Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to juz wiem że nie kupuję z ACS3, ale teraz mam pytanie, który 8800GTS 640MB z najtańszych będzie najlepiej sie kręcił? zobaczyłem , że ostatnio GIGABYTE GEFORCE 8800GTS 640MB jest na promocji (średnia cena to 1260 zł), czy ktoś może ma takowego i wie jak sie kręci? czy może wybrać coś jeszcze innego?

Walkowane bylo setki razy ze nie ma zadnej roznicy, bierz najtanszego, ewentualnie najlepiej wyposazonego (dluga dwara, gierki, naklejki i inne bajerki w pudelku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tylko kupić i domagać się karty która zrobi 1000 na GPU :)

Zapytałem tego pana czy da mi to na piśmie, że karty które sprzedaje chodzą na takich taktowaniach, zobaczcie co odpowiedział:

Dobry Wieczor Tak te Parametry sol Oficjalne Daje na to Pisemnie oswiatczenie i Gwarancje 6 Lat

Pozdrawiamy Nikotom Computer Systems

Jacyś chętni? :D potem można się procesować po sądach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACS3 to raptem troche wiecej obudowy i blaszka z tylu, glosnosc i wydajnosc identyczna jak fabrycznego, nie warto.

Z tym sie absolunie nie zgadzam. Było wiele recenzji tego chłodzenia i jest na bank cichsze i chłodniejsze od standardowego. Ale jezeli nie ma gorącego chipsetu like nf 680 (z wiatraczkiem) to niech bierze standardową wersje.

A wogóle to ja na jego miejscu bym brał tak jak juz ktos napisał GTX bo jest za około 1600 albo bym poczekał na next geny (g92) w listopadzie :)

 

 

Zreszta te nasze aktualne karty i mb są dupiate , ponoc nie bedą kompatybilne z PCI 2.0. A Jak to jest prawda to trzeba je sprzedac za wczasu i kupic nowego Gf 9800GTX/GTS i nowe mb i ddr3 :) Poprostu cud miód ,malina ! :)

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie absolunie nie zgadzam. Było wiele recenzji tego chłodzenia i jest na bank cichsze i chłodniejsze od standardowego. Ale jezeli nie ma gorącego chipsetu like nf 680 (z wiatraczkiem) to niech bierze standardową wersje.

A wogóle to ja na jego miejscu bym brał tak jak juz ktos napisał GTX bo jest za około 1600 albo bym poczekał na next geny (g92) w listopadzie :)

Zreszta te nasze aktualne karty i mb są dupiate , ponoc nie bedą kompatybilne z PCI 2.0. A Jak to jest prawda to trzeba je sprzedac za wczasu i kupic nowego Gf 9800GTX/GTS i nowe mb i ddr3 :) Poprostu cud miód ,malina ! :)

Jak moze byc cichsze jesli ma ten sam wiatraczek? Jak pisalem, to jest fabryczne chlodzenie z wieksza obudowa i blaszką. Beda kompatybilne z PCI-E 2.0, ktore to na razie zadnego przyrostu wydajnosci nie da. A oplacalnosc DDR3 pomine milczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze byc cichsze jesli ma ten sam wiatraczek? Jak pisalem, to jest fabryczne chlodzenie z wieksza obudowa i blaszką. Beda kompatybilne z PCI-E 2.0, ktore to na razie zadnego przyrostu wydajnosci nie da. A oplacalnosc DDR3 pomine milczeniem.

Dokładnie ... DDR3 nie ma sensu kupować aż ceny nie spadną do poziomu DDR2 bo przyrost wydajnośći jest hmmm :)

.. a chłodzenie rózni się tylko obudową , reszta jest taka sama - można dać 30 pln ale nie 300 więcej

Co do sprzedaży GTXa to też bez sensu , nie wiadomo co nam przyniesie nowa grafa , a od chwili ukazania się , pierwszych testów i unormowania się ceny będzie dość dużo czasu aby opchnąć grafę i ew zmienić mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie absolunie nie zgadzam. Było wiele recenzji tego chłodzenia i jest na bank cichsze i chłodniejsze od standardowego. Ale jezeli nie ma gorącego chipsetu like nf 680 (z wiatraczkiem) to niech bierze standardową wersje.

