Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

odpowie ktos na moje pytanie?

człowieku!!!!!!!!!!!!!!!!! tu jest tysiące razy (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) napisane że wszystkie 8800 sa takie same, różnią się naklejką i tym co w pudełku jest!!

 

i nie dziw się Cie wszystcy osr.. bo juz pewnie każdy ma dość (a mam wrażenie że juz ktoś Ci pisał w Co kupić? o tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a x2900??? tosz to rewelacja/rewolucja/kał !!! (niepotrzebne skreślić)

B-)

W testach nie wypada najgorzej [można pokusić się o stwierdzenie, że bardzo dobrze a nawet i lepiej...]:

http://pclab.pl/art26383-11.html

Więc czemu spotyka się często z tak ostrą falą krytyki ?

 

I takie moje pytanie... czy prawdą jest, że GF8800GTS 320MB nie różni się niczym od wersjii zaopatrzonej w 640MB ? [gdzieś spotkałem się z komentarzem, w którym autor twierdził, że różnica widoczna jest tylko przy większych rozdziałkach]

 

napisane że wszystkie 8800 sa takie same, różnią się naklejką i tym co w pudełku jest!!

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl ? ...ewentualnie argumentować ją jakimiś przykładami, testami itp.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach nie wypada najgorzej [można pokusić się o stwierdzenie, że bardzo dobrze a nawet i lepiej...]:

http://pclab.pl/art26383-11.html

Więc czemu spotyka się często z tak ostrą falą krytyki ?

Glosny, pradozerny, goracy, wydajnosc po wlaczeniu aa spada na leb na szyje a w WiC DX10 dostaje po tylku nawet od 8600.

I takie moje pytanie... czy prawdą jest, że GF8800GTS 320MB nie różni się niczym od wersjii zaopatrzonej w 640MB ? [gdzieś spotkałem się z komentarzem, w którym autor twierdził, że różnica widoczna jest tylko przy większych rozdziałkach]

320 tylko wydaje sie byc rownie wydajny. Jesli gra wykorzystuje wiecej pamieci to i w 1280x1024 sie wyklada, w wiekszych roznica sie poglebia, a w DX 10 to juz w ogole masakra.

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl ? ...ewentualnie argumentować ją jakimiś przykładami, testami itp.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Co tu argumentowac? Wszystkie grafy roznia sie naklejka i bajerami w pudelku, standardowe wersje kreca sie tak samo jak fabrycznie podkrecone.

 

A to wszystko bylo juz powiedziane wielokrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosny, pradozerny, goracy, wydajnosc po wlaczeniu aa spada na leb na szyje a w WiC DX10 dostaje po tylku nawet od 8600.

 

A to wszystko bylo juz powiedziane wielokrotnie...

Radek w tej grze nie ma narazie wsparcia w DX10. Fakt, że gra w ogóle się uruchamia na nim w DX10, nie oznacza, że właśnie tak ma chodzić, jak obecnie. Z AA zależy od gry. Akurat w WiC jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NV czy ATI oba obozy się opieprzają i walą w bambuko równo. Dobrze , że nie jestem ich kiermanownikiem ;).

Gry na rynku się pojawiają a tu jak stwierdził Mariusz nie ma wsparcia dla dx 10 kiedy karta jest dx 10 i trzeba czekać na nieudolnych driver majstrów. Żenada!!!

Juz nie wspomnę o lost planet , którego nie mogę skończyć bo mi wyskakuje bsod prędzej czy później z powodu sterownika nv4....dll - a niby poprawili stabilność w najnowszych i co z tego , że nie ma zawieszania się gry jak jest bsod ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmiany VGPU i Vmem też ??

dał bys linke do tego skoro tak polecasz ;-)

Nie miałem 8800 także nie wiem czy modyfikacja tablicy napięć coś daje , napewno możesz zmieniać takty rop/tmu i shaderów oraz timingi pamięci.

 

Juz nie wspomnę o lost planet , którego nie mogę skończyć bo mi wyskakuje bsod prędzej czy później z powodu sterownika nv4....dll - a niby poprawili stabilność w najnowszych i co z tego , że nie ma zawieszania się gry jak jest bsod ;).

Testowałeś bez oc? Bo takie rzeczy zdarzają po za dużym oc karty lub proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wspomnę o lost planet , którego nie mogę skończyć bo mi wyskakuje bsod prędzej czy później z powodu sterownika nv4....dll - a niby poprawili stabilność w najnowszych i co z tego , że nie ma zawieszania się gry jak jest bsod ;).

Ja skończyłem Lost planet nie miałem nigdy problemów na żadnych sterach nawet na tych co nvidia nie poleca.Grafę kręciłem 640/1940.Może faktycznie za dużo podkręciłeś swoją 700 na rdzeniu to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NV czy ATI oba obozy się opieprzają i walą w bambuko równo. Dobrze , że nie jestem ich kiermanownikiem ;).

