Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

no coz, mnie to osobiscie nie dziwi i nawet jak w koncu dadza jakas latke to i tak imho nie rozwiaze to problemu w 100%. mam na mysli wersje 320MB

Po prostu 320MB bedzie kulal przez caly czas jednakowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

imao poprawka bedzie dla wszystkich. ale ten problem najczesciej wystepuje w ver.320mb. dlatego w artykulach ciagle wymieniaja tego gtsa. jednak moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś z posiadaczy 8800GTS 320mb ten problem u siebie? Może niektórzy mają coś takiego ale myślą sobie że to gry takie wymagające...

 

Czy nowe karty na PCI-E 2.0 nie będą w wersjach na PCI-E 1.0? Przecież to jest chore... Nie móc kupić nowszej wydajniejszej karty bez zmiany płyty głównej. Zmiana płyty głównej to zkolei utrata licencji oryginalnych systemów w wersji OEM... Producenci sprzętu dla PC sami kopia sobie grób. Coraz więcej gier powstaje na konsole i nie ma się czemu dziwić :/

 

Jestem zwolennikiem postępu technologicznego, ale coraz częściej zastanawiam się ile w tym jest postępu, a ile łatwego nabijania kasy przez potężne firmy na nas klientach-frajerach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nieco "noobowskie" (jak zwykle zresztą). Na jakiej zasadzie działa podkręcanie karty przez org. sterowniki Nvidii? Szukałem i jakoś nie mogę znaleźć :mur: - widziałem tylko, że reguluje się dwoma suwakami. Może jakieś małe F.A.Q. albo poradnik? Do Rivy znalazłem (co nie jest wielkim wyczynem :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć ntune - taki programik poprawiający funkcjonalność panelu sterowania nvidia i tam sobie przesuwasz te suwaki...

 

jak już mówimy o tym to vista przy 1794mhz pamięci dawała mi 2 błedy, a xp na 1900 nie daje żadnych :D nie wiem czym to spowodowane, ale dziwna w sumie sytuacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć ntune - taki programik poprawiający funkcjonalność panelu sterowania nvidia i tam sobie przesuwasz te suwaki...

 

jak już mówimy o tym to vista przy 1794mhz pamięci dawała mi 2 błedy, a xp na 1900 nie daje żadnych :D nie wiem czym to spowodowane, ale dziwna w sumie sytuacja ;)

Vista to lekko przereklamowane g.... że tak powiem. :D

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej powiedzcie czym krecic, oprocz edytowania biosu, zeby ustawienia sie zapamietaly? Bo mi nowy panel Nvidi po restarcie nie trzyma ustawien, nawet jesli zapisze je jako oddzielny profil i kaze ladowac przy starcie systemu :(

p.s: Ile robicie w Smarku 2003 na GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy 8800GTS 320MB mógłby zrobić mały test problemu z wydajnością tych kart?

- jaka konfiguracja

- jaka rozdzielczość

- spadek fps

- po jakim czasie spadek wydajności

- w których grach był problem, w których nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę. Napisz może jaka gra Cię interesuje to zobaczę co i jak. W TDU mam spadki po około 1h, a czasem w ogóle. Spadek to 20fps co daje mi i tak 35 więc nie jest źle. ET:QW - nie miałem w ogóle, grałem 4h. Różnie to bywa naprawdę. Stalker pamiętam walnął mi się po 20minutach już i już alt tab :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alt+Tab daje poprawę na kolejne 20 minut? Z tego co wiem problem dotyczy tylko 8800GTS 320mb, ale spotkałem też ze 2 głosy że problem może być również w 640mb...

Nie wiem czy warto dopłacać do 640mb 300 - 400zł dla rozdzielczości 1200/1024.

Byle 8800GTS 320mb miał taką wydajność jaką powinien mieć w swojej klasie a będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś? używałeś? ale dłużej niż 5 minut... ja miałem i jestem zadowolony, widzę, że ms szybko robi łatki na wkurzające mnie błędy, duży plus.

 

ale to nie temat o tym

miałem i używałem, wersji 32 i 64 bit, bety wczesne też i późniejsze, i full wersje, businesy i ulitmate i wszystko co tam wyszło itp, ms jak to ms robi łatki bo musi, skoro promuje teraz ten system jako lpeszy od xp, inaczej nie było by ludzi jak ty zadowolonych z tego sysa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

a jaką masz kartę?? asus daje programik smartdoctor do tego...

ano daje, ale jak to cholerstwo zmusic do zapamietania i ladowania automatycznie tych ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

Jak myślicie o ile spadną ceny kart 8800 po premierze G92? Wiem gdybanie ale już nie pamiętam jak spadły ceny 7900 po premierze 8800 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Bierz 640mb.

Oj bedzie placz i zgrzytanie zebami :) to do tych co maja 320mb

a moze zacznijmy winic nvidie, ze wypuscila takiego gniota. a teraz dyma ludzi walac scieme ze zwalnianiem w grach. trzeba bylo poprzestac na 660 i gtx, baa moze i samym gtx.

 

plakac to moga ci ktorzy kupili >8800 320mb np. z mysla o dx.10. :D

 

mi do 1024x768 ta grafa wystarcza, nie bede sie zylowal i domawial sobie tego itamtego tylko po to zeby dowalic kolejnych pare stow do lepszej grafy. ktora za rok bedzie srednia? albo nizej:]

nie moge juz czytac, ze 320mb jest taka bee. proponujecie dolozyc do 640mb? ok. dajcie na nia kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge juz czytac, ze 320mb jest taka bee. proponujecie dolozyc do 640mb? ok. dajcie na nia kase.