A wogóle to ja na jego miejscu bym brał tak jak juz ktos napisał GTX bo jest za około 1600 albo bym poczekał na next geny (g92) w listopadzie :)

Zreszta te nasze aktualne karty i mb są dupiate , ponoc nie bedą kompatybilne z PCI 2.0. A Jak to jest prawda to trzeba je sprzedac za wczasu i kupic nowego Gf 9800GTX/GTS i nowe mb i ddr3 :) Poprostu cud miód ,malina ! :)

Własnie, zastawiałem sie nad podczekaniem na next geny (g92) ale to będzie dopiero za parę miesięcy, a ja tu chcę zagrac w Colina DIRTA na ustawieniach ULTRA, no najniżej HIGH w rozdzielczości 1280:1024, bo na mojej 7900GTO(GTX) to gram na razie na w 1024:768 i MEDIUM. A tak notabene to gdzie znalazłeś 8800GTX za 1600 zl? aha jeżeli by wchodził w grę GTX to napewno moja zasiłka jest do wymiany (patrz sygnaturka) bo GTS to napewno chyba pociągnie. Na razie szukam GTS 640 w dobrej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 420w pociagnie GTXa:)

Serio????? 8O 8O czy jaja sobie robisz? przy mojej konfiguracji pójdzie 8800GTX???? Sprawdziłeś to namacalnie? jezeli tak to jestem w szoku, bo ludzie montują do tej karty zasiłki po 600W Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio????? 8O 8O czy jaja sobie robisz? przy mojej konfiguracji pójdzie 8800GTX???? Sprawdziłeś to namacalnie? jezeli tak to jestem w szoku, bo ludzie montują do tej karty zasiłki po 600W

umnie SLI dzialalo bez problemu, a na 430w Yesico gtx smigal rowniez bez zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna z Wami dyskutowac bo nie macie karty z chłodzeniem ACS3 to po poierwsze a po drugie ja opieram sie na testach z wielu gazet on-line i nie online. A po trzecie ACS3 to Patent chłodzenia a nie zwykła blaszka.

 

Takze zakonczmy ten temat!

 

Tu masz GTX w pewnej sprawdzonej wysyłkowej firmie za 1,760.00 zł :

 

Gigabyte GeForce 8800 GTX 768MB DDR3 PCI-E BOX

 

http://www.agito.pl/seria_8/gigabyte_gefor...1168.35614.html

 

I Leadtek GeForce 8800 GTS 640MB DDR3 PCI-E BOX za 1,260.00 zł :

 

http://www.agito.pl/seria_8/leadtek_geforc...1168.37589.html

 

Na dzien dzisiejszy brał bym tego GTX'a. Ale jakbym miał taką karte jak Ty : 7900 GTO czy 7800 GTX to bym na 100 % poczekał na nowe karty z nvidii, bo ja zrobiłem przesiadke z Gf6600 GT.

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna z Wami dyskutowac bo nie macie karty z chłodzeniem ACS3 to po poierwsze a po drugie ja opieram sie na testach z wielu gazet on-line i nie online. A po trzecie ACS3 to Patent chłodzenia a nie zwykła blaszka.

Podaj mi roznice miedzy ACS3 i zwyklym procz obudowy i blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz znac szczegóły to napisz do www.evga.com

Wiadomo ze karta mniej sie grzeje od karty referencyjnej jak ją na maxa podkręcisz. U mnie w upały temp wynosiła wynosiła max 74 stopnie na (680/1000) (60% wiatraczka)w stresie i 54 w idle. A to jest wielki plus jak dla mnie.

 

Zresztą ja juz nie mam zamiaru sie kłócic bo kazdy stawia na swoim.

 

--------------------

 

Do Kenio : Wiadomo ze nie opłaca sie przechodzic z ddr2 na ddr3 ! to jasne ale pamiętaj ze prawdopodobnie jak zmienisz aktualna mb na nową to równoczesnie bedziesz musiał zmienic pamięci na ddr3 bo hybryd i płyt z ddr2 + pci 2.0 juz wtedy raczej nie bedzie.

 

--------------------

 

Tutaj news o kompatybilnosci PCI 1 z 2.

 

PCI Express 1.0/1.0a not compatible with 2.0 spec only PCI 1.1

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...99&Itemid=1

 

Takze prawdobodobnie nie bedą kompatybilne karty z pci 2.0 wstecz. Zobaczymy czy to bedzie prawda czy nie ? Bo szkoda by było :(

 

 

Pozdrówka!

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie - ile moja karta powinna miec temp. w idle? Moja ma 66 st. a w stresie max. 85. Poprzedni komp mial jeszcze wyższe (6600GT). Podkreślam iz nic nie kręce - reszte temperatur to CPU - ok. 54 st w stresie (37 na pulpicie ale wtedy działa SpeedStep czy jak to sie tam zwie - odpowiednik C'n'C) oraz mobo 55 stopni. Czy te temp wystarczą do normalnej pracy? Jeszcze raz podkreslam - nic nie zamierzam podkrecac!

