec wizyte u okulisty. Albo podziel sie swoimi ustawieniami;]

Czemu? Spojz na moj sig...2gb to malo! no chyba ze grasz w sapera lub ustawiasz male detale...

Ja rozumiem ze ktos moze 25 fps uwazac za plynne, ale nie rozumie jak mozna twierdzic ze na 1 gb gry nie tna. Taki Oblivion, czy nawet glupi TDU przytnie nieraz dosc znaczaco! A co dopiero Gothic 3 lub STALKER (oczywiscie mowa o maxymalnych ustawieniach) które na 1gb sa niegrywalne dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na których sterownikach jedziesz?

Na każdych sterach to występuje w fear.

 

Taki Oblivion, czy nawet glupi TDU przytnie nieraz dosc znaczaco! A co dopiero Gothic 3 lub STALKER (oczywiscie mowa o maxymalnych ustawieniach) które na 1gb sa niegrywalne dla mnie.

Chyba żartujesz z tym cięciem na oblivionie przy 1gb , tdu nie pomoże nawet 16gb ta gra tak ma.Co do stalkera to wystarczy 1.5gb , nie wiem może masz syf w systemie i brak optymalizacji , bo ta może zdziałać cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz z tym cięciem na oblivionie przy 1gb , tdu nie pomoże nawet 16gb ta gra tak ma.Co do stalkera to wystarczy 1.5gb , nie wiem może masz syf w systemie i brak optymalizacji , bo ta może zdziałać cuda.

Dość powiedzieć że po ostrych optymalizacjach w Obliviona pogrywałem na Athlonie XP 2500+, 768 MB ram i 6600 GT w niezłych detalach :rolleyes:

Teraz czekam tylko na dostępność Leadteków 640, mimo że mam CRT, po WiC widać że warto brać 640 nawet do niskich rozdziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 na full details tnie co krok dosłownie co krok robi bohater jest doczytka i to masakryczna. Dark messiah of might & magic - 1 level płynie , potem po koniu już się grać nie da, co więcej potrafi wywalic do windy z braku memory ( full detale). 2 gb to podstawa - lepiej miec to co ja mam w podpisie anizeli conrynkę z 1 gb ram taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Messiah tnie bo musisz karte 512mb , pomiędzy texturami medium jest taka high różnica , że na high wyłączona jest kompresja. Włączajcie monitoring z rivy i badajcie , ile gierki żrą z karty i z poza karty , wtedy widać gdzie leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to , że wsadziłem tylko gskille 2x1gb i na x1800gto to poniżej 40 fps w full nie zaznałem i zero doczytek , a tam przecież było 256mb ( x1800gto na taktach 751 gpu i 756 memki ). Pewnikiem raid0 też coś daje - zawsze jestem 1 na serwie w css ;) no chyba że znajdzie się kozak z raidem na jakiś barkach , ale od razu pytam co on tam ma :P.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdych sterach to występuje w fear.

Chyba żartujesz z tym cięciem na oblivionie przy 1gb , tdu nie pomoże nawet 16gb ta gra tak ma.Co do stalkera to wystarczy 1.5gb , nie wiem może masz syf w systemie i brak optymalizacji , bo ta może zdziałać cuda.

Wiesz mialem niedawno 1,5gb brat ma 1 gb, I w Obliviona gralem duzo (SI +NON oraz masa dodatkow) i jesli dla ciebie 1 gb dla Obka w momencie wejscia na konia i jazdy po gorzysytym terenie starczy to NIE MAM WIECEJ PYTAN DLA CIEBIE i zapraszam do tematu o obku tam ludzie pewnie skorzystają z twojego super.ini ktore umozliwia ci plynna gre na max detalach na 1 gb;]

Syfu nie mam o moja optymalizacje sie nie martw.

 

Dark Messiah tnie bo musisz karte 512mb , pomiędzy texturami medium jest taka high różnica , że na high wyłączona jest kompresja. Włączajcie monitoring z rivy i badajcie , ile gierki żrą z karty i z poza karty , wtedy widać gdzie leży przyczyna.

Bullshit przeszedłem ta gre na 7600gs 256mb na high. Jedynie do high trzeba miec 1,5gb ramu. Na 1gb co chwile zcinalo...przy 1,5gb A64 2,7 7600gs OC i gra smigala na max (bez AA)

 

A co powiesz na to , że wsadziłem tylko gskille 2x1gb i na x1800gto to poniżej 40 fps w full nie zaznałem i zero doczytek , a tam przecież było 256mb ( x1800gto na taktach 751 gpu i 756 memki ).

