Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi po prostu o to, że problem tych zwolnień wcale nie musi leżeć po stronie karty graficznej, czego najlepszym przykładem jest fakt że tylko niektóre osoby to obserwują. Jestem bardziej skłonny uwierzyć w to, że jest to jakis konflikt sprzętowy ewentualnie zła organizacja pamięci w ogóle - w systemie, ale nie na karcie graficznej. Np. mój prywatny windows xp sp2 na pentium 4 HT jest już jakiś nie teges i pomimo że mam 2 GB pamięci RAM i do tego dużego pagefile od jakiś 3 miesięcy wyraxnie nie radzi sobie z zarządzaniem pamięci - programy graficzne zgłaszają mi brak pamięci wirtualnej, podczas gdy ja mam ledwo zajęte 1300 MB w pamięci RAM. Ale to jest EWIDENTNIE problem systemu operacyjnego - stąd zakładam, że w wielu przypadkach problem może mieć podobne przyczyny.

No ja na forum nvidi sie naczytalem o konfiguracjach... o wistach. xp itd.

Sam niedawno mialem jeszcze asrock Dualsata 2 i A64 3200. Liczylem po cichu ze po zmianie mobo ramu i cpu nie bedzie spadkow ( jak to ujales konflikt sprzetowy) No i niestety nadal...

Zreszta juz nvidia sie wypowiedziala ze to wina sterownikow i zarzadzania pamiecia, w temacie ktos podawal linka do tego info.

Na forum nvidi widzialem analizy wykresow z Rivy i bledy w wyswietlaniu na sterach ilosci ram dla serii 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi po prostu o to, że problem tych zwolnień wcale nie musi leżeć po stronie karty graficznej, czego najlepszym przykładem jest fakt że tylko niektóre osoby to obserwują. Jestem bardziej skłonny uwierzyć w to, że jest to jakis konflikt sprzętowy ewentualnie zła organizacja pamięci w ogóle - w systemie, ale nie na karcie graficznej. Np. mój prywatny windows xp sp2 na pentium 4 HT jest już jakiś nie teges i pomimo że mam 2 GB pamięci RAM i do tego dużego pagefile od jakiś 3 miesięcy wyraxnie nie radzi sobie z zarządzaniem pamięci - programy graficzne zgłaszają mi brak pamięci wirtualnej, podczas gdy ja mam ledwo zajęte 1300 MB w pamięci RAM. Ale to jest EWIDENTNIE problem systemu operacyjnego - stąd zakładam, że w wielu przypadkach problem może mieć podobne przyczyny.

Mi tez niektore programy potrafia krzyczec o pamiec wirtualna. PF ustawiony na 100 MB, tak zeby tylko byl. U mnie na 8800 GTS 640 MB po godzinach gry w Oblivion z QTP3 + 2048 tekstury oddali i normal maps (wiec tekstury zajmuja bardzo duzo) zadnych spowolnien nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez niektore programy potrafia krzyczec o pamiec wirtualna. PF ustawiony na 100 MB, tak zeby tylko byl. U mnie na 8800 GTS 640 MB po godzinach gry w Oblivion z QTP3 + 2048 tekstury oddali i normal maps (wiec tekstury zajmuja bardzo duzo) zadnych spowolnien nie ma.

No to masz źle ustawiony pagefile. Plik stronicowana powinien być przynajmniej wielkości pamięci RAM - nie może być mniejszy. Mniejszy plik stronicowania powoduje spadek wydajności. Mój artykuł na temat stronicowania - od tamtych czasów w kwestii wielkości pliku czy ogólnych zasad nic się nie zmieniło, choć w pewnych szczegółach artykuł dla XP SP2 jest już nieaktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Nie mam przypływu wydajności mimo podkręcania. Podkręcałem do 615/2030 i w ogóle nie było przyrostu wydajności. Sprawdzałem w kilku grach np Company of Heroes. Co może to powodować ?? Sterowniki 162.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Nie mam przypływu wydajności mimo podkręcania. Podkręcałem do 615/2030 i w ogóle nie było przyrostu wydajności. Sprawdzałem w kilku grach np Company of Heroes. Co może to powodować ?? Sterowniki 162.18

A czym podkręcasz? Zainstalowałem sobie stery asusa i zakładkę nvidii efekt był taki iz ogłem sobie w rivatuner regulować co chciałem - i tak karta nie reagowała. Dopiero po wywaleniu dodatkowych sterów producenta i ponownej instalacji nowych sterów zadziałało. Może podobnie jest w twoim przypadku sprawdź na monitorze wydajności (rivatunber) czy aby na pewno zmieniasz zegary bo same suwaczki o tym ie świadczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym podkręcasz? Zainstalowałem sobie stery asusa i zakładkę nvidii efekt był taki iz ogłem sobie w rivatuner regulować co chciałem - i tak karta nie reagowała. Dopiero po wywaleniu dodatkowych sterów producenta i ponownej instalacji nowych sterów zadziałało. Może podobnie jest w twoim przypadku sprawdź na monitorze wydajności (rivatunber) czy aby na pewno zmieniasz zegary bo same suwaczki o tym ie świadczą.

wywaliłem ntune, zainstalowałem jeszcze raz stery i rivatuner. Podkręcałem RT i nic to nie daje:/ Zarówno w grach jak i 3dmarku

 

czy wina może być po stronie procesora ?