Gry na rynku się pojawiają a tu jak stwierdził Mariusz nie ma wsparcia dla dx 10 kiedy karta jest dx 10 i trzeba czekać na nieudolnych driver majstrów. Żenada!!!

Juz nie wspomnę o lost planet , którego nie mogę skończyć bo mi wyskakuje bsod prędzej czy później z powodu sterownika nv4....dll - a niby poprawili stabilność w najnowszych i co z tego , że nie ma zawieszania się gry jak jest bsod ;).

Hmm a mi jeszcze nigdy pod Vistą Bsod nie wyskoczył , czasem tam cos do paska wywalilo , ale ogólnie stery NV uważam za OK - dla Visty o Xp się nie wypowiadam , bo od 5 miechów na Viście siedzę.

Przyczyny u ciebie szukałbym w taktach karty . proca , ramu , do tego mobo może się z czymś źle współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam do was pytanie bo dla mnie to zagadka:

kupiłem wczoraj nowego kompa ( ^^) karta graf. to 8800gts 320mb evga superclocked jej takty powinny wynosić 576MHz/1700MHz jest jeszcze wersja KO której takty to 580MHz/1840MHz, zapłaciłem za superclocked a zgadnijcie jakiej wersji mam takty... pytanie WTF???!!!!

post-103077-1185729303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mi jeszcze nigdy pod Vistą Bsod nie wyskoczył , czasem tam cos do paska wywalilo , ale ogólnie stery NV uważam za OK - dla Visty o Xp się nie wypowiadam , bo od 5 miechów na Viście siedzę.

Przyczyny u ciebie szukałbym w taktach karty . proca , ramu , do tego mobo może się z czymś źle współpracować.

No ja jestem na xpeku jak zapewne wiesz i do visty się nie śpieszę ze względu na cs : source ;). Rzeczywiście takty karty takie jak w podpisie - ram itp nie mozna obwiniać bo na poprzedniej x1800gto wszystko było jak trzeba i nigdy bsoda nie widziałem .

Jednakże przy tych taktach kazda inna gra biega po 3h bez bsoda a ta się wykrzacza :( zwłaszcza gdy jest blisko jakiś mnie super widowiskowy wybuch. Może to ma coś wspólnego z tym mem leak i brakuje 320mb , bo sterownik jest tak pięknie zrobiony , że jednak zapycha się pamięć . Nic spróbuje skonczyc grę na defaultowych ustawieniach, ale to całe 15 fpsów różnicy ;).

Tak czy inczej trzeba coś zrobić z grzaniem się karciochy, bo może to też być wina temperatury, która w tej grze osiąga u mnie ponad 80 stopni przy taktach z podpisu( w innych grach nie przekracza 73 stopni).

@bjabrzyk

No to się ciesz , że dostałeś niby lepszą ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem na xpeku jak zapewne wiesz i do visty się nie śpieszę ze względu na cs : source ;). Rzeczywiście takty karty takie jak w podpisie - ram itp nie mozna obwiniać bo na poprzedniej x1800gto wszystko było jak trzeba i nigdy bsoda nie widziałem .

Jednakże przy tych taktach kazda inna gra biega po 3h bez bsoda a ta się wykrzacza :( zwłaszcza gdy jest blisko jakiś mnie super widowiskowy wybuch. Może to ma coś wspólnego z tym mem leak i brakuje 320mb , bo sterownik jest tak pięknie zrobiony , że jednak zapycha się pamięć . Nic spróbuje skonczyc grę na defaultowych ustawieniach, ale to całe 15 fpsów różnicy ;).

Tak czy inczej trzeba coś zrobić z grzaniem się karciochy, bo może to też być wina temperatury, która w tej grze osiąga u mnie ponad 80 stopni przy taktach z podpisu( w innych grach nie przekracza 73 stopni).

@bjabrzyk

No to się ciesz , że dostałeś niby lepszą ;).

Odkręc grafę i zobacz wtedy , hmm przedtem mój GTX też siedział na XP i Viście i młody też grał Cs-a i nie było kłopotów ze sterami ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręc grafę i zobacz wtedy , hmm przedtem mój GTX też siedział na XP i Viście i młody też grał Cs-a i nie było kłopotów ze sterami ......