Dokladnie o tym mowie. Ale jak widac sideband lubi sie wypowiadac o grach wktore nawet nie gral

Dla twojej wiadomosci sideband odkad kupilem 8800 i mialem/mam spowolnienia gram caly czas z RT w tle i w rogu wyswietla mi zurzycie memory... jak narazie najwiecej zzera obek z dodatkami 304mb... Colin dirt 288 mb...zreszta co sie rozpisuje juz swoje napisalem.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyłeś mnie już Stalker zabiera ponad 400mb na textury , a dark messiah 500mb. Radze potestować niż wypisywać , że nie grałem w dane gry. Normalnym zjawiskiem jest , że jak masz więcej ramu systemowego to część textur przeniesienie do niego , nie będzie zacięć tylko , ale za to mniejszy fps. To samo widać w Wic , fps jest niski na gts 320mb , bo ma za mało pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy to takie glupoty wypisuja, ze az sie slabo robi.... Oblivion i 1GB ramu? heh...

Tak w ogole to troche odbiegliscie od tematu, a pana sideband zapraszamy do watku o jego karcie, bo tu jak widac tylko glupoty mu wychodza :)

 

Wlasciciela GTX'a i C2D poszukuje, do porownania wynikow w 3dm2006 przy zmianie roznych ustawien :) Jak ktos chetny - piszcie :)

Edytowane przez horac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyłeś mnie już Stalker zabiera ponad 400mb na textury , a dark messiah 500mb. Radze potestować niż wypisywać , że nie grałem w dane gry. Normalnym zjawiskiem jest , że jak masz więcej ramu systemowego to część textur przeniesienie do niego , nie będzie zacięć tylko , ale za to mniejszy fps. To samo widać w Wic , fps jest niski na gts 320mb , bo ma za mało pamięci.

dokładnie , przycięcia będą jak jest mało ramu , jak jest wydajna pltforma i mało pamięci na grafie to fps leci - w zależności od wymogów gry w dół , w niektorych przypadkach moze tez przyciać... ale sporadycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN nic dziwnego, że widziałeś dużą różnicę po dołożeniu ramu, odpowiedź jest prosta 7600 :D Ja jakoś pogrywałem bez najmniejszego problemu w Obliviona na 1GB ramu z tym, że za generowanie obrazu odpowiadała 7800GT :D Już swego czasu Pioorek pisał tego typu teksty wspólny mianownik łączący Ciebie z nim to ten nieszczęsny 7600 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyłeś mnie już Stalker zabiera ponad 400mb na textury , a dark messiah 500mb. Radze potestować niż wypisywać , że nie grałem w dane gry. Normalnym zjawiskiem jest , że jak masz więcej ramu systemowego to część textur przeniesienie do niego , nie będzie zacięć tylko , ale za to mniejszy fps. To samo widać w Wic , fps jest niski na gts 320mb , bo ma za mało pamięci.

Jutro pojde do qmpla pozycze DM zrobie screena i udowodnie ci MISTRZU OPTYMALIZACJI że gra ta nie zzera 500mb textur! to jest engine HL2 ktory w momencie jak wyszedl smigal na kartach z 256mb! 512 wogole wtedy nie bylo (?).

Ogromne etapy powoduja ze sa doczytki i tyle.

 

@HeatheN nic dziwnego, że widziałeś dużą różnicę po dołożeniu ramu, odpowiedź jest prosta 7600 :D Ja jakoś pogrywałem bez najmniejszego problemu w Obliviona na 1GB ramu z tym, że za generowanie obrazu odpowiadała 7800GT :D Już swego czasu Pioorek pisał tego typu teksty wspólny mianownik łączący Ciebie z nim to ten nieszczęsny 7600 :wink: pzdr

No tak 7600 i kolejny magik... 7800gt 1gb ramu MAX USTAWIENIA zabawia w ini i co miales zamiast tak jak ja 25fps na 7600 34fps? No i oczywiscie nagle swiat stal sie taki malutki ze ci nic nie doczytywalo jak zmienial sie CELL na komorke sasiednia... chyba nikt z was w Obliviona nie gral zbyt powaznie.

