Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm mam pytanie do nowych sterów i opcji TV :

 

Odnośnie sterów:

1) Jak ustawić stałe odświerzanie -.^ ?

2) Gdzie jest zakładka "Frames to Render Ahead"

Odnośnie opcji TV :

1) Jak ustawić więcej rozdzielczości dla tv :/ nigdzie nie moge PAL'a wlaczyc (720/576)

2)Gdzie jest opcja rozciagania ekranu (to sie chyba overscan zwie)

 

to tyle stery mam 162.18, a i jeszcze jakie są best stery dla XP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam drobny problem. Spadła mi nagle wydajność w mojej 8800gts 640mb (byc może jest to wina całego systemu) ale początkowo w smarku 06 miałem 8986pkt a teraz spadło do 7125pkt. Proc nie kręcony. Próbowałem przeinstalować stery, wyczyścić system Registry Mechanic i nic. Na nowych sterach beta od NV też bida. Co z tym robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia standardowe w sterach? Nie instalowałeś w między czasie jakichś innych sterów, np do płyty głównej? Wygląda to na śmietnik w systemie.

Sprawdź również, czy PCIE pracuje x16.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - problem rozwiązany - w tle pracował sobie Comodo Firewall. Wydawało mi się że ma znikomy wpływ na poczynania grafiki - ale jak się okazuje pewnie żżera troche zasobów bo po wyłączeniu wydajność skoczyła na 9176 3dm06, czyli o jakieś 2 tys punktów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa tylko ze wszedzie sa maks/srednie fps, a problem z E21X0 polega na tym, ze sa straszne zaciachy w grach/miejscach gdzie jest sporo obiektow... Poza tym polecam przejrzec kilka innych recenzji, a nie jedna na PCL. Pentiumy Dual Core to bardzo dobre budzetowe procki, ale w wielu testach bylo widac roznice w grach okolo 10%. Dzis koncze prace w tym momencie, ale pojutrze moge powrzucac linki :)

:damage_wall: Tiaaa... A świstak siedzi, bo sreberka były nielegalne.... Jakoś nie uświadczyłem żadnych zaciachów w wyświetlaniu grafiki w grach/miejscach. Czy był to Oblivion, Gothic ]I[ czy S.T.A.L.K.E.R. nie mówiąc o NFS Carbon. W markach również nie widać dziwnych zachowań fps.

 

@Heathen: Masz jakieś zaciachy na swojej konfiguracji w grach, gdzie winą obarczony jest proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acrobat13 - wyniki ladne, ale niepewne... Sprawdz smarka, bo moze sie okazac ze mimo iz nie ma artow, to bedziesz mial niskie wyniki - wynik za duzego oc. Sprawdzone empirycznie na swoim GTX :)

Jestem własnie po formacie. Wczesniej na starym systemie wynik chyba caly czas sie zwiekszal (byl marny bo zasyfiony os + cpu @ 2,4ghz). Zaraz biore sie za testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam o temp 8800GTX, w idle teraz mam 74C :blink: przy zamknietej budzie, procesor 54C, jak zdejme bude to o 10C spadają tempy jak nie lepiej, cos mam slaby przewiew w tym chieftec'u :mur: z tyłu 2x80mm wyciągające i z boku 1x80 wdmuciach!ący+filtr, z przodu brak, co radzicie jak to cholerstwo schłodzić

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam o temp 8800GTX, w idle teraz mam 74C :blink: przy zamknietej budzie, procesor 54C, jak zdejme bude to o 10C spadają tempy jak nie lepiej, cos mam slaby przewiew w tym chieftec'u :mur: z tyłu 2x80mm wyciągające i z boku 1x80 wdmuciach!ący+filtr, z przodu brak, co radzicie jak to cholerstwo schłodzić

Wentylatory z boku umieść z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączylem ten boczny i podpiolem z przodu jednego papsta 80mm jest lepiej :) teraz temp na grafice spadla do 72C na procu 51C, nadal duzo bo zapewne jeden Papst 80-ka sie nie wyrabia :) do tego mam zalozony filtr przeciwkurzowy na przodzie

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten boczny przeszkadzal w chlodzeniu GTX'a ;)

Jak chcesz miec 100% ciszy i spoooro nizsze temperatury kupuj HR03+ :) Jeszcze nigdy zadne chlodzenie alternatywne do grafy, nie zrobilo na mnie tak duzego wrazenia jak HR03+... Mialem rozne Silencery, Pentagramy i Accelero, ale to zrobil Thermalright dla G80 jest niesamowite po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz lepiej, wyłączylem kompa i ostudził sie, teraz smiga juz 30min i temperatura 66C na grafice przy ogladaniu satki :) wiec prawie Idle, dokupie jeszcze jednego Papsta 8412N/2GLE na przód budki i mam nadzieje ze jeszcze spadnie tak do 60-62C w idle i bede happy

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam w idle 48-50C , wentyl 120mm, chlodzenie thermalrighta. na wentylu 92mm bylo 56-57C.

wczesniej grafa krecila sie na 660 stabilnie, teraz powyzej 630 nastepuje zwis, czym to moze byc spowodowane?

sterami ......... zainstaluj poprzednie stery ........ dlatego jadę na 621 bo tyle idzie na wszystkich sterach i we wszystkie gierki i testy , przy 648 też chodzi ale juz nie pamiętam , na jednych sterach się sypala troszeczke , dlatego wole bezpieczne takty uzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz obroty wentyla na karcie?

