Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

WDK

ke?

a co takiego moglo sie zmienic w sterownikach - bardzo jestem ciekaw :)

Mozesz miec dowolne sterowniki, dowolny sprzet, a gra i tak nie bedzie wygladala super plynnie :) Tak samo jest z Dirt-em. Masz 80fpsow na GTX SLi, a to i tak nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie dobiło, nie tresc newsa a KOMENTARZE POD NIM!

Normalnie gorzej niż dzieci, jednak zawiść to ludzka rzecz....

No komenty są na poziomie przedszkola po ich przeczytaniu powinienem :

1.sprzedać GTxa bo to syf

2.Podpalić Microsoft

3.Zabić się , ewntualnie rozpłakać.

... a jakbym wybrał opcję z płaczem to kupić grafę za 50pln bo ona nie traci na wartości :) - i grać w bierki chyba .

Ten tekst był piękny '' stać mnie kupić kilka GTxów ale mam grafę za 50 pln bo ona na wartości nie traci ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skuteczne robienie w balona ciołków dających za karte graficzna 1.5tys zł...

Dobrze , ze grafe kupilem tylko za 1 k zl, jestem tylko w 2/3 ciolkiem robionym w balona.

 

Mam 8800 i nie narzekam , spadkow fps brak jak na razie, a dx 10.1 sie nie przejmuje bo zanim na viste przejde, kupie grafe za 1,5k zl i bede juz prawdziwym ciolkiem :damage_wall: .

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że najdroższe karty najszybciej i najwięcej tracą na wartośći. Także ich stosunek cena/uzukana wydajność nie jest dobry. Oczywiście nie należy popadać w paranoje i kupowaćgrafiki za 50 zł. Kupowanie jednak zawsze najdroższych kart też nie jest całkiem sensowne. Każdy sobie kupuje co chce. Nie wmawiajcie jednak, że wszyscy wam zazdroszczą waszych kart. 80% ludzi, którzy kupują tańsze modele wcale wam nie zazdrości. Po prostu nie każdego rajcuje wydanie 2 tys na karte, żeby przez kilka tygodni pograć w max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Każdy sobie kupuje co chce. (...) Po prostu nie każdego rajcuje wydanie 2 tys na karte, żeby przez kilka tygodni pograć w max detalach.

Jeden zbiera znaczki, inny wykalaczki... Jeden zarabia 2000 na grafike w jeden dzien, inny zbiera na sprzet miesiacami - najdrozszy/najnowszy sprzet ZAWSZE byl dla garstki, ktora to garstka z czasem rosla wraz ze spadkiem cen...

Aha - takie max detale dla wieeelu sa tym, co sklania ich do (nie)racjonalnego zakupu grafiki za 2000 czy procka za 4000zl :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż są też ludzie, któzy zarabiają 5 tys w jeden dzień a i tak nie kupują grafik za 2 tys. bo mają to w nosie.

Nie podoba mi się po prostu to, że jak ktoś nie zachwyca się grafiką za 2 tyś i uważa jej zakup ze niepotrzebny to od razu niektóre osoby wylatują z hasełkiem. Bo on mi jej zazdrości. Głupota po prostu i tyle w takim twierdzeniu.

 

Aha - takie max detale dla wieeelu sa tym, co sklania ich do (nie)racjonalnego zakupu grafiki za 2000 czy procka za 4000zl

Cóż znam osobę, która kupiła wędkę za ok 4 tys. Jednak jak mówiono mu, że to niepotrzebny zakup jakoś nie twierdził, że mu zazdrosćimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że najdroższe karty najszybciej i najwięcej tracą na wartośći. Także ich stosunek cena/uzukana wydajność nie jest dobry. Oczywiście nie należy popadać w paranoje i kupowaćgrafiki za 50 zł. Kupowanie jednak zawsze najdroższych kart też nie jest całkiem sensowne. Każdy sobie kupuje co chce. Nie wmawiajcie jednak, że wszyscy wam zazdroszczą waszych kart. 80% ludzi, którzy kupują tańsze modele wcale wam nie zazdrości. Po prostu nie każdego rajcuje wydanie 2 tys na karte, żeby przez kilka tygodni pograć w max detalach.