 

Zreszta Sidebandowi polecam zrobic poradnik o tym jak grac plynnie na 1gb pamieci w grach na max detalach, napewno zostanie on podlinkowany. Ja sam sprzedam 1 gb i zostawie polowe, wszak przeplacilem niepotrzebnie ( kurde czemu niektorzy maja 4gb ? dla szpanu?)

Reasmujac zazdroszcze wam ze odczuwacie komfort z gry na 1gb pamieci przy karcie pokroju 8800gts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wywoływać kłótni tym zapytaniem, po prostu jak ktoś ma 8800GTS 640MB to logiczne, że chce ustawić wszystko na max, a 1GB ram temu zaprzecza. Może mafia35 po prostu nie trafił na ramożerne gry, ale to aż dziwne. Mi tam już na GF6600 było potrzebne 1,5GB (m. in do BF2, F.E.A.R. a nawet MOH PA). W tym starym MOH PA sam proces dochodził czasem do ponad 1GB.

 

Odnośnie stalkera, to prawda, że zużywa momentami 500MB tekstur, bo już pisało o tym parę portali, a i na kartach poniżej 512Vram są dropy fps jak się nie obniży odległości widzenia. Swoją drogą i tak do tej gry trzeba 2GB ram albo cięcie ustawień.

 

mafia35 rozważał dokupienie drugiego 1GB, moim pytaniem zasugerowałem, że to jest wskazane i tylko o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stalkera mi ta gra na max detalach w menu suwaki max zzera 310mb maxymalnie ramu.

Teraz zainstalowalem go na szybko by pokazac to na screenie.

Z kolei jak w niego gralem (kilka godzin ale nie przeszedlem calego) po zabawie i lataniu po zonie nigdy ta ilosc nie przekroczyla 310mb!

Jutro dorwe dark mesiasha i takze pokaze ze sideband wyciaga wielkosci z powietrza i tyle 512mb.. chybas nie sikal.

Narazie Oblivion + texturki pak (2gb nie pamietam nazwy) zzeraja ponad 500mb i to widzialem na wlasne oczy! reszta gier dla mnie jest w granicach 320mb.

ps. Co do braku zacinek sa na dobrej drodze najnowsze betki znaczca podniosly komfort gry:) 3mam kciuki:D

post-119177-1184621727_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem ze zwolnieniami w CoH przestał istnieć, chyba sam z siebie, jedyne co zmieniałem to stery od grafy.

Dzisiaj ojciec męczył CoH'a z 4-5h i nic, 0 zwolnień od paru dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę OT:

 

Co do stalkera mi ta gra na max detalach w menu suwaki max zzera 310mb maxymalnie ramu.

Teraz zainstalowalem go na szybko by pokazac to na screenie.

Z kolei jak w niego gralem (kilka godzin ale nie przeszedlem calego) po zabawie i lataniu po zonie nigdy ta ilosc nie przekroczyla 310mb!

A zobacz na to:

2684711[/snapback]

@WDK nie wiem czy riva dobrze działa kartami Ati , poza tym dla Ati możesz wykorzystać Ati Tray Tools.
Dołączona grafika

 

757-310=447MB, co się pokrywa z wykresem RT.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wiem jak to wytlumaczyc...

Jutro nagram dodatkowo filmik co by pokazac ze u mnie stale 310mb...

Naprawde dziwne.. ja tez doszedlem do mostu

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stalkera mi ta gra na max detalach w menu suwaki max zzera 310mb maxymalnie ramu.

Widzisz a nie grzmisz :wink: 310mb ciągnie z karty , musisz dodać zakładke non local memory wtedy dojdzie ile zabrało z ramu systemowego na textury. Nigdy nie będziesz miał wykorzystanej całej pamięci na grafie , być może część pamięci jest potrzebna na inne operacje. Cały czas rzucasz się a proste pomiaru nie potrafisz zrobić :wink:

 

@WDK nie wiem czy riva dobrze działa kartami Ati , poza tym dla Ati możesz wykorzystać Ati Tray Tools.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh widze, ze sa osoby, ktore lubia pic piane i przy okazji chamsko odzywac sie do innych... No ale co kraj to obyczaj.

@Heathen: Wiesz, nie musisz sie tak bardzo bulwersowac tym, ze mam 1GB ramu itd. i na pewno nie gram w sapera. Akurat najwiecej gram w NFS: Carbon i COD2 i czasami G3.