 

Komp chodzi mi stabilnie - niema zwisów, test 3dm06 przechodzi bez blednie.......jedyne co to w colin DIRT czasem wychodzą mi dziwne tekstury...niewiem od czego moze byc ale w 3dm06 obraz jest poprawny.

Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj news o kompatybilnosci PCI 1 z 2.

 

PCI Express 1.0/1.0a not compatible with 2.0 spec only PCI 1.1

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...99&Itemid=1

 

Takze prawdobodobnie nie bedą kompatybilne karty z pci 2.0 wstecz. Zobaczymy czy to bedzie prawda czy nie ? Bo szkoda by było :(

Pozdrówka!

Dzisiejsze karty są w standardzie PCI-Ex 1.1 jakbyś doczytał news-a dalej to byś zobaczył to:

The primary slot is PCI Express 1.1 and it doesn't have this problem as this version of PCI Express is compatible with the upcoming 2.0 standard.
Pogrubiłem nawet to w twoim poście 1.1 zgodne z 2.0. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tam pisze że jest niedostepny.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7747

tu masz tego leadteka dostępnego www.esc.pl tylko fotkę od Gtxa dali heh :)

często u nich kupuje i zero problemów.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nasze karty mają pcie 1.1 to przypuszczałem ale chodzi mi czy te nowe kart na pcie 2.0 beda działac na naszych płytach głównych z chipsetami: i965, i975 , nf 680i. P35 i reszta ? Gdzie mozna sprawdzic jaką wersje pcie ma płyta główna bo np w mojej instrukcji nima ?

Edytowane przez Dj Technorocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nasze karty mają pci 1.1 to przypuszczałem ale chodzi mi czy te nowe kart na pci 2.0 beda działac na naszych płytach głównych z chipsetami: i965, i975 , nf 680i. P35 i reszta ? Gdzie mozna sprawdzic jaką wersje pci ma płyta główna bo np w mojej instrukcji nima ?

 

Chyba PCIE :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dj Technorocker

Ech... Skladam sporo sprzetu na ACS3 i wcale nie jest tak pieknie jak piszesz... po za blaszka ala radiator z tylu i wieksza blacha z przodu nie ma roznicy...

Jutro odbieram Leadteka 8800 GTS 640. Do tej pory to co w podpisie. Temperatury i hałas na EVGA znam prawie na pamięc. Jak zamontuje Leadteka to podziele sią wrażeniami i opisze różnice.

 

 

 

 

P.S. EVGA 8800 320 ACS3 ---> PW

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram Leadteka 8800 GTS 640. Do tej pory to co w podpisie. Temperatury i hałas na EVGA znam prawie na pamięc. Jak zamontuje Leadteka to podziele sią wrażeniami i opisze różnice.

P.S. EVGA 8800 320 ACS3 ---> PW

 

Mam EVGA 640MB - zwykłą. Cichutka. Czy temperaturka 65 st C jest normalna w idle przy dobrze wietrzonej budzie, około 2 godzinnej pracy kompa (tylko uTorrent + net-wentyl ustawiony na 60% default w RivaTuner) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wbrew opini częsci forumowiczow kupiłem dzisiaj EVGA 8800 GTS 640 MB ACS Edition, miałem brac zwykłą, ale dopłaciłem to 200 zł do tej wersji ponieważ sprzedawca upierał się, że w tej wersji są lepiej dobrane podzespoły i ta karta ma kondensatory od wersji GTX 8O przez co napewno dużo lepiej sie będzie kręcić od zwykłej wersji, troszeczke zdębiałem, ale zapakowałem pod pachę karte i pojechałem do domu. Zapakowałem kartę do kompa, uruchiłem 3dMARK 2006 i zonk, 7349 pkt :mur: , troszeczke mało, więc chcę ją pokręcić, tylko czym i jak bo nie ma zakładki do kręcenia w panelu, i w riva tunerze terz cos nie moge znaleźć, pomocy, albo może jakiegos linka prosze do pomocy, bo to forum ma troszeczkę podstron. Ogólnie karta jest cichudka.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EVGA 640MB - zwykłą. Cichutka. Czy temperaturka 65 st C jest normalna w idle przy dobrze wietrzonej budzie, około 2 godzinnej pracy kompa (tylko uTorrent + net-wentyl ustawiony na 60% default w RivaTuner) ?

Trochę sporawo :? Wszystko zależy jaka temp. w pokoju i jak ta buda wentylowana... No i pytanie czy jest to temp. GPU diode czy procesor graficzny? U mnie w podobnych warunkach (grafa-BFG w idle wiatrak na 60%, przewiew budy 2x120@500rpm, w pokoju chłodno) GPU diode 56st, a Procesor 48st :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...