Tu nie chodzi o to że ktoś zazdrości , tylko że pisze głupoty .

Zawsze najwięcej mają do powiedzenia w takich komentarzach osoby , które widziały daną kartę w internecie i naczytało się różnych głupot.tak samo jest z Vistą .

Osobiście staram się wypowiadać na tematy , których sam doświadczyłem , choć nie ukrywam że czasem nie trzymam się tej reguły.

Co do samej karty , osobiście wolę wydać na grafę raz na 1,5 roku niż na komórkę .Fakt 2,5k za kartę to masa kasy.

i zawsze strata na cenie jest ogromna , ale każdy kupuje to na co go stać i jakie ma potrzeby.

Osobiście lubię ładne detale w grach i to mnie popycha do kupowania takich kart , choć nie zawsze jest to racjonalne i nie zawsze miałem karty z górnej półki .Za czasów GF6 kupiłem 6800/128 a za pół roku plułem sobie że nie kupiłem wersji GT choć różnica była około 200 pln.

Ale jednego jestem pewien GTX spełnił moje oczekiwania co do wydajnośći w 100% .

Co do Dx10 też nie jest źle na dzień dzisiejszy a różnice pomiędzy Dx10 a 10.1 są tak małe że w grach tego nie odczujemy a jak wyjdzie gra z DX10,1 to i tak będzie kompatybilna z DX10 więc problemu nie widzę.Ale zanim takie gry wyjdą to i tak zmienię grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zdecydowałem się na SLI i mam kilka pytań po paru godzinach testowania. Miałem 8800 GTS 640 Leateka, dokupiłem Gigabyte - podobno producent nie ma znaczenia. Ale raz już 3dmark06 nie przeszedł do końca (nie wywalił błędu, tylko się skończył), teraz 3dm05 po koniec wyświetlał postacie w niebieskich kolorach (ostatnie 15 sekund testu).

 

Między kartami jest wsadzony SB i powoduje, że jedna z nich jest 10 stopni cieplejsza. W max osiągają 70 i 80 stopni.

 

Procesor i karty nie podkręcane. Co jest?

 

ps. Testowany FSX też raz wywalił się do windy. Jakieś to niestabilne ustrojstwo. Zasilacz Tagan 580W.

 

ps.2 to testowaniu Dirta - blue screen...

 

Jaki ustawić w sterownikach "Tryb wydajności SLI ?". Stery 158.19

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że ktoś zazdrości , tylko że pisze głupoty .

Zawsze najwięcej mają do powiedzenia w takich komentarzach osoby , które widziały daną kartę w internecie i naczytało się różnych głupot.tak samo jest z Vistą .

Osobiście staram się wypowiadać na tematy , których sam doświadczyłem , choć nie ukrywam że czasem nie trzymam się tej reguły.

Co do samej karty , osobiście wolę wydać na grafę raz na 1,5 roku niż na komórkę .Fakt 2,5k za kartę to masa kasy.

i zawsze strata na cenie jest ogromna , ale każdy kupuje to na co go stać i jakie ma potrzeby.

Osobiście lubię ładne detale w grach i to mnie popycha do kupowania takich kart , choć nie zawsze jest to racjonalne i nie zawsze miałem karty z górnej półki .Za czasów GF6 kupiłem 6800/128 a za pół roku plułem sobie że nie kupiłem wersji GT choć różnica była około 200 pln.

Ale jednego jestem pewien GTX spełnił moje oczekiwania co do wydajnośći w 100% .