Ze sterami nie ma problemu w cs:s ale w fps jest znaczna różnica w porównaniu do xp :( gdyby nie to juz bym siedział na viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Teraz czytajcie uwaznie: Ludzie to jest jakas paranoja!!! Kupuje 8800gtx za okolo 1,8 koła, jest to najwydajniejsza karta graficzna nVidii, do tego reszta kompa na high-endowych czesciach. I co mi z tego?? Wielkie gowno. W dzisiejszych czasach nawet tworcy gier nie pograja sobie płynnie w swoje dzieła. To jest śmieszne. Po co robić gry, których nie pociągnie 8800gtx? Zastanowcie sie nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytajcie uwaznie: Ludzie to jest jakas paranoja!!! Kupuje 8800gtx za okolo 1,8 koła, jest to najwydajniejsza karta graficzna nVidii, do tego reszta kompa na high-endowych czesciach. I co mi z tego?? Wielkie gowno. W dzisiejszych czasach nawet tworcy gier nie pograja sobie płynnie w swoje dzieła. To jest śmieszne. Po co robić gry, których nie pociągnie 8800gtx? Zastanowcie sie nad tym.

Ultra jest wydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

No ok ultra wydajniejsza. Jak to gry nie wykorzystuja??? A co z tymi spadkami fpsow?? KUR*a jak kupuje karte za 1,8 kola to mnie gowno obchodzi czy sa dobre sterowniki czy nie. ma dzialac malinka. tego wymaga kazdy normalny smiertelnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytajcie uwaznie: Ludzie to jest jakas paranoja!!! Kupuje 8800gtx za okolo 1,8 koła, jest to najwydajniejsza karta graficzna nVidii, do tego reszta kompa na high-endowych czesciach. I co mi z tego?? Wielkie gowno. W dzisiejszych czasach nawet tworcy gier nie pograja sobie płynnie w swoje dzieła. To jest śmieszne. Po co robić gry, których nie pociągnie 8800gtx? Zastanowcie sie nad tym.

Po pierwsze to ULTRA jest lepsza

Po drugie twórcy nie graja na połowie mocy :blink: tylko w SLI a to już wystarczy aby spokojnie pograć , więc fizycznie jest sprzęt aby normlanie grać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytajcie uwaznie: Ludzie to jest jakas paranoja!!! Kupuje 8800gtx za okolo 1,8 koła, jest to najwydajniejsza karta graficzna nVidii, do tego reszta kompa na high-endowych czesciach. I co mi z tego?? Wielkie gowno. W dzisiejszych czasach nawet tworcy gier nie pograja sobie płynnie w swoje dzieła. To jest śmieszne. Po co robić gry, których nie pociągnie 8800gtx? Zastanowcie sie nad tym.

Co ty gadasz za głupoty, w 1280x1024 , wszystkie gry płynne w maxymalnej jakości , po drugie ta karta ma już 8 miechów , niedługo nowa wyjdzie , Ze sterami nie ma problemu w obecnych czasach , żadnych przycinek , naczytałeś się głupot w necie ? a jak ktos chce pograć w 1900 rozdziałce to poprostu stawia SLI za 3600 :) i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze swoim 8800GTS 640

 

World in Conflict -> podczas testu na liczniku jest 30-50 FPS ( średnio uzyskałem 39 grafa 650/2000) a pomimo tego ww momencie wskazywania 35-50 FPS widać wyraźne przycinki ?? :/

 

stery 162.18

 

 

ktoś się spotkał z tym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra Ci nie chodzi na maxa?Bo u mnie na mojej grafie każda działa płynnie na maxa - oczywiście w rozdziałce 1280/1024 (to max mojgo LCD) i mam znacznie słabszą kartę od GTX.

Znacznie słabsza to ona aż tak nie jest ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne glupoty.

E6420@3.53ghz + 8800GTX@630/1060 i w Lost Planet ze wszystkim na maksa jest cienko w 1680x1050. Podkreslam "wszystko na maksa"!

Dlatego piszę 1280 to jest rozdziałka dla pojedyńczego GTxa , do Tego Lost Planet to powiedzmy za bardzo zooptymalizowany nie jest na chwilę obeną , ma dopiero wyjść patch , który dopali tą gierkę i doda " Fur " w DX10 .Do tego ta gra czy pod Dx10 czy pod 9 ma tyle samo fps . Do tego w LP GTXa dobijają cienie - trzeba na medium ustawić. gdzie w WIC i demkach DX10 nie mają takiego wpływu na wydajnosć ..... dlatego taki tytuł jak LP nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności na chwilę obeną i zobaczymy co da poprawka .....

 

Mam mały problem ze swoim 8800GTS 640

 

World in Conflict -> podczas testu na liczniku jest 30-50 FPS ( średnio uzyskałem 39 grafa 650/2000) a pomimo tego ww momencie wskazywania 35-50 FPS widać wyraźne przycinki ?? :/

 

stery 162.18

ktoś się spotkał z tym problemem ?

Nie patrz na ten test , zobacz czy podczas grania masz przycinki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...