W takim wypadku jest to proste: kupujesz i narzekasz, albo nie kupujesz.

 

Bo innego wyjścia nie ma.

 

Edit:

kupujesz i nie narzekasz. bo wiesz co braleś. winny jestes sam sobie. wiec biadolenie nic tu nie pomoze.

;) Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

juz nie udaje mi sie utrzymac high w obecnych tytulach. jednak od ciaglego high jest moim zdaniem gtx. a wg. smarkow to proc mnie juz ogranicza :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnuję z tej karty. Nie będę kupował za 1000zł czegoś co na starcie jest skopane. Nie obchodzi mnie w jakim stopniu jest skopane i że Nvidia wyda kiedyś tam jakieś sterowniki "usuwające" problem.

Kupię sobie tani 8600GT, a za rok karciochę z serii 9xxx.

Może też AMD/ATI zrobi coś naprawdę dobrego?

Zauważyliście że producenci coraz częściej lecą sobie w kulki? Jednak to nie od firmy wymagajmy aby była organizacją harytatywną. To klient powinien być czujny. Trzeba bojkotować skopane produkty dla własnego dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jest to proste: kupujesz i narzekasz, albo nie kupujesz.

 

Bo innego wyjścia nie ma.

 

Edit:

 

;)

Kupilem, mam spowolnienia, NIE NARZEKAM;]

Bo spowolnienia niejednokrotnie sa do poziomu o ktorym posiadacze 8600 moga pomazyc ^^

Grafika demon. A ze w jakiejs grze nie ustawie 4xaa i 16xaf tylko 2xaa i 4xaf przezyj...

Jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma;)

 

Jednak zrezygnuję z tej karty. Nie będę kupował za 1000zł czegoś co na starcie jest skopane. Nie obchodzi mnie w jakim stopniu jest skopane i że Nvidia wyda kiedyś tam jakieś sterowniki "usuwające" problem.

Kupię sobie tani 8600GT, a za rok karciochę z serii 9xxx.

Może też AMD/ATI zrobi coś naprawdę dobrego?

Zauważyliście że producenci coraz częściej lecą sobie w kulki? Jednak to nie od firmy wymagajmy aby była organizacją harytatywną. To klient powinien być czujny. Trzeba bojkotować skopane produkty dla własnego dobra.

Oj bedziesz zalowal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bedziesz zalowal...

Mocniejszą kartę zawsze można kupić później, a tanią sprzedać. Na "budżetówkach" nie traci się tak szybko... Jeśli po ukazaniu się nowych, zapowiadanych sterowników karta będzie miała stabilną wydajność na poziomie adekwatnym do ceny to kupię. Będę przglądał fora i opinie jak nowe sterowniki wpłynęły na tę kartę :)

Zapowiedzi producentów o zrobieniu czegoś w jakimś terminie to jedno, a praktyka odwlekania tych terminów to drugie :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnuję z tej karty. Nie będę kupował za 1000zł czegoś co na starcie jest skopane. Nie obchodzi mnie w jakim stopniu jest skopane i że Nvidia wyda kiedyś tam jakieś sterowniki "usuwające" problem.

Kupię sobie tani 8600GT, a za rok karciochę z serii 9xxx.

Może też AMD/ATI zrobi coś naprawdę dobrego?

Zauważyliście że producenci coraz częściej lecą sobie w kulki? Jednak to nie od firmy wymagajmy aby była organizacją harytatywną. To klient powinien być czujny. Trzeba bojkotować skopane produkty dla własnego dobra.

 

Powiem tak: karta nie jest skopana. Jest wydajna -i to bardzo, a przesiadłem się na nią wczoraj z Galaxy Zalman 7900GS. Jednostkowe spadki fps w grach typu STALKER (która jest to gra dla mnie nota bene ewidentnie niedorobiona) to kwestia tego czy masz 30fps czy 70fps- gra się tak samo. Mój model to EVGA 8800GTS 640mb . Dałem za nią 1300zł i nie żałuję. Na razie testowałem ją na A64 X2 3800 @ 2.5 GHz i na def. 2GHz - różnica jest spora - karta ma apetyt na procka.

 

Nie chcę cię na siłę namawiać do tej karty ale pamiętaj stare przysłowie: "Nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy". Za rok będziesz musiał wymienić nie tylko kartę graficzną, za którą dasz dziś <600zł ale też płyte główną i procka (pewnie te gf 9xx będą już na PCI-E 2 a obecne c2d będą już nie wystarczające). Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StoProGratis

Ceny ostro nie spadną, bo to w końcu nie przejście z 7900 na 8800, bardziej bym to porównał przyszłą serię nV do przejścia z 7800 na 7900. Zapewne aktualne modele potanieją, ale nie będzie to jakaś rewolucja cenowa, jak to jest w tej chwili z serią 7900 których cena kształtuje się na poziomie ~500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie nabylem 8800gts 640mb leadteka i podkrecanie karty(riva tuner) nie wpływa na wyniki w 3d marku 06

a nawet podkrecenie rdzenia z 621 do 648 obnizylo mi wynik z 8800 do 8600! :huh: sprawdzalem monitoringiem rtunera i rdzen chodzi z 648 przez caly test zaden sterownik nie obniza taktowania wiec wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...