Co do Dx10 też nie jest źle na dzień dzisiejszy a różnice pomiędzy Dx10 a 10.1 są tak małe że w grach tego nie odczujemy a jak wyjdzie gra z DX10,1 to i tak będzie kompatybilna z DX10 więc problemu nie widzę.Ale zanim takie gry wyjdą to i tak zmienię grafę.

Niestety ludzie pod takimi artykułami najczęściej piszą głupoty. Najgorsze jest to, że nie są one nawet śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zdecydowałem się na SLI i mam kilka pytań po paru godzinach testowania. Miałem 8800 GTS 640 Leateka, dokupiłem Gigabyte - podobno producent nie ma znaczenia. Ale raz już 3dmark06 nie przeszedł do końca (nie wywalił błędu, tylko się skończył), teraz 3dm05 po koniec wyświetlał postacie w niebieskich kolorach (ostatnie 15 sekund testu).

 

Między kartami jest wsadzony SB i powoduje, że jedna z nich jest 10 stopni cieplejsza. W max osiągają 70 i 80 stopni.

 

Procesor i karty nie podkręcane. Co jest?

 

ps. Testowany FSX też raz wywalił się do windy. Jakieś to niestabilne ustrojstwo. Zasilacz Tagan 580W.

 

ps.2 to testowaniu Dirta - blue screen...

 

Jaki ustawić w sterownikach "Tryb wydajności SLI ?". Stery 158.19

Problem moim zdaniem nie wynika z kompatybilności kart.

Co do temp 80C też nie jest powodem tych problemów

Zacznij od wyjęcia SB i ustaw pci-e na szywno na 100 w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj brat na moim EVGA 8800GTS 320 mb ma w stresie ponad 87C - badane programem ATItool. Czy to jest normalne?

Dodam ze na swojej karcie RadeonX1950GT ma ponad 90C w stresie

Edytowane przez zawas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj brat na moim EVGA 8800GTS 320 mb ma w stresie ponad 87C - badane programem ATItool. Czy to jest normalne?

Dodam ze na swojej karcie RadeonX1950GT ma ponad 90C w stresie

U brata kłania się wentylacja w budzie i to mocno .

oczywiście karcie nic nie będzie do 90C ale po co ją męczyć.

Dla przykładu powiem Ci ze nawiew 120 z przodu na dole dla karty pokroju G80 daje około 10C.

Do tego przy tego rodzajach kart wskazany jest zasilacz z wentylem 120 od spodu , który wyciąga ciepło od proca , a już idealnym rozwiązaniem jest jeszcze 120 z tyłu budy.

Oczywiście przy temp otoczenia około 30C temp GPU w idle będzie około 60C a w stresie może dochodzić do 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie SB nic nie dało. Nadal zwiechy na 3dmarku. 100Mhz na PCie było wcześniej ustawione. Kolejny dziwny objaw to wyłączanie się obrazu na pół sekundy co jakiś czas. Macie jakieś kolejne pomysły? Jak sam tego nie naprawie, oddaje go tam, gdzie kupiłem graty - nie się oni męczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie SB nic nie dało. Nadal zwiechy na 3dmarku. 100Mhz na PCie było wcześniej ustawione. Kolejny dziwny objaw to wyłączanie się obrazu na pół sekundy co jakiś czas. Macie jakieś kolejne pomysły? Jak sam tego nie naprawie, oddaje go tam, gdzie kupiłem graty - nie się oni męczą.

No z tym obrazem .... to na 100% wina sterowników.

zainstaluj nowe stery .... ale najpierw usuń poprzednie ... koniecznie odinstaluj stare.

W Panelu będziesz miał opcje odnośnie ustawienia SLi , poczytaj na stronie Nvidi.

Ale najpierw wywal stare stery .... te przygasanie monitora to problem ze sterownikiem , Xp tego nie pisze natomiast Vista tak ..... ściągnij 162.50 oficjalne , dla XP lub Visty w zależności co masz.