U mnie są 2x120 na przedzie i 120 na tyle i nie mogę zbić niżej 55 st C.

ja mam tak na karcie noiseblocker 120mm 1200obr.

z przodu budy 1000obr, z tylu budy 800obr. z gory obudowy 800obr, i z boku obudowy 3x800obr.

komputer praktycznie nieslyszalny:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak nie zauważyłem jaką masz budę :)

To wszystko wyjasnia ,do tego dobra wentylacja i wszystko wiadomo.

 

BTW - ja zdjąłem z góry wentyl bo nic w sumie nie dawał i różnicy w temperaturach nie ma.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie u mnie tez nic on chyba nie daje, ale zostawilem juz go sobie, wloze sobie z przodu jeszcze jeden wiatrak jakis, tylko niewiem jak go przyczepic, niby sie da ale jeszcze neiwiem jak. z boku dalem te wentylatory to jak bedzie lepiej jak one beda dmuchac czy jak beda wyciagac powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak na karcie noiseblocker 120mm 1200obr.

(...)

komputer praktycznie nieslyszalny:-)

Hmmm klocilbym sie :P Fandera 120 mm slysze dobrze przy 1000 rpm, przy 1200 rpm zaden wentylator nie bedzie nieslyszalny :P

Zeby nie bylo ot, w idle z obnizonymi taktami rdzenia na 260 mhz nawet 70 C, wiatraczek puszczony na 45%, z przodu dwa nexusy 92 ponizej 900 rpm, z tylu Fander 120 na jakies 680. Goraca sztuka ale kreci sie ladnie :P Przydalby sie jej HR-03 to by sobie co dzien biegala na 680/2160, ale z fabrycznym jej nie chce przemeczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po zmianie grafy i pierwszych testach.

Pierwsze różnice jakie można zauważyć: EVGA 320 ACS3 -> faktycznie ma niższe temperatury (niewiele). Jednak to chłodzenie cośtam daje.

Róznice w temp. najbardziej widoczne w idle ok 2-3 stopni na korzyść ACS3, w load (pare pętelek smarka, godzinka dirta) już mniej sie różnią.Zauważyłem że EVGA wolniej "schodzi" z temperaturami niż Leadtek i wolniej osiąga najwyższą temperature - hmmm... Może faktycznie dołożyli tam więcej miedzi (takie zachowanie o tym by świadczyło). Jeśli chodzi o wydajność - w smarkach podobnie, w grach dalej sprawdzam. Na pewno zmieniła się stabilność FPSów. Leadtek żadziej spada na poziom 20-30kl/sec (Driver ParallerLines) raczej trzyma się ok 50-60. EVGA - dziwne śmigała zazwyczaj koło 60-70 ale skoki były częstsze i wyraźniejsze. Może to wina windy bo już dość zasyfiona.

 

 

P.S. W odpowiednim dziale link do EVGA

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten boczny przeszkadzal w chlodzeniu GTX'a ;)

Jak chcesz miec 100% ciszy i spoooro nizsze temperatury kupuj HR03+ :) Jeszcze nigdy zadne chlodzenie alternatywne do grafy, nie zrobilo na mnie tak duzego wrazenia jak HR03+... Mialem rozne Silencery, Pentagramy i Accelero, ale to zrobil Thermalright dla G80 jest niesamowite po prostu :)

wrzuć fotki jakieś, zobaczymy jak to u ciebie wygląda.. btw. Thermalright zawsze wymiata ;)

pozdr.

Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące Asusowego SmartDoctora do GTS-a. Czy u was też pokazuje jedynie suwaczki do zmiany zegara (nie pokazując temp. ani obrotów wentylatora, nie da się wejść w żadne ustawienia)?

Edit: Na Viście

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na HR03+ bardzo ladnie sprawuje sie taki wentyl:

http://www.cooling.pl/scythe-kamakaze-120m...odukt,1626.html

 

tym bardziej, ze ma ladnie wyprowadzony regulator na sledziu :)

 

W idle 48-52 stres przy odkreceniu wentyla na max nie dochodzi do 70stopni :)

Na codzien ustawione mam 621/2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa tylko ze wszedzie sa maks/srednie fps, a problem z E21X0 polega na tym, ze sa straszne zaciachy w grach/miejscach gdzie jest sporo obiektow... Poza tym polecam przejrzec kilka innych recenzji, a nie jedna na PCL. Pentiumy Dual Core to bardzo dobre budzetowe procki, ale w wielu testach bylo widac roznice w grach okolo 10%. Dzis koncze prace w tym momencie, ale pojutrze moge powrzucac linki :)

Czekam na linki

Bo z tych co ja czytalem jasno wynika ze roznica miedzy c2d (zastanawialem sie czy brac to co mam czy 4300) jest znikoma w grach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na linki

Bo z tych co ja czytalem jasno wynika ze roznica miedzy c2d (zastanawialem sie czy brac to co mam czy 4300) jest znikoma w grach i tyle.

Różnica od 0 do 10% to jest fakt, ale te "straszne zaciachy w grach/miejscach gdzie jest sporo obiektow..." to nie wiem, skąd takie info.

 

Mam pytanie do posiadaczy wszystkich G8X. Kilka miesięcy temu była mowa o fatalnej wydajności g80 w starym cod 1 i cod:uo. Poprawiono to już w końcu w sterownikach, czy dalej kiszka?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...