Rozwazalem zakup dodatkowego ramu juz dawno, ale wolalem wydac na konkretna karte z 640MB a ram pozniej. Ty za to wolales kupic 2GB ramu a karte 320MB. Ciekawe co latwiej dokupic i kto pozniej bedzie plakac bardziej... ;)

 

Koniec OT. Dzisiaj zrobie Heathenowi przysluge i kupie jeszcze jedna kostke pamieci. Upaly sa wiec niech sie juz nie denerwuje, bo to niezdrowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a nie grzmisz :wink: 310mb ciągnie z karty , musisz dodać zakładke non local memory wtedy dojdzie ile zabrało z ramu systemowego na textury. Nigdy nie będziesz miał wykorzystanej całej pamięci na grafie , być może część pamięci jest potrzebna na inne operacje. Cały czas rzucasz się a proste pomiaru nie potrafisz zrobić :wink:

 

@WDK nie wiem czy riva dobrze działa kartami Ati , poza tym dla Ati możesz wykorzystać Ati Tray Tools.

Pomiar potrafie zrobic ale nie potrafie go zinterpretowac :wink: ....a caly czas myslalem ze to nono local video memory dotyczylo kart na AGP

 

Ehh widze, ze sa osoby, ktore lubia pic piane i przy okazji chamsko odzywac sie do innych... No ale co kraj to obyczaj.

@Heathen: Wiesz, nie musisz sie tak bardzo bulwersowac tym, ze mam 1GB ramu itd. i na pewno nie gram w sapera. Akurat najwiecej gram w NFS: Carbon i COD2 i czasami G3.

Rozwazalem zakup dodatkowego ramu juz dawno, ale wolalem wydac na konkretna karte z 640MB a ram pozniej. Ty za to wolales kupic 2GB ramu a karte 320MB. Ciekawe co latwiej dokupic i kto pozniej bedzie plakac bardziej... ;)

 

Koniec OT. Dzisiaj zrobie Heathenowi przysluge i kupie jeszcze jedna kostke pamieci. Upaly sa wiec niech sie juz nie denerwuje, bo to niezdrowe ;)

Ja sie nie denerwuje mi to zwisa co i ile masz, ja jedynie nie lubie jak ktos poprostu kłamie. Mowisz ze nie nazekasz na brak ramu a grasz w gothica 3.

Tak samo nie lubie jak ktos z 8600 mowi ze mu gra xxx smiga... bo czlowieka wtedy poprostu krew zalewa. Potem wychodza takie "mity" ktos gdzies cos przeczytal i podał dalej. I w temacie o danej grze potem sie taki laik wypowie ze 1gb starczy bo przeca tak pisalo w temacie o 8800 a czlowiekowi radza zoptymalizowac kompa. Jak zauwazyles poza mna 2 inne osoby takze stwierdzily stanowczo ze to malo i tyle.

Ja mimo iz posiadam kompa jak w sigu potrafie krytycznie podejsc do jego wydajnosci, a niektorzy to slepa ida w zaparte co by bronic sprzetu za xxx zł.

ps. Kupuj kupuj bo podobno drożeje;]

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec OT. Dzisiaj zrobie Heathenowi przysluge i kupie jeszcze jedna kostke pamieci. Upaly sa wiec niech sie juz nie denerwuje, bo to niezdrowe ;)

 

Kup mi też :D

 

DOBRA KONIEC SPAMOWANIA nie ważne kto ile ma GB ramu itp itd. co to ma wśpólnego z 8800 :mur: .

 

Mam pytanko , każdy 8800 ma "naklejke" na obudowie , zaczeła mi schodzić w okolicach wentylatora ( powiewa sobie ) to jest naklejka czy folia ochronna - bo nie chce mi się demontować jej z kompa aby to sprawdzić :mur:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz mi klamstwo? Tak kolego gram w G3 na 1GB ramu i nie jest zle. Sa osoby, ktore w to graja na bartonie + 7600GS i tez jakos nie jest zle, wiec nie chrzan glupot i dorosnij troche bo rece opadaja jak sie slyszy twoje brednie. Da sie grac w kazda gre, wystarczy zrobic konkretne ustawienia. Chyba ze chcesz grac w G3 w rozdzielczosci fullHD z full detalami...

 

Kategoryczny koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...