Ale twoje problemy to jest na pewno problem ze sterami ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest standard , dodatek a słuzy do stabilniejszego obsadzenia karty - tą blaszką blokujesz kartę nie dość ze na śledziu to jeszcze od przedniej strony kompa , fajny bajer , - można to odkręcić bez problemów.mocowana jest z boku do radiatora i z tyłu pcb na 2 śruby , do radiatora o ile się nie mylę na 4 , 2x2 obok siebie po przeciwnej stronie , każdy radiator ma już te 2 otwory osadzone jeden nad drugim.

Z tego co się orientuje seria Quadro ma to jako standard.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest standard , dodatek a słuzy do stabilniejszego obsadzenia karty - tą blaszką blokujesz kartę nie dość ze na śledziu to jeszcze od przedniej strony kompa , fajny bajer , - można to odkręcić bez problemów.mocowana jest z boku do radiatora i z tyłu pcb na 2 śruby , do radiatora o ile się nie mylę na 4 , 2x2 obok siebie po przeciwnej stronie , każdy radiator ma już te 2 otwory osadzone jeden nad drugim.

Z tego co się orientuje seria Quadro ma to jako standard.

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie w sumie jest juz za pozno ale sie wolę upewnic. Producent nie jest wzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Składam nowy komputer. Po wielu przemyśleniach nad wyborem karty graficznej swój wybór zawęziłem do dwu kart: 8800GTS 320MB oraz X1950XT. Gdy już chłopaki z "Co kupić" przekonali mnie do wyboru 8800GTS, pojawił się problem spadku wydajności na tej karcie, występujący po kilkunastu minutach gry. Czy w przypadku wystąpienia spadku wydajności kombinacja ALT+TAB zawsze pomaga? Tzn. czy jeśli ilość klatek spadnie mi np. z 70 do 30, i wykonam tą operację ALT+TAB, to ilość klatek zawsze wróci do poziomu 70 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

jak ja stalem przed prawie identycznym wyborem ze swiadomoscia spadkow fsp, to i tak wybralem 8800 :) spadkow doswiadczylem chyba tylko w TDU. co do zawsze dzialajacego alt + tab to sie nie wypowiem, nie chce robic zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że sobie poradziłem. Nowy bios, ostatnie stery i testuje dalej. Czy karty w trybie SLI należy podkręcać synchronicznie? ;)

 

ps. czt Tagan 580W powinien być ustawiony w trybie Split czy Combined?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że sobie poradziłem. Nowy bios, ostatnie stery i testuje dalej. Czy karty w trybie SLI należy podkręcać synchronicznie? ;)

 

ps. czt Tagan 580W powinien być ustawiony w trybie Split czy Combined?

Ztcw to kręcisz jakbyś miał jedną kartę :) A zasilator w tryb combined, chociaż pewnie niewiele mu to da :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carl Orff Jakim narzędziem podkręcałeś swojego 8800GTS, że udało ci się wycisnąć z rdzenia aż 660Mhz? Robiłeś jakieś v-mody?

Moj robi 675 bez niczego... Problemem sa tylko temperatury :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fulgor@Carl Orff Jakim narzędziem podkręcałeś swojego 8800GTS, że udało ci się wycisnąć z rdzenia aż 660Mhz? Robiłeś jakieś v-mody?

Daamain-Moj robi 675 bez niczego... Problemem sa tylko temperatury

Mój GTS 640 robi max 680 ale jade na 675 mhz jak Ty :), zresztą na forum jest Gosciu co ma na rdzeniu 710 czy 700 mhz ale to na 320 mb.

Ja mam karte z chłodzeniem EVGA ACS3 i w upały 30 stopniowe mam max 74 stopnie na karcie z wentylem na 60 % a jak dam wentyla na 100 to mam temp 66, 67 stopni. Tazke polecam karte z chłodzeniem ACS3 albo Thermaltake.

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...