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem ntune, zainstalowałem jeszcze raz stery i rivatuner. Podkręcałem RT i nic to nie daje:/ Zarówno w grach jak i 3dmarku

 

czy wina może być po stronie procesora ?

A nie masz czasem w sterach Vsync na sztywno włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 8800 GTS EVGA 640MB. Najwyzsza rozdzielczosc jaka moge wybrac w grach jest 1024x786. Nie wiem czy to moze byc spowodowane. Robilem reinstalke steroknikow oraz zmienialem sterowniki - Nic nie pomoglo :( Posiadam monitor 19" LG na radeonie wszystko chodzilo OK. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Nie mam przypływu wydajności mimo podkręcania. Podkręcałem do 615/2030 i w ogóle nie było przyrostu wydajności. Sprawdzałem w kilku grach np Company of Heroes. Co może to powodować ?? Sterowniki 162.18

 

Bo w RT podkręca się oddzielnie dla trybu 2d i 3d - jak podkręcisz dla 3d to na pewno zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

 

Kolejne pilne pytanie...

 

 

Chciałem sobie kupić kartę Palit GF 8800gts 320MB no bo najtańsza z GF8800gts 320mb i gdzieś z 2 miesiące temu dostałem informacje, że karty różnych firm niemalże się nie różnią...

 

...Ale jak jest z Palitem? Doszły mnie słuchy, że jądro to GeForce 8600GT -czy to prawda i jeśli tak, to jaki ma to wpływ na wydajność tej konkretnej karty? Przeszukiwałem forum, Googla, ale odpowiedzi nie znalazłem... Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kolejne pilne pytanie...

Chciałem sobie kupić kartę Palit GF 8800gts 320MB no bo najtańsza z GF8800gts 320mb i gdzieś z 2 miesiące temu dostałem informacje, że karty różnych firm niemalże się nie różnią...

 

...Ale jak jest z Palitem? Doszły mnie słuchy, że jądro to GeForce 8600GT -czy to prawda i jeśli tak, to jaki ma to wpływ na wydajność tej konkretnej karty? Przeszukiwałem forum, Googla, ale odpowiedzi nie znalazłem... Pomożecie?

Wysmiej tego kto ci to powiedzial :lol: Wszystkie 8800 to jedno i to samo, roznia sie tylko gratami w pudelku i gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 8800 GTS EVGA 640MB. Najwyzsza rozdzielczosc jaka moge wybrac w grach jest 1024x786. Nie wiem czy to moze byc spowodowane. Robilem reinstalke steroknikow oraz zmienialem sterowniki - Nic nie pomoglo :( Posiadam monitor 19" LG na radeonie wszystko chodzilo OK. Prosze o pomoc

 

pomoze ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos ?

przed włożeniem gf odinstalowałeś sterowniki od radeona ?

 

 

Witam...

Kolejne pilne pytanie...

Chciałem sobie kupić kartę Palit GF 8800gts 320MB no bo najtańsza z GF8800gts 320mb i gdzieś z 2 miesiące temu dostałem informacje, że karty różnych firm niemalże się nie różnią...

 

...Ale jak jest z Palitem? Doszły mnie słuchy, że jądro to GeForce 8600GT -czy to prawda i jeśli tak, to jaki ma to wpływ na wydajność tej konkretnej karty? Przeszukiwałem forum, Googla, ale odpowiedzi nie znalazłem... Pomożecie?

buahaha! niezły "mondrala" z tego kto ci to powiedział. Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem viste. Podkrecilem w rivatuner i nadal kurde to samo. 0 przyplywu wydajnosci. Hardware monitor pokazuje nowe czestotliwosci

A ja CI zadam jedno małe pytanie . Jaki masz tam zasilacz?? Jeśłi jakiś kiepski to może to być jego wina. Kiedyś na x1900gt mialem przypadek z tracerem 400 , że pokręcając karte 0 przyrostu mocy było , po podmianie na inny zasilacz już był wzrost-taka moja sugestia jak już wszystko próbowałeś. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja CI zadam jedno małe pytanie . Jaki masz tam zasilacz?? Jeśłi jakiś kiepski to może to być jego wina. Kiedyś na x1900gt mialem przypadek z tracerem 400 , że pokręcając karte 0 przyrostu mocy było , po podmianie na inny zasilacz już był wzrost-taka moja sugestia jak już wszystko próbowałeś.

Zasilacz Sharkoon Silentstorm 370 W z osobną linią 12V. Jest to markowy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z rozdzielczoscia - byl juz format i dalej nic. :(

 

Pod windowsem mam do wyboru tylko 3 rozdzielczosci 800x600 1024x786 oraz 1240x1024 w grach tylko 2 pierwsze. :( Zainstalowalem stery EVGA pozniej NVIDIA i dalej kucha :(

Edytowane przez Szemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...